Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Sztuki walki

Polecane posty

Wiesz, taka sytuacja jest oczywista ;) Wiadomo, że próbuję się bronić metodami, które mam już wyuczone. Ale to jest przecież element samoobrony więc taka reakcja jest jak najbardziej zrozumiała i myślę, że chyba nikt by nie oddał portfela i telefonu bandzie nieuków z OHP ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS. Sorry ;)

Nie. myślę, że raczej bym nie uciekł. Piszę raczej, bo nikt nie wie jak się może zachować człowiek w sytuacjach ekstremalnych. Ale na pewno walka z paroma napastnikami nie byłaby łatwa nawet dla człowieka, którzy trenuje kilka lat jakąś sztukę walki. przecież to nie jest film ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od niedawna mam możliwość uczęszczania na sztuki walki (na razie jednak przeglądam ceny). Jaką dyscyplinę mi polecicie? Generalnie chciałbym poprawić moją kondycję fizyczną (nawet zacząłem biegać od niedawna) i przy okazji nauczyć się kilku technik w razie nieprzyjemnego kontaktu z agresorem*. Zainteresowało mnie Taekwondo. Czy to dobry wybór? A drugie pytanie - czy nie jestem na to za stary? :D To znaczy, są jakieś grupy dla starszych początkujących i nie są jakoś piętnowani przez młodszych i lepszych kolegów? : )

* - oczywiście wiem, że nie jestem Chuckiem Norrisem i przeciwnicy nie ustawią się idealnie do kopnięcia z półobrotu : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o walki uliczne to najlepiej wybrać krav magę.

Kiepski pomysł. Po pierwsze, jeżeli nic się wcześniej nie ćwiczyło, to Krav Maga niczego nie nauczy, po drugie polecam poczytać nt. Paradoksu Kano.

@RaxusV:

NIe ma na to prostej recepty, bo to, jak wygląda trening danej sztuki walki zależy w ogromnej mierze od trenera. Miewałem hardkorowych trenerów karate i lajtowych boksu tajskiego. Dlatego zastosowałbym tu uniwersalną radę: przejdź się po wszystkich interesujacych się sekcjach i weź udział w treningu. Większość porządnych klubów oferuje pierwszy trening za darmo (jeżeli dana szkoła tego nie oferuje, to dałbym sobie spokój). Wtedy przekonasz się najlepiej, co Ci odpowiada.

Wiadomo, że zawsze walczy człowiek, nie styl, ale jednak istnieją delikatne predyspozycje danej sztuki walki - co do Taekwondo to ja osobiście nie przepadam, bo za duży nacisk kładzie się na nogi (mało przydatne powyżej pasa na ulicy), niemniej jest to ciekawa i rozwijająca sztuka walki (jak niemal każda). Ale tak jak napisałem - jeden trener prowadzi tak, drugi inaczej, więc nie zaszkodzi przetestować upatrzonych miejsc wink_prosty.gif

edit: (bo zauważyłem jeszcze rodzynka)

UPS. Sorry wink_prosty.gif

Nie. myślę, że raczej bym nie uciekł. Piszę raczej, bo nikt nie wie jak się może zachować człowiek w sytuacjach ekstremalnych. Ale na pewno walka z paroma napastnikami nie byłaby łatwa nawet dla człowieka, którzy trenuje kilka lat jakąś sztukę walki. przecież to nie jest film wink_prosty.gif

Nie da się wygrać z pięcioma przeciwnikami naraz trenując sztuki walki nawet kilkanaście lat. Sytuacje, w których się to udaje są błędem statystycznym - dobrze o tym stale pisać, bo często się ludziom wydaje, że się da to zrobić. W istocie nawet walka z dwoma przeciwnikami w przeważającej większości przypadków kończy się nienajlepiej dla strony będącej w mniejszości.

pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od poniedziałku mam zamiar zacząć chodzić na krav mage, i nie wiem do końca czy warto, mam zamiar łączyć to z siłownią i jak ćwiczyć przez to na siłce na masę czy co? Mam jeszcze do wyboru kick boxing, takewondo, mma i co by było najlepszym wyborem, znaczy chciałbym coś nastawionego na samoobronę a nie sport czyli prawdopodobnie krav maga ale poprawcie jakbym się mylił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Wymienione przez ciebie (oprócz krav magi) sztuki walki uczą właśnie walki sportowej, sparingów. Nie uwzględniają więcej niż jednego przeciwnika. Krav Maga uczy wykorzystywania naturalnych odruchów w specyficznych sytuacjach, w których jesteś zdany na siebie. To, co z twojej nauki wyjdzie, zależy od trenera jak i ciebie, ale jeżeli się do tego przyłożysz to problemu nie będzie (inną sprawą jest to, że nietrudno jest trafić na beznadziejnego nauczyciela, z którym cała nauka pójdzie w las).

Ogólnie oparta jest na brutalnych uderzeniach i unikaniu chwytów, wykorzystywaniu odruchowych zachowań. Chodzi w niej o walkę, a nie efektowne kopnięcia czy techniki, jakie spotkasz w innych sztukach. W necie jest pełno filmików instruktażowych czy przykładowych treningów, zawsze możesz też zapisać się i sprawdzić, czy ci podpasuje. Przy tym też uważaj, bo jako haseł reklamowch często używa się w jej przypadku jakiejś nauki walki z nożownikami, a chyba wiadomo, że tak bajecznie to wszystko nie wygląda, gdy przeciwnik ma przy sobie nóż :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka sztuk walk w samoobronie ale nie mogę jednoznacznie powiedzieć, ponieważ zależy to od człowieka<płeć,masa,kondycja,wiek>. Ale również do zagrożenia w jakim się znajdujemy. Takimi 2 sztukami walk co się przydadzą są:

Taekwondo:

A do miana takiego podstawowego moim zdaniem uchodzi Krav Maga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że po treningu krav magi jest się chodzącą bronią w oczach sądów, każda samoobrona skończy się tym, że samemu staje się przestępcą. Lepiej pochodzić na jakiś inny trening dla kondycji i psychiki, a wszelkich ciosów w krtań czy wsadzania palców do oczu pouczyć się nie wiem... z kolegą? icon_mrgreen.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że po treningu krav magi jest się chodzącą bronią w oczach sądów, każda samoobrona skończy się tym, że samemu staje się przestępcą. Lepiej pochodzić na jakiś inny trening dla kondycji i psychiki, a wszelkich ciosów w krtań czy wsadzania palców do oczu pouczyć się nie wiem... z kolegą? icon_mrgreen.gif

ty już mówisz o zaawansowanym poziomie wtajemniczenia w krav magę ;) Przeciętny uczeń jest mało szkodliwy, żeby nie powiedzieć, żę jest na równi z swoim przeciwnikiem, który nie ćwiczy nic. Dlaczego? Już mówię. Krav maga opiera się na bliskim kontakcie z przeciwnikiem i zasypywaniem go wieloma krótkimi ciosami. Nie mówię już o innych chwytach i łamaniu kości, bo to jest wyższa szkoła jazdy ;)

Co do różnych innych metod obrony(gazów, teleskopówek itp) to nic z tych rzeczy nie posiadam, ale moim zdaniem warto nosić coś takiego przy sobie, zwłaszcza, jak się wraca się do domu w nocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dłuuugim czasie :)

Dawno, dawno się nie odzywałem, ale przyznaję regularnie czytałem :)

Widzę, że temat Krav magi jest nada żywy i chyba nie prędko wygaśnie.

Tak jak tego, co lepiej ćwiczyć.

Zastanawiam się, czy jest w ogóle sens dyskutować "o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocy".

Praktycznie na każdym forum o Sztukach Walk, samoobronie pojawia się ten wątek, pojawiają się spory co jest lepsze a co nie ma sensu.

I dlaczego krav maga a nie np. sambo? Może Combat 56?

Zgadzam się z wypowiedzią, iż walka z kilkoma przeciwnikami jest często skazana na porażkę, lepiej uciekać. Portfel rzecz nabyta. A poza tym kto dzisiaj nosi kasę w portfelu? :D

Nie zgodzę się, że krav maga nic nie da, bo u nas był trener, który bardzo duży nacisk kładł na technikę. Z racji tego, że krav maga nie jest sztuką dla byłych kick boxerów, trenujący ją często zaczynają od zera. Wedle różnych teorii powstała albo dla bojówek albo dla wojska. Bez względu na to system walki musi być "nauczalny" od zera, inaczej byłby niesamowicie zaawansowany...

Natomiast paradoks Kano jest jak najbardziej sensownym argumentem.

A jak mowa o Kano, judo jest bardzo przyjemnym, ogólnorozwojowym sportem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to dobry temat i oto moje pytanie. Więc tak chciałem zacząć coś

trenować mam 16lat 180cm

wzrostu i 81 kg i czy mogę jeszcze

zacząć trenować czy olać albo

ewentualnie za innym sportem się

rozglądać co do siły moich łap po

15-20Kg na rękę biorę (siatki z

zakupami zgrzewki z wodą i

napojami) do ćwiczeń mogę

załatwić sobie ciężarki z

obciążnikami do 25Kg

Niewłaściwy dział, post przenoszę. - t3t

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...