Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

League of Legends

Polecane posty

@up

To już malkontenctwo z twojej strony. Spadek fpsów z 60 na 55 to straszliwy problem. Takie szarpanie faktycznie musi być Bardzo uciążliwe biggrin_prosty.gif

Cóż... jestem rozpieszczony i boli mnie nawet 5 fpsów mniej niż zawsze! ;) Ale dobra wiadomość - wszystko wróciło do normy. Albo Riot naprawił, albo mój komp miał gorszy dzień ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że będzie to ograniczone do pewnej ilości dziur, by nie obciążać zbyt silnika graficznego i balansu gry. Temat 4 banów coraz bardziej wydaje się interesujący zwłaszcza, że Riot skupił się na wydawaniu bohaterów i ich liczba ciągle wzrasta. Fakt, że Riot zapowiada ciągle nowych bohaterów zasmuca mnie, bo może to znaczyć, iż w tym roku już się ultimate skina nie doczekamy..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ludzie kiedyś zrozumieją, że Voli się po prostu na supporta nie nadaje? Co z tego, że mnóstwo hp i dobieg, skoro wystarczy byle Janna i staje się w zasadzie bezużytecznym czymś bez rezistów, bo nie ma na nie złota..Oczywiście premade, pushowanie do oporu i dziwią się, że cała wroga drużyna zwala im się na głowę.. zero wardów, bo trzeba kupować takie przedmioty jak pickaxe na supporta.. aż dziw bierze, że koleś miał złotą ramkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że ostatnio Riot wydaje naprawdę fajne championy. Co prawda cykl ich wydawania się wydłużył, ale myślę, że warto poczekać dłużej na dopracowaną postać, która ma ciekawą i unikalną mechanikę.

Jedynie nie do końca rozumiem, do czego służy Rek'Sai ten rage? Widziałem na YT ability preview i nie wydaje mi się, żeby postać gdzieś ten rage zużywała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem gameplay Rek'Sai w rękach Generała - na chwilę obecną jest... słaba, buffy wydają się nieuniknione. 3 minuty na ulcie sprawiają, że praktycznie jest bezużyteczny bo kompletnie uzależniony jest od tuneli, które najpierw trzeba taktycznie rozłożyć by nie zostały zniszczone i były w ogóle przydatne. Pewnie chcieli potraktować to jak teleport, ale tu bardziej bym widział analogię do ulta Pantheona - cooldown powinien być podobny. Problem jest z gonieniem, prawdopodobnie dołożą jej jeszcze jakieś CC bo dochodziło do zabawnych sytuacji "ja nie dogonię Ciebie, ty nie dogonisz mnie". Wydaje się być czempionem własnej dżungli, którą może zdominować, jednakże będzie ciężko robić efektowne zagrywki jej skillsetem na terenie wroga. Na chwilę obecną widzę ją jako dobrego czempa na top - ganki na inne linie po otunelowaniu własnego terenu mogą być zaskakujące. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aliven jest ekstremalnie sytuacyjny. Głupotą jest go wybierać, gdy przeciwnik bierze Janne. No i przede wszystkim trzeba budować przedmioty na resy, by być jakkolwiek przydatnym. W innym wypadku jest po prostu źle. No, ale to był premade bot, więc nie ma co oczekiwać, że nie było wardów i nieustanny push.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Earendil

Oczywiście, ale dalej lepiej go wziąć niż jakąś Nidalee. Czasami ludzie grają na pozycji w jakiej nie czują się pewnie i mogą mieć mało champów.

Nie znam owej gry ale sądzę, że problemem były umiejętności graczy a nie matchup, chociaż on nie pomógł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalista jest za 6300 IP i wreszcie mogłem ją dorwać w swoje ręce. Póki co rozegrałem dwa mecze co-op i muszę przyznać, że jest to najbardziej wymagający, a jednocześnie dający największą satysfakcję champion jakim grałem. Jej pasyw daje niesamowite możliwości kite'owania, no i dzięki temu że działa on również na Q, można przeskakiwać przez cienkie ściany. Bardzo przydatny ruszjący się mini-ward z W oraz fajna mechanika na E (zupełnie jak u Kennena).

Póki co nie podoba mi się jedynie jej ult, bo zbyt mocno zależy ono od sojusznika. Na duo-matchupach albo ranked teamach na pewno działa to świetnie, ale na soloQ podejrzewam że niezbyt.

Ogólnie 10/10 idę grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do nieco częstszej gry w lola niż raz czy dwa na miesiąc. Co do nowej mapy to wizualnie- z jednej strony kolory są nieco zbyt wyblakłe(ale za to jest "czytelniej"), wszystko(z wyjątkiem fajnego widoku za krawędziami mapy) jest jakby bardziej płaskie niż było wcześniej. Ale nie jest ani brzydziej ani lepiej- jest inaczej, jakbym poruszał się starannie wykonanym malowidle.

Co do jungli- też mam mieszane uczucia, teraz muszę patrzeć raczej nie na to żeby jak najszybciej zrobić wszystko tylko na to żeby jak najszybciej zebrać potrzebne mi buffy bo każdy camp coś oferuje. Nie wiem czy coś istotnego pozmieniali od czasu jak Stonewall pisał że Nautilus na jungli jest zniszczony, ja nie mam większego problemu, tylko robię nim junglę dość specyficznie- zaczynam od żaby ze smite, potem na blue mam 2 lvl, "thornmail" od żaby i dwa AoE i czyszczę go dość sprawnie, ale niestety już bez smite, potem zaraz po blue biegnę na reda. Po redzie mam 3 lvl nieco szybciej niż mid, 2 buffy, dość hp i pełno many na gankowanie przed powrotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możliwe. W sumie to logiczne. Nie zagłębiałem się w to jak to robią inni, zdążyłem sam sprawdzić kilku championów i tyle. Takim Udyrem próbowałem jeszcze robić coś między blue a redem(co pewnie było tylko stratą czasu), Nautilusem poszedłem od razu na reda po zrobieniu blue. Widzę tylko że większość w moich rozgrywkach zaczyna od "skał" i reda. Jeżeli moja ścieżka to norma to widocznie zdanie Stonewalla o Nautilusie jest przedawnione albo to jakaś magia wynikająca z różnicy w runach czy masteries.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno grałem Nocturne przeciw Nauti w jungli. O dziwo skończył on ze Skirmisher. Nie wiem jakie runy itd miał, ale radził sobie świetnie. Było widać, że miał zdecydowanie więcej doświadczenia w jungli ode mnie (uczę się Nocturne dopiero) i okazał się ważnym elementem swojej drużyny, bo ostatecznie nikt z nas nie potrafił go zabić bez wywalenia przynajmniej 2 ultimatów. Proroctwa na temat upadku Nautilusa są przesadzone, prawdopodobnie wymaga trochę innej kolejności campów itd., gracze sami znajdą sposób, jak zawsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do Kalisty - stwierdzam, że jej ult zgrywa się PERFEKCYJNIE z Katariną. Zawsze myślałem o tankach, a tu proszę. Nie dość, ze może Katę uratować z nieprzyjemnej sytuacji, to jeszcze "odczekać" jej cooldowny i dodać trochę CC do jej ulta. Naprawdę niezła kombinacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako, że grywam topa dość często (głownie Irelia), postanowiłem wypróbować w tej rotacji Shena. Gościu wybitnie mi się spodobał. Wiem, że pogranie paru team builderów nim (z adjusted matchmaking) nie może dać pełnego obrazu, ale już go sobie odblokowałem, bo zrobiłem nim 9/10 winów. W sumie z tego co wiem to Shen wypadł trochę z mety, ale może teraz wróci, gdy walka o draga staje się coraz częstsza. Mam parę pytań do ludzi, którzy nim grali.

Jak się zachować po teleporcie z ulta? Bo dla mnie to takie trochę jeszcze pojawianie się z nikąd i tracę parę milisekund aby się nagle odnaleźć, macie jakieś podpowiedzi?

Jak wygląda build po Sunfire/Randuinie i butach, albo po Spirit Visage przeciw AP? Skłaniam się trochę do Wit's end jako ofensywny item, albo jakiś Thornmail przeciw AD. Jak dobry jest Warmog na Shenie? Czy jakbym kupił Banner of Command albo Rylai to ludzie mnie będą wyzywać od trolli?

Jak myślicie, czy Shen da radę teraz gdy drag stał się ważny? Jak to robicie aby dobrze cs'ować i mieć wgląd w sytuację na mapie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Shenem jest obecnie ten problem, że ma sporą liczbę kontr na topie. Zwłaszcza takich, które po zdominowaniu linii bardzo bolą już w mid-game. Osobiście bardzo ciężko mi się gra Shenem przeciwko Rumble. Ogarnięty Yorick również boli. Na w miarę niezłe csowanie przy wglądzie na mapę jest dosyć możliwe, że zfreezowanej linii. No i potrzebny nawyk ciągłego zerkania na mapę, ikonki innych graczy. Bardzo pomagają w tym smart casty na ult, by nie musieć szukać tej postaci po mapie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie się zastanawiałem czy freezować linię, tylko jest problem taki, że jak jej nie popchnę to po ulcie łatwo przeciwnik może moją wieżę zdobyć. Chociaż z drugiej strony wieże na topie nie są takei ważne jak dobra akcja na bocie lub przy dragu. Ile wieży i w jakich minutach mogę oddać jako Shen? Powinienem je totalnie olać? Wiem, że to głupie pytanie ale co zrobić przeciw Gnarowi jak gram Shenem? Banować czy może po prostu farmić i czekać na okazję do ulta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...