Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

World of WarCraft+dodatki

Polecane posty

Co do tej czwartej fazy myślę że będzie to powrót Deathwinga widoczny w grze, jak robi tour de Azeroth. :)

Hm...to będzie czwarta faza? http://wow-space.info/news/deathwing-znowu-niszczy-i-zabija ? ? ?

A ja sam jeszcze muszę zrobić te osiągnięcie z żywiołakami. Póki co tylko ogniowego i wodnego dorwałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RobertG

World of Warcraft - klasyk do którego powracam znudzony albo zachęcony ''powiewem świeżości'' jak nowy Dodatek czy jakiekolwiek zmiany albo po prostu chętny na solowe wybicie jakiejś wioski i zdeptania gnomów.

Kupiłem 2 października PP za 250 kr czyli 80 zł i co? Patchy. Odwieczne patchy zajmujące razem 1000000000000000 giga. Co osoba z moim netem w takiej chwili robi? Po zainstalowaniu PP myśli ''PP w rzyć, zagram sobie w lutym''. Ja mam szczęście - zagram prawdopodobnie w styczniu po dwóch kolejnych resetach limitu (5 a fe!) o ile nie wyjdą następne. W takiej chwili myślę też - czy nie lepiej dać do pudełka 3, 4 płyty i po prostu te dziadostwa jak nowy obrazek do mieczyka zainstalować? Blizzard nie myśli chyba o wszystkich swoich klientach chociaż przyznać trzeba że się postarali - WOTLK został niedawno wydany w Chinach! Nie wiedziałem że tak długo zabiera cenzura kropelki krwi i szkieletu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem... Masz pretensje do Blizzarda, że patch sporo waży i że wydają kolejny dodatek do gry? :P

Wbrew temu co mówisz, właśnie Cataclysm jest dla graczy. Sporo graczy zaczęło odchodzić od gry, bo w WoTLK zrobili wszystko miliard razy. W Cata 80tki dostaną nowe, świetne lokacje, instancje i rajdy, a niższe levele - całkowicie przerobione krainy Azeroth (zmiany w mechanice już dostali w patchu 4.0.1). Same zmiany na lepsze - gdzie tu zaniedbywanie klientów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RobertG
Nie bardzo rozumiem... Masz pretensje do Blizzarda, że patch sporo waży i że wydają kolejny dodatek do gry?

Nie, nie zrozumiałeś mnie.

Ja cieszę się na wieść o nowym dodatku ale wolałbym aby większa część łatek została dorzucona do pudełka gdyż wtedy przy instalacji od razu bym je miał zamiast obciążania nas obowiązkowym ściąganiem 15 giga. Przecież włożenie tego na trzecią płytę do pudełka to żaden koszt - a nuż więcej na tym Blizzard zarobi! Kieszeń pełna, a i klient zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym mówisz jest nierealne, bo nie da się w dniu wydania gry/dodatku dodać updat'ów/patch'y które wyjdą za rok kiedy dana osoba kupi ową grę/dodatek. Powiesz, "No ok ale można po XXX czasu zacząć dodawać owe patche do nowych parti gier wysyłanych do dystrybutorów".. teoretycznie tak, praktycznie to nie ma sensu bo raz że żyjemy w czasach szerokopasmowego internetu, dwa zwiększą się koszty produkcji, trzy brak ujednolicenia produktu doprowadzi do sytuacji typu "kupię od was grę ale tylko tą z patchami" i co ma dystrybutor zrobić w takiej sytaucji z zalegającymi partiami starych kopi danej gry, których nikt nie chce kupić? Jedynym dobrym i rozsądnym pomysłem jest wydawania płyt z update'ami jako oddzielny produkt za "symboliczną złotówkę", a nawet to spotka się z pewnymi kłopotami bo co, zamówić 4gb dvd z patchami za powiedzmy 4zł + przesyłka która przekroczy koszta samego produktu? ;)

Zamiast narzekać na firmę, warto zastanowić się jakie są opcjonalne sposoby zdobycia patchy i tutaj mamy dwa:

- Pobrać u znajomego, wypalić na dvd i po kłopocie,

- Pobrać w kafejce (które z reguły mają bardzo szybkie łącza) i również wypalić na dvd,

Oba pomysły bardzo dobre, a poza tym najważniejszą sprawą jest aby NIE WYWALAĆ patchy do danej gry jeżeli kiedyś możemy do niej wrócić. Po prostu warto zachować to dvd, a tak na wszelki wypadek. Ja sam pomimo szybkiego łącza, patche wypaliłem na dvd bo pobieranie kilku giga i tak irytuje nawet jeżeli nie zajmuje to dużo czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RobertG

Rzeczywiście, pomysły są bardzo dobre.

Nie mniej wielu graczy się na to skarży, a więc według mnie firma chociaż w minimalnym stopniu powinna powiedzieć coś innego niż ''znajdź nowy Internet'' skoro zależy im na graczach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Blizz już trochę ułatwił sprawę wprowadzając w ostatnim patchu możliwość jednoczesnego grania i ściągania oraz instalacji aktualizacji.

A sam patch 4.0.1 był dostępny do ściągnięcia już na miesiąc przed jego oficjalnym wprowadzeniem. Wystarczyło co jakiś czas zajrzeć na odpowiednią stronę i pobierać część po części (ważyły po trzy, cztery GB). Udostępnianie patcha o tyle wcześniej to też ukłon w stronę ludzi z wolniejszym netem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę też to że "Limity" naszych operatorów internetu to czysty wymysł. Skoro za np. 20zł możemy sobie dokupić nielimitowany internet. Wyciąganie kasy i tyle.

Co do pachy pach który ściągasz teraz 4.0.1 (5GB) to jest 85% cataclyzmu który dostaniesz w wersji pudełkowej. Przed nami jeszcze 2 patche 4.0.2 i 4.0.3 gdzie zostaną dodane zmiany kontynentów.

przy instalacji WoWa mamy

BattleChest WoW 1.0.0

+

TBC 2.0.0

+

Wotlk 3.0.0

Teraz wyjdzie Cataclysm który będzie miał 4.0.0 resztę trzeba będzie ściągnąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Osioł, Blizzard zapowiedział czwartą fazę o której kompletnie nic nie wiadomo. Tak piszą ostatnio po tych różnych serwisach WoWa. ;)

Co do patchy na płytach.

To niemożliwe z prostej przyczyny. Blizzard sam nie wie, ile będzie musiał wydać patchy do gry, dlatego dobrze jest pobrać z downloadera jak ktoś może. Jak nie to wowwiki itp w rękę i pobierasz. Owszem byłby to zysk, ale jak wspomniałem. Blizzard sam nie wie ile wyda łatek do gry.

Cytujemy tylko wypowiedź, do której się odnosimy. I nie robimy piramidek. Bethezer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RobertG

Up

Nie byłem obeznany z wiadomościami z WoWa przez tamten czas, nie czytałem nic o nowych zmianach więc aktywowałem zanim zdałem sobie sprawę o nowych Patchach. No cóż, tak jak pędzenie po drodze 200 km/h - nauczka na resztę życia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie powrót po tak długiej przerwie. Zmieniło się cholernie dużo rzeczy i mam problem jeszcze z ogarnięciem tego wszystkiego^^ Nie mogę za bardzo poradzić sobie z hit capem bo nie wiem ile właściwie go mam i ile mi brakuje (bądź nie brakuje). No i jak zwykle nie wyrobiłem się na Haloweenowy event, już 3 rok =/

Ale teraz wszystko toczy się wokół żywiołaków i kultystów Twilight Hammer. No więc zrobiłem chaing quest w którym musiałem przebrać się za kultystę, biegać z tabliczką a na koniec ostrzec Wrynna.

I to na tyle? Nie ma nic więcej? Bo nie chciałbym aby mnie ominęła kolejna rzecz...

@down: W sprzedaży dostępne są Battle Chesty zafoliowane razem z WotLK, w Empiku widziałem taki zestaw za mniej niż 100 złoty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to wersja gry ze stronki WoWa to 3.2.0, a w niektórych sklepach dostępne są ponoć zestawy Classic+tBC=WotLK w cenie 100 zł.

Z tego co widziałem dostępny jest Battle Chest (Classic + TBC), a WOTLK jest dostępny tylko oddzielnie. Tak czy owak nie ważne co kupisz patche i tak musisz pobrać, a to oznacza pobieranie dobrych kilku giga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę za bardzo poradzić sobie z hit capem bo nie wiem ile właściwie go mam i ile mi brakuje (bądź nie brakuje).

Character panel -> na dole w prawym rogu jest taka strzałka = kliknij ją a rozwinie się panel z Twoimi statystykami -> sprawdź jaki masz % hit. Powinna być informacja ile potrzebujesz hit rating dla 80, 81, 82 i 83 (bossowie) levelu.

Nie trzeba instalować WoW podstawki, następnie TBC i dopiero WotLK. Można spokojnie pominąć podstawkę+TBC i zainstalować tylko WotLK (WotLK zawiera w sobie pliki instalacyjne podstawki i TBC).

Ten ogromny 5,4+GB patch jaki ostatnio ściągaliśmy to tak naprawdę nowy i pełny klient Cataclysmu. Oprócz tego dojdzie jeszcze patch w wielkości 350-700MB I mamy wszystko gotowe. Kiedy wyjdzie Cataclysm to nie trzeba będzie instalować podstawki, TBC i WotLK, tylko rozpocząć od razu od płytki z Cataclysmem.

Natomiast to, że patche są tak duże świadczy tylko o tym, iż gra się cały czas rozwija i developerzy dodają cały czas nowy content. Owszem ściąganie tylu GB jest uciążliwe kiedy zaczyna się grać w WoWa w tym momencie, no ale naprawdę trudno byłoby to inaczej rozwiązać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie parę dni temu gra wyjątkowo niemile zaskoczyła, ponieważ z zaskoczenia mój prepaid się wyczerpał ;). Nie chcę teraz wydawać kasy na ten miesiąc, wolę od razu poczekać do Cataclysmu. Trochę szkoda wszystkich eventów, które się z premierą dodatku wiążą, ale jakoś muszę to przeżyć.

Przy okazji: do wielkiego święta nolifingu pozostał równo miesiąc :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nareszcie jestem zadowolony z tego że mainem posiadam alchemie, zawsze zazdrościłem innym profesjom dodatkowych socketów, silniejszych gemów czy enchantów. A teraz coś takiego trafi w moje ręce. No, przynajmniej zamierzam aby trafiło. Niestety z tego co słyszałem będzie to trudne do dostania oraz potrzebne materiały będą kosztować sporo ponad 20k golda... nie wiem czy uda mi się tyle uzbierać kiedykolwiek^^

Na razie moim głównym celem jest zdobycie exalted z paroma frakcjami które najprawdopodobniej znikną w ciągu miesiąca... już nie mam siły biegać w kółko po Winterspring no ale trzeba się poświęcić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fruwająca forma trolla to dowód, że Blizzard nie obniża poziomu i nawet takie drobnostki jak jeden model dostępny tylko jednej rasie i jednej klasie mogą być małymi arcydziełami. Zapowiadana doskonałość dodatku mnie jednak martwi, bo mogę przez to uwalić obie sesje :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej wkurza to ze blizzard usuną z transmutacji epickie Gemy, to znaczy nie idzie się ich już nauczyć u trenera. Przez co nie mogę wykonać questa aby nauczyć się transmutować Czerwony Gem. ;/

@Tiloren

Ceny zawsze zależą od serwera np buty crafcone z ICC [Deathfrost Boots] kosztują na BL 1200g a na Jakimś innym serwerze 4000g.

Wiadomo było ze tego smoczka nie dostaniemy od tak z 3-4 itemów, będzie on tak samo trudny do zdobycia jak Mecho-hog.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, ale to w kwestii machinimy i regulacji prawnych WoWa.

Kiedyś oglądałem tak dobrą machinimę zwącą się. "Chronicle of the annyoing quest" No i zapytałem się twórcy na jakim realmie to tworzą i te inne sprawy.

No i o dziwo odpisał mi, ale odpowiedź mnie zaskoczyła. Napisał mi że robili wszystkie serie na prywatnym serwerze. I tu pytanie. Czy robienie filmów na prywatnym serwerze, nie podlega jakoś pod regulamin WoWa lub coś ?

EDIT. Nie ! Nie zachęcam do grania na privach, tylko po prostu jestem ciekaw jak to działa ogólnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontekst użycia nie jest ważny. Umowa licencyjna to umowa licencyjna i w każdym zakresie Blizzard słusznie tępi pirackie (darujmy sobie "prywatne" ;)) serwery a nad ludźmi od tego filmu pozostaje tylko ubolewać. Mieli może kasę na programy od obróbki filmowej (choć kto ich tam wie) a na grę już nie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...