Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Po krótszym namyśle postanowiłem, że kupię pare części Assassina (tak wiem jestem dziwny, chciał action RPG a wybrał zręcznościówke biggrin_prosty.gif ). Tu moje pytanie: Jakie 3 części wybrac, poza Unity oraz Black Flag? Przede wszystkim fabuła, grywalnosc oraz grafika na ogarniętym poziomie.

Sorry za spam pytaniami wink_prosty.gif

Edytowano przez Mostian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wszystkie są ze sobą powiązane w mniejszym lub większym stopniu to najlepiej zacząć od pierwszego asasyna. Jedynka miała moim zdaniem najlepszego bohatera - Altaira, a i historię powinno się poznać, tylko szkoda, że misje strasznie powtarzalne. Potem analogicznie dwójka (najlepsza!) i Brotherhood (równie dobry jak 2). Jeśli jednak chcesz pominąć pierwszą część i od razu przejść do tych bardziej rozbudowanych to trylogia samego Ezio czyli AC2, AC Brotherhood i AC Revelations, z czego ta ostatnia wypadła kiepsko przy poprzedniczkach.

Jeśli chcesz się ograniczyć tylko do 3 gier to AC2, AC:B i AC:R, ale ja bym radził wcześniej się za pierwszą część zabrać ze względu na tło fabularne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zagrywam się w Star Wars Knights of The Old Republic, polecam. Gra ma problemy z uruchomieniem, ale jak już się uda odpalić to jest świetnie. Grafika może nie jest jakaś świetna (rok 2003), ale i tak trzyma poziom.

Fallout 3/New Vegas, ew. 1/2/Tactics. Są chyba jeszcze w promocji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zakupiłem 3 części Assassina wymienione przez użytkownika Pawcio. Myśle jednak, że bez RPG-a się nie obejdzie. Myślę nad Dark Souls Prepere to Die. Wiem wszystko o słabościach tej gry (technicznych), dam radę. Moje pytanie: czy ta gra podobnie jak Lords of the Fallen jest tak klaustrofobiczna? Nienawidzę przebywania długiego czasu w katakumbach/podziemiach/lochach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dark Souls spędzasz sporo czasu w zamkowych korytarzach, lochach, na murach itp. Na plus jednak przemawia mniejsza liniowość i większą swoboda eksploracji. Mimo to LotF jest przyjemniejsze, bo nie jest tak wredne jak DS. Po dojściu do checkpointa w soulsach wrogowie się odradzają, co jest strasznie frustrujące. Jest też moim zdaniem sztucznie utrudniane przez dodawanie grup wrogów na początku gry i trzeba kombinować jak ich wyciągać po jednym, a nie tak jak w lordsach, że masz maksymalnie 3 przeciwników, ale walka przebiega tak jak na to pozwolisz i zależy od tego czy popełnisz błąd, zamiast przyjmować serię ataków bez możliwości obrony. Nie wiem jak przy tym zestawieniu wypada DS II, bo nie miałem styczności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką część serii Total War polecacie dla osoby, która nie miała z nią jeszcze do czynienia? Aktualnie posiadam w kolekcji następujące odsłony serii: Shogun, Medieval, Rome + dodatki, Medieval 2 + dodatek, Empire (bez dodatków), przy czym dwie pierwsze wolałbym sobie podarować ze względu na przestarzałą oprawę graficzną. Która część będzie najbardziej przystępna dla nowicjusza? Warto grać w gołą podstawkę czy też od razu wspomóc się jakimiś modami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kompletnie zielonej osoby chyba Rome będzie najlepszym wyborem. Nie ma tak skomplikowanej części politycznej między nacjami. Do tego wszystkie jednostki w mniejszym lub większym stopniu dają sobie radę, bo przykładowo w Empire byli muszkieterzy przez których krew mnie zalewała, jak po oddanym strzale mieli wybór: zginąć lub uciekać, bo nie było czasu na przeładowanie (wiem, wiem... realizm). Rome jest najmniej skomplikowany, byle nie podwyższać podatków za bardzo i pamiętać o obrońcach w miastach zanim się je opuści. Żadnych dziwnych ekskomunik, z powodu obrony przed nacją, która wg papieża była nietykalna (kogo to obchodzi, że to nie ty zaatakowałeś, tylko oni? ważne że z ręki twoich żołnierzy ginęli tamci).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak ciekawych gier zmusił mnie do sprawdzenia HoMM:CoH z cdaction. Muszę powiedzieć, że gra strasznie mi się spodobała (w sumie na razie rozgrywałam same potyczki, ale główny wątek tyż chcę rozegrać). Stąd pytanie - jeśli po rozegraniu kampanii, uznam grę za cudo, za którą część HoMM wziąć się po tym? Najlepiej będzie zacząć od samego początku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Germanotta

Wielu graczy za najlepsze odsłony serii HoM&M uważa trójkę oraz piątkę, jednak gdy seria ta cię wciągnęła na muve digital można kupić dosyć tanio zestaw pierwszych czterech odsłon. A z podobnych gier wypróbuj serię Kings Bounty (protoplasta Hirołsów) oraz saga Disciples.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba zdecyduję się na pudełkową edycję I-IV, na allegro kosztuje 5zł więcej od cyfrowej edycji na muve. Nawet taniej, jeśli trafi się ciekawa oferta. King's Bounty na pewno sprawdzę, chyba jedna z części była nawet dodana do cda.

Jeszcze jedno pytanko - na muve pojawił się ogromny wybór dlc do piątej Civki. Kupując podstawę, który dodatek jest najciekawszy/znacznie urozmaica rozgrywkę? Wiele dobrego słyszałam o Bogowie i Królowie.

Edytowano przez Germanotta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateo1993

Jeśli ma to być coś przystępnego, to chyba najlepsza propozycją będzie Tripple Town, od biedy możesz też sprawdzić 4 Elements, choć mnie jakoś specjalnie nie porwało. Jeśli miałbym polecić nieco bardziej rozbudowane pozycje, to tak jak przedmówca polecę serię Puzzle Quest, a oprócz tego dorzucę jeszcze Puzzle Chronicles i Might & Magic Clash of Heroes. Osobiście sięgnąłbym po tę ostatnią produkcję, ze względu na niezłą fabułę, rozwój postaci, przyjemny gameplay i satysfakcjonujący multiplayer ok.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie coś w stylu Dark Messiaha of Might & Magic? Głównie chodzi mi o wybór metod eksterminacji przeciwników, plansze z poukrywanymi sekretami i możliwość rozwoju postaci na różne sposoby.

Edytowano przez krzyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o różne sposoby eksterminacji wrogów to na myśl mi przychodzą głównie gry składankowe, takie jak Thief, Dishonored, Styx... Mimo, że w tego typu tytułach zawsze są jakieś "znajdźki" to nie ma się co spodziewać elitarnych itemów w skrytkach.

Jeśli jednak nie ograniczasz się do klimatu fantasy jak w Dark Messiah to FarCry3 powinien cie zadowolić. Możliwości walki jest kilka (wybijanie po cichu, nasyłanie dzikich zwierząt, frontalny szturm) oraz zdarzają się specjalne bronie, które odblokowują się po aktywowaniu odpowiedniej liczby nadajników, zebraniu wystarczającej ilości porozrzucanych po mapie rzeczy. No i jest tu też rozwój postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...