Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Mam dylemat, co lepiej kupić?

- Metro REDUX

czy

- XCOM Enemy Unknown z dodatkiem Enemy Within?

POMOCY XD

Tak jak napisano wyzej, to dwa rozne gatunki, wiec wybierz ten, ktory bardziej Ci odpowiada. Jesli natomiast zarowno w strzelanki jak i taktyczne RTS-y gra Ci sie rownie dobrze, to z punktu widzenia oplacalnosci tytulu pod wzgledem stosunku ceny do czasu potrzebnego na przejscie gry lepszym pomyslem bedzie XCOM z dodatkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie XCOM. Metro to tak na prawde mocny sredniak, który ani nie zaskakuje strachem, ani strzelaniem. Walimy niemal do tych samych przeciwników w tych samych lokacjach przez 80% czasu. Dodatkowo do XCOM'a masz genialny mod Long War, który wydłuża grę. a sama produkcja to oczywiscie król w swoim gatunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Trzeci Wiesiek nie ma powiazania fabularnego z poprzednimi czesciami, mozna w niego grac bez ich znajomosci. Nawet jesli nie wiesz, o co chodzilo w ksiazkach, to tez dasz rade. MGS V jest bardziej powiazany fabularnie z poprzednimi odslonami, ale zaleglosci mozesz nadrobic znajdujac w grze materialy poswiecone historii.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Undertale czy Pillars of Eternity? Lubię gry, w których na pierwszym planie stoi fabuła, a gra jest wymagająca, ale jednak wybacza pewne błędy. Pillarsy robią wrażenie bardzo trudnych dla casuala, który z grami D&D nie miał wspólnego. Jest tak? Z ocen obie gry są rewelacyjne i mam poczucie, że każdą z nich muszę ograć, tylko nie wiem od której zacząć.

Edytowano przez Glockens
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Still

W porownaniu do pierwszego Enemy Unknown i Terror from the Deep moim zdaniem nowy XCOM jest duzo prostszy tak pod wzgledem mechaniki jak i poziomu trudnosci. Oczywiscie mozna sie bawic w jego podnoszenie/obnizanie, ale poziom sredni stanowi mniejsze wyzwanie niz w oryginalnym Enemy Unknown z 1994 roku. Pare miesiecy temu odpalilem sobie wlasnie to pierwsze EU i przechodzac kolejne misje musialem sporo sie nagimnastykowac, czesto bedac zmuszonym do ich powtarzania po wgraniu save, podczas gdy w nowym XCOM zdarzalo mi sie to naprawde sporadycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ale nie porównuj współczesnej gry z oldschoolem, ok? Przecież teraz wszystkie (tak, generalizuję) gry ulegają uproszczeniu. Zarówno pod względem mechaniki, jak i poziomu trudności. Chodzi mi o odniesienie do współczesnych gier. W dalszych etapach X-COM potrafi sprawiać trudności, ale to chyba oczywiste, że jest łatwiejszy od pierwowzoru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany. Jak juz czlowiek sie zaopatrzy w umozliwiajace latanie ciezkie pancerze i bron plazmowa, to wcale tak trudno nie jest, a od momentu wprowadzenia do walki zolnierzy ze zdolnosciami Psi dla mnie trudnosc rozgrywki zawsze spadala. Z innych ogrywanych przeze mnie stosunkowo niedawno gier z turowa walka taktyczna pamietam jeszcze tylko Shadowruna, Frozen Synapse i Valkyria Chronicles i XCOM do najtrudniejszego w tym gronie zaliczyc nie moge.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ludzie, czy ktoś mi może powiedzieć czy Broken Age na Steam to jest cała gra, czy tylko pierwsza część?

Co do XCOM-a to jasne, że jest łatwiejszy od pierwowzoru, ale nie można powiedzieć, że unerfiony totalnie. Nawet w dalszych etapach gry, kiedy mamy już wypasione pancerze i bronie można nieźle oberwać i ostro się napocić kiedy wypadnie na nas cała wataha ufoków a nasi nie trafiają przy 97% prawdopodobieństwie :) To imho bardzo dobra gra. Spędziłam z nią już blisko 130 godzin i rozstanę się chyba dopiero jak dwójka wyjdzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ayla

Broken Age na Steam to obecnie obydwa rozdzialy. Fajnie sie gralo, aczkolwiek odnosze wrazenie, ze Tim Schafer pod koniec drugiego rozdzialu mocno ze wszystkim przyspieszyl, tak jakby chcial miec juz to z glowy.

No i propsy za te 130h nabite w XCOM!

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, szukam pokerowej gry, ale nie jakiejś przez internet, bo się wciągnę i zostanę spłukanym biedakiem, tylko taką którą mogę sobie kupić/ściągnąć i pograć z botami lub innymi graczami na nieprawdziwą gotówkę. Chciałbym też, żeby gra była przejrzysta ale nie odrzucała grafiką.

Poker Night 1 i 2 od Telltale wygląda ciekawie, ale to chyba nie jest typowy poker, jeśli dobrze rozumiem.

Pozdro Orzechonek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...