Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

League of Legends

Polecane posty

Cóż, przede wszystkim to ważna jest ocena sytuacji. Czasami nawet użycie ulta nic nie da jeśli przeciwnicy po prostu zdołają się przebić przez tarczę lub twój kolega z drużyny jest we wrogiej jungli albo bez szansy na przeżycie. W takim razie ult jest zwyczajnie zbędny. No i do tego kontrolować sytuację na topie, bo wieży niezależnie od sytuacji lepiej nie tracić. Zazwyczaj bywa tak, że pozwalasz przeciwnikowi zdjąć wieżę w zamian za jakiś objective. Ja lubię grać full utility-tank Shenem z teleportem. Zazwyczaj rushuję Sunfire Cape, ponieważ do czasu jej zdobycia turret nawet przy zfreezowanej linii jest obity, więc jego utrata jest kwestią czasu, a przedmiot ten pomaga szybko linię przepchnąć i pomagać drużynie.

Gnar jest obecnie jednym z najsilniejszych bohaterów i wybieranie Shena przeciw niemu uważałbym za głupie zwłaszcza, że nie masz jak go dogonić w jego małej formie, a w dużej jest on zbyt silny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Gnara polecam teemo :P . Co do shena polecam trochę atak speedu dużo hp ( plemienna lodowy mlot ). Mało nim gram za to mój brat go mainuje. Obecnie dobrym builldem na niego jest : Koniec rozumu + lodowy + oblicze + sun + raidiun + merce. Do czasu reworku atamy raczej nie będzie on championem w topce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te polskie nazwy mniej więcej rozumiem, ale "Oblicze" to liandry's? Ja buduję ful tank, nawet Wit's (koniec rozumu) ostatnio nie składam. Sunfire+Randuin's+Merce+Warmog+Banner of Command+Rylai's/Frozen Mallet. Ale do ostatniego itemu jeszcze nigdy nie doszłem w swojej karierze ok. 15 gier na Shenie już mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie ze względu na jego skillset.

Jest wielu lepszy toperów którzy zrobią za niego lepiej to ,co on może zaoferować.

Nawet nie chodzi o żaden build, on po prostu sie nie nadaje do gry w aktualnej mecie.

Co zrobi ? Moze dać tylko tarcze z ulta ,ew taunta jak się trafi. Jak to się mówi są lepsze picki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje konto w lolu jest chyba jakieś pechowe :|

Zacząłem pogrywać po dosyć długiej przerwie. Nigdy nie byłem jakiś pro, skończyłem w s1, nie grałem przez toksyczne community.

Ale dosłownie poza moimi wygranymi meczami to reszta jest z afk, trollem, noobem(noob dla mnie to gość, który gra np. ap wukongiem i słabo mu idzie 0/10). Nie było meczu, że przeciwnik miał afka, albo trolla. Dosłownie zawsze po powrocie, zawsze i nie przesadzam, zawsze! Jestem kontrowany, bo mój przeciwnik wybiera później niż ja. Nawet, gdy mam 5 pick, to i tak mnie kontrują swoim piątym, późniejszym. Zawsze z tego lejemy z kolegami, ale powoli to już denerwuje. Szala goryczy się przelała, gdy po raz pierwszy postanowiłem kupić tajemniczą skórkę. Wynik? Na 2 otwarte, 2 skiny do Garena. To tylko potwierdziło moje przeklęte konto :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz więcej pograć. Ja na początku sezonu miałem tak, że w s2 miałem 3 podejścia do s1, moje promo były po prostu trolowane. Jak się przez to przebiłem to wylądowałem w goldzie 5.

Pamiętaj, że najważniejsza jest frajda z gry. Co, że dostajesz kontrę, wyjście na równo na takiej linii to powinno być dla Ciebie wyzwanie. Dzięki graniu przeciw kontrom stajesz się lepszy i szybko wbijesz gold.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co myśleć nad buildem na shena? Po co tym wogóle grać? Przcież ta postać to żywy ward oprócz free tp na ulcie. Taunt jest krótki i ma mały zasięg reszta skilli jest tak słaba że powyżej 20 minuty to można o nich zapomnieć. Picknij shena na gnara/irelie/maokaia czy rumbla i naprawdę ułatw przeciwniką mecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buff tarczy + obniżenie kosztów taunta i wrócił by na pewno. W polaczeniu z atama która zamiast citrów miała by as nagle mogła by z niego zrobić postać w t1 -2.

Ww w tej mecie jest naprawdę trochę op o ile panth i fiddle są łatwi do ogarnięcia to ww robi się przegiety... Jakieś sposoby czy kontry na niego macie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle buff co zmienione przeliczniki na każdym skillu. Tarcza mogłaby mieć % przelicznik i dawać ja jeszcze komuś,wtedy mogło by byc okey.Zostają jeszcze jednak 2 skille,które są po prostu do [beeep] Q i E ,myślę że ulta też powinni zmienić może nie jako całego skilla ,ale jakaś mechanikę wprowadzić.

@Aliven

Może nie znajdziemy podobnego champa bo niewiele wykorzystuje energy,ale wielu innych toperów zrobi lepiej po prostu to co on by zrobił,a nawet więcej, Irelia,Gnar,Mao. Chocby te 3 postacie spiszą się lepiej niż Shen a szkoda bo to jedna z moich ulubionych postaci. Sam fakt grania ninja jest bardzo fajny, tylko w tym ninja jest bardzo mało z ninja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP To teleport wyleciał z gry ostatnim patchu? Masz tp? Możesz splitować nie masz nie splitujesz. Choć to i tak od wyczucia zależy. I ja nie wiem jak ty chcesz splitować shenem. Stać i z sunfirea bić minionki? A przy turrecie to już wogóle możesz wpisać /dance i czekać aż miniony go wezmą. Sorry taka prawda shen jest w tym momencie kompletnie useless i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lunatyx

Przykro mi ale nie jest. To jeden z lepszych tankowych split pusherów. Rozumiem, że starasz się wrzucić własne zdanie jako święty fakt. I da się nim split pushować, całkiem sprawnie.

Jego problemem jest to, że on się nie bardzo nadaje do czegokolwiek innego bo sam z siebie inicjacji nie posiada. Bo na zasięg jego taunta to trzeba być idiotą aby podejść do niego. Chociaż całkiem dobrze sobie radzi jako peeler, bo jednak taunt jest aoe.

@Earendil

Lepszy jest statik shiv - pomaga split pushować, chociaż w sumie przeciwko twardemu apekowi, withs end na topie też się nada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani Gnar, ani Irelia, ani Mao nie ma stałej pressure od mid game i nie może tak spokojnie splitpushować, wiedząc, że w każdej chwili będzie przy drużynie jak trzeba.

Teleport.

Shen nadaje się do splitpushowania tylko ze względu na swoje ulti, bo nie ma ani dobrego clearu ani nie jest zbyt dobry do 1vs1. Większość bruiserów go przepchnie a dzięki Teleportowi będą mogli równie szybko dołączyć do teamfightów.

Rozumiem, że starasz się wrzucić własne zdanie jako święty fakt.

Jakbyś ty co innego robił, rotfl.

Jego problemem jest to, że on się nie bardzo nadaje do czegokolwiek innego bo sam z siebie inicjacji nie posiada. Bo na zasięg jego taunta to trzeba być idiotą aby podejść do niego.

Zasięg E jest większy od W Maokaia i trochę mniejszy od W Alistara. Nie jest to coś imponującego, ale nie jest też tak jak piszesz. Poza tym dash z Flashem to nadal jedna z najbardziej zabójczych inicjacji w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze W Mao i W Alistara to coś co na pewno trafi smile_prosty.gif

A tym tauntem to klękajcie narody, chyba jeden z najłatwiejszych skilli do uniknięcia,przynajmniej dla mnie.

Nie wiem mi jakoś on nie podchodzi,żeby był jakoś bardziej użyteczny,kto wie może jednym wychodzi nim gra i go chwala,ale ja grając od długiego czasu (za długo) nie widzę miejsca dla niego,jeśli nie czeka go porządny rework.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechus

Tylko, że maokai i alistar zrobią lockdowna na dłużej niż shen swoim ulti. I nie jest pewne, że trafi, podczas gdy tamta dwójka (przynajmniej Mao) trafi zawsze.

Pamiętaj, że ja nie staram się zrobić z Shena bóg wie kogo, jedynie nie zgadzam się, że to kompletne zero nie nadające się do sensownej gry, jak @lunatyx starał się wciskać. To nie jest żaden wysoki tier topów ale daleko mu od bycia bezużytecznym śmieciem.

I pisałem, Shen się nadaje do split pushu, w reszcie radzi sobie średnio. Poza tym może wziąć exhausta albo też teleport. Nie jest to świetne ale ma wolny slot na summoner spella. Albo ma 2x tyle teleportów co przeciwnik ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[żal]

Ludzie grający w tę grę to niestety większość półmózgi bądź bezmózgi. Katarina z hextechem wprawdzie doprowadza mnie do szału ale to co widzicie poniżej zostanie na zawsze w mojej pamięci...

th1pzimx39mh_t.jpg

Myślałem, że na WW buduje się item, który umożliwia użycie na kimś smite, a co za tym idzie zwiększyć dmg pochodzący z autoataków, ale mniejsza oto. Najgorsze jest stackowanie unikalnych pasywów. Czy to tak ciężko użyć mózgu...?

[/żal[

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...