Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Yo, jak myślicie, jeśli chodzi o fabułę, to lepszy będzie Bioshock Infinite czy ACIV: Black Flag, czy może jakaś inna propozycja do ceny 7,50 euro na wyprzedaży steamowej? Średnią miałem styczność z serią Assassin's Creed, i dlatego pytam. No i czy ten piracki klimat na prawdę sączy się z ekranu tak, że może odrzucić kogoś, kto za bardzo za takimi klimatami nie przepada, czy jednak aż tak bardzo to nie trąca i jest to po prostu taka trochę bardziej egzotyczna miejscówka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inseminator

Skoro nie grałeś w żadnego Batmana to dlaczego nie zaczniesz od pierwszej?

Nie jestem fanem tej serii, więc za szczegółowo się nie wypowiem, ale kumpel bardzo zachwalał drugą część (nie wiem jaki miała podtytuł, bo jak wspomniałem, nie jestem fanem).

@Ruthan

W kwestii Bioshocka to jest fabularnie chwilami zagmatwany. Autorzy chyba puścili wodze fantazji nt. filozofii, religii i ogólnych refleksji egzystencjalnych (no może lekko przesadzam, ale tylko trochę)

AC IV jest bardzo przyjemny w pierwszych godzinach, ale w moim przypadku szybko potem zaczął tracić urok, a zaczęła wdzierać się nuda. Pływanie statkiem, abordaże, ataki na fortecę itd to fajny pomysł, ale później bywa monotonnie. Jako że nie miałeś, jak sam mówisz, większej styczności z serią AC to może nie odczujesz tak bardzo zmiany klimatu gry na piracką, bo ta część ma tyle wspólnego z asasynami co AC III, czyli prawie nic.

Edytowano przez Pawcio334
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Orgins jest słaby bo nic nowego nie wnosi do serii, a ja nie grałem w ŻADNĄ część z przygód batmana wiec nie jest to dla mnie minus. Czy może się mylę i 3 część ma jakieś inne wady i jest znaczny spadek jakości gameplay'u co do poprzedniczek?

Jak nie grałeś w żadną część, zaczynaj od początku. AA i AC są fantastyczne, jednak brak większej przestrzeni do poszybowania w pierwszej części mógłby Cię denerwować, jeśli chciałbyś przejść ją na samym końcu. AO jest ilorazem AC w trochę innych klimatach, różnice pomiędzy obiema częściami są naprawdę znikome, ale za to przeskok z AA na AC był znacznie większy. I lepszy. :]

Nie, AO nie utyka pod względem gameplayu. Tak jak Assassynki, dostarcza po prostu więcej tego samego.

Bieraj Arkham Asylum i się nie zastanawiaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można zacząć od AO, ponieważ akacja toczy się przed wydarzeniami znanymi w AA. Jednak przeskok z miasta, po którym można swobodnie szybować do korytarzy Arkham Asylum może kogoś zniechęcić. Obecnie przechodzę AO i gra mi się całkiem przyjemnie.

Jednocześnie szukam jakieś gry o tematyce gangów motocyklowych. Dodatek do GTA 4 posiadam. Możecie coś polecić? I kolejne pytanie, czy opłaca się kupować L.A Noire za 4,95 ojro? Jak długa jest ta gra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ruthan

W Black Flag można grać bez znajomości poprzednich części, wątek Desmonda zakończył się w AC3. Jeśli nie przepadasz za pirackimi klimatami, to moim zdaniem nie ma sensu tego kupować, gdyż to jeden z głównych atutów tej gry. Jeśli chodzi o Bioshocka to nie pomogę, na razie miałem styczność tylko z jedynką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruthan

Ja nie przepadam za pirackimi klimatami, a Black Flag podobal mi sie strasznie - wyrazisty i wiarygodny bohater, swietny klimat Karaibow, szanty, dobrze zrobione walki morskie, chyba najladniejsza woda w grach jaka widzialem itd - plusow gra ma wiele, choc moim zdaniem fabuła jest trochę miałka, choć nie słaba - taką, na jaką zazwyczaj stać scenarzystów z Ubi. :P Choć jak wspominałem wcześniej, Edward Kenwey to świetna postać i warto poznać jego losy. Gra mi zajęła ok 20h, a za bardzo nie bawiłem się w znajdźki.

Co do BioShocka, to jeśli nie masz ogranych poprzednich części, to radzę zacząć od jedynki, która jest tą najlepszą. Trzecia część BioShocka to dla mnie trocha taka growa Incepcja. Niektórzy zarzucają fabule, że jest przekombinowana, ale mi się podobała. Postać Elizabeth to coś fantastycznego i wg mnie każdy gracz powinien w to zagrać choćby ze względu na nią. Jako strzelanka jest to gra generalnie średnia, ale nadrabia fabułą, Columbią i Elizabeth. A jeśli możesz kupić z DLC to polecam gorąco, bo spinają taką ładna klamerką wszystkie części.

Którą grę wybrać? Ciężko wybrać, bo to dwa diametralnie rożne tytuły z różnym gameplayem. Ale jeśli chodzi o fabułę, bo takie było Twoje pytanie, to dla mnie BioShock > Assassyn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część Bioshocka szybko mnie odtrąciła, w sumie to nie mam pojęcia dlaczego, po prostu przestałem w niego grać bez konkretnego powodu, nie miałem ochoty i jakoś nadal nie mam, wydaje mi się że to głównie przez jego archaiczność, tylko że zwykle nie miałem problemu z grami z systemem apteczek itp. Z tym Asasynem to już totalnie nie wiem co robić, ale w sumie jest dość duże prawdopodobieństwo, że go wezmę. A nuż się przekonam do takich klimatów.

Hmm.. opinie są tak rozbieżne, że dorzucę chyba do wyboru Batmana: Arkham City (AA już przeszedłem) i Remember Me (które podobno jest grą strasznie niedocenioną).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Zdecydowanie tak, Trine 1 & 2 to jedne z najlepszych platformerów w jakie grałem. Być może nie powalają poziomem skomplikowania, niemniej jednak zagadki są całkiem fajne, projekty niektórych poziomów wprost rewelacyjne, a baśniowy klimat i śliczna oprawa to dodatkowe powody, aby sięgnąć po tę produkcję. Na plus można zaliczyć również długość rozgrywki, jeśli będziesz chciał wszystko wymaksować przejście każdej części zajmie grubo powyżej 10 godzin. Jeśli masz zamiar od razu zagrać, to na Twoim bym się nie zastanawiał, natomiast jeśli ma to być zakup na zapas, to poczekaj, być może ponownie trafi do bundla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Polecam Star Wars Empire at War, nie ma tam skomplikowanej ekonomii, jest za to sporo walki zarówno w kosmosie, jak i na powierzchni planet. Jeśli lubisz uniwersum Gwiezdnych Wojen, to poczujesz się jak w domu. Warto też sprawdzić serię StarCraft, o ile pierwsza część może odrzucić przestarzałą grafiką, o tyle WoL i HoTS są świetne zarówno pod względem gameplayu, jak i oprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić nowego Dragon Age'a ? Jedynka mi się podobała, natomiast druga część mnie odrzuciła... Czuję taką lekką posuchę RPGową, a recenzje są dosyć przychylne... Może jest ktoś kto gra lub już skończył i może mi doradzić ?

@k0mp0t

Co do The Wolf Among US, to myślę że jak najbardziej warto. Gra jest świetna moim zdaniem. Świat przedstawiony jest bardzo interesując, a postacie zapadają w pamięć. Sam przeszedłem grę jakieś 2 tygodnie temu, gorąco polecam.

Edytowano przez Ajzen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michaszenko

Bully: Scholarship Edition: Interesowałem się tą grą jeszcze x lat temu gdy była zapowiadana ale jakoś mi tak przeszła koło nosa i ucha. I tutaj pytanie dla ludzi, którzy grali? Warto za 1,99 ojro na steamie? W końcu to Rockstar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Civilization:Beyond earth czy Civilization 5 + Brave new world ?

Co będzie przyjemniejsze i na dłużej będzie starczyć?

Co polecacie ?

A może gra Banished ?

I czy walki w Civilization są choć trochę ciekawe?

Mogą też byc inne strategie, może jakieś czasu rzeczywistego jak Warcraft 3 ? Bo 4 się chyba nie doczekamy :(

Lub ciekawe sandboxy (terraria,starbound,minecraft,rage,mount and blade, odpadają)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...