Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć.

Poszukuję książki przedstawiającej jedną i tą samą sytuację w różnych opowiadaniach, ale z perspektywy różnych osób i punktów widzenia. Wydaje mi się, że któryś z redaktorów przytoczył kiedyś jej tytuł w Gamewalkerze (a może w innym dziale?).

Z góry dzięki. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś dobrej, awanturniczej powieści. Nie ukrywam, że byłoby super, gdyby jej akcja działa się w średniowieczu, ale szczerze mówiąc nie słyszałem o takiej ( ;) ), więc ewentualnie może też być nieśmiertelne fantasy. Co możecie polecić?

Edytowano przez vainqueur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę cykl o Witelonie autorstwa Witolda Jabłońskiego. Średniowieczna powieść mocno awanturnicza, ale z dodatkiem magii. Według mnie lepsze do Sapkowskiej Husyckiej Trylogii.

http://czytelnia.onet.pl/0,3676,0,0,0,0,uc...ka,nowosci.html - tu dowiesz się więcej i przeczytasz dwa pierwsze rozdziały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wspomnianą przez Qbusia Trylogię Husycką, która jest całkiem niezła.

Miecz i kwiaty Marcina Mortki także wpisuje się w schemat powieści awanturniczej, nie? Jeśli się mylę to mnie poprawcie :)Klik!

@Tzar

Pierwszy ;)

A tam, szczegół ;)

Edytowano przez MrYoshi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akcja działa się w średniowieczu, ale szczerze mówiąc nie słyszałem o takiej
O "Narrenturmie" Sapkowskiego nie słyszałeś? Toż to czysta średniowieczna powieść awanturnicza. No i reszta cyklu też, choć nie tak dobra jak tom pierwszy. Poza tym popieram propozycję Qbusia - Jabłoński pisze świetnie. Z fantastyki natomiast zerknij na "Kłamstwa Locke'a Lamory".

@Yoshi - pierwszy to był Qbuś :wink:

Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "Miecz i kwiaty". Dotarłem do tego tytułu. Możecie polecić? Bo szczerze mówiąc sam nie wiem, czy rzucacie tytułami pasującymi do wymagań, czy polecacie rzeczy, które sami czytaliście ;)

W kwestii "Narrenturmu" i ogólnie trylogii husyckiej. Słyszałem, powiem więcej, czytałem. Ale to wpisuje się w fantasy, średniowieczne, ale jednak fantasy.

Sprawdzam właśnie opinie o "Kłamstwa Locke'a Lamory" i ta książka zapowiada się nieźle!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie poleciłbym czegoś, czego nie czytałem ;)

Ta trylogia jest naprawdę niezła, nawet ogromna bolączka tego typu powieści, czyli zakończenie, jest satysfakcjonujące.

Chodzi mi oczywiście o Miecz i kwiaty.

Edytowano przez MrYoshi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spodobają Ci się "Kłamstwa...", to "Imię wiatru" Rothfussa też daje radę. Podobnie "Z mgły zrodzony" Sandersona.

Dorzucam jeszcze takie hasło: powieść płaszcza i szpady (czyli awanturnicza, ale trochę później niż średniowiecze). Na pewno słyszałeś nazwisko Aleksandra Dumasa ("Hrabia Monte Christo", "Trzej muszkieterowie"). Warto też zapoznać się z "Kawalerem de Lagard?re" autorstwa Paula Fevala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pzkw VIb: Niestety to nie to, ale za kolekcjonerem rozejrzę się po empikach bo mnie zaciekawił.

Książka, o którą mi chodzi opowiadała o czymś w miarę zwyczajnym (o ile dobrze pamiętam opis), z perspektywy wielu, wielu osób.

@vainqueur: jeśli o książki średniowieczne chodzi, to słyszałem dobre opinie o "Królach przeklętych" Maurice'a Druona

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuje ksiązki/książek:

-podobnej do "Ojca Chrzestnego"

-możecie mi polecić dobre książki sensacyjne i akcji.

Lubię takich autorów jak:

-M. Puzo

-R. Ludlum

-F. Forsyth

-D. Brown

-J. Nesbo

-L. Goldberg

-J. Chmielewska

@down

Zapomnialem napisać że książki Puzo przeczytałem prawie wszystko Rodzine Borgiów czytałem

Edytowano przez patjak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna do Ojca Chrzestnego jest Rodzina Borgiów, tego samego autora.

Co do książek sensacyjnych zdecydowanie polecam książki Alistaira MacLeana, świetne są Działa Nawarony, HMS Ulisses też jest całkiem niezły. Ogólnie, niemal cała twórczość MacLeana jest warta bliższego zapoznania się z nią.

Chciałem polecić Ci coś Ludluma, ale wiedzę, że już go znasz (Rodzinę pewnie też) ;)

PS Jeśli lubisz fantastykę spróbuj Tamtą stronę świata Eugeniusza Dębskiego. Nie jest genialna, ale z pewnością ciekawa.

Igła Kena Folletta też jest dobra. Klik!

Edytowano przez MrYoshi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem ostatnio w dołku książkowym mianowicie - co miałem to przeczytałem i nie mogę się zdecydować w co dalej "swoje palce włożyć" ;) . Poszukuję książki podobnej do "Kiedy bóg zasypia" Dębskiego lub "Samozwańca" Komudy.. Może ktoś coś polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje coś w stylu:

1.Prince of Persia (arabskie , perskie klimaty)

2.Assassins Creed ( chodzi mi głównie o asasynów jako tajemną organizacje)

3.Rozbudowany cykl fantasy z ciekawym światem no i ogólnie dobrze się czytający. Czytałem Władce Pierścieni i Sage o Wiedźminie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no więc:

- Trylogia Opowieść Piasków Krzysztofa Piskorskiego - Nikt nie odmówi jej arabskiego klimatu :)Klik!

- Łzy Nemezis Rafała Dębskiego - znajdziesz tu i arabów i asasynów, podobno dobra, choć mi osobiście nie przypadła do gustu. Za to dołączone na końcu opowiadania są świetne. Klik!

- Trylogia Miecz i Kwiaty Marcina Mortki - świetna opowieść w klimatach trzeciej krucjaty. Asasyni grają tu ważną rolę. Zdecydowanie polecam. Klik!

A co do cykli fantasy... (o które ktoś co chwilę się pyta ;))

Polscy pisarze:

- Trylogia Husycka Sapkowskiego - prawie tak samo dobre, jak Wiedźmin O autorze, odnośniki do wszystkich tomów

- Achaja Ziemiańskiego Ziemiańskiego - Pierwszy tom świetny, dwa następne jedynie dobre. Kupić można jedynie tomy pierwszy i trzeci, co już niedługo się zmieni, gdyż Fabryka Słów wydaje reedycję. A cykl z trylogii rozrośnie się do sześciu tomów (według zapowiedzi Fabryki). Klik!

- Cykl o Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary - cykl składa się, póki co, z 7 części, każdy tom to zbiór opowiadań, większość trzyma całkiem niezły poziom Strona o autorze, odnośniki do wszystkich części. Klik!

- Trylogia Krzyżacka Dariusza Domagalskiego - nieco gorsza od pozostałych wymienionych, ale też całkiem znośna :)Klik!

- Siewca Wiatru i Zbieracz Burz Mai Lidii Kossakowskiej - nie jest to typowe fantasy, bohaterami są anioły. Szczególnie Siewca jest wart przeczytania. Klik!

Zagraniczni (i tutaj będzie tego mniej, gdyż na pewno wyręczy mnie Tzar :)):

- Czarna Kompania Glena Cooka - 10 tomów, nie czytałem jeszcze wszystkich części (co zamierzam nadrobić, gdy tylko ukaże się Zagłada Czarnej Kompanii), ale bez znajomości ostatnich tomów mogę Ci ten cykl polecić. Co prawda, nie jest to już tak nowatorskie dzieło, jakim było, gdy ukazało się pierwszy raz, ale i tak wciąga. Klik!

- Cykl o Amberze Rogera Zelaznego - dziesięć tomów świetnego fantasy, z gościnnym udziałem Dżabersmoka i Kota z Cheshire z Alicji Lewisa Carolla. Klik!

PS Tylko nie sugeruj się tandetną okładką...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.Rozbudowany cykl fantasy z ciekawym światem no i ogólnie dobrze się czytający. Czytałem Władce Pierścieni i Sage o Wiedźminie.

Z myślą o takich właśnie pytaniach (między innymi) stworzyłem Z Pamiętnika Fantastyka na swym blogu. Poleciłem na razie trzy serie fantasy. Więcej poczytasz po kliknięciu w linki:

ZPF #1: Pieśń Lodu i Ognia

ZPF #2: Malazańska Księga Poległych

ZPF #3: Ziemiomorze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...