Skocz do zawartości
Gość kabura

Diablo (seria)

Polecane posty

23 minuty temu, RoZy napisał:

Pomoże tylko w budowie postaci tj. nie popełnisz błędu który będzie drogo kosztował później. Nic nie poradzi na mozolny grind do 30lvl na pojedynczych punktach skilla... choć w drugiej strony teraz to niepotrzebne jeżeli chce się tylko fabułę poznać.

1 godzinę temu, b3rt napisał:

Obecnie można zresetować drzewko umiejętności, chyba patch 1.13 to dodał. Także można się bawić buildami do nabicia konkretnego poziomu a później zrobić sobie reset i po sprawie. Niemniej na taki ficzer czekaliśmy do 2010 roku, wcześniej nie było takiej możliwości a szczątkowy dostęp do internetu (i mniej samych treści wewnątrz) sprawiały że budowanie postaci było problematyczne.

5 minut temu, Doman18 napisał:

Szukającym powrotu do dwójki NAPRAWDĘ polecam Path of Exile.

TYLKO GRIM DAWN!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@b3rt

Widzisz, wychowałem się na horrorach i może dlatego nie robi na mnie takiego wrażenia jedynka diablo. O ile dźwięk był bardzo fajny to o tyle jedynie pierwsze poziomy wspominam miło, potem było tak sobie. Szczególnie od tych jaskiń z Obsidian coś tam robiło się baaaardzo średnio jak dla mnie. 

Co do dwójki to miała dla mnie lepszy klimat bo fabuła była znacznie ciekawsza. Tak własnie wszystko mi pasowało, wszystko klikneło. W 2 akcie aż było czuć ten klimat grobowców pełnych piasku i starych zwłok. W 3 akcie była ta egzotyka i duchota dżungli. O dziwo właśnie 4 akt był dla mnie najsłabszy, przynajmniej póki nie dotarło się do Diablo. Piąty akt również był bardzo klimatyczny. 

6 godzin temu, Doman18 napisał:

Tak naprawdę 99,9% pierwszych buildów jest do bani w drugim poziomie trudności. Później trzeba po prostu albo zrobić nową postać i trzymać się przynajmniej częściowo buildów publikowanych na forum lub w internecie albo czekać na reset który zdarza się wtedy gdy wychodzi większy patch.

Dlatego olałem Path of Exile i nigdy nie zamierzam w niego grać. To i brak dopracowania od minimapy po animację i sztywność postaci. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 To i brak dopracowania od minimapy po animację i sztywność postaci. 
 

Hmm, trochę nie czaję, mógłbyś sprecyzować? Porównać to do D3?

 

Co do klimatu i horrorów to tylko dodam że Lunaris Temple w 3 akcie spowodował u mnie jeden z największych opadów szczęki w grach. Te baseny krwi, wszędzie kupy nagich zwłok, no i te przeraźliwe krzyki w tle i muzyka. Nawet nie sądziłem że tak może oddziaływać gra izometryczna. Belly of the beast też jest niezły ale to już zupełnie co innego. Nawet jeżeli ktoś nie zamierza grać to niech sobie obejrzy na youtubie gameplay z tej lokacji w HD i screeny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Hmm, trochę nie czaję, mógłbyś sprecyzować? Porównać to do D3?

Co to dużo wyjaśniać, PoE nie jest graficznym arcydziełem, a w wielu miejscach na tym polu zwyczajnie kuleje. Grałem w to kilka godzin, ale pamiętam, że też mocno zwróciłem uwagę na te właśnie elementy, czyli mapę i koszmarną sztywność animacji (plus chyba jakieś bugi na interfejsie, zwłaszcza na pasku życia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wasze wpisy na temat zadanego prze zemnie pytania, odnośnie tego czy zaczynając przygodę z Diablo powinienem zacząć od pierwszej części i po kolei przebrnąć do trójki zdecydowałem że jednak zacznę od trzeciej części. Jest najbliższa moim oczekiwaniom pod względem graficzny i tego co zawiera.
Oglądałem już parę gameplay-ów i zdecyduję się barbarzyńcę, zresztą robi pewnie tak większość nowych w świecie Diablo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Doman18

Proszę bardzo.

- Animacje postaci, ruchu, ataku są sztywne w najlepszym razie a śmieszne w najgorszym. Gdy jako Marauder dorwałem się pierwszy raz do dwuręcznej maczugi i zacząłem nią walczyć to na śmiech mi się zbierało. Zero "wagi" uderzeń, macha tym jak robot. 

- Brak możliwości oddalenia kamery, przez co widać niewielki skrawek ekranu. Nie mam zielonego pojęcia po co.

- Mapa jest nieczytelna. To dosłownie kopiuj wklej z D2 ale zrobione na odwal się. Często aby rozeznać się w sytuacji trzeba naciskać TAB a wtedy znów mało widać, bo przybliżenie kamery i mapa nie działają za dobrze razem. 

 

To wszystko są pierdoły ale pokazują jak niewiele czasu poświęcono na dopieszczenie tych elementów. W każdym ARPG w jakiego grałem było to lepiej rozwiązane. 

No i największy błąd moim zdaniem to możliwość "zepsucia" swojego buildu przez co postać idzie do kasacji. Powiedzieć, że to hardcorowe to jakby napisać, że automaty do gier są tylko dla prosów. Po prostu źle zaprojektowany system, gry powinny być trudne (kocham Dark Soulsy) ale nie powinny karać na każdym kroku. A ten system promuje umiejętność korzystania z wyszukiwarki google ;/ Nic więcej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapasową miał być mnich albo mag, co do zrażania się to raczej nie bo gry podobne do Diablo mam już za sobą. Co prawda może nie są takie jak Diablo ale też mi się podobały Sacred, Torchlight 1/2, Van Helsing i Titan Quest.

Może jakiegoś szoku nie doznam. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, darkdarius napisał:

 Co prawda może nie są takie jak Diablo ale też mi się podobały Sacred, Torchlight 1/2, Van Helsing i Titan Quest.

 

A Loki? Wiem że gra miała pierdyliard błędów ale i swój klimat- polecam obczaić,a co do Titan Questa polecam moda Diablo ("Fresh meat" orginalne przy uruchamianiu robi swoje :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Lokiego do poziomu w którym walczymy z lodowym gigantem w świątyni czy kamiennej jaskini, ale potem stało się takie to powtarzalne, że już nie maiłem ochoty na dalszy explor i dałem sobie spokój, co nie zmienia faktu że to niezła gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dropnęły mi drugie do kolekcji skrzydła sokoła i nie są mi zbytnio potrzebne, więc chcę je komuś podarować. Problem w tym, że są przypisane do mojego konta jak legendarne graty, ale jest możliwość sprzedaży i mam pytanie - czy jak sprzedam je kupcowi to mój znajomy będzie mógł odkupić ten przedmiot i mieć go dla siebie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...