Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

@MrMieszk0

Radzę sięgnąć po którąś część Counter Strike. Mnie najlepiej grało się w CS 1.6, ale trzeba przyznać, że dość trudno w niego wejść. CS: Source i CS: GO są nieco prostsze i ładniejsze, ale w moim mniemaniu brak im magii dawnego CSa. Na obecnej wyprzedaży steam możesz nabyć Counter-Strike Complete za niecałe 6?, wychodzi niewiele drożej niż CS: GO, a masz tam dodatkowo 3 starsze części, które nadal cieszą się dużą popularnością.

Ja z kolei szukam jakiegoś ciekawego indyka. Nie mam sprecyzowanych wymagań odnośnie gatunku, aczkolwiek wolałbym zagrać w coś oryginalnego, a nie kolejnego klona Mario czy Defense Grida.

Nie lubię gier, których jedyną atrakcją jest bardzo wysoki poziom trudności, nie przepadam też za grami bez celu i z rozpikselowaną grafiką. Co ważne gra powinna mieć nieduże wymagania sprzętowe, tak aby udało mi się komfortowo pograć na GeForce 9600GT.

Edytowano przez k0mp0t
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrMieszk0

Jest też mod do BF2, który obecnie jest samodzielną darmową produkcją, Project Reality. Tyle że to tytuł typowo hardcorowy i nastawiony na realizm pola walki, więc i do gry trudno "wejść".

Red Orchestra 2 też nastawiona na realizm, tyle że w klimacie II WŚ, całkiem ładna graficznie i prostsza w ogarnięciu od powyższej. Polecam ci kupić dodatek Rising Storm - kosztuje ok 20 zł, a teraz zawiera w sobie także podstawkę.

@k0mp0t

Sprawdź Paper,Please - nie pozorna, ale naprawdę ciekawa i oryginalna, oraz Retro City Rampage DX - takie śmieszki z GTA, gier, filmów, w stylu Pegazusa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam taki dylemat z kupnem gry na Steamie z maksymalną ceną 12,30 euro na steamowej wyprzedaży. Zastanawiałem się nad:

- Śródziemie: Cień Mordoru (zamiennie dla niego mógłbym wziąc AC4: Black Flag, żeby jako tako "zaspokoić głód" na grę w tym typie),

- DmC: Devil May Cry + coś za 3 ojro,

- Cities: Skylines (wiem, że za bardzo nie pasuje do reszty, ale cóż, kupno tejże też rozpatruję),

- Endless Legend (w edycji podstawowej, więc chyba też średnio)

- The Long Dark (chociaż do survivali mnie za bardzo nie ciągnie, to opinie na jego temat są dość... pozytywnie nastrajające),

- Borderlands 2: GOTY (tu za bardzo nie miałbym z kim grać, więc chyba słaba opcja)

Moje najbardziej liczące się kryteria to: soundtrack, klimat, chęć parcia do przodu (żeby za szybko nie nużyło), ciekawa fabuła. Możecie też polecić coś innego co jako tako by pasowało pod te restrykcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ruthan

AC IV Black Flag jest naprawde warty ogrania, nawet jesli ktos nie jest fanem serii. Moim zdaniem mozesz kupowac ten tytul w ciemno. W The Long Dark gralem juz kilka miesiecy temu i to rowniez jest produkcja warta uwagi.

@k0mp0t

Darkest Dungeon, Sunless Sea, Faster Than Light, Out There to bardzo ciekawe indyki wedlug mnie. Jesli nie mialea okazji poznac, to polecam tez World of Goo i Legend of Grimrock, calkiem fajne sa takze Frozen Synapse oraz Unturned.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

W Faster Than Light grałem i bardzo mi się podobało, podobnie World of Goo. Legend of Grimrock mnie nie przekonało, dungeon crawlery to nie moja bajka. Pozostałych gier w większości nie kojarzę, choć Darkest Dungeon wygląda w porządku, ale trochę drogo... Zastanawiam się czy nie kupić sobie Transistora, podobno trzyma poziom Bastiona, przy którym bawiłem się bardzo dobrze; z tego co widzę niezłą obniżkę mają też Never Alone i Child of Light.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Never Alone jest sympatyczne, w fajny sposob uczy o zyciu i wierzeniach Inuitow, ale moim zdaniem jest niestety zbyt proste i zdecydowanie za krotkie (mnie przejscie gry bez DLC zajelo jakies 2h). Z tego co widze, to obecnie jest na promocji za 2,99 euro i za tyle mozna rozwazyc zakup tej gry, ale placenie za nia poza promocja 14,99 euro to strata kasy.

W Child of Light nie gralem, wiec sie nie wypowiem.

Jelsi jeszcze nie grales, to moge Ci tez polecic Shadowrun Returns i Shadowrun: Dragonfall (oba za 2,99 euro). W najnowszego Shadowrun: Hong Kong jeszcze nie gralem, ale ludzie go chwala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w pierwszego Shadowruna, ale cyberpunk to nie moje klimaty, toteż po godzinie gry dałem sobie spokój. No nic, chyba trzeba będzie dokładnie przetrząsnąć steamową biblioteczkę i zobaczyć czy nie ostała się tam jakaś metroidvania, bo ostatnio tego typu gry sprawiają mi dużą radość.

Edytowano przez k0mp0t
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 24h steamowej wyprzedaży.

Tym razem mocno się powstrzymywałem, kupiłem w sumie tylko "This war of mine", które jednak zwróciłem po godzinie - to chyba nie jest rodzaj rozgrywki dla mnie.

I teraz dylemat na ostatniej prostej - brać Shadow of Mordor GOTY za 11.50? A może lepszym wyborem będzie Ori and the blind forest za dyszkę?

Może w ogóle sobie odpuścić kupowanie nowych gierek i skupić się na tytułach, które leżą w bibliotece i czekają na przejście...

Halp!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry na minimum 3 osoby na dość słaby komputer do gry przez internet. Diablo 2 odpada. Nie ważny gatunek choć MMORPGi i MOBY są na końcu list gier które lubię. Dla porównania powiem, że Sacred 2 już nie działa moim znajomym confused_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze zobaczyć Warhammer 40k: Dawn of War. W sumie to bardziej Cię interesują ogólnie gry z multiplayerem czy bardziej z multi ale pod co-opa?

@ZygfrydQ

Przestań kupować i zajmij się tym co masz. Sam tak kupowałem ostatnio gierki na promocjach i mam ich w cholerę, a niektórych w ogóle nie ściągnąłem, część zacząłem i nie skończyłem. Przez te promocje robi się tylko burdel w bibliotece na Steamie. Czasami patrzę na te ponad 200 gier w bibliotece, a potem stwierdzam, że nie mam w co grać. To jak z kobietami, które szaleją na promocjach w sklepach odzieżowych a potem płaczą, że nie mają w co się ubrać biggrin_prosty.gif. Jedyna gierka, z której zakupu na promocji faktycznie jestem zainteresowany to The Crew ale teraz od tygodnia wybieram się do sklepu po pada i wybrać się nie mogę...

Edytowano przez MayoneS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami patrzę na te ponad 200 gier w bibliotece

200
DWIEŚCIE

To ja mam więcej takich, których według steam jeszcze nigdy nie uruchomiłem tongue_prosty.gif

No ale chyba masz rację, trzeba przystopować.

No nic, dzięki za radę. Cień Mordoru, Ori i najnowszy Batman poczekają, aż obniżę próg 'nieruszonych' gier do liczby dwucyfrowej wink_prosty.gif

Edytowano przez ZygfrydQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że pytania typu 'czy warto' są raczej średnie, bo tego typu opinie są zawsze bardzo subiektywne.

Osobiście patrząc na grę, nie byłbym zainteresowany by dać za nią nawet 5euro, a kosztuje 18.

Poczytaj opinie na steam, sprawdź recenzje w necie i wtedy zdecyduj.

Szkoda, że nie trafiłeś na gierkę wcześniej, bo pod koniec stycznia można było w nią pograć za darmo (i na tej podstawie znalazłem opinię w steam o tej grze):

Warta każdego grosza i godziny spędzonej na darmowym weekendzie. Gdybym nie był biedny to bym kupował jak rolnik brał dotacje.

Pamiętaj też, że gdybyś kupi grę na steam, to w ciągu dwóch tygodniu od zakupu, jeśli nie będziesz miał łącznie więcej niż 2h, to możesz grę zwrócić, a pieniądze dostać albo do portfela steam albo na konto paypal (jeśli to z niego płaciłeś). Możesz więc zafundować sobie takie półtoragodzinne demko, na podstawie którego stwierdzisz, czy zamierzasz pożegnać swoje 18euro i grać więcej, czy to jednak nie dla Ciebie i zwrócić grę. Zrobiłem tak kilka razy już gdy nie miałem pewności co do tytułu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytań. Chciałbym kupić sobie któregoś cod-a ale nie wiem którego (nie nie najnowszego bo jest za drogi). Interesuje mnie tylko i wyłącznie multi. Moje pytanie brzmi w którego cod-a poza cod:bo3 gra jeszcze sporo ludzi i który jest najbardziej grywalny jeśli chodzi o multi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim!

Szukam gier z gatunku "interaktywny film/choices matter". Bardzo przypadły mi do gustu następujące tytuły: Life is Strange i The Walking Dead. Szukam gier, w których najważniejszą rolę odgrywa fabuła i nasze wybory (nawet jeśli są iluzoryczne). Jeśli możecie, to wymieńcie jak najwięcej podobnych pokrewnych gierek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...