Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

No to, że tak powiem, Wujek Dobra Rada radzi:

Dragon Age to typowy, bioware'owy cRPG, osadzony w świecie fantasy z epicką historią w tle i bohaterem, który także epickich czynów ma dokonać. Jeżeli grałeś w poprzednie gry z kuźni BioWare to ta także Ci się spodoba. Nie spodziewaj się jednak Mass Effecta w świecie magii i miecza - DA nie jest ani tak żywiołowy ani taki prosty. Gra jest całkiem trudna (chyba, że na "łatwym") i choć akcja jest zaskakująco dynamiczna to taktyczne przerwy na taktyczne zmiany (czytaj: wciskanie "pauzy") jest tu wręcz nieodzowne. Animacje stoją na całkiem solidnym poziomie, grafika jest... powiedzmy, że taka sobie no i muzyka jest znakomicie do gry dobrana - Inon Zur (tak mu chyba było) się spisał.

Ogniem i Mieczem to, szczerze powiedziawszy, gra o której wiem niewiele. Jeżeli masz wcześniejszego Mount&Blade to powinno Ci się spodobać (chyba na pewno powinno). Z ogólnych informacji wiem tyle - gra łączy elementy akcji, cRPG oraz strategii i nie należy do tytułów powalających grafiką. Jest to gra gdzie liczy się przede wszystkim "ten" klimat. Po konkretniejszą pomoc udać się musisz do kogoś z obszerniejszą wiedzą na temat tejże gry.

A co mógłbym Ci polecić od siebie? Hmm... z gier w podobnych klimatach jakoś nic nie przychodzi mi do głowy (chłamów Ci przecież polecać nie będę), ale w innych kwestiach mogę doradzić tak (jeżeli oczywiście nie grałeś):

Bioshock - świetny FPS z zaskakująco dobrą fabułą jak na ten gatunek (jest świetna!), świetną rozgrywką ogólnie i znakomitym klimatem. Tym bardziej, że kosztuje koło 50 złotych...

Left4Dead 2 - również bardzo dobry FPS. Fabuła nie gra tu w zasadzie roli. Chodzi przede wszystkim o przetrwanie w niekonwencjonalnych warunkach przy użyciu wszelkich dostępnych narzędzi. Gra ta jest jeszcze lepsza dzięki wymuszonej współpracy - to nie Painkiller, samemu nie dasz rady rozwalić tylu zombie. Trzeba pamiętać o członkach drużyny - to klucz do sukcesu (oprócz celnego oko i szybkiego cyngla).

Jakowaś ścigałka (DIRT 2 lub NfS Shift) - nie będę pisał czemu, niemal wszystkie pochwały wobec tych gier jakie można znaleźć na necie są uzasadnione. Po prostu znakomite wyścigi.

Modern Warfare 2 - świetny moim zdaniem single i taki sobie multi. Jeżeli grywasz w multi to gra powinna przypaść Ci do gustu, nie spodziewaj się jednak rewelacji. Moim skromnym zdaniem Left4Dead (i jedynka i dwójka) jest pod tym względem lepsze. Co innego single - mimo, iż jest to tylko jakieś 7-10 godzin grania, to scenariusz tam rozegrany jest według mnie znakomity. Końcówka jest wręcz powalająca. Są jeszcze Operacje Specjalne, ale to raczej ciekawostka niż faktyczna bomba grywalności. Jeżeli nie podoba Ci się multi (vide artykuł na ten temat w nowym CDA) i nie lubisz grać w singlu - nie kupuj. Jeżeli zaś nie szkoda Ci kasy na 10 godzin grania w singlu to kupuj bez wahania. Ja kupiłem... trzeci raz chyba kampanię przechodzę i mam na liczniku jakieś 30 godzin. ;]

Co ja bym wybrał, nie mając żadnej z tych gier. Hmm... zatrzymałbym się między Dragon Age'em a Lef4Dead 2. To takie moje osobista zdanie (trochę naciągane - z tej stawki mam Dragon Age'a, Bioshocka i MW2). Miłego wybierania. Jakbyś miał jakieś pytania - pytaj śmiało. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po świętach, a tu nadal dyskusja ;).

Co ja mogę polecić?

CoJ: Więzy krwi - dla mnie jak CoD na dzikim zachodzie.

Majesty 2 - grałem w demo i gra niesamowicie grywalna. Jeśli byłeś kiedyś ciekaw jak to się dzieje, że dostajesz 1000 sztuk złota za zabicie smoka to ta gra Ci to pokaże ;).

Fallout 3 - tak, podoba mi się. Nie, nie grałem w 1 i 2. Może dlatego mi się podoba...

CoD4: MW GotY - wersja CoD4 ze wszystkimi patchami. Sam mam premierówkę i gram cały czas.

The Orange Box - warto choćby dla samego Team Fortress 2, bo to świetny sieciowy FPS i twórcy dają DLC za darmo.

Left 4 Dead 2 - również grałem w demo. Z 2 kumplami i powiem szczerze - niesamowita sprawa. Wciąga niesamowicie.

Różne pakiety Total War. Jest wersja Rome z dodatkami, Medieval II z dodatkami, sam Empire, od Shoguna do Medievala II. Na początek poleciłbym Rome. Najlepszy Total War. Może grafa nie najnowsza, grafika nie powala, ale widok 4 tysięcy legionistów walczących z barbarzyńcami jest bezcenny...

Edytowano przez Alexkaktus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MW2 i L4D2 nie chce, bo gram w CS'a i innego multi nie chce. F3 nie pasuje mi klimat, Orange Box mam, CoJ grałem, Total Wary nie trawię, BioShock też. Skoro Ogniem i Mieczem ma dużo bugów, to zostanę chyba przy Dragon Age. Dzięki wszystkim, a zwłaszcza Veldrashowi za przybliżenie o grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić sobie jakąś gierke ale niewiem co wybrać więc prosze was o pomoc.

Otóż zastanawiałem się nad :

- Call of Duty Modern Warfare 2

- Mount and Blade Ogniem i Mieczem

- Left 4 Dead 2

Możecie też podać własne propozycje.

Edytowano przez wojtek12137
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić sobie jakąś gierke ale niewiem co wybrać więc prosze was o pomoc.

Otóż zastanawiałem się nad :

- Call of Duty Modern Warfare 2

- Mount and Blade Ogniem i Mieczem

- Left 4 Dead 2

Możecie też podać własne propozycje.

Kupuj Left 4 Dead 2. M&B to kopia starej wersji. Niby MW 2 też jest bardzo dobre, lecz single jest krótki, a multi kompletnie nie wciąga (przynajmniej mnie), a multi w L4D2 jest bardziej przyjemne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NWN2 to dla mnie klasyk, ale dość prosty. Risen jest raczej dla hardkorowych fanów Gothica (nie grałem-nie bijcie). A Stalker? To Stalker, świetna gra. Wybierałbym między Risenem i Stalkerem, tutaj wszystko już zależy od twoich preferencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wszystkie gry mają dość dopracowaną fabułę, a raczej w stylu rozgrywki jest różnica.

Stalker - FPS z elementami RPG.

Risen - nie grałam, ale jeśli jest podobny do Gothiców, to taki aRPG

Nwn2 - RPG drużynowe.

Ja wybrałabym NWN2 - najtańszy (z 1-szym dodatkiem ok. 60zł) i zapewnia najdłuższą rozrywkę. Jednak z drugiej strony wkrótce może wyjść w pakiecie gra + 3 dodatki, więc może jednak warto poczekać.

Risen - Gothici odrzuciły mnie brakiem możliwości modyfikacji postaci (choć inny Bezimienny - z Tormenta wręcz przeciwnie) i ciągłym przymusem pilnowania się - w tym świecie sobie nie pozwiedzasz. :/

Stalker - widziałam tylko grę brata, klimat zachęcający, kojarzy mi się nieco z FO3, ale FO3 kolekcjonerkę można teraz mieć za 70zł, jeśli jeszcze nie masz. ;)

Wg mnie chyba jednak Stalker jest najbardziej opłacalny, choć jeśli nie masz cierpliwości (podejrzewam, że nawet z rok może to potrwać) na czekanie na pakiet NWN2 to bierz teraz razem z Maską Zdrajcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Call of Duty Modern Warfare 2 wypiszcie plusy i minusy

Plusy:

+Super grywalność w singlu

+Ciągła akcja, trzyma w napięciu (singiel)

+Jak to opisał enki "Multi to worek z prezentami"

+Multi starczy na naprawdę długo

Minusy:

-Fabuła słaba w singlu

-Brak dedyków w multi

Decyzja zależy od ciebie, czy wolisz gry bardziej "hardkorowe", czy raczej każualowe. MW2 wymaga o wiele większego skilla, za to LfD2 daje więcej zabawy, ale mniej wymaga umiejętności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MW2 wymaga o wiele większego skilla

Jeżeli porównywałeś nowego CoD-a z L4D2, to nie wiem czy masz rację, bo w ten drugi tytuł jeszcze nie grałem. Ale MW2 to dość prosta gra w multi, początkujący nie mają problemów. A jeżeli ktoś grał w pierwszą część, to może z miejsca "otwierać tabelę" :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA gralem w CODa 4 i w MW2 mi nie idzie bo tam so inne bronie zupelnie rozne i jakos inaczej sie gra. Jakos mi tam nie idzie zwykle jestem ostatni w tabeli, a w Codzie 4 bylem najlepszey albo przednjalepszy... ja nie wiem jak to jest ale MW2 jest zupelnie inaczej sie gra w niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chętnie podzielę się z wami dylematem na temat kupna gry. Mam do wydania około 130zl i zamierzam kupicćdobra grę na blaszaka(czyt. PC). Nie interesuje mnie street fighter,cod 4 ani NFS Shift gdyż te gry juz posiadam. Mam nadzieje ze doradzicie mi zakup jakiejs dobrej gry.

PS: Lubie przygodowe bijatyk oraz RPC( głównie takie, które posiadają dużo elementów walki) pozdrawiam Nath

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie wkońcu mi bo nie moge się zdecydować Left 4 Dead 2 i Call of Duty Modern Warfare 2 wypiszcie plusy i minusy. Bo wcześniej to mi tylko 2 osoby chyba odpisały a ja nadal nie zdecydowany :( .

Modern Warfare 2

+ emocjonujący single player

+ dynamiczna akcja

+ bardzo dobre wykonanie (zwłaszcza świetna muzyka)

+ sporo nowości

+ choć fabuła pogmatwana, jest jak w dobrym filmie sensacyjnym

+ świetne zwroty akcji

+ mimo wszystko granie w multi daje wielką frajdę

- gracze w multi nie stanowią żadnego wyzwania

- masa kamperów, cheaterów

- beznadziejne mapy

Domyślam się, że L4D2 jest tak samo dobre jak MW2, nie grałem w L4D2, MW2 jak najbardziej polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W The Force Unleashed mogę powiedzieć tylko to że gram jest jakaś taka nudnawa, pograłem trzy godziny i gra poszła na półkę.Jednak nigdy nie byłem miłośnikiem Star Wars wiec może moje zdanie jest tu nic nie warte.Co do Mount & Blade to jest to gra na wiele wiele wiele godzin, ja przy niej bawiłem się świetnie i jak najbardziej polecam :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...