Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

League of Legends

Polecane posty

i co ty chciałeś udowodnić dając staty z chalengera? xd to nie jest żaden wyznacznik, bo Ziggs który ostatnio jest b. mocny i ogólne ma na plusie chyba największym na ta chwilę, ma na chalen. 47% za to poppy ma 70% win ratio, więc argumentami z d*py rzucasz akurat ;). jak w ogóle gra się na rosji? xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem op postać - Syndra! Tego się nie da skontrować. Na wszystko ma odpowiedź choćby w postaci odepchnięcia i stuna. To już działa absolutnie na każdego (może stun nie zadziała na Olafa na ulcie, ale pewnie go odepchnie). Tyle tylko, że jest trudna. Ale trochę wprawy = autowin. Mój drugie permaban obok Nasusa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syndra to już mój main od dawien dawna, podstawowa rzecz - Jest ona beznadziejnie prosta w ogarze. bajeczki typu "trudna do ogarnięcie" zostały wymyślone by usprawiedliwić niskie pick ratio. Linii praktycznie nie da się nią przegrać, po 6 leci stun w enemy lanera na full HP, potem burst i go nie ma. W TF'ach wprost monstrualny mass DMG, penty wchodzą jedna za drugą, nie trzeba tutaj nawet odpowiednio celować, faceroll wystarczy by rozgromić walkę. Do tej pory nie rozkminiłem, czemu nikt nią nie gra, żadnych minusów (brak mobilności to nie minus biorąc pod uwagę jakość efektów CC). Mainuj to, a wyjdziesz na taką dywizję, jaką będziesz chciał. Nikt tego nie banuje, nikt tym nie gra, możesz iść w tej mecie na supporta, linii przegrać się nie da, w Late z nowymi itemami dla suppów nie będzie odstawała od mida. Aha, i nie banuj jej, nie ma sensu, i tak mało pickowana, a bany lepiej zachować na nasusa/jaxa/rivenke/eve.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spooq

Monstrualny mass dmg? Mam nadzieję, że przez mass nie rozumiesz obszarowe, bo wielu casterów ma znacznie lepsze obszarówki (np. Brand, Annie, Lux). U niektórych całe combo jest obszarowe. Co w Syndrze jest dobrego to ogromne obrażenia w jeden cel i niezły knock z okazjonalnym stunem, ale ten knock jest jej jedynym mechanizmem obronnym, co w związku z niskimi zasięgami czyni ją dość łatwym celem w walkach drużynowych. Do tego opiera się na ulti, więc po jego użyciu większość bruiserów, asasynów i adc (w late) może ją spokojnie zabić bez obaw o własne życie. W zasadzie te same wady co u innych apc opierających się na ulti.

Oczywiście, jest dobra, ale równie daleko jej do miana OPeka co Annie czy Brandowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się zdarzy grać na midzie przeciwko Syndrze to mam pełne majty. Serio, jej zasięg to najbardziej przerażająca rzecz w tej postaci (no, może jeszcze ulti gdy zrobi combo). Chociaż nie ukrywam, że są lepsi mid lanerzy. Annie czuje się na środkowej linii najpewniej mimo, że nie ma w ogóle mechanizmu ucieczki (oprócz flasha).

Teraz ja mam pytanko, bo ostatnio przerzuciłem się na jungle. Kupiłem Nocturne, lepiej go budować pod DMG, czy bardziej po hp? I jeszcze jedno: Riven bardziej na topa, czy w jungli też można z niej zrobić, że tak powiem, świnie, która robi tons of dmg?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q, W i E zadają mass DMG, trochę ogaru w znajomości spelli danej postaci proszę, jak chce sie dyskutować :D Dodajmy do tego, że Q jest spamowalne z przelicznikiem 0.6. Stun nie jest okazjonalny, tylko jest szybkim skillshotem poruszającym się w linii prostej, po jednej grze każdy powinien go ogarniać. Knock jedynym mechanizmem obronnym? Wydaje mi się, że w tym samym poście wspomniałeś też o stunie, ale może ja źle zobaczyłem, no nic, mamy stuna, odepchnięcie, i 45% slowa. Za żadną mobilność nie oddał bym tak genialnych CC. Syndra oczywiśćie nie opiera się na ulti, nie wiem skąd w ogóle wywnioskowałeś coś takiego, polecam ci popatrzeć na jakiejś stronce na jej DMG z podstawowych spelli i na ich CD. Łatwa do zabicia przez assasyna? Kolejny raz odeślę cię do twojego własnego postu, stun + knock czyni ją niefocusowalną, nie wspomnę o tym, że taki assasyn/ADC padnie zanim zdąży wyprowadzić skill/autoatak w nią.

A tak ogólnie, to niestety mam wrażenie, że chyba Syndrę znasz jedynie z opowieści na forum, bo piszesz głupoty, nie znasz tej postaci, i sam sobie przeczysz, pozdrawiam :)

Ps. Brand OP? Dostał jakiegoś tajnego reworka, czy jak? Bo obecnie on jest ledwo co viable.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@znajomi

Szukaj swoich wyznaczników więc po innych ligach skoro najwyższy poziom rozgrywki Ci nie pasuje bo nie. Chciałem Ci udowodnić, że Twoje "mnie się wydawanie" nie ma przełożenia na rzeczywistość, ale cóż, Twoja wola. Nie będę na siłę tłumaczył. EOT.

@Devius

Zasada jest prosta - snowballujesz? buduj dmg, nie snowballujesz? buduj tanka. Sprawdza się na większości junglerów poza paroma jak np Sejuani. Ogólnie zbudowanie Ancient Golema jest przeważnie dobre bo to najbardziej cost efficient item dla junglera. OFC ap junglerzy biegają z wraithem, a pokroju Mastera z lizardem.

Riven można junglować ale nie robi wtedy dmg, ona MUSI snowballować. Nie uda się to odstaje. Lepiej jej na topie, co nie znaczy, że nie można junglować i wygrywać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@znajomi

Nie gram ani jednym ani drugim i nie obchodzi mnie to. Jeżeli jednak Poppy ma wyższe win ratio w challengerze/diamoncie niż Ziggs tzn, że częściej nią wygrywają. Tyle i aż tyle. Załóżmy, że szczęście nie ma nic do rzeczy, podobnie jak pech. Pozostają nam umiejętności graczy i sama postać. Bądźmy obiektywni i załóżmy, że gracze reprezentują zbliżony poziom, w końcu jedna liga. Jedynym czynnikiem mogącym cokolwiek przeważyć jest sama postać. Tyle i aż tyle.

Reasumując - Poppy nie jest lepsza od Ziggsa, pełnią zbyt różne role w drużynie aby porównywać, która z tych postaci jest mocniejsza. Masz podane FAKTY - win ratio nie jest czymś co możesz sobie zmieniać jak Ci się żywnie podoba, sam powoływałeś się na win ratio.

Z danych wynika JEDYNIE to, że gracze grający Poppy częściej wygrywali niż gracze grający Ziggsem. Czemu tak się dzieje napisałem wyżej - nie możesz jednak porównywać, która jest lepsza. Są - zbyt - różne.

Ech i tak wiem, że to będzie jak rzucanie grochem o ścianę, czuję się jak troll bait biggrin_prosty.gif

EDIT: Jak dla Ciebie dyskusja ma wygranych i przegranych to raczej niezbyt jest sens dyskutować. Dla mnie to zawsze była wymiana poglądów ale człek uczy się całe życie smile_prosty.gif

@Brand

A też chętnie poczytam czemu wg niektórych ta postać jest słaba/viable/op/useless? Mam nadzieję, że jedynym kryterium nie będzie "bo streamerzy nie grajom, bo na lcs nie ma, bo ma niski pick ratio"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syndra jest moim mainem jeśli chodzi o mida, kontruję ją Fizz, Lux, Akali po 6-tym.

Banować jej nie ma sensu, bo prawie nikt nią nie gra.

Podstawa na nią to Athene's Unholy Grail i Deathfire Grasp. Później składam (już w różnie, i bez jakiejś jednej kolejności, zależnie od tego jak mi idzie mecz) Rabadon's Deathcap, Zhonya's Hourglass, Rylai Crystal Scepter, Abyssal Scepter.

O Sorcerer's Shoes raczej nie trzeba pisać.

Rod of Ages się na niej nie sprawdza za dobrze, kiedyś też składałem Archangel's Staff, ale jednak Athene's Unholy Grail spisuje się najlepiej.

Maxuj Q, E, W.

Riven bardziej na topa, ale w jungli też da radę, tylko, że ona jest takim junglerem, który powinien brać kille na gankach, a nie jak większość junglerów starać się zostawiać lanerowi i zadowalać się asystami.

Co do Nocturne'a, to buduj go zależnie od tego co masz w teamie, jeśli na topie masz coś co się na tanka nie nadaje, jak np. Riven, to powinieneś robić tanka, jeśli twoim topie jest jakiś Shen, Garen, czy jakiś inny tank, to możesz zbudować troszkę więcej dmg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Annie support. Jak sądzicie, jak z tym walczyć? Bo teoretycznie jest ona teraz najlepsza ze wszystkich agresywnych supportów. Może tylko leona jest w stanie cokolwiek przeciwko niej zrobić. Przed chwilą grałem mecz ja (tresh) plus mf przeciwko sivir i annie. W zasadzie czego bym nie zrobił, to sprowadzało się do jednego wielkiego all in. Na domiar złego moja mfka bała się jakiejkolwiek walki jak ognia, mimo faktu, że przeciw Annie to najlepszy jest w zasadzie kontratak niż ucieczka. Linia oczywiście przegrana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Annie support. Jak sądzicie, jak z tym walczyć? Bo teoretycznie jest ona teraz najlepsza ze wszystkich agresywnych supportów. Może tylko leona jest w stanie cokolwiek przeciwko niej zrobić. Przed chwilą grałem mecz ja (tresh) plus mf przeciwko sivir i annie. W zasadzie czego bym nie zrobił, to sprowadzało się do jednego wielkiego all in. Na domiar złego moja mfka bała się jakiejkolwiek walki jak ognia, mimo faktu, że przeciw Annie to najlepszy jest w zasadzie kontratak niż ucieczka. Linia oczywiście przegrana.

Zyra powinna być dobra przeciwko Annie.

@xXxKWASNYxXx

Rylai na Syndre to nie jest zbyt dobry pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Annie support. Jak sądzicie, jak z tym walczyć? Bo teoretycznie jest ona teraz najlepsza ze wszystkich agresywnych supportów. Może tylko leona jest w stanie cokolwiek przeciwko niej zrobić. Przed chwilą grałem mecz ja (tresh) plus mf przeciwko sivir i annie. W zasadzie czego bym nie zrobił, to sprowadzało się do jednego wielkiego all in. Na domiar złego moja mfka bała się jakiejkolwiek walki jak ognia, mimo faktu, że przeciw Annie to najlepszy jest w zasadzie kontratak niż ucieczka. Linia oczywiście przegrana.

Szczerze, to Annie w tym momencie przyćmiewa wszystkie suporty, jakimi obecnie się gra, we wszystkich stadiach gry. Najlepszym sposobem na walkę z nią jest BAN, chociaż wiadomo, że nie każdy ją banuje. Skup się na "niestaniu" blisko adc, żeby Anka nie mogła zestunować was oboje z Tibbersa/W. Anka ma problemy z engage, jeśli nie ma Flesza, i z long range pokiem na który może odpowiedzieć tylko autoattackami. Jak dla mnie, warto na nią grać Karmą, która może spokojnie rzucać q z bezpiecznie odległości i jest atm najlepszym disengage suportem, lub Lulu, która może na całkiem spory okres czasu disablować przeciwnego adc podczas comba Anki, drastycznie zwiększyć przeżywalność swojego adc i też całkiem nieźle radzi sobie zarówno z poke jak i engage.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja grając Annie największe problemy mam wtedy gdy przeciwnik się nie wystraszy i postanowi zaatakować. Wtedy bywa różnie. Jeśli mam naładowanego stuna i wszystkie umiejętności gotowe do użycia to zapewne będzie po nim. A nawet jeśli nie, to i tak będzie musiał wiać bo zostanie mu tyle życia, że bez problemu dojadę go autoatakiem. Ew. sprawę załatwią stwory. Jeśli jednak cooldown się przeciągnie, nie trafię dobrze Tibbersem, albo stanie się cokolwiek innego, to jest praktycznie pozamiatane, bo Annie jest bardzo papierowa i kilka ataków może ją posłać do grobu, a jej jedyną obroną pozostaje E i ucieczka (a za szybko to ona nie biega, tu też trzeba się posiłkować umiejętnościami, albo przedmiotami :P).

Co możecie mi powiedzieć na temat Soraki? Zagrałem nią sobie wczoraj z Doxem i jego ekipą dwie partyjki instruktażowe, ale to trochę mało żeby wyrobić sobie na jej temat opinię i poznać jej mocne oraz słabe strony. Ciekawszym Supportem wydaje się być na oko Sona, która swoim ulti potrafi chyba trochę napsuć krwi przeciwnikom...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg z E jest w zupełności wystarczający, dobrze rzucone daje ADC double killa. Trzeba pograć, żeby zobaczyć. W chwili obecnej mój ulubiony "support" po Blitzcranku. A Soraka jest słaba w erze agresywnych supportów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annie przed zmianami dla supporta była sytuacyjnym pickiem teraz miażdży praktycznie każdego supporta i nie słabnie tak bardzo później. Z dobrze zgranym adc Annie zrobi rzeź, jedyne co można zrobić to wyczekać jak zmarnuje jakoś swoje kombo i wtedy starać się coś zdziałać, bo inaczej po prostu zgniecie nas w walce 2 vs 2. Leona powinna zdać egzamin przeciwko niej bo jest to chodzące CC które może przerwać łatwo kombo na dodatek nie jest papierowa tak jak Fidle czy Zyra, chociaż Thresh powinien być też ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zostanę chwalony wyśmiany ale ostatnio sfrustrowany graniem supportem trzecią grę z rzędu postanowiłem wybrać coś... niecodziennego. Wybór padł na... Rengara. Tak wiem. To nie support, brak cc, zostanę zniszczony przez counter engage itp. ale sprawdza się z Ezem przeciwko pasywnym supportom. Biedny Corki uciekał z 30% hp tylko moim combo. Chciałbym usłyszeć (przeczytać ; )) co myślicie na temat niecodziennych supportów. Kogo możecie polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem kiedyś z Nautilusem. W sezonie drugim (jako adc, chyba Graves) zaskoczony gdy na start nie kupił żadnego warda, zapytałem po prostu "wards?". Dostałem odpowiedź: "dont worry, I'll cover you". Miał rację. Nikt nie mógł do mnie podejść. Fakt, ich jungler nie miał wspaniałych ganków (Shen) ale to co robił na linii było niesamowite. Rumble, Nautilus, Yorick. 3 postacie, którymi nigdy nie grałem. Najbardziej się ich bałem (ogarnąć). Kupiłem ostatnio Rumble i jest niezły. Ulti na smartcastach - no comments...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co możecie mi powiedzieć na temat Soraki? Zagrałem nią sobie wczoraj z Doxem i jego ekipą dwie partyjki instruktażowe, ale to trochę mało żeby wyrobić sobie na jej temat opinię i poznać jej mocne oraz słabe strony. Ciekawszym Supportem wydaje się być na oko Sona, która swoim ulti potrafi chyba trochę napsuć krwi przeciwnikom...

Soraka jest obecnie słaba, bo poza sustainem dla innych (leczenie, przywracanie many) oraz silence'em na dobrą sprawę nic nie oferuje. Każdy normalnie brany support teoretycznie sprawdziłby się lepiej niż ona. Na Twój poziom jednak może być dobra, bo dzięki niej możesz nauczyć się mechanizmów supportowania, a przecież wtedy ludzie uczą się właśnie tego, jak w ogóle grać. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...