Skocz do zawartości
Cardinal

Filmy II

Polecane posty

@HacKNSlasHMonsteR21 - Jest jakaś szansa na powstanie nowej trylogii Star Wars. --> TU <--

Pisze, że zaprzeczają ale plotka poszła w eter, to ni ma bata! :D Poczekamy... poczekamy... :P

Przeglądając dalej za Hobbitem, który ma być w przyszłym roku, szukałem ciekawych plakatów promujących i... znalazłem:

Taki ogólny

2 część

Gandalf w Hobbicie

Odnośnie bohaterów komiksowych:

Zwiastun nowego Batmana - nom chyba lepszy niż od tego ze spider-manem... ;P

Oraz zwiastun 2 części przygód Holmesa:

http://www.youtube.com/watch?v=cVs2fP_9TAA - Premiera: w tym roku!

Na koniec - "Kot w butach" (super :laugh:) :

http://www.youtube.com/watch?v=IbSSB549aFc...feature=related

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. I więcej nie powiem, bo zepsułbym całą zabawę.

Ktoś z Was go widział? Jak Wasze wrażenia?

Najlepszy film traktujący o tym zagadnieniu jaki widziałem. Totalnie neo-edukacyjny, pokazujący całą drogę, plusy i minusy, racje przeciwników Afroamerykanów i poglądy nieszczególnie właściwe. Zakończenie jest również odpowiednio otwarte, widz sam ma przemyśleć sprawę. I dobrze, moralizatorstwo w kinie to plaga.

A Norton więcej niż poprawny, jak zwykle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zakończenia American History X:

Nie podoba mi się zupełnie. Śmierć Danny'ego jest pozbawiona wszelkiej argumentacji - owszem, chuchnął dymem w twarz młodemu Murzynowi, ale na boga... żeby od razu zabijać go w biały dzień w szkolnej toalecie? No dajcie spokój, jak pierwszy raz zobaczyłem tę scenę, to nie wiedziałem co się dzieje. Ten wątek powinien być bardziej rozbudowany moim zdaniem, żeby całość trzymała się kupy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, troszkę słabo umotywowano to morderstwo, ale reżyserowi potrzebna była taka scena. Szoker na koniec filmu, by ukazać, do czego to wszystko prowadzi... A żeby jeszcze było ciekawiej, role się odwróciły i to druga strona zdobyła się na akt agresji. Dobitnie widać, że uprzedzenia (troszkę delikatnie powiedziane) trzymają się każdego, bez względu na kolor skóry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osatnio przeglądając Filmweb, natknąłem się na to: http://www.filmweb.pl/film/American+Reunion-2012-593914

Czyli zapowiedż, czegoś na kształt American Pie, choć bez tego tytułu. Warte odnotowania jest to, że zagra w nim obsada z pierwszych (według mnie) najlepszych części.Bo powiedzmy sobie szczerze, po świetnym "Weselu" marka AP poszła strasznie w dół. American Pie 7, to już wogóle dno totalne. Może jeszcze "szóstka" dawała radę, jednak nic pozatym.

Więc wracają, wg. mnie najlepsi odtwórcy ról:

- Jason Biggs (Jim)

- Seann William Scott (Stifler :tongue: )

- Alyson Hannigan (Michelle)

- Chris Owen (Szerminator)

- Thomas Ian Nicholas (Kevin)

- Chris Klein (Chris)

Oczywiście nie zabraknie ikony AP, czyli Eugene Levy'ego.

Jestem strasznie ciekaw, jaki wyjdzie z tego efekt końcowy. Liczę na formę z pierwszych 3 części, a może i lepszą. Bo gorszego chłamu niż "siódemka" być nie może.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ostatnio trzy filmy:

- Thor - średni

- X-Men: First Class (i tu mam pytanie spoilerowe odnośnie fabuły -

czemu w Origins: Wolverine i "trójce" Xavier mógł stać na swych własnych nogach, skoro pod koniec Pierwszej Klasy już nie może? jakaś niezgodność międzyfilmowa, czy nagła chęć poprawy błędów adaptacji komiksów?

. Ale sam film miodny.

- no i byłem w kinie na nowym Johnny'm English'u - troszkę bardziej sensacyjny od pierwszej części, ale dla wszystkich, którzy się zastanawiali nad pójściem - po stokroć warto (chociażby dla sceny, gdy

English przemierza korytarze w worku

)!

Krótko się wypowiadam, bo nie mam za dużo czasu teraz :/ .

Edytowano przez princefan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc napiszę tu. :smile: Ostatnio znalazłem zapowiedź animowanego filmu o Powstaniu Warszawskim. Mówi wam coś tytuł "Hardkor 44"?

macie nieoficjalny trailer z YT, a tutaj oficjalną stronę projektu. Ciekawa koncepcja, bardzo nowoczesna. Dodam, że reżyserem jest Tomek Bagiński, czyli nie będzie to amatorskie wykonanie. Film o Powstaniu Warszawskikm w pompatycznej konwencji Wolfensteina? Co o tym sądzicie? Ja projektowi kibicuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu bardzo cicho w ostatnim czasie, więc spróbujmy nawiązać dyskusję na temat remake'ów. Jak dla mnie są one zarazem potrzebne jak i odwrotnie, gdyż to zależy od filmu. Całkiem niedawno miałem przyjemność obejrzeć kilka nowszych wersji paru tam klasyków i to co zaobserwowałem:

Halloween (2006) a Halloween (1979) - oba te filmy bardzo lubię i chętnie do nich wracam, to akurat bardzo dobry przykład świetnego odświeżenia kultowego horroru. Historia Mike Myersa została tu wzbogacona o jego dzieciństwo, które co by nie mówić było przykre, niestety gdy Michael dorasta i ucieka ze szpitala psychiatrycznego to mamy praktycznie to samo co w starej wersji. W każdym razie Halloween z 2006 roku jest jak dla mnie trochę lepsze.

Piątek 13-go (2009) a Piątek 13-go (1982) - nie porównywuję tu pierwszej części piątku gdyż tam zabijała matka Jasona, a mnie chodzi o jego historię. Więc tu niestety mam mieszane uczucia gdyż nowa wersja to zwykły średniak, bez klimatu i do tego wiąże wydarzenia z 2,3 i 4 części starych przygód Vorhessa i cała akcja filmu wydaje się za szybka. Za to stara wersja całkiem odwrotnie, jest tam bardzo dobrze budowane napięcie, klimat i wyrazista postać Jasona. Krótko remake w tym przypadku nie był w ogóle potrzebny.

Teraz czekam aż dojdzie mi nowa wersja przygód Freddy'ego i znowu się wypowiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony remaki pozwalają przypomnieć nowym widzom dawno zapomniany tytuł, z drugiej dosyć często widuję opinię od koneserów, że nowy obraz uproszczono, pojechano na efektach aby przyciągnąć nową publikę (zjawisko podobne jak casualostwo w grach konsolowych ;]). Co więcej sam mam tak, że często później dowiaduję się, że dany obraz nie jest tak naprawdę czymś oryginalnym, ale wykorzystaniem starego pomysłu w nowej oprawie jak chyba było z Wojną światów albo Dniem, w którym zatrzymała się ziemia (ten drugi był średni dosyć ;p). Poza tym czasami mam wrażenie, że robi się remaki, bo ludzie nie mogą wpaść na pomysł oryginalnej fabuły tylko ściągać patenty z dawnych lat tylko ozdabiając je w masę CGI co by publiczność w kinach była zadowolona :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym czasami mam wrażenie, że robi się remaki, bo ludzie nie mogą wpaść na pomysł oryginalnej fabuły tylko ściągać patenty z dawnych lat tylko ozdabiając je w masę CGI co by publiczność w kinach była zadowolona biggrin_prosty.gif
O, skoro przy remake'ach mowa: od dawna planowałam obejrzeć Teksańską masakrę piłą mechaniczną, jednak ostatnio dowiedziałam się, że ma dwie wersje - z 1974 i z 2003 (a do tego pełno prequeli, sequeli etc.). W jakiej kolejności (jeśli w ogóle) polecalibyście mi obejrzeć? ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starych nie oglądałem, ale te nowsze to owszem więc jak chcesz oglądać po kolei to tak:

1. Teksańska masakra Piłą Mechaniczną Początek (2006) - dla mnie średniak, ale dobrze jest to obejrzeć żeby lepiej zrozumieć wersję z 2003 roku.

2. Teksańska masakra piłą mechaniczną (2003) - film bardzo fajny, taki krwisty slasher.

Reszta jest zbędna bo z tego co wiem to odgrzewane kotlety, jedynie "Teksańska masakra piłą mechaniczną Następne pokolenie" to coś nowego ale niestety to bardziej komedia bo np. taki Leatherface okazuje się transwestytą (i ta część jest według wielu jest beznadziejna ale mnie się podobała) :)

Edytowano przez pikaz512
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś interesuje się filmem Prometeusz od Ridleya Scotta? Ponoć ma to być kolejna a raczej prequel Obcego - 8 pasażer Nostromo. Prawda to? Generalnie myślałem po nazwie, że to co od mitologii, ale poczytałem komentarze i faktycznie o Obcym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...