Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

TrampsteR

Zarówno w Assassin's Creed Brotherhood oraz Revelations można używać kuszy, bardzo się przydaję przy eliminowaniu cichcem przeciwników. Ponadto w serii Gothic jest moźliwość strzelania z kuszy oraz pierwszym Risenie. Również w Far Cry 3 występuję łuk, przydaję się w polowaniu na zwierzynę i eliminacji po cichu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie dwóch różnych gatunków... survival vs przygodowa opowieść.

Zależy czy wolisz walczyć o przetrwanie z zombiakami czy obejrzeć/zagrać w opowieść o zombiakach.

Podobno historia w deadach jest świetna, a SoD ma ciekawy system rozwoju i przetrwania.

Kwestia preferencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądałem Tipsomoaniaka, tego z zeszłego roku i przeczytałem artykuł o FFVII + ten z CDA od Berlina i mam pytanie. Warto kupić tą grę na Steamie? Grafika jest szkaradna, ale mi to nie przeszkadza, jeśli historia będzie dawać radę. Zaznaczam, że nie grałem nigdy w jRPGi, ale tyle już słyszałem i naczytałem się o fabule w FFVII, że rozważam jej zakup,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie. Nie mam w co grać, a chciałem jeszcze skorzystać z tych ostatnich wolnych trzech dni. Ściągnąłem Hearthstone'a, niby fajny ale trochę mnie denerwuje i nie bardzo mi w nim idzie. Polećcie mi jakąś dobrą grę z gatunku, hmmm, powiedzmy RPG albo akcja, rok wydania nie ma większego znaczenia, powiedzmy od 2009 do dzisiaj ;). Jakaś dobra produkcja na wolne dni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gier RPG godnych polecenia - seria Risen, Skyrim, Mass Effecty, seria Two Worlds, obydwa Wiedźminy, Dragon Age: Inkwizycja, Divnity: Original Sin, South Park: Kijek Prawdy, Jade Empire, seria Baldurs Gate w edycji rozszerzonej, Fallout: New Vegas.

Z gier akcji - seria Assassin's Creed, Far Cry 3 i 4, Batman Arkham Asylum i Arkham City, The Saboteur, Kronniki Riddicka: Assault on Darth Athena, GTA 4 plus dodatki, Left for Dead 2, seria Dead Island plus dodatek Riptide, Mafia 2, seria Dead Space, Hitman: Rozgrzeszenie, Metal Gear Solid: Revengeance, seria BioShock, Środziemie: Cień Mordoru, Obcy: Izolacja.

Z tej listy z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, polecicie mi DA: Inkwizycję? Ogólnie bardzo lubię gry RPG typu Skyrim, Gothic, Mass Effect i Wiedźmin, a w Inkwizycji martwi mnie głównie jedna rzecz: system walki. Jest to dla mnie bardzo ważna rzecz i z tego co wiem, jest trochę taktyczny i ,,specyficzny", dużo pauzowania i wydawania rozkazów, drużyna, jakiś tryb taktyczny z lotu ptaka itp., a ja lubię walki szybsze i bardziej zręcznościowe, właśnie typu Skyrima czy Wiedźmina 2. W poprzednie ,,Dragonaże" nie grałem więc nie mam punktu odniesienia. Czy system walki w Inkwizycji ma szansę mi się spodobać? Nie chodzi mi o trudność, bo i tak grałbym na ,,normalu", a po prostu o ogólny ,,fun" z niego i czy spodoba się on komuś, kto nie grał w jakieś Tormenty, poprzednie Dragon Age czy KotOR'y, a RPG typu właśnie Skyrima, Wieśka czy Gothica. Wspomnę jeszcze, że w Mass Effect'cie też było dość dużo taktyki i wydawania rozkazów, a gra jest jedną z moich ulubionych, ale jednak jako że był to RPG ,,szczelankowy", to chyba inna para kaloszy.

Edytowano przez AdiShepard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Akurat "taktyka" z Mass Effecta bym sie nie kierowal, bo tam byla ona bardzo ograniczona i wciaz bardzo zrecznosciowa. W Dragon Age to jest bardziej rozudowane, postacie maja wiecej umiejetnosci, a wydawanie komend o tym kto, kogo, kiedy i czym zaatakuje ma tu duzy wplyw na walke. Jesli nie jestes fanem takich wymagajacych myslenia i planowania potyczek, to moze to byc dla Ciebie minus. Z drugiej strony DA: I jest niezla i bardzo rozbudowana gra, wiec moze to jest cena, ktora warto zaplacic za poznanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spokojny - chyba najnowsze co masz to Ski Jumping 2012.

Jest możliwość znalezienia jakiegoś FPSa z przyzwoitą fabułą i dobrym odczuciem broni(tzn. żebym podczas grania czuł że z czegoś strzelam).

Zastanawiam się nad presequelem Borderlands, lub Far Cry 4.

Względnie coś zupełnie innego.

Potrzebuje FPSa którego mógłbym odpalić na godzinkę dzienne raz na tydzień i się przy tym dobrze bawić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borederlands to fajna gra, ale jeśli masz z kim grać, bo samemu potrafi być nudna, więc zdecydowanie bardziej bym polecił Farcry 4.

W FC sam gram około godzinkę, może dwie dziennie, wykonam parę misji pobocznych, odbiję jakiś posterunek i wyłączam. Jednak jeśli chcesz rzadziej grać to kiepsko, bo bywa strasznie wciągający i zamiast krótkiej sesji wychodzi kilka godzin.

W kwestii fabuły to jest ona całkiem przyjemna, a misje poboczne mimo powtarzalności nie nudzą i dają satysfakcję.

Co do broni to model strzelania jest zadawalający, zwłaszcza, gdy przy okazji coś wybucha (granatnik w ekwipunku obowiązkowo), wtedy dopiero odczuwa się zabawę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JamesVoo

Borderlandsy bym odradzal jesli chodzi o "czucie" broni. Postrzelac w nich mozna, ale zeby bron bylo czuc na poziomie znanym chocby z Battlefielda, to juz niestety zly wybor. Do tego tak jak napisal Pawcio334 granie w borderlandsy daje najwiecej funu w co-opie, grajac w pojedynke gra po jakims czasie zaczyna nuzyc (przynajmniej ja tak mialem). W Far Cry 4 nie gralem, ale jesli to taki Far Cry 3.5, to mysle, ze bedzie lepszym wyborem niz Borderlandsy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu&Pawcio - Właśnie grałem i w FarCry 3 i w Borderlands 2 i w sumie obie gry w singlu bardzo przypadły mi do gustu(choć Borderlansdów nie przeszedłem, ponieważ po drodze straciłem save).

Odnośnie Battlefielda czy innych CODów.

Kiedyś EA rozdawało Battlefielda za darmo i jakoś do mnie zupełnie nie przemówił.

Chyba się uśmiechnę w stronę Far Cry ze względu na to, że trójkę skończyłem niedawno i trochę niedosyt czuję.

Choć chyba pomyślę nad przejściem od nowa pierwszej części :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry na PS3 typowo pod co op na jednym ekranie. Najlepiej w świecie fantasy i z elementami rpg, różnymi klasami do wyboru itp. Najważniejsze żeby gra nie była bardzo trudna i przesadnie krwawa bo mam zamiar pograć z dzieckiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z serii LEGO? Jak fantasy to najlepiej LotR lub Hobbit. Brakuje w prawdzie elementów RPG, ale postaci do wyboru jest multum. Sam pokazałem braciom ciotecznym w przerwie świątecznej i od tamtej pory mają fazę postacie z Władcy Pierścieni w wydaniu LEGO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...