Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

TheGlockPL

Wasteland swietna gra, nie ma zadnych znacznikow, ktore pokazuja ci gdzie masz isc czy z kims rozmawiac, na dodatek jest bardziej przystepna niz Morrowind. Tym bardziej jesli podobaly ci sie Fallouty. Plusami gry sa klimat, potencjal na wielokrotne przejscie gry + masa bugow o jakich pisali recenzenci czy tez gracze zostaly juz usuniete przez patche i gra jest duzo bardziej grywalna niz we wrzesniu.

Edytowano przez seba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grałeś w zwykłe Metro 2033 to redux to kropka w kropkę to samo, tylko z lepszą grafiką i lekko zmienioną mechaniką. Jeśli to byłby start z serią to jak najbardziej polecam, zwłaszcza że w zestawie masz też Metro LL, więc nie dość, że gra w ładnym wydaniu to jeszcze druga w zestawie i to za około 80zł, wiec niewiele jak za takie tytuły.

Co do strategii to jeśli masz Medieval Total War to możesz pobrać moda zmieniającego grę ze średniowiecza na uniwersum Władcy Pierścieni. Niezwykle dobrze zrobione i wygląda jak pełna gra z serii TW. Jedynie można się przyczepić o trudną optymalizację nacji występujących, bo nie zawsze szanse są wyrównane. Z nowszych tytułów to nie pomogę, bo strategie to nie moja bajka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jeśli chodzi o drugie pytanie, to zależy jaki gatunek Cię interesuje: strategie ekonomiczne, TBS, RTS... jest tego naprawdę sporo.

Z nowszych strategii turowych mogę polecić Ci Hoeroes of Might & Mahic V i VI, serię King's Bounty (najnowsza część jest podobno słaba), Cywilizację czy innego Warlocka. Jeśli chodzi o strategie ekonomiczne to niespecjalnie gustuję w tym gatunku, ale chyba można pod niego podciągnąć Anno 1404, które było bardzo dobre i stosunkowo proste do opanowania. Z nowszych RTSów warto ograć Starcraft 2 WoL i HotS, serię Warhammer, Company of Heroes, SpellForce i pewnie znalazłoby się jeszcze kilka tytułów, ale na tę chwilę nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej warto. Zabawa jak w żadnej z poprzedniej części, a w kwestii multi to nie wiem jak teraz, ale jeszcze ze 2 miesiące temu ludzie grali. Chociaż dla mnie akurat nie warto przy multi się bawić, bo nie jest jakieś szczególnie porywające. Kampania w pełni dostarcza rozrywki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli w AC3 podobało Ci się pływanie statkiem to w AC4 może przypaść do gustu, ale poza tym niczego nie wnosi. Pograć można, ale sprawia wrażenie gry o piratach, a nie o asasynach. Aktualnie jest u mnie na dysku i czeka z nadzieją, że w końcu ją ukończę, ale prędko się na to nie zapowiada, bo nie jest zbyt ciekawa.

2. W Liberation nie grałem za długo, jedynie u kumpla przez chwilę, ale jakoś mnie nie przekonała.

3. FarCry 3, tak jak wcześniej pisałem to w moim przekonaniu jest najlepszą częścią z serii. Bawiłem się świetnie, a jakiś czas temu przeszedłem ponownie i po raz drugi też bawiłem się świetnie. Pomijając głównego bohatera, którego nie lubiłem to fabuła była bardzo przyjemnie napisana i widać, że autorzy scenariusza puścili wodze fantazji. Dodam, że już na początku można biegać swobodnie po mapie.

4. O Metrze już Ci pisałem, że jeśli grałeś w wersję zwykłą to nic nowego nie zobaczysz poza grafiką. Jeśli jednak nie grałeś w zwykłe 2033 to Redux jest wart zagrania. Fabuła niestety mocno liniowa, ale nie ma co się dziwić skoro zrobiono ją na podstawie powieści.

Jeśli miałbym po prostu wskazać jeden z tych czterech tytułów to bez większego wahania stawiałbym na FC3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję deluxe FC3 i wnosi do gry jedynie kilka misji i chyba kilka broni, więc jeśli na origin masz przy grze dopisek Deluxe Edition to zawiera również to, a jeśli dopisku brakuje to zapewne jest to podstawowa wersja. Nie wiem do kiedy ta twoja promocja trwa, ale chyba już w ten piątek szykuje nam się Czarny Piątek, wiec sporo sklepów sieciowych pewnie zrobi promocję, a skoro właśnie wyszedł FC4 to dla zachęty FC3 powinien być w sporej promocji, ale tego nie gwarantuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Revan2000

Jeśli chodzi o wybór pomiędzy AC4, a Liberation HD, to wydaje się on oczywisty. Assassin's Creed 4 starcza na dłużej, jest bardziej rozbudowany, ma ciekawszą historię i zdecydowanie lepiej wygląda. Obok AC2 i Brotherhooda to moja ulubiona część serii. Liberation HD nie jest złe, ale jest wyraźnie krótsze, mniej rozbudowane, klimat i historia też raczej przemawiają na korzyść AC4. Jedyna nowość, której nie uświadczysz w czwórce, to persona system, który zmienia nieco charakter rozgrywki. W Far Cry 3 grałem dawno temu i choć bardzo mi się podobało, to jednak wybrałbym AC4. Z serią Metro nie miałem do czynienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś polecić jakąś dobrą bijatykę na PS3? Ważne żeby był całkiem dobry single player, bo nie mam z kim grać, a przez neta mi się nie chce. Mam Tekkena 6, gdzie story to durna, pseudochodzona bijatyka i Soul Calibur IV, gdzie osiągnąłem wszystko co było do osiągnięcia w singlu. Jeśli coś wyszło na PC (Mortal Kombat, SF4, BlazBlue) to pewnie to mam. Zastanawiałem się nad Persona 4 Arena albo Ultimate Marvel vs. Capcom 3, ale nie wiem które wybrać. Jest jeszcze coś godnego uwagi czym mógłbym się zainteresować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecacie Nowego Dragon age, na długo starczy singiel, multi też fajne jest ogólnie ?

Bierz i się nie zastanawiaj. Multi nie wiem bo nie gram, ale singiel - mam 30h na liczniku, trzy misje główne do końca i mnóstwo, mnóstwo sidequestów do zrobienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam zamiar kupic sobie pare gier na zimowe wieczory. Tu pojawia się mój dylemat- co wybrac? Zalezy mi na RPGach z dobrą fabułą, opcjonalnie grafiką (gry 2006+, oczywiscie przeszedlem wszystkie części Gothica), widok z 1 lub 3 osoby oraz czasem przechodzenia +30h. Misje poboczne mile widziane. Niestety nie mogą byc to najświeższe pozycje- laptop 2012 na za wiele nie pozwala. Jestem wielkim miłośnikiem Wiedźmina, obie gry przechodziłem wiele razy (2 szła na niskich). Skyrim również ukradł mi sporo czasu.

Procesor Intel-i3 2,2ghz

Karta zintegrowana.

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje

Pozdrawiam- Sebastian

Edytowano przez Mostian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja bardzo pozytywnie odebralem RPG Shadowrun Returns, ktory kupilem pare miesiecy temu na wyprzedazy na Steam za kilka euro. Przejscie gry zajelo mi prawie 30h. Na obecnej przecenie jest za 2,99 euro. Dodatek do niego, Shadowrun: Dragonfall tez jest bardzo dobry i do dostania na platformie Valve za 7,49 euro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingdom of Amalur gameplayem bardziej przypomina Darksiders niż typowe RPG, ale mimo to gra przyjemna i warta zagrania. Ma 3 klasy postaci i możliwość ich rozwoju, a walki są bardzo efektowne. Wyborów za wielu nie doświadczasz, bo główny wątek jest dość liniowy. Mi gra starczyła na wiele godzin, bo samą rozgrywką potrafi wciągnąć. Brakuje mi jedynie polonizacji, bo nie zawsze wiedziałem co zrobić, więc bez słownika chwilami nie dało rady ruszyć dalej.

Co do GoT to taka średnia... Nie przypadła mi do gustu i gdyby nie sukces serialu to pewnie nawet nie miałaby żadnego rozgłosu. Choć zapewne ma swoich zwolenników to ja do nich nie należę.

Edytowano przez Pawcio334
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie chodzilo o action RPG to polecilbym jeszcze Wasteland 2, Dragon Age Origin - bardzo dlugie gry, sam swietnie sie przy nich bawilem. Do action RPGu mozna takze zaliczyc trylogie Mass Effect, cala mozna wyrwac za 50zl, bardzo dobre gry (jedynka brzydko sie zestarzala - ale kazda kolejna czesc coraz lepsza). Wiem, ze podales gry z lat <2006 ale jesli nie grales to polecam KoToRy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...