Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

League of Legends

Polecane posty

Pamiętajmy o tym, że teraz jest presezon, a Warwick w następnym patchu pewnie mocno dostanie i już nie będzie takim postrachem i instabanem. Prędzej z junglerów brałbym Pantha albo Fiddle'a, bo oni nie są przegięci w żaden sposób i wątpię, żeby coś im się dostało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega raczej chciał listę opartą na soloq a nie IEMach etc. Chociaż jak zobaczyłem Sorakę to humor mi się poprawił klaszcze.gif .

Patrząc na patch obecny i być może lekko na przyszły to według mnie:

TOP: Irelia, Gnar, Rumble, Maokai.

JUNGLE:Tutaj sytuacja jest o tyle ciekawa, że WW ma oberwać ale sądzę, że dalej będzie mocny. Dodatkowo coś tam rito kombinuje żeby atak smoka był nie do uniknięcia więc jeśli to wejdzie to Patheon też oberwie. Na tą chwilę jednak to:WW, Jarvan, Vi, Lee, Fiddle, Panth.

MID:Syndra, Fizz, Orianna, Ahri.

ADC:Lucian, Corki trochę dalej Vayne, Draven, Jinx, Cait

SUPPORT: Fantastyczna piątka czyli: Braum, Janna, Nami, Morgana i Thresh chociaż na soloq coraz częściej widać też Blitza.

Co do Olafa to dalej raczej niszowy jungler. Nie widziałem go ani razu w jungli przez cały presezon.

Ciężko podać 2 najlepsze postacie bo w lidze jest ich za dużo. Ale sądzę, że wszystkie jakie tu podałem dysponują podobną siłą i musisz po prostu stwierdzić którą Ci się gra najlepiej. Każda z nich w odpowiednich rękach spełnia swoją rolę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega raczej chciał listę opartą na soloq a nie IEMach etc. Chociaż jak zobaczyłem Sorakę to humor mi się poprawił klaszcze.gif .

Soraka jest teraz chyba najsilniejszym supportem. Chory heal z DWUSEKUNDOWYM cooldownem sprawia, że nie da się wygrać wymiany na bocie przeciwko niej, a jedynym counterplayem jest gankowanie bota przed 10 minutą. Potem, gdy Soraka będzie miała itemy na health regen jakiekolwiek próby walki 2v2 są praktycznie bezsensowne. Również siege staje się koszmarem drużyny przeciwnej. Obecnie wielu ludzi banuje Sorakę, zwłaszcza od D3 w górę.

Stwierdzenia, że ktoś tam nie chciał picków turniejowych, tylko na solo queue nie rozumiem - przecież turnieje są lepszą wersją solo q. Tam powinno szukać się wzorów i taktyk. Co oczywiście nie oznacza, że nie można wygrać gry w solo q Fiorą adc, ale to już inna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wielu ludzi banuje Sorakę? Nie widziałem ani razu w przeciągu tygodnia. To jest aktualnie najmniej grywany i jeden z najsłabszych supportów. Midderzy typu Xerath i Velkoz robią to dużo lepiej. Nami healuje dużo lepiej, bo nie sama się nie krzywdzi. Co z tego, że przywróci ci życie, jak sama zginie na hita i zostawi cię 1v2. Nie grajcie Soraką, jeżeli chcecie wygrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grajcie Soraką, jeżeli chcecie wygrać.

Zabawne stwierdzenie, gdy weźmie się pod uwagę, że Soraka ma 50% winrate na rankedach (ponad 50% w challengerze, ok. 47% w brązie).

Nie chcę mi się dalej dyskutować, więc podam kolejne liczby: jak dotąd Soraka pojawiła się w 50% gier na IEMie. Z supportów lepiej wypadł tylko Thresh, który miał 100% obecności (pick/ban). 2 razy wybrano Jannę, raz Brauma i również raz Alistara.

Powtórzę tylko - obecnie, po reworku Soraka jest jednym z najlepszych supportów ze względu na nieprawdopodobne możliwości leczenia, które z przedmiotami na health regen czynią cuda. Soraka sprawia, że trade'owanie nie ma sensu, a jej siege jest niezrównany. Oglądając na bieżąco streamy z NA na Sorakę w przeciwnej drużynie jest tylko jedna reakcja: 'oh gawd, why... gank bot pls'.

Z mojej strony EOT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soraka jest świetna. Jest tylko super squishy więc jeden byle hak od Thresha czy q od morgany i mamy pięknego killa dla adc. Nie zgadzam się też ze stwierdzeniem, że turnieje to ulepszone wersje soloq. W grach rankedowych komunikacja jest ograniczona tak jak i zaufanie do kolegów z drużyny. Jest więcej własnej inicjatywy więc to normalne, że postacie czysto pod drużynę nie sprawdzają się. Wysoki winrate może mieć związek z tym, że jak ktoś już ją pickuje to umie grać bo obecnie na rankedach mamy wysyp fail Threshów itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega raczej chciał listę opartą na soloq a nie IEMach etc. Chociaż jak zobaczyłem Sorakę to humor mi się poprawił klaszcze.gif .

Patrząc na patch obecny i być może lekko na przyszły to według mnie:

TOP: Irelia, Gnar, Rumble, Maokai.

JUNGLE:Tutaj sytuacja jest o tyle ciekawa, że WW ma oberwać ale sądzę, że dalej będzie mocny. Dodatkowo coś tam rito kombinuje żeby atak smoka był nie do uniknięcia więc jeśli to wejdzie to Patheon też oberwie. Na tą chwilę jednak to:WW, Jarvan, Vi, Lee, Fiddle, Panth.

MID:Syndra, Fizz, Orianna, Ahri.

ADC:Lucian, Corki trochę dalej Vayne, Draven, Jinx, Cait

SUPPORT: Fantastyczna piątka czyli: Braum, Janna, Nami, Morgana i Thresh chociaż na soloq coraz częściej widać też Blitza.

Co do Olafa to dalej raczej niszowy jungler. Nie widziałem go ani razu w jungli przez cały presezon.

Ciężko podać 2 najlepsze postacie bo w lidze jest ich za dużo. Ale sądzę, że wszystkie jakie tu podałem dysponują podobną siłą i musisz po prostu stwierdzić którą Ci się gra najlepiej. Każda z nich w odpowiednich rękach spełnia swoją rolę.

Do listy mid dodałbym Zeda a do supporta Leonę. Ale to tylko moja opinia : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lewis

Jest pewna różnica co do wyboru champów. Pamiętaj, że turnieje to gry drużyn a nie solo q, inne picki są silniejsze. Nigdy tam nie zobaczysz tryndamera np bo on oferuje dosłownie zero dla drużyny ale sam w sobie jest mocnym pickiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo załatwić sorake wystarczy kupić molleromicorn daje on głębokie rany co praktycznie wyłącza ją z gry przy efektywnym pokeu nie ma co myśleć o leczeniu bo sama straci za dużo hp. Właśnie zyra może ją w ten sposób efektywnie kontrować. Dodać jej podpalenie i wartość leczenia spada naprawdę drastycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

To wszytko zależy od tego kto akurat gra dana postacią jedna Zyra będzie lepsza druga,nawet nie trafi ultem.

I dużo widziałem takich co dużo ugrać nie umiały.Myśle że z niej nie jest solidny pick,też często jakoś nie widuje jej specjalnie w yoloq.

Bardzo dobrym pickiem jest jeśli chodzi o disengage,ale taka Janna tez robi to zadanie myśle że nawet troche lepiej.

Kwiestia gustu tak naprawde czym grac na supporcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ghostartur zarzuca rozmówcy inspirowanie się prosami, a sam proponuje do SoloQ Vayne... wink_prosty.gif Biorąc pod uwagę, iż generalnie mecze nie są długie i rozgrywane na dosyć niskim poziomie współpracy, to już lepiej picknąć MF czy Jinx, które są na linii silne. Osobiście uważam, iż obecnie top 3 ADC na Solo Q to odpowiednio Corki, Lucian oraz Caitlyn. Wyróżnienie dla Gravesa, ale tylko jeśli trafi się duo z Janną - burst z obu sterydów jednocześnie jest potężny.

Co do Irelii w dżungli - OddOne ją testował, wypadła blado: początkowy clear bardzo wolny, samoleczenie przeciętne, ganki uzależnione zbytnio od linii. Jej core itemowy jest zbyt drogi, przez co zwyczajnie nie będzie mocna jeśli nie farmi się nią na linii. Generał zasugerował, iż jeżeli kręci nas tego typu gameplay, to zdecydowanie lepszy w lesie jest Aatrox, którego swoją drogą wymienia jako topowego dżunglera na obecnym patchu, tuż za aktualnymi OPkami.

Jeśli zaś chodzi o Sorakę, to moim zdaniem to bardzo mocny pick na SoloQ, pod warunkiem że 1) jesteśmy w stanie dosyć regularnie lądować skillshoty, 2) potrafimy ją itemizować. Starcall daje nam świetny sustain z poke'm na linii, a dobrze posłany Equinox potrafi całkowicie odwrócić losy teamfightu. Biorąc pod uwagę zaś fakt, iż przy leczeniu tracimy sami życie, to trzeba zwyczajnie zadbać aby to co zostaje było wystarczające, a regen zdrówka wystarczająco silny aby nie wypaść zbyt szybko. Ergo - Talisman zamiast Frost Queen, butki Lucidity, Spirit Visage, a i trzeba regularnie ochrzaniać partnerów że dają się skubać za free. wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pelkin

Święte słowa panie dziejaszku :P. A fakt iż jej nie ma w soloq to po prostu to, że nie jest to popularny champ. No ale ja nie płaczę, nikt mi jej nie banuje i enemy mi jej nie ukradnie. Problemem jest fakt iż jest to papierek jak Sona, ale mój super mega ultra build na nią sprawia iż jest i tankowata i robi mega dmg :)

http://matchhistory.eune.leagueoflegends.com/pl/#match-details/EUN1/1034990835/203003456?tab=overview

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem "op"wości warwicka jest nie on sam a jungla. Szabla zwadźcy dająca nieuchronne na hita, ulepszenie pożeracz magic dmg do 100, wits end and Botrk i pamiętajmy ze lt nakłada 5 hitów daje nam to spokojnie koło 800 magicala i z 300 nieuchornnych i dodajmy 2,5 as. To czyni z niego potwora, i szkoda mi go troche ze tak mu sie oberwie, bo w poprzedniej jungli był rzadkością. No ale cóż 3 prawo Newtona sie kłania. Co do Olafa to ten czemp jest taki .. niekompletny jak dla mnie, osobiście brakuje mi na nim przebicia panc wbudowanego, bo na full buidzie niedużo robi niestety, te ok 340 true + lifesteal to za mało jak go każdy kituje/ mikruje ;/ a jak juz to ja go bardziej toperem widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...