Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Sztuki walki

Polecane posty

nie pozwoli Ci złapać kumi-kata

No jasne że nie... Jak tak się zastanawiam gdyby nie daj co mnie ktoś napadł na ulicy, to raczej zastosowałbym jiu-jitsu. W naszej sali jednocześnie odbywają się treningi judo i jiu-jitsu więc czasem podpatruję co oni tam wyczyniają, i powiem że jestem pod wrażeniem, uczą się wszystkich możliwych samoobron (trochę dziwnie to brzmi) na różne wypadki - atak z bronią palną, nożem, gdy ktoś chce nas kopnąć w biodro etc. Jiu-jitsu jest szybkie, ale też niebezpieczne - po wykręceniu łapy przeciwnikowi kopiemy go w żebro - wtedy trener wspominał o tym, iż możemu mu wgnieść żebro do środka i przebić płuco. A znając system prawny w tym kraju po takim numerze to my będziemy siedzieć w pierdlu, a nie dres który chciał nas zamordować ot tak, bo miał zły humor. Jestem gotów nawet stwierdzić iż jiu-jitsu może obalić ten demotywator: http://demotywatory.pl/117338/5-lat-judo-8-lat-na-silowni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się zgodzić z Lordem, że waga nie miała tutaj aż takiego znaczenia :happy: Zwyciężyła prosta, brutalna siła - widać było jak po low-kickach Neuman prawie, że podskakiwał. A gdy walka zeszła do parteru nie miał nic do gadania (... no, wcześniej też nie miał za bardzo). Pudzian vel Dominator pruł w niego aż miło. Szkoda tylko, że na walkę 45 sekundową trzeba było czekać dwie godziny :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem powiedzieć kilka słów na temat Aikido. Sam trenuję od naprawdę krótkiego czasu, lecz w walce potrafię wykorzystać wiele technik. O'Sensei stworzył aikido dla wielu aspektów, ale cały czas uważał, że życie i zdrowie przeciwnika jest bardzo ważne. Tak więc wiele technik po prostu ma za zadanie nie działać. Sprawny Aikidoka musi zrozumieć sens technik. Oczywiście jeśli chodzi o pokazy oraz egzaminy w Aikikai po prostu trzeba naśladować wiernie kihon. Jednak każdy Aikidoka musi sam przemieniać i dostosowywać techniki do sytuacji. To jest właśnie sens aikido.

A co do tych uważających że Aikido jest bez sensu ? Czytałem o Judodze który spotkał się z mistrzem Aikido. Opisywał walkę mniej więcej tak "Pamiętam tylko jak chciałem go zaatakować i że potem znalazłem się na macie" Od tamtej pory zaczął trenować aikido. Jeśli mi się przypomni kto to był to dam znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem pójścia na jakieś treningi sztuk walki. Po namyśle wybrałem MMA lub Krav Magę, ale za Chiny nie mam pojęcia na co iść i co bardziej mi się opłaca, więc byłbym wdzięczny za poradę.

Jakby ktoś mieszkał we Wrocławiu i mógłby podać jakieś ciekawe propozycje klubów w których można trenować 2 wymienione wyżej sporty, najlepiej z siłownią byłbym wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krav Mage we Wrocławiu można trenować między innymi w IX Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego przy ulicy Piotra Skargi 29. Trening zaczyna się o godzinie 20.00 (po treningu mizongquan). Reszty informacji zdobędziesz rozmawiając z trenerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle wybrałem MMA lub Krav Magę, ale za Chiny nie mam pojęcia na co iść i co bardziej mi się opłaca, więc byłbym wdzięczny za poradę.

Odnośnie MMA może być różnie. Zależy od trenera i że tak się wyrażę "mentalności" miejsca w którym się trenuje. Trenowałem MMA i powiem Ci, że z jest z nią różnie. Razem z kumplami mieliśmy dogadane z trenerem, że nasz program będzie nastawiony na "street fight" (nie żartuję sobie, wiem, że większość z Was albo sie teraz uśmiecha ironicznie albo grymasi i myśli "o czym on pierr...") czyli proporcja walki w stójce a parterze wynosiła 2:1, z czego parter miał za zadanie nauczyć nas co robić podczas walk na ulicach w momencie gdy leżymy na ziemi + parę prostych dźwigni na ręce. Brzmi ordynarnie, ale hej, nie przez całe życie byłem grzecznym chłopcem :). Musisz sie rozeznać jak w danym miejscu trening MMA wygląda!

Powiem Ci też, żebyś sie zastanowił nad trenowaniem jakiejś innej SW i potem spróbował MMA. Dwóch kumpli trenowało Muay Thai wcześniej i byli o niebo lepsi na treningach MMA. Tak to już jest, Mixed Martial Arts mówi samo za siebie, im więcej znasz i masz opanowane, tym lepiej bo więcej możesz wnieść do swojego MMA.

Moim zdaniem powinieneś spróbować najpierw Krav Magi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trenuję Capoeirę w ZG i jestem bardzo zadowolony. Mamy tam niezłą siłkę i atmoswera jest bardzo miła. Młody trener ale wymagający. Capoeire polecam jeśli ktoś lubi różne tricki i jest sprawny. Bardzo pomaga w PK. Polecam wszystkim, którzy szukają rozrywki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cichy024 postanowiłem przestać trzymać Cię w napięciu i napisać coś o JKD krótko, zwięźle i na temat. W Polsce godnego polecenia sifu jeet kun do nie ma ( w mojej opini). Jeśli naprawdę mocno Ci zależy na prawdziwym JKD to nie pozostaje nic innego jak tylko szukać w Chinach lub USA. Natomiast jeśli chodzi o kluby w naszy kraju to słyszałem, że w Warszawie i Łodzi są sekcje JKD.

http://www.jkd-warszawa.pl/ - link do warszawskiej sekcji

http://jkd.neostrada.pl/ - link do łódzkiej sekcji JKD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderzeń jest więcej nogami, chodź to bardziej zależy od trenera. Kata jest dużo, jak na inne style to Shotokan jest prekursorem w tej dziedzinie a skuteczność zależy jak chcesz wykorzystać ten styl. Domyślam się że chodzi ci o ulice, więc jeśli zamierzasz wyjść z techniką Shotokanu na dresa to z góry jesteś skazany na porażkę, bez własnej inicjatywy w styl walki daleko nie zajdziesz. Jak coś to jest to moje zdanie i nie musicie się z nim zgadzać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja bym chciał trenować jakieś sztuki ale nie wiem od czego zacząć

może byście coś doradzili. Nie wiem czy to potrzebne ale może przy doradzaniu to wam pomoże

zwinność średnia

siła duża

samozaparcie :bardzo duże

spokój: jestem bardziej spokojny niż nerwowy (czytaj jak mnie nie wkurzysz(użyłbym mocniejszych słów)to jestem spokojny)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arara11--> To jest bardzo trudny temat bo sztuka walki dla każdego jest czymś indywidualnym. Na początek powiedz dlaczego chcesz trenować jakąś sztukę walki czyli np. do samoobrony, poprawienia sprawności fizycznej itp. Przy okazji powiedz ile masz lat, i ew. jaki masz zawód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak, jak mówi kolega wyżej. Jeśli chcesz zdobywać pucharki i trofea, to mówię, iż judo od razu odpada, bo taką dyscyplinę sportu zaczyna się w bardzo wczesnym wieku. Jeśłi natomiast chcesz ćwiczyć samoobronę, być przygotowanym na spotkanie oko w oko z dresem/bandytą, to polecam Ci krav magę lub jiu-jitsu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...