Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Dota jest trudniejsza i karze za bledy raczej srogo, ale swego czasu sporo grywalem, gra bardzo fajna i godna polecenia. Jest jeszcze LoL, ktory wg mnie jest latwiejszy od Doty, choc jej spolecznosc uchodzi generalnie za toksyczna (nie zawsze co prawda).

Hearthstona polecam goraco, to calkiem inna gra nizli Duel of Champions, niesamowicie wciagajaca i jest niski prog wejscia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Medieval Warfare na płycie? Myślałem, że to tylko wersja cyfrowa na steam... nie ważne.

Z tych wszystkich co wymieniłeś to SMITE to mogę polecić. Aktualnie gram sporo i ze wszystkich gier typu MOBA to akurat ta jest najbardziej innowacyjna: zmiana kamery na "zza pleców" zamiast rzutu izometrycznego, większa dynamika rozgrywki itp.

War Thunder? Fajne, ale mnie nie przykuło na długo.

Co do ArchAge to osobiście nie grałem, więc wypowiadać sie nie będę, ale wiem, że ostatnio sporo ta gra zyskuje na popularności. Co do znajomości angielskiego to się nie przejmuj, bo we wszystkich MMO chodzi tylko żeby iść z punktu A do B zabijając przy tym konkretną ilość stworzeń. Wszystko wykazane jest na mapie i spokojnie z językiem, chyba że grasz z innymi losowymi osobami to wtedy dobrze by było coś ogarniać.

Obejrzyj na youtubie gameplaye i zobacz co ci najbardziej podejdzie, ale z mojej strony to smite jest mocno wciągający (bardziej mi podszedł niż LOL czy DOTA).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akrurat Duel of Champions to obecnie P2W, wiex mogles sie sparzyc tym tytulem. Niemniej uwazam, ze to nadal kawal dobrej karcianki.

DOTA2 jest raczej hardkorowa; na nizszych poziomach nawet drobne bledy sa niewybaczane, a w przy utalentowanych rywalach mozna wbic sie w nich jak dzik w kukurydze, prowadzic przez caly czas, rozproszyc sie na sekunde i przegrac, od tak. DOTA ma wysoki poziom trudnosci (jest mocno skomplikowana, co moze zniechecac poczatkujacych), ale jesli lubi sie wyzywania to przypadnie dp gustu. Pokusze sie nawet o stwierdzenie, ze DOTA 2 jest dla gatunku MOBA tym, czym Dark Souls dla RPG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akrurat Duel of Champions to obecnie P2W, wiex mogles sie sparzyc tym tytulem. Niemniej uwazam, ze to nadal kawal dobrej karcianki.

karcianka dobra, choć na dłuższą metę monotonna, sprawiłą mi wiele przyjemności (szczególnie gdy pokonuje się kolesia na 120 lvl samemu będąc na 20, albo gdy toczy się półgodzinne pojedynki)

Masz Medieval Warfare na płycie? Myślałem, że to tylko wersja cyfrowa na steam... nie ważne.

kiedyś na giermaszu w biedrze wychaczyłem płytę za dychę, zarejestrowałem na steamie ale nigdy nie grałem

co do tej gry której poszukuję to chyba będę musiał obejrzeć te gameplaye i wybrać którąś z tych dwóch :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, RTSów może nie, ale jest Ironclad Tactics, gra karciankowo-taktyczna z fabułą osadzoną w steampunkowej wersji USA właśnie z tego okresu. Dawno temu o niej słyszałem, wczoraj wreszcie zagrałem i bardzo mi się ten pomysł podoba. TotalBiscuit zrobił o niej film, warto go obejrzeć, bo dokładnie opisuje mechanikę.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie zauważyłem tego "albo", co wiele wyjaśnia. tongue_prosty.gif No Man's Land mocno przypomina AoM/AoE3 - lekki RTSik, można miło pograć, ale nie spodziewaj się mocno głębokiej gry - wszak to niemiecki produkt xP Notabene, panowie za to odpowiedzialni zrobili później Castle Strike czy "nowsze" części Anno.

American Conquest też Ci polecam, bo gra jest diablo długa i opowiada o chyba wszystkich możliwych wydarzeniach od Kolumba po końcowe walki z Siuksami. No i jest bardziej realistyczna niż NML.

Najlepiej sprawdź obie. tongue_prosty.gif

EDIT: W rachubę wchodzi jeszcze Theocracy, ale gra bardziej się skupia na walce Azteków z Hiszpanami.

Edytowano przez FireFly1944
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

Jestem mlodym graczem, ktory jednak juz pare gierek przeszedl i nie jedna widzial. Jednak moj komputer zatrzymal sie w czasie i nie ma szans aby pociagnal nowe tytuły typu Far Cry 4 (czego baaaardzo żałuję sad_prosty.gif ). Mianowicie Chcailem Was poprosic abyscie polecili mi grę godną uwagi, których fabuła powala na kolana i teskni sie za nią, po jej ukonczeniu smile_prosty.gif

Najbardziej do gustu przypadly mi:

-Trylogia Mass Effecta

-Fable The Lost Chapters

-Mirrors Edge

-Call of Juarez Więzy Krwi, oraz Gunslinger

-Far Cry 3

-Assasins Creed 1 oraz 3

-Hitman (o ile sie nie myle to wszystkie części)

-oraz Dead Space 3

Jestem ciekawy w co mi przyjdzie zagrac w ferie zimowe smile_prosty.gif

Z góry dziekuje smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wymieniając Asasyny to grałeś we 2, Brotherhooda i Revelations? Jeśli nie, a jedynka i trójka ci się podobały to oczywiście do nadrobienia.

Powalającą fabułę, za którą się tęskni masz w Wiedźminach. Wprawdzie jeśli masz słabszego kompa to nie udźwigniesz nadchodzącego Dzikiego Gonu, ale z pierwszymi dwiema częściami nie powinieneś mieć problemu, a do trójki podejdziesz innym razem :)

Post wyżej zaproponowano TES III: Morrowind, ale nie zaszkodzi też dodać do tego Obliviona i Skyrim. Na pewno da się gdzieś dorwać w dobrej cenie Antologie The Elder Scrolls i taki pakiecik to nawet na całe ferie by nie wystarczył.

Jeśli podobał ci się Dead Space to może też Metro 2033 ci się spodoba?

Co do dobrej fabuły to jeszcze seria Gothic (zwłaszcza I i II Noc Kruka).

Sporą rozbieżność gatunkową podałeś to ciężko dokładnie znaleźć konkretne gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Dark Sous 1 i 2. Ciekawy mroczny świat, którego historię poznaje się na podstawie szczegółów opowiedzianych przez ludzi czy opisach przedmiotów.

Zagraj też w Dead Space 1, który jest najlepszym space horrorem obok Obcy:Izolacja,

Deus Ex: HR. Ciekawy świat i ciekawa fabuła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dorzucę jeszcze Spec Ops The Line (pod względem gameplayu szału nie ma, ale i tak zapada w pamięć), obie części Mafii (jeśli lubisz gangsterskie klimaty to poczujesz się jak w domu), Bastion (historia może nie jest wybitna, ale warto zagrać choćby ze względu na narratora i świat kszałtowany "na naszych oczach"), Binary Domain (zapadająca w pamięć historia i widowiskowe walki z bossami), Warcraft 3 z dodatkiem (rewelacyjna kampania dla pojedynczego gracza i wciągający multiplayer) i nowe StarCrafty (historia jest całkiem niezła, ale aby w pełni się nią rozkoszować warto najpierw zapoznać się z poprzednią częścią). Poza tym warto zagrać w pozostałe części Assassin's Creeda, a w szczególności Black Flag, które wyróżnia się świetnym pirackim klimatem i angażującą historia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić Age of Wonders III jeżeli jestem totalnym laikiem w sprawie strategii? Wiążę dosyć miłe wspomnienia z Disciples II: Bunt Elfów, ale grałem w nie bardzo niewiele. Cena AoW III jest bardzo kusząca, a na muve.pl dodatkowo jest do niej koszulka, która bardzo mi się podoba.

Edytowano przez Kiro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saints Row The Third jest fajne, ale w małych dawkach dziennie, zwłaszcza grając samemu. Misje poboczne to cały czas to samo, ale przy odpowiedniej częstotliwości grania dają sporo frajdy. Czy warto dołożyć do dodatków? Na pewno ułatwiają grę, bo dzięki nim już na początku odblokowane masz niektóre rzeczy, które w normalnych warunkach zdobyłoby się pod koniec przygody. Nie pamiętam dokładnej zawartości niestety, ale nie były to rzeczy, które już na początku robiłyby z gracza nieśmiertelną maszynę. Jak to w tej serii bywa, dostałbyś więcej zabawy już na początku :)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kiro

Jesli przyjemnie Ci sie gralo w Disciples, cena AoW3 jest kuszaca, a na dodatek do gry daja tez koszulke, ktora Ci sie podoba, to ja bym bral. Co prawda uwazam, ze przygode ze strategiami zawsze lepiej zaczac od tytulow typu Cywilizacja lub Herosi, ale serii Age of Wonders do tych ostatnich nie jest zbyt daleko, wiec mysle, ze sie nie zawiedziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Szukam ,,gry na wyciszenie", doprecyzuję o co mi chodzi. Otóż ostatnio grałem sobie w Limbo, i spodobał mi się taki spokojny, aczkolwiek nieco depresyjny klimat. Chciałbym znaleźć coś podobnego, tworzącego podobny klimat. Założenia gry mogą być oczywiście inne.

Patrzyłem również na Dear Esther i zastanawiam się czy warto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kosarz5

Większość DLC to dodatkowe bronie i ciuszki bez których spokojnie można się obyć. Osobiście zaopatrzyłbym się tylko w dodatki, które dodają dodatkowe misje, bo te były naprawdę fajne. The Full Package było w bundlu, poszukaj po forach może ktoś jeszcze ma na sprzedaż.

@MrMieszko0

Może Brothers a Tale of Two Sons? Masz tam podróż, nieco melancholijny klimat i dość rewolucyjne sterowanie.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...