Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

League of Legends

Polecane posty

Czemu? Po prostu nie chce mieć w teamie postaci z cholernie wysokim skill capem żeby były jak kolwiek przydatnie a mimo tego są strasznie popularne. Taka prawda zed nie daje teamowi nic oprócz dmg i to takiego który dość łatwo "zablokować". Yasou w 90% przegrywa linię niezależnie od dywizji i zanim zacznie coś robić drugi lider może grę skoniczyć. Vayne? O tym była dyskusja parę stron temu. Blitz? Nie trafisz graba możesz odejść na 10 sec od komputera. Lee? Jak robi to co powinienm to spoko ale przeważnie pierwszy gank robi w 5-6 minucie. Ten tekst jest efektem zagrania ponad 500 rankedów zresztą moi znajomi i wyższych i niższych dywizjach mają przeważnie podobne zdanie (choć najbardziej dyskusyjna jest chyba vayn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lunatyx

Ekhem, ale na Azira już nie psioczysz, podobnie na Katarine, Shaco, Master Yi, Tryndamera, i paru innych postaci wymagających baaaardzo dużego skilla aby efektywnie grać.

Coby nie było, że mało konstruktywnie:

Zed: A co ma dawać jak to jest assassin? Może stuna z auto targetem? Wtedy już nie byłby "tylko obrażenia" i "wysoki skill cap"? Jeden z naj assassinów obecnie ale co tam, trollujmy.

Yasuo: Już się nie czepiamy, że brak cc to wymyślimy sobie bajeczkę, że przegrywa linię? Ah, no tak, i wymaga itemów aby coś robić. Zabawne, że w takim razie nie dodałeś tristanki do owego "zestawienia".

Vayne: Dyskusja była o tym, że to late game hyper carry, podobnie jak np Tristana. I, że mizerne early nadrabia boskim late. Dalej, gdzie rant o Twitchu? Jego early jest jeszcze gorsze. I również ma wysoki skill cap.

Blitz: No tak, bo peel, aoe silence to bezużyteczne skille, szczególnie jak trzeba bronić adc...

Lee Sin: O, jedyny pick z jakim bym się zgodził, że go trzeba banować ale nie trollowac. A trzeba bo ogarnięty ustawi grę, np dla takiej biednej Vayne czy Twitcha. Bo widzisz, trzeba mieć i takich co koszą w early jak i drugich co koszą w late w drużynie.

Ten tekst jest efektem zdrowego rozsądku i również podobnej liczby rankedów. Więcej pomyślunku, mniej rantu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda zed nie daje teamowi nic oprócz dmg i to takiego który dość łatwo "zablokować".

Zed wyłącza w dość skuteczny sposób jedną wrogą postać z teamfightu. Jedynie Kayle może dość łatwo to zablokować.

Yasou w 90% przegrywa linię niezależnie od dywizji i zanim zacznie coś robić drugi lider może grę skoniczyć.

Z reguły jest tak, że na Yasuo budujesz crit + as czyli Stattik więc nie jest łatwo iść na wymiany.

Vayne? O tym była dyskusja parę stron temu.

Wciąż uważam, że nie jest to adc, którego należy stawiać na równi z Urgotem.

Blitz? Nie trafisz graba możesz odejść na 10 sec od komputera.

Wciąż jesteś użyteczny mając knock up oraz silence.

Lee? Jak robi to co powinienm to spoko ale przeważnie pierwszy gank robi w 5-6 minucie.

W goldzie nie spotkałem się z Lee Sinem, który by czekał na ulta coby zgankować. Rly.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie jem, bo potem musiałbym się [beeep]. A w sumie to i żyć się nie opłaca, bo potem się umrze.

Żyj i daj żyć. Jak się wkurzasz na ludzi z drużyny, bo nie spełniają oczekiwań, to znajdź sobie takie gry w których grasz sam. Ewentualnie ekipę, albo zmień zainteresowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Yasuo jest obecnie w tragicznej sytuacji. Nerfy BARDZO go zabolały (zabranie 50 hp z bazowej wartości? Cmon, Rito), teraz ma jedno z najniższych win ratio (bodaj drugie albo trzecie od końca). Chociaż przed nerfami też było poniżej 50%, co spowodowane było jego skill capem i sytuacyjnością w solo queue.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy się śmiesznie plujecie :D. Wy zostawcie randomom z soloq swoje ulubione pozycje a potem przegrywacie na swoich słabszych pozycjach a nie ma gwarancji że random wygra to co mu zostawiłeś. A ja nie lubię mieć paru postaci w teemie ;). A sądząc po waszych wypowiadziach to jakoś wyżej niż "mój" gold nie zaszliścię (choć wiadomo są wyjątki). A co do gadania co ma dawać assapsyn oprócz dmg? Cokolwiek. Albo chociaż niech ma resty. A zed? Ultuje apc? Zhonia. Można się oprócz tego od niego flashnac dashnąć czy zrobić czegokolwiek. To nie jest talon który dosłownie w 1.5 sec bije 1500 dmg po czym wychodzi z tf na ulcie czeka 3 sec i znowu ma combo. To nie jest kata z ultem za 3 k do paru celów plus resty. Fizz robiąc w late carry na q plus dfg mający obszarowego ulta za pond tysiąc do tego z knock upem to też nie jest zed :). Także jak widać assayn może robić coś więcej oprócz dmg a nawet jeśli to może go zadać więcej i do tego z resetami (akali) a do tego nawet aoe (hi kata)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talon? Nie ma silenca i wrogowie nie czekają na koniec jego combo jak zwykłe miniony.

Katarina? Zawsze jej bronię z racji tego, że w sezonie drugim tłukłem nią niemiłosiernie, tak czy inaczej jeden stun i Kata jest z tf'u wyłączona.

Fizz? Tu po części się zgodzę. Jednak Diana, Akali bądź Ryze wystarczą żeby utrudnić snowball rybie.

edit.

Aha, no i my (przynajmniej ja) się nie "pluje". To jest forum i dlatego dyskusja się nakręca. Nigdy nie będzie, nie zostanie tak, że TY masz rację i wszyscy będą kiwać głowami. pokerface.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie Akali, Fizza czy Katariny do Zeda nie ma większego sensu, bo spełniają inne role w drużynie. Zed to splitpusher i do tego w każdym meczu powinien dążyć - przeciwnik musi zadecydować, czy wysłać na niego kogoś solo i ryzykować że polegnie 1 v 1 (a w tym Zed jest dobry), czy wysłać dwóch i mieć problem 3 v 4 na reszcie mapy, tudzież czy odpuścić push Zeda i ugrać coś w tf. Podobnie grany powinien być Yasuo, gdyż także błyskawicznie objective'y jest w stanie zdobywać. Zgodzę się jednak z główną tezą, iż generalnie ryzyko wtopy na tych czempionach jest bardzo wysokie bo najczęściej kończy się na Death Marku czy ulcie po knockupie prosto w piątkę przeciwnika, a później pada magiczne "noob team no follow". :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blitz: No tak, bo peel, aoe silence to bezużyteczne skille, szczególnie jak trzeba bronić adc...

Daj znać, jak znajdziesz takiego, co będzie bronić AD.

Ogólnie, jeśli lista by się nazywała "Lista championów, z którymi nie chcę grać" i nie miałaby Zeda (zwłaszcza po tym "wytłumaczeniu"), to bym się pod nią podpisał. Jeśli grałem rankedy i banowałem Yasuo, to nie dlatego, by przeciwnik nim nie mógł nim zagrać. Blitz w większości przypadków kończy się tekstem od kogoś z teamu "if blitz grab their carry it's gg", a potem plot twist, blitz kontynuuje swoją passę 20 min bez grabu przeciwnika. Jeśli miałbym grać AD, a last pick wybrałby blitza, to bym wyszedł, stracę mniej punktów i czasu. Vayne/Lee można by powiedzieć, że te postacie się sprawdzą, gdy masz bardzo dobrą mechanikę, a jak widzę dyskusja jest na poziomie gold elo. Jeśli nie jesteś w diamencie, to nie masz mechaniki, kropka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aku230

Moja racja jest najmojsza? Nie mój problem, że grasz z ludźmi, którzy nie wiedzą co to peele i ochrona adc. I w żaden sposób to nie zmienia tego co napisałem, no ale skoro, jak insynuujesz, dyskusja jest poniżej Twojego poziomu to nie będziemy zawracać głowy :)

@lunatyx

Przepraszamy, że się z Waszmością nie zgadzamy, obiecujemy pluć się gdzie indziej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Możecie się nie zgadzać o to właśnie chodzi w dyskusji. Napisałem "plujecie się" bo niektóre komentarze brzmiały jak bym urządzał czarne msze na tym soloq czym robił bym coś równie szatańskiego. I mówisz 'Nie mój problem, że grasz z ludźmi, którzy nie wiedzą co to peele i ochrona adc." z tego co pisałeś jesteś w goldzie tak jak ja i pewnie większość dyskutantów. Więc mogę śmiało powiedzieć że zapewne ludzi z którymi ty grasz również nie wiedzą co to peel (choć wiadomo są wyjątki).

@slaeeskee Jak gdyby zedy naprawdę spiltowały nie miałbym nic przeciwko. Z tym że na poziomie golda i platyny (duo) to przez cały sezon widziałem takiego zeda dwa razy (i działał całkiem nieźle). NIestety w 99% przypadków próbuje zdjąć kogoś w tf i jest wielce zdziwiony że dostaje styna. snera slowa czy po prostu bursta na twarz i pada zadając 500 dmg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do własnych doświadczeń i zdania lunatyxa stwierdzę, że ja również banuję Lee Sina by ktoś z mojej drużyny go nie brał dla InSec playsów. Podobnie bywa z Zedem, chociaż tutaj to głównie przez mój pech spotykania w większości Zedów, którzy przegrywają/wygrywają linię i są niemiłosiernie toksyczni i mało współpracują z drużyną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sądząc po waszych wypowiadziach to jakoś wyżej niż "mój" gold nie zaszliścię (choć wiadomo są wyjątki).

94f.png

Ultuje apc? Zhonia. Można się oprócz tego od niego flashnac dashnąć czy zrobić czegokolwiek.

Przecież to można powiedzieć o każdym innym asasynie (oprócz Akali od której raczej nie uciekniesz). Szczególnie tak wychwalane przez ciebie ulti Fizza jest podatne na Hourglassa.

To nie jest talon który dosłownie w 1.5 sec bije 1500 dmg po czym wychodzi z tf na ulcie czeka 3 sec i znowu ma combo. To nie jest kata z ultem za 3 k do paru celów plus resty. Fizz robiąc w late carry na q plus dfg mający obszarowego ulta za pond tysiąc do tego z knock upem to też nie jest zed smile_prosty.gif. Także jak widać assayn może robić coś więcej oprócz dmg a nawet jeśli to może go zadać więcej i do tego z resetami (akali) a do tego nawet aoe (hi kata)

Talon jest hard counterowany przez pink wardy, poza tym te 3 sekundy są wzięte z sufitu. Katarina potrzebuje resetów i jedno CC zabiera jej lwią część obrażeń. Fizz ma słabe early. Akali też.

Argumentujesz swoje zdanie patrząc tylko na słabe strony Zeda i tylko na silne strony reszty ferajny. O ile mogę się zgodzić, że Zed jest trudny do ogarnięcia i często grają nim lebiegi to twierdzenie, że odstaje on od reszty jest imo oderwane od rzeczywistości.

Nie mój problem, że grasz z ludźmi, którzy nie wiedzą co to peele i ochrona adc.

Peelujący Blitzcrank, to rzeczywiście coś nowego. Leoną też siedzisz przy ADC i czekasz aż ktoś podejdzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam nie byłbym zachwycony, gdyby ktoś wybrał do mojego teamu bohaterów wymienionych przez lunatyxa (Poza Riven, nie bardzo rozumiem co jest z nią nie w porządku). Jednak trollowanie z tego powodu byłoby niepoważne. W gruncie rzeczy to jest wciąż tylko gra (wiem, wiem, odkrycie roku) i ludzie pickują tych champów, bo są po prostu ciekawsi mechanicznie i potrafią dać więcej satysfakcji podczas gry od innych. Sam Zedem jestem raczej średnio-słabym, a lubię nim sobie zagrać czasem na rankedzie. Daje sporo frajdy, więc generalnie dlaczego by nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechus

Jak blitz nie trafi grabem, a w czasie gdy ma cd na nast ich zaatakują to co ma robić? Biec w stronę przeciwnego adc? Znacznie lepiej jak jednak będzie wtedy peelował. Ofc to tez zależy wrogi carry nie umie się pozycjonować i sam podlezie to dostanie aż miło. Jednak blitz bez graba w środku tf, IMO powinien bronić swoich, zamiast biec i liczyć, że go nie trafią cc.

@lunatyx

Bo to serio nie jest mój problem - tak samo jak failujący zed czy feedujący "wstaw imię". To w żaden sposób nie wina championa a jedynie braku umiejętności grającego nim. Ewentualnie zwykły outplay, co się zdarza i nie jest niczyją winą.

I to, że jestem w goldzie nie znaczy, że nie wiem na co stać bohaterów. Nie porównuje innych z sobą. To, że ja nie umiem grać tak dobrze jak prosi nie znaczy, że jestem ślepy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy przeczytaliścię post do końca :D? Ja nie trolluje bo szkoda mi na to czasu. Jak ktoś pomimo tej "groźby" picknie którąś z tych postaci prostu leavuje chyba że np reszta drużyny jest bardzo mocna albo team przeciwny bardzo słaby..

I tak patrze na słabe strony zeda bo ma ich kupę a mimo wszystko kupa ludzi go pickuje i psuje nim gierki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy w przyszłym sezonie picki takie jak j4 rammus albo kha będą miały rację bytu? J4 sobie poradzi myślę ze względu na uniwersalność, rammus już teraz nie ma najlepszego jungle clearu. Co do kha to się przymierzam do zakupu tego champa i nie wiem czy nie lepiej wziąć coś co daje więcej funu z gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przejdą zmiany w itemach junglerskich (a dokładniej: enchant Juggernaut będzie miał obok hp także pasyw Tenacity) to momentalnie mocnym pickiem ponownie stanie się Elise. Dużo radochy daje mi ta postać, acz opanowanie jej do poziomu odruchów warunkowych do najprostszych czynności nie należy. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...