Jump to content

webtom

Hall of FAme
 • Content Count

  12,711
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

webtom last won the day on January 14 2018

webtom had the most liked content!

Community Reputation

1,364 Znakomita

About webtom

 • Rank
  Balrog

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array

Recent Profile Visitors

11,234 profile views
 1. VS550 wrócił do łask? W zestawie miał się zapewne znaleźć Vero L2 500W. Raczej + niż -, bo i3-8100 realnie konkuruje z i5-7500 (klik).
 2. Sterowniki możesz pobrać stąd; przed instalacją nowych dobrze by było usunąć stare z pomocą DDU. AMD dołącza bodaj do sterowników jakiś program, który umożliwia modyfikację m.in. taktowania vRAMu - jeżeli nie, zawsze możesz spróbować z pomocą np. MSI Afterburnera.
 3. Jako że to laptop, to wielu pomysłów nie mam Takie artefakty zwiastują problemy z pamięcią graficzną, a skoro temperatury są w miarę przyzwoite, to niestety wydaje się całkiem prawdopodobne, że czas karty (a że pewnie jest wlutowana w płytę, to samej płyty i finalnie właściwie całego laptopa) powoli się kończy. Nie zaszkodzi spróbować instalacji nowych sterowników do karty, a jeżeli to nie pomoże - może też obniżenie taktowania vRAMu.
 4. Problem rozwiązany, więc temat zamykam. W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.
 5. Problem rozwiązany, więc temat zamykam. W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.
 6. Jak na moje oko, to zdjęcia sugerują jednak częściową (PCI-E + SATA) modularność.
 7. Tak się zastanawiam, czy SX6000 nie byłby jednak nieco lepszym wyborem. Ponarzekałbym jeszcze na RAM w konfiguracji 2x4GB, ale obecnie nie ma w sprzedaży żadnego 1x8GB 3000MHz...
 8. Twój wybór, acz w przeliczeniu na GB może wyjść nawet ciut taniej (klik - o ile wysokie radiatory nie będą problemem) i o ile masz dowód zakupu do obecnych kostek (gwarancja), to pewnie na odsprzedaży nie straciłbyś zbyt wiele, a zyskasz najpewniej w pełni bezproblemowy DualChannel i nieco wyższą wydajność. A byłbyś w stanie sprawdzić? Sam mam u siebie nieco większego HR-22 i wentylator nieznacznie naciska na pierwszą kostkę (wyższą niż te duże Cruciale).
 9. Sam zestaw już zakupiony? W każdym razie przy takich dość budżetowych podzespołach celowałbym w Vero L2 500W, choć jeżeli znajomy chciałby dorzucić do czegoś z wyższej półki (np. Supremo L2/M2, XFX TS Gold, TX550M), to naturalnie nie zaszkodzi.
 10. Przede wszystkim muszę pochwalić wzorowe trzymanie się regulaminu działu i podanie pełnej specyfikacji komputera (przydałyby się minimum model karty graficznej i marka i model zasilacza)... Poza tym, możesz pobrać i uruchomić HWMonitora, następnie pograć do wystąpienia problemu, a na koniec wrzucić screena z programu z widocznymi temperaturami.
 11. Jako że wymiary powinny być takie same, to właściwie można sprawdzić, jak któraś z obecnych kostek będzie się mieścić w slocie najbliżej coolera (a powinna się zmieścić, bo Macho powinien co najwyżej nieznacznie nachodzić na pierwszy slot). W sumie to byłby tym lepszy pomysł, że od razu można by było zainwestować w jakieś szybsze kostki (2133/CL10, bądź 2400/CL11).
 12. Otwórz Panel sterowania->Dźwięk->zakładka Odtwarzanie i sprawdź, czy po podłączeniu słuchawek do zielonego jacka na tylnym panelu nie aktywuje się któraś z opcji.
 13. @Kunicki Nie zaszkodziłaby jeszcze informacja, na jakim systemie operacyjnym działasz. Sterowniki do dźwiękówki (np. stąd (Sterownik Realtek high definition audio)) pobrałeś i zainstalowałeś?
 14. Karta graficzna Gigabyte ma w kilku elementach przewagę nad budżetowym Asusem (backplate (plastikowy ), raczej nieco lepsza praca układu chłodzenia, no i przede wszystkim półpasywna praca wentylatorów), no ale różnica w cenie bywa na tyle duża, że trochę ciężko ją uzasadnić. W ogóle z kartami obecnie jest taki dramat, że ciężko polecić coś z czystym sumieniem... Zasilacz Tak z ciekawości sprawdziłem, jakie zasilacze upycha purepc w proponowanych zestawach - w najwyższej półce cenowej (5.5k) zostają na poziomie XFX TS za niecałe 300 zł (alternatywnie Corsaria TX za ciut więcej), także
 15. Nie bardzo - ceny i dostępność płyt zachęcają jeszcze mniej, niż w wypadku LGA1155, a i wydajnościowo nie będzie to zbyt duży progres w stosunku do Phenoma.
×
×
 • Create New...