Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

World of WarCraft+dodatki

Polecane posty

Nowe rodzaje Battlegroudów: Payload, Murderball i DOTA. 6 stref instance w Pandarii, wersje heroic niektórych starych stref (między innymi Scholomance, Scarlet Monastery). Pet Battle System - zbieramy kompanów, zdobywamy dla nich poziomy i walczymy. Będzie możliwość zbierania dzikich kompanów, których trzeba będzie pokonać posiadanym kompanem (Pokemony?). Challenge Mode Dungeons - ukończ strefę w określonym czasie, zdobywa się różne medale za wyniki [bronze, Silver i Gold], przedmioty w trybie wyzwań jednakowe dla wszystkich. Będzie 6 talentów które będą aktywne na naszej postaci. Talent co 15 poziomów - wybiera się jeden z trzech dostępnych (po wybraniu jednego, nie możemy wybrac dwóch pozostałych). Wszystkie rasy poza goblinami i worgenami będą mogły grać Monkiem. Panderanie nie mogą być: Death Knightem, Druidem, Paladynem ani Warlockiem. Panderanie mogą wybrać, czy chcą być po stronie hordy czy aliantów. Jedno drzewko talentów na klasę. 3 nowe strefy raid -> walka z Mogu i Mantid. Możliwość latania dopiero od 90 lvl. Pandaria będzie osobnym kontynentem, tak jak Outland czy Northrend.

Takie małe podsumowanie. :) Przepraszam że trochę nie po kolei. Oczywiście nie są to wszystkie nowości związane z nowym dodatkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem na nie.

- Sprzeciwiam się zmianom w dostępności sprzętu. Nie po to gromadziłem tyle różnych ciekawych egzemplarzy broni, by mi teraz mój hunter nie mógł nawet nożyka do ręki wziąć.

- W pewnym stopniu odpycha mnie pomysł z robieniem z vanity petów pokemonów oraz kolejne zmiany w systemie talentów.

- Graficznie może to i ładnie wygląda, ale jednak same widoczki to za mało.

- Garrosh i Varian nadal żyją i rządzą.

W sumie to chyba zrezygnuję z dalszego przedłużania abonamentu. Będzie akurat okazja spróbować w Old Republic zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to jestem niesamowicie zachwycony nowym dodatkiem - mimo iż klimaty azjatyckie mnie nie pociagaja. Ale ten dodatek będzie wreszcie niesamowitym powiewem świeżości.

Poprzednie dwa dodatki, wprawdzie dodawały sporo ciekawych rzeczym, ale wszystko było to jakby takie samo - tylko lepsze. Chodźby dlatego, że dla fanów Warcrafta - Outland, Northend oraz postacie zwiazane z tymi kontynentami były już wcześniej eksploatowane i pojawiały się w serii., więc były oczywiste, że się pojawią. Tymczasem Panderania jest czyms zupelnie nowym, niespotykanym (nie licze fanatykow czytajacych pelen lore i wszystkie ksiazki) i to mi sie nie samowicie podoba.

Nie dbam o nowa klase, rase Pand, czy pojedynki pokemonów. Są miłem dodatkiem, ale i tak nie będe z nich korzystał (może oprócz tych walk petów), bo nie trafiają w mój gust.

Za to to co mi sie niesamowicie spodobało i napaliło do gry raz ponownie to całkowicie odświeżony, wrecz zrobiona całkowicie od nowa - postać Warlocka która obok Szamana i Druida maja przejsc całkowity redesign. Dodatkowo nowe czary, zmiana starych (nawet w kwesti zwyklych ikonek i nazw np Death Coil = Mortal Coil) oraz całkowicie zmieniony system talentów... oraz coś o czym od zawsze mówilem.

A natomiast - podział każdej z specjalizacji na całkowicie nowy styl gry. Np. u Warlocka obecnie Affliction, Demonology czy Destruction i tak sprowadzało się do podobnych mechchanik - nie było wyraznich różnic. A teraz beda i to az za dobre! Strasznie sie z tego ciesze.

Nowy kontynent, wraz z serią zmian które są powiewem świeżości w stosunku do Cataclysmu (który był niesamowicie nudny i bez wyrazu) są w stanie ponownie mnie wciągnać w świat WoWa. Zapewne dokupie jeszcze jeden PP by ukonczyc raid na Deathwinga i zrobie sobie przerwe do nastepnego dodatku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie się zastanawiam nad opłaceniem WoW-a. Głównie przekonuje mnie pełna wersja Diablo III, przy opłaceniu abonamentu na rok. I tak chcę zapłacić za granie, to jak przy okazji dostanę DIII, to chyba będzie fajnie? :) Trochę szkoda kasy, ale że zaczynam starania o powrót do pracy, to jak ją dostanę, to opłacę WoW-a - takie mam postanowienie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał akurat gotówkę wystarczającą na opłacenie WoWa to też bym tak zrobił. Dla mnie interes dobry, grać w WoWa przez rok na pewno będę, bo żadna inna gra przez 2 lata nie zdołała mnie tak wciągnąć jak właśnie dzieło Blizzarda. Choć gdybym dostał tego Diablo3, to nie wiem czy bym grał, bo nie jestem w stanie się przekonać do trójki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, dla ludzi, którzy nie chcą porzucić World of Warcraft, opcja Diablo 3 za darmo jest świetna. Bo faktycznie dostaną grę za darmo - skoro tak, czy inaczej ten abonament by płacili przez następny rok.

Z drugiej strony - sprytny ruch ze strony Blizza na zabezpieczenie się przed odejściem niezdecydowanych subskrybentów :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby dostać darmowego D3 chcesz zapłacić 600zł?

Spójrz na to z drugiej strony - płacę 600 zł na abonament do WoW-a, bo chcę grać w WoW-a, a przy okazji dostaję darmowego DIII. Oczywiście wiem, że daję się złapać na sprytny haczyk Blizzarda i zacznę na nowo opłacać abonament, ale co zrobić. Siła WoW-a jest zby silna, już nie raz ulegałem ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko taki mały problem - roczny abonament proponowany przez Blizzarda wyjdzie drożej niż miałbym go kupić w sklepie internetowym. Do tego w takim sklepie mogę kupić kod na miesiąc czy dwa, a nadal wyjdzie taniej, a w dodatku nie mam tego problemu z wiązaniem się na cały rok z grą, którą możliwe że w międzyczasie porzucę. Nie wiem ile D3 będzie kosztować, ale różnica pomiędzy tym rocznym abonamentem, a zakupem kodów w sklepie internetowym wychodzi mniej więcej tyle co moim zdaniem będzie wynosić cena D3, także przynajmniej dla Polaków to mało interesująca oferta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna sprawa. Ale niestety nie skorzystam. Często z kasą u mnie słabo i z pewnością na któregoś tam prepaida nie starczyłoby mi. Czasem mam odstępy nawet 3 miesięczne. No niestety. A tak kusząca propozycja... Ale za to może skuszę się na kolekcjonerkę jeśli będzie po w miarę satysfakcjonującej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizzard rzeczywiscie wykonal zgrabny ruch marketingowy z oferta "wykup roczny abonament w WoWie, a damy ci Diablo III gratis". Nie wiem, kto dokladnie to wymyslil, ale dalbym tej osobie podwyzke. W dodatku po obejrzeniu nowych filmikow prezentujacych DIII i dodatek do WoW MoP, nasilila sie we mnie od dawna tlumiona ochota by wrocic do Azeroth. Po spedzeniu z WoWem prawie 6 lat od roku jestem na niezbyt uciazliwym odwyku i udaje mi sie trzymac z dala od tej gry, ale te pandarenskie klimaty wygladaja tak kuszaco... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIII za darmo i system walki petów to po prostu akcja pod tytułem 'nie idźcie grać w Star Wars' ;) Z okazji nie skorzystam, bo Diablo pewnie i tak mi nie ruszy, a w sumie i tak mam mało czasu na granie.

Nowy dodatek zapowiada się ciekawie... I jeszcze bardziej czasożernie - głównie dzięki walkom petów, czyli WoW-Pokemon. Ja tam zawsze gierki Pokemonowe lubiłem, więc połączenie WoW i Pokemon może mnie zabić. Do tego scenariusze PVE, challenge... Miodzio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nigdy nie byłem specjalnym przeciwnikiem pokemonów (te na gameboya! najlepsze!), no ale do WoWa mi to zupełnie nie pasuje. I jeszcze "system mistrzów", czyli gdy pokonamy mistrza danej lokacji, nauczymy się od niego Master Ability. Polecieli trochę po bandzie.

@edit

Mam jeszcze takie pytanko. Zna ktoś może addon który działa identycznie lub bardzo podobnie jak Titan Panel? Ponieważ z niewyjaśnionych powodów TP nie chce mi działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, a mianowice czy opłaca się jeszcze kupować wowa? Ostatnio duzo się czyta na temat tego, że wow traci na popularnosci i jest jeszcze kwestia gw2/diablo 3 bo one już niedługo mają wyjść i czy większość graczy sie na to nie przeniesie?

Edit: I bym zapomnial bo w szkole znajomi zaczeli mi coś gadać że nie trzeba kupywać teraz wszystkich dodatków jak to jest ? Czy potrzebuje jak kiedyś podstawke + tbc+ wotlk+ cat czy teraz jest inaczej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta darmowego D3 jest niezła, ale równie dobrze można kupić sam klucz D3 w naszym kraju i będzie on dużo tańszy niż ten za "free" w promocji.

Ale mniejsza, po pograniu w betę sw tor zachciało mi się wrócić do wowa i grać postaciami leczący, w związku z tym szukam osób chętnych do wspólnej gry, albo aliantami na burning legion farmienie heroiców lub zaczęcie na dobrym serwie hordowym nowych postaci, najlepiej w konfiguracji tank+healer (chciałbym leczyć, pewnie krowa paladyn).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie odpowiednie miejsce - ale potrzebuje by jaknawiecej osób to zobaczyło zanim zainstaluje nowego patcha.

Potrzebuje wersje Launchera z WoWa sprzed instalacji nowego patcha. Coś mi się zepsuło i ani repair ani instalacja patcha na nowo nie pomaga, bo updater nie chce sie uaktywnić ponieważ:

This update does not need to be applied. It requires a version of "Launcher.exe" older than 4.2.0.2552, but you already have version 4.2.1.2617.

Więc musze przeinstalować grę, a to wymaga tony danych do pobrania na nowo, wolałbym tego uniknąć. Prawdodpodobnie rozwiąże mój problem 4.2.0 wersja launchera, bądź nieco starsza, automatycznie sam się zupdatuje to nowszej wersji i bede mógł patcha zainstalować.

Ew. czy ktoś zna miejsce, gdzie takie pliki są składowane w archiwum? Kiedyś na coś podobnego się natknałem, ale nie potrafie tego znaleść.

------------- EDIT: Nieaktualne -------------

Co do samej gry - obiecałem sobie nie wracać przed nowym dodatkiem, ale jak zwykle nowy patch i okreś świateczny rozpalił we mnie ogień pożądania, eh ten nałóg nigdy nie odejdzie sam hehe :P Na nowy dodatek czekam szczególnie - werszcie jakieś nowe przeżycia, nowe klimaty. Jakikolwiek by nie był, będzie lepszy od Cataclysmu, który może i zawierał sporo zmian wartościowych w mechanice, ale jako sam content poprostu był bardzo słabo zrobiony - najszybciej mi się znudził niż inne części. Do tej pory zdecydowanie lepiej wspominam WotLK. Mimo iż nie przepadam za klimatami Azjatyckimi, to powitam ten dodatek lepiej niż cata, który był taki bez wyrazu.

Zdecydowanie najbardziej podobają mi się zmiany dla Warlocka - jednej z klas, którę będa najbardziej zmodyfikowane od podstaw w dodatku (obok Druida i Shamana)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Massinio

Nie musisz mieć wszystkich dodatków ,żeby grać w WoWa, ale żeby grać na serio to tak. Kiedy kupisz podstawkę dostajesz za darmo tbc, a wotlka i cataclysma musisz kupować oddzielnie.

Dostaje się za darmo TBC? Albo się pomyliłeś albo na serio o czymś nie wiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, post od lore geeka.

Spodziewałem się bardzo mocno epickiego zakończenia Cataclysmu, i po części jestem zadowolony ? Po części tak, ale w większej mierze niezadowolony jestem, zacznijmy od początku.

Smocze aspekty desperacko szykują się do ostatniej konfrontacji z Deathwingiem ok tu jest w miarę dobrze. Plan jaki ma uratować Azeroth jest kradzież smoczej duszy z wojen starożytnych ?! Że WHOT ?! Są opinie w których Blizzard w tym momencie, schrzanił mocno lore, ponieważ jeśli zmieniło się przeszłość Azeroth. W takim razie wydarzenia z drugiej wojny nie wydarzyły się nigdy jak np. Przetrzymywanie Alexstraszy w Grim Batol by znosiła jajka dla hordy, i wiele innych. Ot tak po prostu gracze podążają od End Time które jest bardzo ciekawą instancją ! Aż do Hour Of Twilight, które też fajne jest. Zakończenie jak powiedziałem dobre, ale nie do końca. Dlaczego smocze aspekty nagle mówią że utraciły swą starożytną moc ? Są dwie teorie.

Pierwsza to miały nie doprowadzić do wypełnienia się przepowiedni godziny zmierzchu, po czym zrezygnować z swych mocy danym ich przez tytanów, no wyjątkiem jest Kalecgos który został następcą Malygosa.

Druga to przez trzykrotne naładowanie smoczej duszy, aspekty utraciły swą moc i nieśmiertelność, a smocze aspekty były mocno powiązane z smoczą duszą, tylko Deathwing nie dał swej mocy do kamienia i zrozumiały jest jego strach, przed smoczą duszą w jednym z cinematiców.

Mogło być lepiej, ale też źle nie jest.

Wybaczcie za post lore geeka. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rocznego abonamentu i darmowego D3

Blizzard zagrał sprytnie, bo wyciągnie masę kasy na rok do przodu zabezpieczając się tym samym przed skutkami premier MMO od konkurencji. Ale zastanawialiście się co się stanie z grą w ciągu tego roku? Fakt dostaniecie tego D3 za free, ale co z samym WoW'em za którego zapłaciliście/zapłacicie kilka setek, już teraz ludzie narzekają że ludzi na realmach coraz mniej, albo że coraz rzadziej grają, a co będzie dopiero po premierach SWTOR i GW2? Może (ale nie musi) okazać się że zapłaciliście z góry za coś, co za kilka miesięcy nie będzie miało sensu, za coś za co nie zapłacilibyście gdybyście wiedzieli że np: liczba graczy drastycznie spadnie, czy "content" nie będzie już przyciągał do gry, etc.

IMHO to jest jeden wielki kanał bo jeżeli wydamy te 600zł na WoW'a to możemy stracić jeżeli WoW'a za kilka miesięcy straci sens jako MMO w które pakujemy kasę.

Ale jeżeli wydamy teraz te 450zł na D3 kolekcjonerka i 150żł na WoW'a (4-mieś) to zyskamy zabezpieczenie na wypadek "porażki" WoW'a, ba! Ci którzy uznają że nie ma sensu grać w WoW'a po np: 3mieś, mogą nawet wydać mniej niż 500zł.

Tak czy owak wydajemy 600zł, ale przy drugiej opcji zyskujemy zabezpieczenie, a nawet zyskujemy jeżeli ktoś nie chce kupić kolekcjonerki D3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KewL - ale nie można zarzucić Blizzardowi tego, że ich gra staje się coraz mniej popularna i coraz więcej osób przestaje w nią grać. Ty dostajesz mozliwość i podejmujsz to ryzyko związane z tym. Blizzard nie ma nic do tego. Swoją drogą to jest tylko głupie dramatyzowanie. Ludzi na serwerwerach jest wystarczająco dużo, na moim - szczerze nawet przybyło od ost. dodatku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja nie mówię że na pewno gra będzie mniej popularna, mówię jedynie że może stać się coś co sprawi że za kilka miesiąców nie będziesz chciał już grać w WoW'a, czy to z powodu MMO wydanych przez konkurencję, a może z powodu prywatnych spraw. Tak czy owak jeżeli coś pójdzie nie tak to wtopisz kasę, Blizzard wpakował w ten pomysł pewien haczyk, który może sugerować szybkie przejście WoW'a w tryb F2P, bo czego innego można się spodziewać jeżeli firma której najbardziej dochodowa gra staje się powodem do rozdawania kopi swojej najnowszej gry za free i gromadzeniu zapasów kasy. Najprawdopodobniej sam Blizzard wie że WoW nie da już rady, więc teraz mają okazję uciułać ile się da, zanim będzie za późno, a to nic innego jak żerowanie na ludziach którzy nie myślą zbyt jasno.

Z ekonomicznego punktu widzenia, zachowanie Blizzardu jasno daje do zrozumienia że szykują się na nagły spadek dochodów płynących z WoW'a.

Co do spadku ilości graczy to niestety ale graczy cały czas ubywa, ale tutaj mowa o ogóle graczy, a nie jednym realmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...