Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Oblivion jest grą totalnie idiot-friendly

Mówisz tak, jakby Oblivion był jakąś strasznie łatwiutką grą dla casuali - przynajmniej ja tak to odbieram. Wcale tak nie jest. W oblivionie mamy trochę większy świat, trochę mniej questów niż w morrowindzie (w morku jest jakieś 500, w obivionie z 200 - szacuję). Wielki plus dla obka to oczywiście lepsza grafika niż w poprzedniej części, a także kompas - w morrowindzie trzeba się nieźle naszukać szukanej przez nas lokacji. Przykład - znajdź jakąś jaskinie, gdzie ukrywa się nekromanta do wyeliminowania. Mamy opis ,,za górą X, na północ od Y, na wschód od Z". Jeśli ma to być gra bez poradnika, życzę powodzenia, jeśli obdarowywany jest już doświadczony w RPGach, to można brać morka. Nie mniej - obie gry warte polecenia, i diablo grywalne - przynajmniej dla mnie.

Wyjaśnij mi, jak ilość questów ma się do przystępności/trudności gry? Pomijam fakt, że Oblivion posiada źle wykonany level scalling (MW też posiadał, ale był bez porównania lepiej zrobiony), który praktycznie całkowicie eliminuje jakiekolwiek wyzwania/trudności z jakimi gracz mógłby się potencjalnie spotkać (mały przykład, gdy kiedyś zaszłem na arenę w IC wyszedłem z niej dopiero kiedy przegrałem finałową walkę. Warto nadmienić, że miałem niskolevelową postać i że wszystkie pojedynki do czasu starcia z Szarmu Księciem wygrałem. Wszystkie, a było ich bagatela 30). Mówisz o dobrej grafice? To jest dobra grafika (tak, to jest lekko podkręcony Morrowind):

th_MorrowindScreenshot4-1.jpgth_MorrowindScreenshot12.jpgth_MorrowindScreenshot1-2.jpg

Oblivion ma tekstury w wyższej rozdzielczości, HDR, AA, i beznadziejny przesłodzony koncept graficzny. Rly, już podstawowy Morrowind bardziej mi się podobał, a po użycie MGE nie ma żadnego porównania.

Fakt, może brakować kompasu. Niemniej (choć spędziłem przy MW wiele godzin) nigdy nie sięgnąłem do poradnika (no, może na początku) aby odnaleźć jakąś lokację. Wszystko da się znaleźć samu, pod warunkiem, że zna się kierunki świata. W Oblivionie konieczność dłuższych podróży wyeliminowano idiotycznym i nierealistycznym fast travel.

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij mi, jak ilość questów ma się do przystępności/trudności gry?

To, że łatwiej jest to wszystko ogarnąć. Dodatkowo w oblivionie masz porządny dziennik, który porządkuje questy, a w morrowindzie wszystko jest wpisywane po kolei, i musisz pisać - co, komu, gdzie i na co. Początkowi gracze mogą się nieco zgubić, dla mnie odnajdywanie lokacji w morrowindzie nie stanowi problemu. A, i na koniec, powiedz jak zrobić aby morrowind był taką ładną grą? To jakiś mod czy coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytanie: Czy warto kupić King's Bounty Złotą Edycję? Grałem w demo Legendy i Wojowniczej Księżniczki ale jakoś mnie nie przekonało.

No skoro cię nie przekonało to pełna wersja chyba niewiele zmieni. Może po prostu nie gustujesz w takich grach. Nie warto patrzeć na oceny w pismach, jak ci coś nie pasuje to choćby dostawało super oceny w takim CDA, nie będziesz miał radości z gry.

Dla przykładu, Syberia dostawała w różnych pismach oceny 10/10, 9/10 itp. a ja nigdy w nią nie zagram, bo przygodówek nie lubię. Choćby EGM zachwalał pod niebiosa to kijem nie tknę.

Edytowano przez Vlado
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję sobie kupić na święta jakąś grę w cenie tak do 70 zł. Może to być gra na PC lub PSP.

Z gier na PC myślałem o:

- Pakiet Legendy RPG

- Mount & Blade lub Ogniem i Mieczem

- Star Wars: Knights of the Old Republic II + jakaś gra w cenie 25 zł

- Burnout Paradise + jakaś gra w cenie 25 zł

W sprawie gry na PSP nie jestem zdecydowany na jakieś konkretne tytuły więc prosiłbym o doradzenie jakiejś gry w cenie do 70zł.

W obydwu przypadkach zależy mi aby gra starczyła na długo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wziąłbym Burnout Paradise, bo jest na tyle rozbudowany, że powinien dostarczyć ci świetnej rozrywki na kilka miesięcy. Natomiast Pakiet RPG mógłby ci starczyć na pół roku. Rozważyłbym te dwie sugestie, zależy jeszcze od tego, na ile mają ci starczyć te gry, bo jeśli na jak najwięcej - to wybierz Legendy RPG. Najbardziej efektowne - Burnout.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że najwięcej czasu byś musiał poświęcić na Legendy RPG. Masz tu kilka naprawdę dobrych tytułów. Co do M&B, to grałem chwilę u kumpla, potem wyłączyłem. Moim zdaniem, jako świąteczny prezent raczej się nie nadaje (ale kumplowi się podoba). w KOTORA nie grałem, więc się nie wypowiem. A co do Burnouta, ja pograłem ponad 10 godzin, i jakoś nie mam już ochoty jeździć po ulicach Paradise City. Zrobiło to się wszystko zbyt podobne oraz monotonne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Legend RPG obawiam się że te gry niezbyt przypadły by mi do gustu. RPG lubię ale raczej takie jak seria TES. Być może kupiłbym Burnouta i Planescape: Torment.

Ewentualnie mógłbym kupić jeszcze jakąś strategię ale nie wiem jaką może moglibyście mi coś polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję sobie kupić na święta jakąś grę w cenie tak do 70 zł. Może to być gra na PC lub PSP.

Z gier na PC myślałem o:

- Pakiet Legendy RPG

- Mount & Blade lub Ogniem i Mieczem

- Star Wars: Knights of the Old Republic II + jakaś gra w cenie 25 zł

- Burnout Paradise + jakaś gra w cenie 25 zł

W sprawie gry na PSP nie jestem zdecydowany na jakieś konkretne tytuły więc prosiłbym o doradzenie jakiejś gry w cenie do 70zł.

W obydwu przypadkach zależy mi aby gra starczyła na długo

Jeśli nie grałeś w żadnego z oldskulowych RPGów typu Baldur's Gate czy Torment to oczywiście polecam Legendy RPG. Każda gra w tym pudełku to rozrywka na przynajmniej 20-30h. A gier mamy 6, w dodatku niektóre z dodatkami, więc nie spodziewaj się, że wszystkie ukończysz do wakacji :P

Lub też, jeśli nie chcesz grać w starocie, te 70 zł powinno starczyć na zakup obu części KotOR na allegro. Ostatecznie dołożysz z dyszkę. To też podobno świetne gry (nie wiem, bo nie gustuję w Star Wars i nie grałem, ale oceny mówią same za siebie).

Gdybym ja miał wybierać, wolałbym pierwszą opcję :)

EDIT: Ze strategii zobacz sobie recenzje King's Bounty. Podobno kawał dobrej strategii. W CDA ocena 8+ o ile pamiętam :P

Edytowano przez Vlado
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Wolisz bardziej "wojskowe" klimaty? Czy może bardziej "zakręcone" fpsy? Jeżeli to pierwsze to albo Operation Flashpoint albo Arma II. Jeżeli to drugie to bierz Borderlands, a na pewno Ci się spodoba. A jeżeli chodzi o wybór pomiędzy Flashpointem a Arma II to w sumie ciężka decyzja. Ja bym chyba wybrał to pierwszą. Proponuję poczytać opinie i recenzje po necie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobał mi się Crysis, większość gier z serii Call of Duty,Więzy Krwi. Nie miałem wcześniej okazji zagrać w symulatory pola walki. Słyszałem,że Operation Flashpoint poszedł bardziej w stronę typowego Fps, a Arma w realistyczny symulator. Na podstawie tych gier moglibyście mi poradzić, która gra by mi się bardziej spodobała?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Modern Warfare jest trafnym prezentem. W końcu multi świetne i gra starcza na kupę czasu. Z innych gier polecić mogę PES 2010 (cały rok świetnej zabawy) no i podobnie Football Manager 2010, który starczy na tyle ile pesik. Jest naprawdę masa dobrych gier, zarówno w tańszych seriach jak i premierówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na święta to zależy KOMU kupujemy prezent... Przypuśćmy, że doświadczonemu, hardcorowemu graczowi to polecałbym Call of Duty, najlepiej 4 ze względu na świetny tryb multiplayer (wg. mnie). Jeśli jakiemuś dzieciakowi mającemu mleko pod nosem to polecałbym Lego Indiana Jones, albo coś z serii Lego, może jakąś ciekawą platformówkę. Każdemu (doświadczonemu) graczowi spodobało by się Prothotype. Jako, że jestem fanem cRPG to polecam gorąco Drakensang oraz Dragon Age.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie. Jakiego rasowego erpega kupić? Musi skłaniać do refleksji i ogólnie być tak miodny, żeby pamiętać o nim przez długi czas. Dodam, że musi działać pod Windows 7-Fallout 1 i 2 odpadają. Myślałem na trzecią częścią sagi, ale mnie się ona nie podobała. Wiedźmin już ukończony? Co wybrać?

Apropos Fallout'a 3 to jest w tej chwili w edycji kolekcjonerskiej do kupienia za 69zł...

Oprócz gry zawiera album z konceptami broni, postaci, mechanizmow itd + figurkę vaultboy'a + płytkę z materiałami + wszystko "opakowane" w sporym, metalowym boxie. Biorąc pod uwagę ilość dodatków (i ich jakość - album jest naprawdę ekstra) To jeden z lepszych bang for a buck na gwiazdkę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Call of Duty 4 czy może S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci? Ja osobiście jestem skłonny ku CoD z uwagi na fajny multiplayer, ale wolałbym posłuchać (poczytać) jak to jest wg was. Warto też dodać, że nie grałem jeszcze w BioShocka :D

PS. Wczoraj kumpel na wigilijce klasowej dostał Gears of War i Blacksite. Rzekomo obie gry kosztowały w sumie 2 dychy. Niezły interes ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was pytanie - jak stoi multi w Burnout Paradise i Test Drive Unlimited? Zastanawiam się nad kupnem jakiejś gry z otwartym światem i ciekawym multi i nie wiem, którą wybrać (może obie?). Jak ktoś gra to niech napisze ile graczy online, serverów itp. :)

Oraz czy Mercenaries 2 naprawdę zasługuje na takie gnojenie, jakie zebrało w polskiej prasie, czy może jest to gra na 7+/10, jak to wynika ze średniej w necie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwiazdki trochę kasy się nazbierało i mam dylemat co wybrać z nowszych gier.

Pozycję interesujące mnie to:

Dragon Age: Początek,

Ogniem i Mieczem,

Lub coś z takich klimatów :D Jakieś inne propozycje (a także plusy i minusy wyżej wymienionych gier)?

Ma to być 1 gra (nie kolekcjonerska) - cena nie gra roli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...