Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

League of Legends

Polecane posty

@biner1999

Skąd masz informacje ze nikt nie składa Morello ? Sam często buduje ten item.

Myślisz ze bulid powinien być jeden,i powinieneś postępować według niego cały czas ?

I skąd wymyśliłeś to ze nikt nie rzuci ignite ??? Naprawdę ja nie wiem na jakim poziomie wy gracie,ale dla mnie wydaje sie to oczywiste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jestem całkiem świeżym graczem LoLa (a przy tym MOBA w ogóle) całkiem świeżo po swoim pierwszym meczu przeciwko żywym przeciwnikom. Meczu co prawda wygranym, ale takim, w którym kilka razy trochę się spociłem. Przede wszystkim musicie wiedzieć, że mimo faktu rozegrania zaledwie kilku meczy (wcześniej 5 partii przeciw botom) bardzo upodobałem sobie postać Annie. Urocza loli piromanka z misiem chowańcem nastawiona na zadawanie solidnych obrażeń i z fajnym czarem obszarowym. Czegóż chcieć więcej?

Odkryłem niestety, że Annie bez wsparcia jest bardzo nieporadna. A, że wyszło tak, że drużyna podzieliła się na dwie grupy (jedna poszła górą, a druga dołem), to zostałem sam na środkowej linii. Pół biedy, że drużyna przeciwna postąpiła tak samo. Gorzej, że postacią przeciwko, której musiałem walczyć był Yasuo. O wiele szybszy od Annie, z łatwością przebijający się przez jej nikłą obronę. Nie miałem jak przed nim uciekać, a moje ataki też za wiele mu nie robiły. Nie mam pojęcia ile razy mnie ukatrupił. Sporo. Pożytek był z tego taki, że udawało mi się odciągać go od innych graczy, których kosił z równą łatwością co mnie. Annie rozwinęła skrzydła dopiero w końcówce meczu, z maksymalnie rozwiniętymi zdolnościami spopielenia, anihilacji, oraz (przede wszystkim) przywołania Tibbersa. To plus kilka przedmiotów podnoszących moc umiejętności, oraz ostateczne wsparcie drużyny pozwoliło piorunem przebić się bezpośrednio do bazy wroga i zrobić w niej taki bajzel, że jak cię mogę.

A był realny moment, kiedy myślałem, że już po ptokach. Zwłaszcza, że jeden z naszych przez pół meczu nic nie robił (na czacie wyjaśnił, że padły mu baterie w myszce), a mnie w pewnej chwili dopadła klątwa utraconego połączenia.

Jeśli was to ciekawi to gram na serwerze EUNE jako LostSalem. Wszelkie rady bardzo mile widziane. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well...

Mundo to nie god tier... Mundo to taka gorsza Shyvana w jungli, ona jest obecnie god tier, dzięki temu, że jest NAJLEPSZYM i najszybszym farmerem spośród wszystkich postaci, a dodatkowo jest znacznie bardziej tankowana od mundo dzięki ulti. Na nast poz jest udyr, który ma farmę ciutkę gorsza od Shyvany. Potem jest mundo.

I 3/4 teamów jak widzi Mundo to ciśnie go ignitem, złoży morello albo chociażby tormenta. Mundo jest dobry, ale nie jest najlepszy, jego siła polegała na bardzo mocnym counter junglingu.

@nerv0

Annie to dość silny caster z uwagi na pasywkę, która daje stuna. Jest przez to bardzo silnym combo magem i tibers odpalony z pasywką potrafi zestunować cały przeciwny team. Wadą jest niewielki zasięg wszystkich umiejętności, ale za to ma jeden z największych zasięgów auto attacku w grze, szczególnie wśród magów.

Jak byłeś focusowany - zbuduj Guardian Angela :) co dwa życia to nie jedno :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tier 1

A. Lee Sin, Vi, Evelynn, Elise, Shyvana, Aatrox, Nasus

B. Dr. Mundo, Olaf, pan class='stat'>310</span></li><li class='stat-armor'>Armor:<span class='stat'>21.3(+3.3 per level)</span></li><li class='stat-magicresist'>Magic Resist:<span class='stat'>30</span></li><li class='stat-healthregen'>Health Per 5 Sec:<span class='stat'>7.45</span></li><li class='stat-manaregen'>Mana Per 5 Sec:<span class='stat'>6.5</span></li></ul></div></div>">Amumu, Jarvan, Udyr, Fiddlesticks, Nocturne

Lista Stonewalla, sam się nie czuję kompetentny do dyskusji o mundo, o którym przez ostatni miesiąc grałem 2 razy a to co mówię oparłem na nwych masterkach i opiniach ze streema KMT, poza tym, na tą chwilę eve niszczy wszystko dzięki tej przewadze z gankami, nawet shyvane, dzięki nowym itemom chyba nie najważniejsza jest farma tylko dobre ganki, których shyvana nie ma przed 6 lvl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Shyvana nigdy nie miała najlepszych ganków :)

Zarówno lee sin jak i Vi mają lepsiejsze ganki od Eve. Ona jest cholernie dobra, przez to, że się jej nie spodziewa. Ale spróbuj zgankować Dariusa a zobaczysz jaki Evka to papierek.

Brakuje mi tutaj trochę Xina, bo to na prawdę silna postać, chociaż wymaga budowania życia bo jest raczej taki all in :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xin ostatnio strasznie osłabł, a szkoda bo sam go b.lubiałem, jedyny problem z nim że jego ulti średnio mi pasuje do typowej kompozycji hard cc ( jest initiatorem, a w zasadzie żeby nie utrudnić roboty swoim mając wteamie np oriannę czy sonę ulti musi rzucać ostatnie. dariusa się teraz praktycznie nie widuje, ani u prosów na twitchu, ani u mnie w gold/silver. a eve wpadająca na bota z ogarniętym supportem ( thresh, nami, leona, taric) to pewne 2 kille/spalone flashe. więc co ty myslisz i junnglerach ze słabymi gankami na tą chwilę? z itemami umożliwiającymi "campienie" linii praktycznie? równie dobrze widzę powrót WW, też ganki dopiero po 6, za to bez QS raczej pewny kill/flash

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@biner1999

Skąd masz informacje ze nikt nie składa Morello ? Sam często buduje ten item.

Myślisz ze bulid powinien być jeden,i powinieneś postępować według niego cały czas ?

I skąd wymyśliłeś to ze nikt nie rzuci ignite ??? Naprawdę ja nie wiem na jakim poziomie wy gracie,ale dla mnie wydaje sie to oczywiste.

Mój poziom to Silver. To, że ty budujesz Morello, to nie znaczy, że inni to robią. Dla ciebie oczywiste, dla innych czarna magia. Co do buildu to zawsze buduje sytuacyjnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@znajomi

Jak xin osłabł? Nie rozumiem za cholerę... A jego ulti jest baaaardzo mocne. Szczególnie jak dla inicjatora.

Skoro u Ciebie evka z ogarniętym suppem to pewne kille to aż boję się pomyśleć co by zrobił tam taki Nocturne, Udyr, Lee Sin, Xin, Trundle, WW, Amumu i cała reszta, która ma silniejsze ganki od Eve.

Eve nie ma silnych ganków jakoś niesamowicie - ma najlepszy element zaskoczenia, może tylko Nocturne ma lepszy.

Za to gwarantuję Ci, że jak wpadniesz na bota Evka bez ogarniętego suppa to Cię pocisną aż miło :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Kog?co.gif Kog'a contrują wszyscy, gdyż jest to najsłabsza(na pewno TOP 5) postać w early. Do Kog'a wbijasz z Q, dobiegasz i GG.

Kog w late game, nie na linii z Mundo ofc. Jego W dobrze sobie radzi z doktorem. Ktoś rzuci na niego ignite (nawet ludzie w bronzie to robili jak na takich trafiłem na normalu, więc to nie jest argument z szafy) i pozamiatane. To fajny champ, ale na pewno nie "nieśmiertelny".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol ignite na mundo rzucają nawet ludzie z którymi gram na smerfie 19 lvl teraz. I to za pomysł z tym tier 1 dla nasusa w jungli? Przecież to ani szybko staków nie na zbiera do tego dość wolno robi jungle zwłaszcza jak chce q nastackowac na dużym mobie. A ganki co najwżej przeciętne szczególnie na bota i mida.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annie to postać do wychodzenia z każdej, niższej dywizji. Prawda jest jednak taka, że nie potrzebujesz do niej drim timu, bo sam robisz gry. Kluczem jest roaming z mida - używasz w tym celu w/w pasywki. Dziwię się jednak, że padałeś tak od Yasuo. Może nie masz escape mechanizmu, ale masz za to tarczę, która mu bije jakiś tam dmg, daje Ci sporo armora i magic resistu no i ten stun, który go przecież zatrzymuje w miejscu na te 1,75 (?) sekundy. A GA sprzedawałbym po zużyciu, bo oprócz jego pasywki ma średnie staty.

@nerv0

Dodałem Cię, można potem coś pograć. Jestem akurat po całym sezonie przerwy, więc jest zapał :>.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tier liste wrzuciłem stonewalla, więc nie do mnie skargi ;) a w obecnej mecie KAŻDY oprócz eve i nocturna po 6 ma słabe ganki ( wszystkie linie owardowane dzięki trinketom) które nie działają tylko na eve z junngli, i o to mi chodziło. xin na rankedach ma win ratio 48, więc na tak mocną postać trochę słabo jak byś go chciał w 1 tierze. udyr na tą chwilę na bocie nie zrobi nic, bo od rzeki/ tribusha go widać, za mało mobilny jest żeby coś ugrać na bocie. trundle i ww nikt nie gra w ogóle, bo za słabe. a amumu to z fiddlem mój main, wiec się zgodze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@znajomi

Ja gram od czasu do czasu. Ba, nawet Stonewall gra od czasu do czasu tymi championami.

Nigdzie nie pisałem, że Xin zasługuje na tier 1 - pytam jak on osłabł? Bo dalej nie rozumiem.

I uwierz, że ludzie gankowali bot lane na długo przed preseasonem. I Evka nie ma najsilniejszych ganków. Już Xin ma o wiele lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundo jest łatwo counterhunglować bo jak farmi junglę ma niski poziom hp. Jak startujesz to robisz blue i idziesz do jego reda, wardujesz brush (tak aby widzieć red pit) czekasz aż zabije swojego red i wtedy ty go zabijasz odbierając mu blue i reda i zyskując first blood. Później kradniesz mu całą dżunglę. Lee i Elise pozostają god tierem jungli ze względu na early. Shyvana i Vi są mocne oraz Olaf. Evelynn była, jest i będzie papierem, jedynie obecny system wizji ją promuje. Polecam również zrobić z przeciwną Eve to co z Mundo: wbijasz się na jej reda i jak go skończy zabijasz ją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówię że są silne, przez obecną wizję, tyle. przy dominacji supportów z dobrym CC nie wadzi strasznie jej brak cc, za to duży damage bardzo pomaga. i nie, chociaż xinem gram często, niestety nie jest tak mocny w porównaniu do innych junglerów, o czym świadczy jego win ratio, może źle mnie zrozumiałeś. a o co chodziło o ten argument z gankami? bo za bardzo nie rozumiem? xd to co wy na full premade smurfami? xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...