Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

World of WarCraft+dodatki

Polecane posty

Gry na serwerach prywatnych nie popieram, ale do pewnego stopnia jestem w stanie zrozumieć, dlaczego ktoś mógłby chcieć na potrzeby machinimy filmować wsio na prywatnym serwerze, gdzie nie trzeba się przejmować niekończącymi się dublami tylko dlatego, że jakiś bot ciągle właźi w kadr.

Z drugiej strony, od czegoś jest Model Viewer i podobne programy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w takim wypadku Skoro płaci za grę na globalnym serwerze po co kręcić film pokazujący pobugowane questy których się nie da skończyć występujące tylko na Pirackich serwerach.

Żeby pokazać że WoW jest bee? Brak logiki w postępowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jutro najprawdopodobniej Azeroth zmieni się na zawsze. Nie mogę się doczekać pierwszej wycieczki, szkoda, że latać będzie można dopiero w samym dodatku :P No i witaj Trollu Druidzie!

Jako, że dodatek już niedaleko, zainteresowałem się bardziej jego fabułą i muszę powiedzieć, że Cataclysm to chyba najlepszy pod tym względem dodatek. Może nie, jeżeli chodzi o główny wątek "tego złego", ale o różne historie poboczne związane z ważnymi postaciami.

Cairne Bloodhoof ginie z ręki Garrosha, którego wyzwał na pojedynek będąc przekonanym, że Hellscream działa na szkodę Hordy. Dodatkowo Magatha Grimtotem zatruwa ostrze Garrosha, tak na wszelki wypadek, a kiedy Cairne ginie - w Thundef Bluff wybucha wojna domowa pomiędzy Grimtotemami (którzy potem zostają wypędzeni z Thunder Bluff) a Bloodhoofami. Inna ciekawa sprawa to sam wybór Garrosha na Warchiefa, pomimo wielu wątpliwości. Thrall postąpił źle, chcąc chyba nauczyć Garrosha odpowiedzialności... Zobaczymy w grze parę skutków "szefowania" Hellscreama - choćby właśnie nieporozumienie z Cairnem, czy nieudana inwazja na Twilight Highlands. Jeszcze jedna interesująca kwestia dotyczy Sylvanas. Z tą mądrą, rozważną królową nieumarłych też dzieje się źle. Poczuła chyba "potęgę mocy" i zaczęła wykorzystywać sposoby Króla Lisza to zwiększania armii nieumarłych - wbrew rozkazom Warchiefa. Czy możliwe, że zejdzie na ciemną stronę mocy? Całkiem możliwe.

W ogóle Cataclysm to bardzo ciekawy dodatek, najciekawszy, jeżeli chodzi o znane już motywy i postacie i zmiany ich dotyczące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro na serwerach zostanie włączony patch 4,03a w którym to stanie się kataklizm. Mówiąc inaczej już teraz w SW nie będzie parku, a Orgrimarr zapełni się goblinami którzy uciekli z Echo Isles. Zapełni jeszcze niegrywalnymi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jutro czeka nas rozpierducha ;] Idę ostatni raz popatrzeć na moje ulubione lokacje od jutra wszystko będzie inne.

oto co na 100% się zmieni:

Portals in Dalaran/Shattrath Removed

Class trainers in Dalaran where portals once were

New race-class combinations (excluding worgen/goblin)

New Gnome/Troll starting areas

Changes to existing zones

New cata load screens

New cata intro cinematic

New cata login screen

New music

City Quartermasters, with rep tabards

Bug fixes

Class balancing

Druids, paladins, priests, and shaman will have their talent trees reset

Experience required to gain levels 71 through 80 is being reduced by 20%

New tamable hunter pets (Monkey, fox, dog, and beetle, as well as new skins for existing pet classes.)

Źródło mmo-champion.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem co od jutra robić? Stworzyć dla ciekawości taurena paladyna, czy wbić na pierwsze lokacje swoim wojownikiem i porobić questy dla low lvl, nim. I kurde już dziś muszę sobie ustawić nowe miejsce zamieszkania właśnie w TB. Dalaranu nigdy nie lubiłem, więc tęsknić za nim nie będę.

Kurde...jedyne co mnie smuci to to, że tygrysa z ZG nie zdobyłem. Ostatni raz byłem w niedziele i skubany nie wypadł. No trudno...2 mounty do farmienia mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz się zorientowałem że Magatha jest z Grimototem... co do jej zdrady to można było się tego spodziewać... zawsze wydawała się podejrzana. Ale nie rozumiem jednej rzeczy... jak może wybuchnąć wojna między Grimtotem a Bloodhoof skoro ten pierwszy zawsze był plemieniem renegatów-bandytów mających zawsze jakieś spory z taurenami należącymi do Hordy. Czy to w Thousands Needles, Stonetalon Mountains czy Feralas.

Jedyna podobająca mi się rzecz z tych które przyniesie mini-patch to Quatermasterzy stolic, zawsze coś ciekawego dla ambasadora się znajdzie. No i liczę na to że zrobią coś z tymi DC bo to jednak jest przesada :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, DC? Mi się to nie przydarza, może raz na tydzień, od święta. Może to nie wina samej gry, może wyczyść cache czy coś...

Z plemieniem Grimtotem sprawa jest trochę skomplikowana, bo fakt, że nie byli nigdy specjalnymi przyjaciółmi innych plemion Taurenów, ale jednak nie było między nimi konfliktu zbrojnego na dużą skalę. Niektórzy z tego plemienia mieszkają sobie spokojnie w TB. Magatha, kiedy tylko upewniła się, że Cairne zmarł, wydała rozkaz zaatakowania Thunder Bluff. Więc zapewne od 4.0.3a sprawa będzie już jasna - Grimtotem to plemię zdrajców i zawsze będą naszymi wrogami, nie będzie już rozmów i prób pojednania. Zresztą pewnie dowiemy się czegoś więcej, bo Magatha - a więc i pewnie całe plemię Grimtotem - zostanie członkiem Twilight Hammer. Czy Cho'gall jej coś obiecał, czy zrobił pranie mózgu? Zobaczymy.

Co do tabardów... Byłoby świetnie, gdyby pojawiły się tabardy od wszystkich frakcji, na których można by nabijać reputację. Nie miałem nigdy cierpliwości i czasu, żeby mozolnie nabijać repę dla Trolli, a chciałbym mieć raptora :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zrezygnuję z Druida NElfa i albo poczekam na Worgena, albo robię Holy Paladyna, bo mam itemki na niego ... tylko jaką rasę mi polecicie na "Czoliego"? :)

Kurczę, to muszę moje postaci ewakuować z Dala jak mają niski lvl? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tilorien. Według wowpedia i tych innych.

To Grimtotemi zawsze byli wrogo nastawieni do Bloodhoof czy innych plemion. Wskazuje na to też dołączenie Magathy i jej klanu do Twilight Hammer cultu.

Magatha w Thousand Needles odegra rolę sojusznika kultu i prawdopodobnie, pójdzie za nią reszta klanu. Co ciekawe Magatha dalej będzie próbować zdobyć Thunder Bluff, co będzie widać w początkowych zadaniach taurenów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kataklizm nadszedł, juhu! :P

Orgrimmar zmienił się niemal nie do poznania. Na pewno bardziej, niż Stormwind. Sterowce są teraz w mieście, dodatkowy AH, zmiana kolorystyki, no i trwający remont. Plus slumsy Goblinów :P Durotat też się zmienił trochę - sporą część zalała rzeka.

Świetnie zrobiono początkową lokację Trolli. Zadania bardzo fajne, nie trzeba dużo biegać, jest parę questów powiązanych z lore (rozmowy z Vol'jinem) no i ogólnie atmosfera "Hey, mon!". Nabiłem 10 level druidem, zaraz wybieram się do Azshary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach... trudno opisać w poście to co się zmieniło... w każdym razie: Nigdy nie wolno wątpić w Blizzard.

To co zrobili teraz jest po prostu świetne, te odświeżone lokacje... SW wygląda pięknie, jest dwa razy większe od starego. Nie sposób ogarnąć w tydzień wszystkiego co się zmieniło.

Zrobiłem dzisiaj loremastera w Badlands i mogę powiedzieć że questy są super (main chain quest w tej lokacji szczególnie), w wielu z nich są tez filmiki. Spotkałem też fajny easter egg w postaci trójki braci z Lost Vikings pomagających w paru questach.

No nic, wypadałoby teraz zdobyć z miesiąc wolnego bo można zakochać się w WoWie od nowa :) A to dopiero początek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha!

Loguję się do gry, jadę swoim taurenem zwiedzić Mulgore i co? Mijam jednego paladyna taurena, potem drugiego, jadę na początkową lokacje widzę kolejnych trzech paladynów. Kij tam, polazłem dalej zwiedzać. Potem i ja sobie zrobiłem taurenkę paladyna i nikogo nie widziałem jak samych paladynów wokół : O. Rozumiem teraz, że każdy blood elf nagle przemieni się w taurena? Dziwne, że jeszcze nie widziałem priesta byka.

Podobno ta sama akcja jest z druidami trolami : P.

W każdym razie, dobra robota Blizz, przez Ciebie czuję się jakbym zaczął grać na nowo w WoWa.

A może mi ktoś wytłumaczyć coś? Tier 11 będzie kupowana za Valor points czy za inną walutę, którą można zdobyć tylko z raidowych bossów? Bo jak patrzyłem już, to rękawice, klata oraz spodnie są za 2200 valor, a głowa i naramy za jakiś dziwne coś. O co biega?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T11 będzie do kupienia za Valor Points, które będą odpowiednikami Frostów. Więc wcale nie będzie tak strasznie łatwo. Będziemy je dostawać za pokonanie bossów rajdowych, oraz za jeden random heroic dungeon dziennie (za normal zapewne nie).

Teraz zbieramy Justice Points, za które będzie można kupić jakieś niebieskie ciuchy na 85 lvl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pytam co z hełmem i naramiennikami, które wcale nie są za valor points (tylko za jakiś pojedynczy emblem) . Co mnie dziwi, bo jak napisałem, reszta zestawu jest normalnie za valor points. Błąd Blizzarda? Czy jest coś o czym nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wowwiki.com/Tier_11

Stąd wzięło się Twoje pytanie, czy w innych źródłach jest tak samo? Faktycznie, może być tak, że dwie części setu będą za tokeny. Token to właśnie to dziwne coś, które wypada z danego bossa (choć nie zawsze). Gdyby tak zostało, to pełny set będzie zdobyć trudniej niż T10... Co w sumie nie byłoby takie złe.

http://www.wowwiki.com/Thunderheart_Regalia - tu masz przykład z The Burning Crusade, gdzie całe sety były dostępne wyłącznie za tokeny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie w cata ma wrócić coś co nazywało się Dungeon set, który to pozwoli nam mieć odpowiedni poziom do rajdowania. Blizzard w jednym ze swoich blue postów powiedział ze tylko kilka przedmiotów kupimy za valory, resztę trzeba będzie wydropić tak jak to miało miejsce za czasów Clasica/TBC. Teraz ubranie się w t10 było banalnie łatwe.

Co do zmian są super ogri kozackie brill też tylko blizzard potrafi ze starej gry zrobić zupełnie nową ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że mnie rozleniwili i nie chciało mi się z początku odkrywać wejść do wszystkich instancji... Od teraz bowiem trzeba to robić, żeby móc korzystać z Dungeon Findera. Ale - zupełnie przypadkiem - odkrywające jako pierwszą instancję Violet Hold... Magicznie odblokowały się wszystkie inne :P

Potwierdzam popularność nowych kombinacji ras/klas. Stworzyłem Trolla Druida, a w lokacji początkowej spotykałem tylko i wyłącznie innych druidów. Śmiesznie to wygląda troszkę, pierwszy raz miałem taką sytuację. Choć na pewno większość ludzi chce tylko spróbować tych nowości, co niektórzy sami przyznają. Ja sam chcę tego alta rozwinąć w stronę tanka (choć leveluje jako healer, bo akurat mam pasujące do tej roli heirloomy). Aha, no i - kocia forma Trolla jest po prostu GE-NIA-LNA :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helmy i naramy będą za tokeny? Kurde to oznacza, że muszę mieć grupę raidową, która będzie stała zawsze i każdego dnia. Bo wątpię aby zastępca chciałby pójść na taki deal "pójdziesz z nami, ale tokena rolują tylko członkowie mojej gildii". A nie zawsze każdy z mojej grupy może iść na raid (praca, spotkanie, lekarz, choroba itp.), więc jedno czy dwu osoba osoba z pugu w roli dpsa, fajnie się sprawdzała (jeżeli miał iść tank czy heal z poza gildii to od razu odwoływałem raid).

Dodatkowo...wraca koszmar z Burning Legion. Wczoraj logując się około 20, byłem 150 w kolejce, bo serwer był pełny : /. Obawiam się, że po 7 grudnia, 1000 kolejka będzie normą, jak to było kiedyś.

I płaczę, blizz mi zrąbał warriora : /. Robiłem fajne i duże obrażenia, a teraz nawet na raidach od TBC mogę mieć problemy : |. Muszę czekać na cata, mam nadzieje, że na 85 jednak będzie to wyglądało inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, znalazłem kolejnego easter egga i to już cholernie sporego... pewnie większość już wie o co chodzi.

W pobliżu krateru po Dalaran (przy okazji, nieźle Hillsbrad podupadło) jest farma którą atakują zombie. A jedyną obroną są rośliny... bardzo fajna mini gra ze śpiewającym słonecznikiem w nagrodę. Do tego całkiem trudna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie ze od Cata loot z 25 i 10 jest dokładnie ten sam Lock na instancje też. Jedyna różnica jest taka że na raidach 25 z bosa będą dropiły od 3-4 itemów na 10 zawsze 2 itemy.

Zombie vs plants to ester eeg wyłapany już w becie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...