Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Szukam jakiś gier ekonomicznych, które pociągnie mój sprzęt (uprzedzam, GeForce aktualnie nie śmiga i używam karty zintegrowanej). Ogrywałem jakiś czas temu Tropico 4, ale mi się już znudziło. Chciałbym, żeby gra miała bardzo rozbudowany system budowania miast (coś w sumie jak w Tropico, że mamy do wyboru jaki buden chcemy postawić), ale żeby nie była też jakoś trudna do ogarnięcia. Jakieś pomysły?

Zarzucę klasykiem - SimCity 4? ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój PC: 4GB RAM, GeForce GT 240 procek 3.06Ghz

Szukam gier podobnych do Might & Magic X oraz Legend of Grimrock 1 i 2 - wiem że w latach 80 i początku lat 90 powstało wiele gier tego typu ale mnie interesuje czy te 3 gry to to takie wyskoki czy może jednak powstało ich więcej w ciągu ostatnich 10 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna powstaje i nazywa się StarCrawlers. Jest jeszcze Realms of Arkania: Blade of Destiny HD, może gra została zpachowana ale ja nie wiem. Nic innego nie znalazłem, od siebie mogę polecić M&M VI-VIII, ale graficznie odstraszają.

Wiem że grafą przypominają gry z 94/95 mimo że są z lat 98-2000 bo właśnie próbuję (słowo klucz) grać w nie z poradnikiem. I jedno narazie powiem - 6 jest spoko.

Ale widzę że dungeon crawlery tego najstarszego sortu (podobne do EOB i DM) już nie powrócą a szkoda. Obecnie czekam na Tormenta bo mimo iż mam 18 lat to te nowsze gry są cienkie wg mnie i na mojej topce są Baldursy i Icewindy a i oryginalny Torment był świetny (bardziej interaktywna książka niż gra)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Zeldzie sie nie wypowiem, bo nie gralem. Za to jesli chodzi o Fajnale, to tak, kazda odslona z inna cyfra rzymska to osobna historia z nowymi postaciami i zupelnie nowym swiatem gry (choc w tym ostatnim pojawiaja sie pewne charakterystyczne dla serii elementy jak np. chocobosy i ma specyficzny "fajnalowy" styl). Odstepstwem od tej reguly sa kontynuacje w ramach jednej czesci (np. FF X-2). Najlepiej ocenianymi odslonami Final Fantasy sa VII i VI - na dzisiejsze standardy ich grafika moze juz razic, jednak opowiedziana w nich historia, postacie i swiat warte sa poznania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ocenianymi odslonami Final Fantasy sa VII i VI - na dzisiejsze standardy ich grafika moze juz razic, jednak opowiedziana w nich historia, postacie i swiat warte sa poznania.

Niestety razi nie tylko grafika, sam gameplay też mocno trąci myszką, dlatego jeśli nie jesteś bardzo przyjaźnie nastawiony do archaicznych gier nie oczekuj zbyt wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś darmowe gry na singla dziejące się w kosmicznych realiach, polegające na wykonywaniu zadań, rozbudowie statku i swobodnej eksploracji świata (grafika nie ma wielkiego znaczenia). Może być coś w stylu "Transcendence". Znajdzie się coś takiego z free? Jeśli nie, to może też być jakiś niedrogi indyk. Polecicie coś?

Edytowano przez Elof
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Darkstar One" posiadam (zbyt duża monotonnia). O "Parkan II" myślałem już jakiś czas temu. Mało znana gra, więc może będę mile zaskoczony. Kupię na G2A i zobaczymy z czym to się je.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła sama w sobie to serie Wiedźmin, Mass Effect, Gothic/Risen, SW:KotOR. Falloutów nie podaje, bo sądząc po avatarze to grałeś :)

Do tego dobrą fabułę znajdziesz jeszcze np w Spec Ops: The Line, GTA V.

Dying Light jako sandbox jest bardzo fajny, ale fabularnie jest tylko w porządku.

To tak na pierwszy rzut, jakbym chwilę dłużej się pozastanawiał to pewnie by się co nieco znalazło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Dishonored będzie pasował, a do tego jeszcze Styx: Master of Shadows lub Thief, ale w tych dwóch chodzi bardziej o elementy skradankowe niż eliminacje wrogów.

Chociaż i tak Dishonored pasuje najbardziej do wymogów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariuszkk

Jeśli chodzi o wybór to zależy jak bardzo stawiasz na taktyczne podejście, bo jeśli nie boisz się dużej ilości kombinowania z oddziałem to bierz PoE, która jednak mi się wydawała płytka. W DA:I jeszcze nie grałem, ale jest zdecydowanie prostszy w mechanice.

Czy warto kupić nowego Mortala? Pewnie o ile tylko cena nie przekracza 60zł, bo więcej za bijatykę, której głównym celem po przejściu singla (który to jest całkiem niezły) jest gra z kumplem obok, bym nie dał. Brakuje jednak kilku postaci z poprzedniej części, ale za to jest kilka nowych.

@Inseminator

Spróbuje coś podrzucić, ale jak wrócę z pracy, bo nie pamiętam jakie w zeszłym roku gry wyszły :(

Edytowano przez Pawcio334
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...