Skocz do zawartości
Gość kabura

Diablo (seria)

Polecane posty

Jestem prawie pewien, że w D2 MF nie miał wpływu na szansę znalezienia gema czy runy.

W D3 na inferno jednak ludzie sobie nie radzą i grają taktyką w stylu filmiku Felessana i to mimo, że jak sam zauważyłeś, mają łatwy dostęp do świetnych itemów z dropa czy AH. Dlatego uważam trójkę za trudniejszą.

A jednak słyszy się o ludziach, którzy pobili ten poziom trudności w pojedynkę i to w pierwszym tygodniu po premierze. Znaczy że jednak znajdują te dobre itemy i w końcu dają sobie radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że grali wizzardem przed nerfem, który z force armorem mógł sobie spokojnie grać na inferno.

A ja jestem na 100% pewien, że mf nie ma wpływu na runy i gemy. Tu potrzebne jest szczęście i cierpliwość. Dlatego jestem fanem travincal, bo mogę tam latać swoim wykozaczonym barbem z 0 mf i cieszyć się dropem hrek. Czarodziejki omijam szerokim łukiem i nigdy nie rajcowało mnie latanie 1000 razy dziennie na mefa z 600mf.

Edytowano przez wiewiors
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie: czy jest jakaś różnica w szansie na wypadnięcie runy czy zwykłym MFie pomiędzy CBNem, a grą single player? Ostatnimi czasy granie przez sieć w D2 stało się nieznośne - boty zaczęły reklamować sklepy nawet szeptem, czyli założenie gry pod hasłem nie pomaga. Nie wspominając już o dużych problemach z lagami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Diablo 2 szukało się IP z największą ilością sprzedanych SoJ'ów, wbijało na takie IP, zabijało Diablo Clona i kilkanaście HR za anniego było :P Ew. klucze po 3x3 się sprzedawało. Nie wymagało to szczęścia, tylko troche czasu.

W Diablo 3 właśnie wbiłem 60 lvl i zabrałem się za solowanie Inferno. Narazie idzie luźno, 1 akt Król Szkieletów. Mimo, że padam na strzała :D

BTW ma ktoś na zbyciu dobrego Spiankera lub Oblicze Andariel ? Ze zręcznością i najlepiej miejscami na klejnot :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Diablo 3 właśnie wbiłem 60 lvl

A ja od 15:00 próbuję wbić na serwer i nic. -____- Wcześniej nie byłem przeciwnikiem wymogu ciągłego podłączenia do sieci, ale teraz powoli zaczynam tracić cierpliwość. Blizzard - niby tak wielka firma, a od kilkunastu godzin serwer praktycznie leży. Przynajmniej u mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@47

u mnie też leży, ale z doświadczenia wiem, ze przy błedzie 37 wystarczy wpisać ze 30 razy to hasło w ciągu 2-3 minut, aż w koncu udaje się wbić :wink: Mnie irytuje to, że co chwila czytam o problemach z serwerami...problemach z AH...problemach z serwerami...AH...serwerami...no jaaaa... :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcecie - nie grajcie. Blizzard wydał gre wcześniej, jak sam powiedział NIEKOMPLETNĄ. Za kilka miesięcy Diablo 3 będzie wyglądać zupełnie inaczej. Każdy z nas wiedział, że po premierze będą problemy, a mimo to chcieliśmy się przemęczyć i zagrać. Gdybym chciał gre bez błędów i problemów z serwerami to kupiłbym Diablo 3 we wrześniu lub później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcecie - nie grajcie.

Łohoho, ostro. Z tym, że ja chcę, ale nie mogę. :P Dłuuugo dziś próbowałem, ale nic z tego nie wyszło niestety. :/

Każdy z nas wiedział, że po premierze będą problemy

Ja akurat nie wiedziałem, bo w ogóle nie śledziłem informacji na temat D3. Po prostu czekałem na premierę. Pewnie, jakoś to przebolę, w końc to tylko gra, ale lekki niesmak i tak pozostanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas wiedział, że po premierze będą problemy, a mimo to chcieliśmy się przemęczyć i zagrać.

oj bzdura zupełna. Było wręcz przeciwnie - blizz chwalił się tym, że przygotował specjalny system logowania z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem, żeby pod natłokiem graczy w zeszłowtorkową północ, każdy mógł sobie pograc nawet w tamtej, najbardziej obciążonej chwili. Jak mu to wyszło, widział każdy. Sry, ale jednak tak liczne problemy z serwami (gram mało - dopiero początek trzeciego aktu norm, a już pamiętam 4 kilkugodzinne incydenty) to cyrk, a nie coś typowego. Zwłaszcza, gdy napływ nowych graczy znikomy, bo nowy nakład dopiero się robi, płynie, leci, czy co tam innego się z nim dzieje. Blizz zrobił grę tylko online...skoro postawił na taki krok, to powinien dostarczyć usługę bardzo dobrej jakości, a póki co średnio mu się to udaje. Rozumiałem padanie serwerów w pierwszym dniu, ale ponad 2 tygodnie po premierze sytuacja powinna byc bardziej stabilna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HaXiiT: To żart, prawda? Nie, czekaj, Ty chyba nie żartujesz....Rozumiem, że Blizzard łaskawie wydał swoją grę, i łaskawie pozwolił nam ją kupić? Rozumiem, że to przywilej i zaszczyt wydać 179 złotych (lub 350 złotych, zależy od edycji) na ich produkt, po czym mamy nie narzekać, że produkt jest niekompletny? Jak na razie gra kuleje w wielu aspektach, ale nie jest źle. Ciągle jednak są duże problemy z serwerami, i słabiutki balans. Niestety, Blizzardowi się na zmiany nie spieszy. Ot co, powie swoje standardowe "soon" do jakiegoś numerka z patchem, a większość fanów będzie czekać, usprawiedliwiając się, "że w końcu wiedzieliście, że kupujecie niekompletny produkt".

Edytowano przez Dedexus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to już nerwica dopada, mam słabego laptopa i gra ledwo chodzi ale myślę, że to i tak problem z wiatrakiem mam. Jestem aktualnie na II Akcie Krew i Piasek Piekło, 54 Czarodziej to cud, że tak daleko doszedłem. Wiecie jak u mnie gra wygląda?, idę sobie lochami i widzę 1 Zółty Champion, 4 Niebieskie Elitki i z 5 zwykłych mobków no to sobie myślę spoko dam radę. Podchodzę i rzucam spowolnienia, czary, próbuję uciekać itp. mobki się coraz bardziej zbliżają się i gdy są już naprawdę blisko zaczynam walczyć to buuum! ścina, za moment gra powraca do normalnego działania normalnego w cudzysłowiu bo i tak mam gdzieś z 5 fps. Mam wtedy gdzieś z 10% HP, myślę sobie uciekam bo co mam zrobić? i znowu ścina i [beep] nie żyję... I tak się dzieje nie całą rozrywkę ale dosyć często, nie chcę się tu narażać Moderatorom ale sprawdzam wtedy temp. procka to mam 85 Stopni. Co do samego Diablo III to jest super, mam co prawda pewien nie dosyt z III i IV Aktem i zakończeniem gry. Z rozwijaniem Kowala i Złotnika i związanych z tym cenami, denerwują mnie losowe właściwości w craftach. Rozumiem w dropach ale według mnie to jakaś chyba pomyłka jest, chcesz zrobić sobie jakiś dobry itemek. Masz uzbierane upragnione materiały które farmiłeś dosyć długo jesteś zadowolony bo zrobisz sobie za momencik wymarzoną zbroję i co wtedy? wyskakują ci staty których nie potrzebujesz to wtedy człowiek może dostać zawału. Idziemy dalej, na piekle jest naprawdę trudno nieraz biegam po całej mapie haha :), albo mam dosyć często śmieszne sytuację gonie skarbnika i nie patrzę akurat na mobki które gdzieś są w pobliżu, i biję dziada i przychodzi co do czego a obok mnie jest z 20 mobków :D. Dzisiaj miałem bardzo często ukochany błąd <3 Error 37...

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czemu ludzie spodziewali się bezproblemowej gry w tak nagłośniony tytuł zaraz po premierze. Historia gier PC wielokrotnie udowadniała, że duży tytuł + dużo graczy po premierze = problemy z serwerami. Z czasem wszystko będzie działać poprawnie. Szkoda mi tylko tych, którzy kupili gre 'ot tak', podłapali reklame nie znając historii serii i nie spodziewając się owych problemów. Ja za gre zapłaciłem, pograłem już kilkadziesiąt godzin BEZ PROBLEMÓW i ten dzień przerwy przeżyje. Wole to niż czekać na premiere kolejne kilka miesięcy, aby było mniej problemów z serwami. Tym bardziej, że patche i hotfixy ciągle wychodzą i gra szybko się optymalizuje (choćby lagi, które teraz są niewidoczne, a jakiś czas temu były dość wyraźne).

@Dedexus

Więc czemu kupiłeś odrazu, zamiast poczekać na opinie graczy ? Skoro sam nie domyśliłeś się jak będzie wyglądać sytaucja serwerów to wystarczyło poczekać 2 tygodnie i wtedy zdecydować, czy kupujesz taki produkt, czy spatchowany za jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za gre zapłaciłem, pograłem już kilkadziesiąt godzin BEZ PROBLEMÓW i ten dzień przerwy przeżyje.

Ty przeżyjesz, dla mnie to jest irytujące, bo ciągle są jakieś problemy z działaniem. Kupiłem grę w dzień premiery, nie pograłem praktycznie w ogóle, w poprzednią niedzielę też chciałem pograć, nie udało się bo prawie cały dzień "naprawiano AH", dzisiaj też udało mi się znaleźć dwie godzinki luzu, to oczywiście znowu lipa, bo "naprawiają AH". Dla kogoś kto ma dużo czasu na granie to może żaden problem, ja jednak nie narzekam ostatnio na nadmiar wolnego, bo spokojnie mogę pograć w sumie w co drugi weekend. I wpienia mnie to że nawet w singlu nie mogę zagrać, bo "naprawiają AH". Dużą ilością graczy można się zasłaniać góra trzy, cztery dni po premierze, ale nie dwa tygodnie od wydania. Bo może i zainteresowanie tytułem jest duże, ale przecież blizz to też nie pierwszy lepszy chłystek w dziedzinie gier sieciowych żeby nie mógł sobie poradzić z problemami technicznymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Blizzardowi się na zmiany nie spieszy.

Eee... co chwilę otrzymujemy łatki i hotfixy, starają się usprawniać i łatać serwery, więc narzekanie też jest nieco nie na miejscu. Owszem, mogli się bardziej postarać. Ba! Powinni, ale wystarczy przypomnieć sobie szał z World of Warcraft i ile wtedy serwery powodowały problemów.

Ja za gre zapłaciłem, pograłem już kilkadziesiąt godzin BEZ PROBLEMÓW i ten dzień przerwy przeżyje.

Exactly. Ja od premiery miałem może dwa dni przerwy i było to spowodowane problemami technicznymi. Lagów, zerwanych połączeń, niedziałającego AH nie uświadczyłem :).

PS. Dostawa Diablo III będzie pod koniec... czerwca - według gram.pl

"naprawiano AH", dzisiaj też udało mi się znaleźć dwie godzinki luzu, to oczywiście znowu lipa, bo "naprawiają AH".

Ale też nikt nie spodziewał się tak ogromnej ilości przedmiotów na AH. Trzeba przyznać, że ruch jest tam monstrualny.

wpienia mnie to że nawet w singlu nie mogę zagrać, bo "naprawiają AH"

Z tym się zgodzę. Brak klasycznego singla, bez potrzeby łączenia się z Internetem to wyjątkowa głupota, wrzód na klawie. Mam nadzieję, że pomyślą i jakąkolwiek opcję grania offline dadzą.

Edytowano przez Scumgrief
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czemu ludzie spodziewali się bezproblemowej gry w tak nagłośniony tytuł zaraz po premierze. Historia gier PC wielokrotnie udowadniała, że duży tytuł + dużo graczy po premierze = problemy z serwerami. Z czasem wszystko będzie działać poprawnie. Szkoda mi tylko tych, którzy kupili gre 'ot tak', podłapali reklame nie znając historii serii i nie spodziewając się owych problemów.

Za przeproszeniem...bullshit!. D3 to pierwsza gra serii, w którą W OGÓLE nie pograsz jeśli padną serwery. W D1 i D2 jeśli nie można było połączyć się z battlenetem, dało się przynajmniej przyciąć solowo. Zawsze to jakieś wyjście zakładając oczywiście, że nie kupowało się ich wyłącznie dla trybu multi olewając całkowicie single. W "historia serii" nie ma precedensu dla obecnej sytuacji, w której jedyną dostępną możliwością jest cierpliwe czekanie. Wiedząc że D3 potrzebuje stałego połączenia z serwerem oczywiście można się było tego spodziewać. Co nie znaczy że Blizzard jest niewinny, i nie należą mu się słowa nagany od graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o "historii serii" miałem na myśli ludzi, którzy nie wiedzieli że to TAK WIELKA gra. Każdy kto słyszał o poprzednich częściach wiedział że to gigantyczny tytuł, ale są ludzie którzy kupili najnowszą część bez wiedzy o poprzednich, żeby zobaczyć co to za wynalazek. I oni mają niestety przerąbane ;P

Od dawna wiedzieliśmy, że Diablo 3 będzie TYLKO online. I chyba nikt nie powie, że spodziewał się w pełni sprawnych serwerów...

Żeby nie było - nie podoba mi się polityka Blizzarda, to że nie daje trybu single, aby jak najbardziej ograniczyć piractwo. Ale miałem pełną świadomość tego przed zakupem. Jeśli mogę mieć teraz do kogoś pretensje to tylko do siebie.

@b3rt

Naprawianie AH wywoływało złudny error - wpisywałeś dane z 5 razy w ciągy kilkunastu sekund i byłeś zalogowany :) Aczkolwiek każdy się zgodzi, że brak możliwości gry samemu, bez połączenia z netem to duża wada... No ale Blizz jasno o tym powiedział, więc sami się na to zgodziliśmy.

Edytowano przez HaXiiT
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc czemu kupiłeś odrazu, zamiast poczekać na opinie graczy ? Skoro sam nie domyśliłeś się jak będzie wyglądać sytaucja serwerów to wystarczyło poczekać 2 tygodnie i wtedy zdecydować, czy kupujesz taki produkt, czy spatchowany za jakiś czas.

Naprawdę, nie wiem co Ty chcesz robić przez te dwa tygodnie. Tydzień, to i tak strasznie dużo czasu na uporanie się z serwerami.

Eee... co chwilę otrzymujemy łatki i hotfixy, starają się usprawniać i łatać serwery, więc narzekanie też jest nieco nie na miejscu. Owszem, mogli się bardziej postarać. Ba! Powinni, ale wystarczy przypomnieć sobie szał z World of Warcraft i ile wtedy serwery powodowały problemów.

Tu raczej chodzi o całokształt. Diablo 3 jest bardzo dobrą grą, ale wiele rzeczy kuleje. Kuleją serwery, kuleje AH, kuleje też balans, a co najważniejsze, kuleje crafting i miejscami drop. To wszystko da się poprawić, nawet dosyć szybko. Zaś od Blizzarda dostajemy jakiś "raport sytuacji" mówiący tylko o tym, że w patchu 1.0.3 który kiedyś tam się pojawi coś tam będzie zmienione.

Exactly. Ja od premiery miałem może dwa dni przerwy i było to spowodowane problemami technicznymi. Lagów, zerwanych połączeń, niedziałającego AH nie uświadczyłem smile_prosty.gif.

PS. Dostawa Diablo III będzie pod koniec... czerwca - według gram.pl

Ja największe problemy mam tak naprawdę z samym AH, z grą dużo mniejsze. Wszystko to zależy, kto ile ma czasu. Jak ktoś ma szmat czasu, to sobie pogra, jak ktoś ma kilka godzinek tygodniowo przeznaczonych na grę, to problemy uniemożliwią mu komfortową grę.

wpienia mnie to że nawet w singlu nie mogę zagrać, bo "naprawiają AH"

O dziwo, uważam za bardzo dobry pomysł wprowadzenie tak bardzo uzależnionego od sieci singla. Każdy ma prawo do swojego zdania, ale dla mnie to jest wyjątkowo wygodne, kiedy to nie muszę specjalnie zakładać dwóch postaci, a znajomy może do mnie w każdej chwili dołączyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyrima kupiłem w dniu premiery - obyło się bez problemów

Wiedźmina kupiłem w dniu premiery - o dziwo obyło się u mnie bez problemów

Battlefielda dostałem dzień przed premierą - nie było żadnych problemów.

Tylko z D3 muszą być problemy. Lord dobrze pisał, sprzężenie single z multi mija się z celem. Problemy z serwerami? Kein problem, zagram sobie w trybie SP, może co nieco ciekawego będzie. A nawet jeśli dostanę się do gry, to teraz automatycznie dołączam do czatu z innymi graczami. Co, jeśli nie mam ochoty?

co chwilę otrzymujemy łatki i hotfixy, starają się usprawniać i łatać serwery, więc narzekanie też jest nieco nie na miejscu.

Nie mogę odpisać na tego posta, error 37.

Według statystyk Blizza 80% postaci jest na poziomach 1-30. Czyżby hype na diabolo się już skończył?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według statystyk Blizza 80% postaci jest na poziomach 1-30. Czyżby hype na diabolo się już skończył?

czy ja wiem? Ja mam 26 (brata),25,14,1 na koncie, podczas gdy moja dziewczyna 24,10,1. Łącznie 7 postaci poniżej 30 lvl. Znajomi, których mam na liście też z reguły mają jedną główną postać i dodatkową jedną-dwie gdzieś na początku pierwszego aktu norma. To poważnie zwiększa procent takich postaci. Nie mniej jednak mam wrażenie, że jednak ogólnie w globalnej skali trzeci diabeł okazał się solidnym rozczarowaniem i nie wierzę, że siądzie na tronie obok starszych braci. Choć mi się gra bardzo podoba, to niektóre zmiany nawet jeśli wygodne, chyba potrzebne nie były.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyrima kupiłem w dniu premiery - obyło się bez problemów

Wiedźmina kupiłem w dniu premiery - o dziwo obyło się u mnie bez problemów

Battlefielda dostałem dzień przed premierą - nie było żadnych problemów.

Ze Skyrim problemy były, nie dało się go przecież aktywować przez noc całą :tongue:

Chociaż fakt, z D3 problemy są całkowicie niepotrzebne. Nawet jeśli chcieli zapobiec kombinowaniu przy postaciach i itemach mogli zrobić 2 oddzielne "klasy" postaci. Do gry w single (bez stałego połączenia) BEZ jakiejkolwiek możliwości gry w sieci oraz klasę on-line która wymagałaby połączenia z netem tak jak mamy teraz. Problem rozwiązany, jakby serwery padły (lub komuś połączenie zerwało) pocinałby postacią pod singla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień, to i tak strasznie dużo czasu na uporanie się z serwerami.

Hahaha, League of Legends z pewnością zmieniłoby Twoje zdanie.

@Kuchar - pomijając fakt, że zrobienie tego daje wszystkie potrzebne informacje ludziom zajmującym się dupowaniem i hackami - tak jak w D2. Problem rozwiązany jak cholera. :rolleyes: Radzę nie oczekiwać offline mode, bo to zbyt dużo istotnych plików po stronie klienta gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według statystyk Blizza 80% postaci jest na poziomach 1-30. Czyżby hype na diabolo się już skończył?

Zależy jak na to spojrzeć. Blizzard podał, że w 2 tygodnie od premiery Diablo III, sprzedaż gry osiągnęła 6,3mln kopii. Nie wiem jak wygląda ta liczba dzisiaj, niemniej te 20% graczy, którzy osiągnęli poziom wyższy niż 30 level wcale nie wygląda tak słabo - przecież to jakieś 1,2mln.

Poza tym nie wszyscy grający w DIII lecą na łeb na szyję by jak najszybciej dorwać się do Diablo i go skasować. Nie wiem jaka jest to liczba ale sądzę, że dużo osób gra żeby wymaksować dany akt w kontekście aczików, osiągnięć itd. Ja tak właśnie postępuję - moja czarownica ma już prawie 29 level a przed nią dopiero zadanie

zgładzenia Zoltana Khulla

(czy jakoś tak). Po prostu - każdą lokację odwiedzam aż do skutku, aż do znalezienia konkretnej księgi, piwnicy, kopalni, chaty, budy itd. Żałuję tylko, że do tego stopnia nie rozwalałem I Aktu i nie mogę się już do niego cofnąć :/

Nieraz taka zabawa staję się żmudna do bólu ale obecnie nie mam żadnego problemu z potworami, kładę każdego, nawet kilka elitek wymieszanych z bossami. Do tego mogę do woli testować wszystkie swoje umiejętności. Jako czarownica polecam nie rozstawać się z Hydrą (jak się już ową "dostanie"). To cudeńko, szczególnie z runami, jest idealną "wieżyczką obronno zaczepną" - leci na Ciebie chmara potworów a Ty umieszczasz Hydrę za nimi. Tym samym są rażeni z dwóch stron (jak masz za towarzysza Zaklinaczkę lub Szelmę to i z trzech stron następuje atak z dystansu). To tego można się pobawić w umiejętność pt. Lustrzane Odbicie - pojawiają się "avatary" naszej postaci, które odciągają część potworów.

Co do permanentnych problemów z serwerami, fakt - nie powinno mieć to miejsca aż tak często. Poza tym jako konsumenta co mnie obchodzą problemy z serwerem? Zakupiony przeze mnie produkt ma być w pełni funkcjonalny i tyle. Jednak z drugiej te awarie aż tak bardzo im nie przeszkadzają. Są idealną okazją do np. sięgnięcia po książkę czy pogrania w Lego Piraci z Karaibów :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z D3 muszą być problemy. Lord dobrze pisał, sprzężenie single z multi mija się z celem. Problemy z serwerami? Kein problem, zagram sobie w trybie SP, może co nieco ciekawego będzie. A nawet jeśli dostanę się do gry, to teraz automatycznie dołączam do czatu z innymi graczami. Co, jeśli nie mam ochoty?

Z tego co ja pamiętam, to Wieśmak2 miał fajne problemy w dniu premiery. Fajnie się czytało oburzenie graczy, że nie mogą pograć zaraz po północy i musieli czekać cały dzień, aby aktywacja mogła się zakończyć powodzeniem. A co do drugiego...widać, że nigdy nie grałeś w żadne MMO, jeżeli nie chce się czytać ogólnego czatu, to wpisujemy bardzo łatwą komendę, która brzmi "/leave ogólny" i problem z głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...