Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

League of Legends

Polecane posty

Z Kwaśnym pograliśmy trochę w nocy na brązie. On na swoim smurf koncie. O ile jeden mecz zdominował to w innych nie dał rady wycarrować (a on jest challenger). Tak więc czasem nawet challenger nie da rady. Dochodzę więc do wniosku, że to czasami zależy od nastroju, formy, obeznania z graną postacią i ogólnego "dobrego dnia" niż od dywizji. Brązowiak może wygrać lub przegrać linię z goldem czy platyną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że coś się zmienia. Stagnacja też nie jest dobra. Dla niczego i nikogo. Chociaż wolałbym, żeby pokombinowali coś przy itemkach dla ADC. I dodali coś typu Zhonya Hourglass dla ADC. A jungla mnie aż tak bardzo nie interesuje, choć nie powiem, teraz ganki postaciami nie mającymi jako tako CC, dzięki jednemu z nowych Smiteów będą łatwiejsze. ;) I boli trochę zmiana smoka, że nie daje global golda, ale myślę, że nie przejdzie to do normalnego sezonu, chyba, że wymusi na topie jakieś większe rotacje w kierunku dolnych linii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Po co taki item komuś? Ilość armora pewnie musiała by się zamknąć w ok 30-35 czyli wielę by to nie zmieniło w ataku jakiegoś assasyna więc dalej bardziej by się opłacało iść normalnym buildem. Nie wiem po co wogóle chcecie wzmacniać adc. Ostatnie 2-3 miesiącę to dla nich świetny okres a to że ciężko się nimi carruje na soloq trudno jeden item tego nie zmieni. Grać można prawie wszystkim oprócz urgota i vayne (no chyba że chcesz przegrać grę to co innego) opcji budowania nie ma dużo ale jakiś tak wybór jest większy zresztą niż na innych pozycjach może oprócz topa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne dodatkowy item dla ADC jaki jest potrzebny, to dający armor + statystyki ofensywne.

...który zamiast na ADC będzie budowany na fighterach, bo będzie dawał im po prostu więcej (prawdopodobnie nawet za dużo).

Nawet te +40 armora (co samo w sobie jest nierealne) nie ma znaczenia na postaciach, które nie przekraczają 2k hp.

Serio urgota rozumiem ale vayne? Pomijam to że spokojnie można brać na solo q. Warunek jest tai że trzeba naprawdę ją ogarniać, ale mając w premade supporta jest bardzo efektywna

Nawet z dobrym supportem możesz trafić na matchup, który tak odetnie cię od farmy, że będziesz to przez 10 minut odrabiał. Nie żebym ją od razu do Urgota przyrównywał, ale Vayne ma dużo kontr na linii.

@DOWN

Do 6tego powinieneś być tak zgnojony, że jakiekolwiek all-iny nie wchodzą w grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vane + Braum / tresh / ali. I można spokojnie wchodzić z allinami po 6. Vane jest dobra do czyszczenia po swoich towarzyszach. Lub z dużą przewagą może walczyć 2/3. Wiem bo często gram z nią w duo :P chociaż ostatnio częściej gram z lucjanem. Zależy od linni i kolejności pickow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że będzie dyskusja o tej Vayne :D. Ale sory sam zagrałem kupe soloq na vayne czy z nią widziałem trochę streamów na wysokim elo (choć zbyt często się tam nie pojawia przypadek?) gdzie vayne przez swój komiczny range i potrzebe posiadania dwóch trzech przedmiotów do robienia czegokolwiek ciągneła swój team w dół. Jak dla mnie ta postać po prostu za dużo każe poświęcić za to że w late na 3-4 strzały sciągnie carrych a na 6 tanków. Plus mega mocny syndrom Lee sina na niej. Ludzie ogladają super plejsy jakiegoś typa który starcił pare set godzin na granie jedną postacią po czym stwierdzają "wow ta vayne to kosa też nią będe grał" po czym robią 0 5 i są useless albo robią 5 0 i i tak padają przy każdym tf bo mają tyle hp co sona a muszą podejść baaaardzo blisko by coś zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swój komiczny range

Vayne ma 550 zasięgu, czyli tyle samo ile np. Corki, Draven, Twitch czy Ezreal, a więcej niż Lucian, Kog albo Sivir. Sam argument jest pozbawiony sensu, ale jest w nim ciut prawdy - w przeciwieństwie do wymienionych Vayne nie ma ani grama poke'u. Jest assassinem, więc MUSI podejść bliżej niż reszta, żeby zadać jakiekolwiek obrażenia. Co z kolei wiąże się z potencjalnym burstem od maga, dlatego też Vayne albo musi wyjść nafeedowana z laning phase (mało prawdopodobne), albo musi mieć boski positioning.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lunatyx

A ja widziałem masę gier gdzie nażarta vayne robiła quadry i penty co TF. Ona po prostu napchana jest praktycznie nie do zatrzymania, dlatego to LATE GAME HYPER CARRY. Dobrze, że nie owni w early gamie i jest tak słaba. To się nazywa balans. To się nazywa counterplay.

Poza tym ona akurat nie jest taka bezużyteczna, bo wymiany z nią potrafią być bolesne. Chociaż nie polecam, lepiej gnębić ją z zasięgu i karać za agresywną grę.

@Lewis

Wrzucanie Twitcha to trochę nie fair bo on ma chyba najgorsze early ze wszystkich adc IMO. Vayne przy nim błyszczy dosłownie :P

Poza tym o ile się nie mylę to Draven nie ma poke? Pomijając ten odrzut, ale można ripostować, że Vayne ma stuna jak się dobrze wypozycjonuje a możemy się zgodzić, że pozycjonowanie się to podstawa dla jakiegokolwiek gracza ADC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, Ty serio tak?

@upup [...]każdym można ogarnąć i wykierować grę, kwestia jest tego że w wyższych dywizjach już ze względu na inny poziom gry niektóre stają się mniej przydatne i trudniejsze do np. nafeedowania się. A czemu na lcsach nie ma urgota i czemu się nim nie gra? Bo po za fleshem nie ma nic więcej do ucieczki(uczta dla junglera).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...