Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

World of WarCraft+dodatki

Polecane posty

Może internet masz wolny? Z moim 0,5Mb też miewałem problemy, nie tyle w mieście, co właśnie na dużych, 25 osobowych raidach.

WoW nie jest idealnie zoptymalizowany, licz się z tym, że w niektórych krainach będą spadki płynności o te parę fps.

I namawiam do kupna battlechest - na allegro chodzą po ~50zł, w środku dostajesz bardzo grubaśne i użyteczne poradniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt to Athlon X2 4600+, 4 GB RAM, GeForce 9600 GT 512 MB, Windows 7 64 bit. Internet to Neostrada 10 mbps. Nie mam lagów wywołanych kiepskim połączeniem, tylko po prostu spadki płynności w mocno zaludnionych miejscach. Ping na poziomie 40-50 ms.

BTW, co robicie, gdy jesteście w środku raidu a tu nagle dzwoni telefon i nikt inny nie może go odebrać, bo np. jesteście sami w domu? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne, bo wszystko powinno chodzić cacy. Spróbuj powyłączać niepotrzebne procesy/aplikacje. Może to pomoże. Ewentualnie pobaw się ustawieniami graficznymi - być może jedno małe g**no jest efektorem tychże spowolnień.

BTW, co robicie, gdy jesteście w środku raidu a tu nagle dzwoni telefon i nikt inny nie może go odebrać, bo np. jesteście sami w domu?

Zależy. Od razu zaznaczam, że w WoW'a już nie gram, na WotLK biegałem Bala/Resto Taurenem Druidem. Gdy biliśmy z gildią akurat jakiegoś bossa, to zwykle po prostu nie odbierałem :trollface:

Wychodzę z założenia, że "jak kocha, to zadzwoni jeszcze raz" ;)

Najlepiej, jeśli masz telefon domowy bezprzewodowy, wziąć słuchawkę i położyć przy komputerze. Przy moim "drucie" bieganie i spamowanie 3-4 skilli nie wymagało takiego ogarnięcia, by drugą ręką nie można było odebrać telefonu.

Zwykle np. większą część Naxx'a czyściliśmy w ~ 10h, a więc sporo. Także często się zdarzało, że dzwoniono jednak akurat w przerwie między kolejnymi bossami, a w razie czego był też nadmiar czasu na ewentualne oddzwonienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Zwykle np. większą część Naxx'a czyściliśmy w ~ 10h, a więc sporo (...)

Chcesz powiedzieć, że taka impreza potrafi trwać nawet 10 godzin?! OMG... to chyba sobie odpuszczę jednak tę grę. Rzadko kiedy siedzę na kompie jednorazowo dłużej, niż 3 godziny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie każe czyścić wszystkich 15 bossów na Naxx jednego dnia. Zależy do jakiej gildii trafisz. A poza tym cały raid w jeden dzień trudno wyczyścić jeśli jest to nowy content. Zwykle progres jest wolniejszy, a w przypadku niektórych raidów (na HC) jeden boss może zająć wiele godzin prób. Możesz też całkowicie zostawić pve i zajmować się zupełnie czymś innym (pvp, acziki, rp). Ta gra oferuje znacznie więcej niż sam hardkorowy raiding i levelowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę w 100%. W WoWa można grać praktycznie jako "nolife", czyli 12-14h dziennie (i takie dni się zdarzały..), bądź np. godzinkę dziennie robiąc sobie pare bg/aren i bijąc honor points.

A my mając wakacje mogliśmy pozwolić sobie na siedzenie na jednej instancji pół dnia, oprócz grania gadając np. o sprawach życia codziennego. Nie robiliśmy tego jednak ze względu na nadmiar czasu, a zwyczajny brak "gearu i skilla" do wyczyszczenia insty w krótszym czasie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A praktykuje się takie rzeczy, jak kompletna zmiana talentów? Załóżmy, że chcę być holy priestem, ale ze względu na trudność gry wolę do jakiegoś tam poziomu być shadow a dopiero po np. 60 lvl zrobić reset i stać się holy. Robi się takie rzeczy, czy z jakichś powodów się nie powinno?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz absolutnie dowolnie zmieniać sobie talenty - musisz za to tylko zapłacić, ale nie są to wielkie kwoty. I od pewnego poziomu (40?) możesz kupić drugą specjalizację, czyli drugie talenty, glyphy itd. Potem możesz się przełączać (poza walką) między tymi dwoma specami, możesz je też dowolnie zmieniać w przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedziano patch 4.3.

Co mnie nie cieszy, już chcą dać Deathwinga. Czy Blizz faktycznie patrzy teraz tylko na Innominate czy inne Paragony, które w krótkim czasie wyczyściły wersje hc Firelands? Dla mnie za szybko chcą zakończyć ten dodatek.

A co mnie cieszy?

Specjalna skrytka zrobiona dla kolekcjonerów, w której będziemy mogli wkładać starsze sety.

A najfajniejsze, że będzie możliwość przeniesienie statystyk z Tier12 na Tier2! W końcu! Nie będzie wojen klonów, każdy będzie biegać w tym co mu się podoba pod względem wyglądu, a nie "bo ma lepsze statystyki". Normalnie jak usłyszałem pierwsze pogłoski o tym, to zacząłem polować na cały zestaw dla wojownika numer 4. Akurat kiedy potwierdzono tą wieść, zakończyłem kompletowanie. Nie mogę się doczekać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... fajna sprawa ale mimo wszystko wydaje mi się że to jest zły pomysł, jeśli będzie możliwość zmiany każdego przedmiotu i to nie koniecznie z jakiegoś tieru. Cały sens "itemizacji" teraz się trochę zmieni jeśli będzie można zmieniać wygląd sprzętu jak tylko się chce. Szczególnie niepokojące wydaje mi się to że hunter będzie mógł zmienić wygląd swojego łuku na jakiś karabin... no nic, trzeba poczekać na kolejne informacje. A w między czasie męczyć klasyczne raidy by zdobyć swoje ulubione pancerze =) (warrior t6 <3)

Gdyby się zastanowić to jest to wspaniały pomysł aby wykorzystać Legendary itemy, zawsze się zastanawiałem po co komuś Shadowmorune skoro po jego zdobyciu tak naprawdę nie było gdzie go wykorzystać... a teraz będzie można walczyć z Deathwingiem mając w ręce broń ze szczątków miecza Arthasa, bądź Warglaives of Azzionoth! Pod tym względem jest to genialny pomysł ze strony Blizza =)

No i kolejna ciekawa rzecz to Raid Finder, większy odpowiednik DFa. Jeśli rzeczywiście będzie działał tak samo jak maszynka do wyszukiwania 5 osobowych instancji to będzie można pugować raidy martwiąc się jedynie o rachunek za naprawy a nie brak aczika do linknięcia^^

No i najbardziej niepokojące:

"-Deathwing raid will be the final raid of the expansion."

"-The project for an Abyssal Maw is gone for the moment, the storyline wasn't convincing enough/fitting."

Bardzo nie podoba mi się wizja tak szybkiego kończenia Cataclysmu gdy zostało mi jeszcze tak wiele rzeczy do zrobienia. Zbliżającą się, silną konkurencja wyraźnie wywołuje silną presje na Blizzardzie =/

@down: Jako że grałem w WARa to wiem że Old Republic nie jest czymś groźnym ale GW2 to już inna historia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz, bo jestem zielony w tej kwestii. Jest coś takiego jak ping. Niby jakieś tam opóźnienie. Ale, ponieważ nie grałem do tej pory w multi raczej za bardzo, nie wiem, jaki powinien być odpowiedni. WoW mi pokazuje, że home jest ok 50-55 ms, world 120-150-200 ms (w zależności od humoru gry :P). Czy to są dobre pingi, czy raczej nie za bardzo? Pytam, bo ostatnio zmieniłem łącze i chciałbym wiedzieć, czy dobrze działa, ale niestety niezbyt dużo mi te liczby mówią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Na e-mail dostałem takie coś

wowwy.png

Wygląda na to że wszystko w porządku, gdyby nie to, że nie gram w WOWa (ale posiadam konto na serwisie nieoficjalnym o tematyce World of Warcraft, stąd pewnie mój e-mail mają), oraz ostrzeżenie od poczty.

Polecam uważać, prawdopodobnie próba wyłudzenia danych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, którzy kupili pełną wersję pudełkową Cataclysm. Z tego, co wyczytałem na forum Blizzarda, na płytce z Cata są pliki z wszystkich poprzednich dodatków i podstawki. W związku z tym chciałbym się od Was dowiedzieć, czy po wsadzeniu płytki i odpaleniu instalatora jest wybór, którą grę zainstalować, czy automatycznie się instaluje wszystko aż do Cata włącznie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy ostatnio jakiś masowy odwrót od WoWa czy Blizzard zablokował z którymś patchem używanie Xfire? Na www.xfire.com już od ładnych kilku dni, jeśli nie tygodni, League of Legends jest na pierwszym miejscu, co jest dla mnie niebywałe. Od zawsze na pierwszym był WoW, a tu zmiana i to nie byle jaka, bo LoL ma sporą przewagę nad WoWem, jeśli idzie o rozegrane godziny. Dziś nawet CoD4 wyprzedza WoWa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wowa caly czas odwracają się gracze :P Do TBC było dobrze potem już coraz mniej graczy coraz mniej grywalna gra i coraz gorsze rozwiązania :P To oczywiście moja opinia jednak zdaje się być potwierdzona Twoimi info z xfirea, jak również moimi obserwacjami z różnych for :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy ostatnio jakiś masowy odwrót od WoWa czy Blizzard zablokował z którymś patchem używanie Xfire? Na www.xfire.com już od ładnych kilku dni, jeśli nie tygodni, League of Legends jest na pierwszym miejscu, co jest dla mnie niebywałe. Od zawsze na pierwszym był WoW, a tu zmiana i to nie byle jaka, bo LoL ma sporą przewagę nad WoWem, jeśli idzie o rozegrane godziny. Dziś nawet CoD4 wyprzedza WoWa.

Weź pod uwage to, że znaczna większość graczy WoWa nie używa Xfire, tylko Ventrillo/Mumble/TeamSpeak, XF do niczego im nie potrzebny bo chata mają wewnątrz gry, a do porozumiewania się głosowego XF jest słaby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuszą? Yy.. Panda? Monk? Nie podchodzi mi to. Mało powiedziane, to mnie dużo bardziej utrzymało w przekonaniu żeby kupić gw2 po jego premierze. Z kung fu pandą mi się to wszystko kojarzy. Tutaj możecie być na bieżąco jeśli chodzi o blizzcon. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem trochę rozczarowany. A, i jeszcze przeczytałem, że latające mounty będą dostępne tylko w Pandarii i od 90 lvl. Powrót do WotLKa? Śmieszne trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrowsky z Senpuu?

Either way... Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. O ile Lich King i Cata były dość meh, o tyle tym razem Blizz dużo lepiej się spisał.

WoW:Kung fu Panda budzi uśmiech na mojej twarzy. Ciekawe tylko jak odbierze to ogólna populacja WoWa i czy zatrzyma to to spadek ilości graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...