Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

League of Legends

Polecane posty

@up nieee to był komentarz do całej dyskusji wyżej tongue_prosty.gif stąd to "@upup[...]" :] , co do urgota żeby jaśniej było to jest on silny i może ogarnąć nawet taką rivenke na topie, a na bocia ja sam jechałem corkiego(nie jestem za dobrym adc). Moja wina, nie dostatecznie jesno się wyraziłem tongue_prosty.gif. I ja osobiście uważam że vayne jest jednym z najbardziej kierujących adcków (mowa ofc o minimum lekkim late gamie). Jest po prostu trudnym adckiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako gość, który ma 80% win-ratio jako Vayne [(5 gier w sumie, ale jednak xD) nie bierzcie tego posta mocno na serio, jakby to był post gościa w który coś tam osiągnął; ja tylko G5 jestem :(] i main adc. Vayne jest najbardziej skillową postacią ze wszystkich ADC. Mógłbym postawić dwóch takich obok siebie (Ez [skillshoty głównie i słabe early, które wymaga skupienia mocno] i Vayne).

Co do fazy na linii podczas gry Vayne: starasz się famić. I farmić. I wykorzystywać pomyłki przeciwnika. I poke: najlepiej, gdy widzisz, że chce dobić miniona, to używasz Tumble i aa w przeciwnika. I tak możesz w nieskończoność. A jak już twój support łapnie (tu obstawiam, że masz Leone albo Thresha) po 3 levelu (twoim i jego (tj. supporta)) przeciwnika, to możesz zrobić 'all in'. Ale najpierw się upewnij, że ich jungler jest gdzieś daleko (np. na topie). I tak możesz oklepywać enemy.

Dalej. Jak już dofarmisz do BotRK (life steal i slow z aktywa i life steal z aa) wtedy jesteś na wygranej pozycji podczas 1v1 z większości enemy adc (jeśli ogarniesz kombinację R + E + Q to jesteś zbawiony).

Late, to trzymasz się w większości blisko swojej drużyny, zawsze na tyłach. Często zdarza się tak, że to drużyna przeciwna ładuje się w was pierwsza i tank chce was dojechać. Wtedy focusujecie go. Tylko i wyłącznie. Bo to on wam może zagrozić najbardziej. A dzięki silver boltom Vayne boli tanków bardzo (IMHO, to LW na Vayne to 3 lub 4 item musi być A jak się uprzecie to nawet i 2).

Chaotycznie wiem. Ale inaczej nie potrafię. Ale mam nadzieję, że ogarniecie o co mi chodzi. ;)

Moja budowa na niej wygląda tak (pomijam buty; ale je kupuje, ofc.):

BotRK -> PD/Statik -> LW -> IE/BT -> [banshe/GA]/(zamiast defensywy) Zephyr.

Całkiem fajnie wtedy się gra. A czemu Zephyr? Bo Vayne mocno bazuje na prędkości ataku, jak żaden inny adc. A jak się uprzemy, zamiast tego (jeżeli enemy ma w cholere dużo CC) możemy kupić Mercurial Scimitar. Nie jest to popularny item. Ale ja go lubię. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Kaliście? Pomysł świetny, ult wydaje się świetny do synergii na gankach. Sam pasyw sprawi, że gameplay będzie znacząco inny mechanicznie od dotychczasowych technik grania adc. Czekam z niecierpliwością na więcej info, zwłaszcza na lore :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja budowa na niej wygląda tak (pomijam buty; ale je kupuje, ofc.):

BotRK -> PD/Statik -> LW -> IE/BT -> [banshe/GA]/(zamiast defensywy) Zephyr.

Całkiem fajnie wtedy się gra. A czemu Zephyr? Bo Vayne mocno bazuje na prędkości ataku, jak żaden inny adc. A jak się uprzemy, zamiast tego (jeżeli enemy ma w cholere dużo CC) możemy kupić Mercurial Scimitar. Nie jest to popularny item. Ale ja go lubię. wink_prosty.gif

Moim zdaniem Statikk na Vayne nie jest zbyt dobrym przedmiotem - po BotRK jeśli nie idziemy w PD najlepszą opcją będzie Ghostblade z racji na świetny pasyw i aktyw przy ultimate. Lubię Zephyr jako przedmiot (głównie na Irelii), ale raczej ze względu na pasyw Tenacity - to w zasadzie sytuacyjny zakup, bo jeśli przeciwnicy mają dużo CC to 35% redukcji często ocali życie. Tenacity także jest na butach Merkury'ego, aczkolwiek AA ADC są uzależnieni od prędkości zadawanych obrażeń więc rzadko kiedy rezygnuje się z Berserkerów. Jeśli jednak w obozie wroga CC jest mało, i opiera się ono na pojedynczych spellach z dużym cooldownem (tj. grab Blitza czy stun Veigara) to Banshee jest najlepsze, GA zaś głównie na asasysnów. Ot, mimo że większość ADC ma podobną itemizację to i tak pozostaje zawsze odrobina miejsca na dostosowanie się do wydarzeń na placu boju.

Co sądzicie o Kaliście? Pomysł świetny, ult wydaje się świetny do synergii na gankach. Sam pasyw sprawi, że gameplay będzie znacząco inny mechanicznie od dotychczasowych technik grania adc. Czekam z niecierpliwością na więcej info, zwłaszcza na lore smile_prosty.gif

Ja czekam na oficjalną informację o jej zasięgu AA, bo skakanie sugeruje że zbyt duży nie będzie... Ult fajny, acz podświadomie mam obawę że mogą pojawić się mecze w SoloQ w których nikt się nie zgodzi na połączenie. :P Fajne kombinacje można będzie z nim robić - wrzucenie znienacka Amumu przeciwnikowi w twarz, który zaraz odpali swojego ulta, może dać fajny efekt. Zabawa z Alistarem też w teorii wygląda obiecująco (ult->Q->W pod naszą wieżę). Dużo możliwości, nie mogę się doczekać co ludziska wymyślą z tą mechaniką oraz na jakich innych liniach da się Kalistę zaadaptować. No i oczywiście już odkładam IP żeby ją dostać w swoje łapska, gdyż ADC to moja ulubiona pozycja. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PBE pojawiła się masa nowych skórek. Między innymi Battlecast Kog'maw i Skarner z tej samej serii. Cóż, portfel już się boi zwłaszcza, że wciąż nie zapowiedziano nowego ultimate skina :< Bardzo spodobała mi się wiadomość, że Riot nie zapomniał o stylizacji skórek Blood Moon, gdyż jest to bardzo obiecująca stylizacja i od początku mojej gry w LoLa przypadła mi do gustu. Wygląda na to, że Riot jednak nie próżnował przez ostatni czas. Czekać tylko na skórki z motywem SSW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znerfili Ryzea! No skandal i hanba. Przeciez to jest 20dmg standardowego mniej, teraz renekton w early spokojnie mysle ze go ogarnie, ba nawet przed nerfem ogarniety Rene spokojnie dawał mu radę, naprawde nudzic im sie musi w tych riotach jak cholera, nideługo zapieprzą garenowi silenca a kasadinowi ulta zmienią. Ja bym zrozumiał gdyby ten ryze był kontrowany przez jednego czy 2 toperów a reszte by jechał, no ale ludzie... Naprawdę odwala im tam nieźle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że Ryze ogółem był silny. Ograny potrafił i zamrozić linię i ją bardzo mocno pushować i naturalna tankowatość przez obowiązkową itemizację, a z teleportem potrafił całkiem nieźle namieszać. Wczoraj oglądałem stream Nervarienia, który na pytanie czym się wybijać z 3 picków wymienił Ryze'a i Riven. Stwierdził, że są to na tyle solidne picki, że opanowując te postaci można wybić się spokojnie do platyny wzwyż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie pamiętam tego 3 picku na 100%. Coś mi świta, że to był Xerath, ale nie mam pewności, więc się tym nie ma co sugerować :P Grał już ktoś na nowej mapce?:) Battlecast Skarner ma być skórką legendarną. Szkoda, bo miałem nadzieję ją kupić na wyprzedaży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak team kretynów to wybić się nie idzie chociazby nie wiem co. Przykład z mego życia, wygralem ryzem mida mialem 8/3, 150/180 farmy w 20 minucie, miniony pushują nam topa(ze 20 pare minionkow) to ide ratowac wieze, a moj team zaczyna teamfight, pingowalem do utraty mozliwosci pingow zeby nie szli, nie. Poszli, sytuacja ponowiła się identycznie z 3 razy i dziekuje, skonczylem mecz z 12/6 i 230 farmy, zostawiajac w tyle kazdego, ale banda kretynow i tak bedzie krzyczec ze moja wina :]. I to nie jest jedyny raz kiedy sie tak dzieje.

http://matchhistory.eune.leagueoflegends.com/pl/#match-details/EUN1/978013733/203003456

Btw. Jak ktoś jest z g5/s1 badz wyzej, to zapraszam na priva ws. duosów w weekendy.

Proszę również zwrócić uwagę na build ww i pantheona :]. A ostatnio trafił mi się rarytas w postaci jaxa któr jako 1 złożył IE jak drugie SD i jako trzecia BoTRKa zaczął składać. Nikomu nie życzę takich tumanów na rankedzie, naprawdę płakać się czasami chce i śmiać jednocześnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuje się że przegrywam. Denerwuje się że gram z kretynami, co dzieje się niestety trochę często. Potrafię zrozumieć że ktoś był lepszy, ale jak ktoś nie ogarnia podstawowych rzeczy, jak runy, build i przeróżne dziwne akcje w stylu teemo adc, to sory bardzo ale wtedy nie wytrzymuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miniony pushują nam topa(ze 20 pare minionkow) to ide ratowac wieze,

Bo to nie Ty powinieneś iść ratować tę wieżę - najbardziej nażarta postać z drużyny powinna pozostać w grupie, coby nie została złapana solo w innym miejscu tudzież aby nie wycieli słabszych kompanów (co miało miejsce). W rzeczywistości tego topa powinien ratować Pantheon, który może ultem błyskawicznie wrócić do was w razie teamfightu.

Proszę również zwrócić uwagę na build ww i pantheona :].

A możesz mi powiedzieć co Twoim zdaniem jest nie tak z buildem Pantheona? Nie ma w nim nic, co nie byłoby uzasadnione rozwojem meczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@morciox

Narzekasz na buildy innych, a sam z niejasnego dla mnie powodu złożyłeś Rod of Ages dwa razy. Nie lepszy byłby Void Staff albo jeszcze coś obronnego? Co do słabych graczy, tacy zdarzają się wszędzie, więc po prostu trzeba to przeboleć (ew. cierpliwie wytłumaczyć, co robią źle) i robić swoje. Też widzę różne głupie akcje u kolegów z drużyny, ale zazwyczaj na nich nie marudzę, może dlatego, że sam nie umiem grać. biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sleeskee, pingowałem, nikt nie chciał iść, napisałem "w8", zacząłem pingować żeby się cofneli, wybacz ale chyba powinno się chodzić za właśnie najedzonym graczem. I nie szedłem z mida, podczas szykowania się do teamfightu, szedłem z jungli, itp. kiedy byliśmy rozproszeni po mapie. A wtedy oni szli nagle we 4 na mida.

Co do buildu pantheona, pisałem posta nie patrząc na niego, po prostu przypomniał mi się ten meczyk, link wkleiłem po napisaniu wszystkiego. I frozen heart chyba się z drugim frozenem nie stakuje, hm? Wg frozen jakoś mi na panthona nie pasuje, nie gram nim, ale z tego co widziałem to żaden z ogarniętych pantheonów frozena też nie miał.

@Knight Martius

Jeśli mają cały team ad, bez żadnego ap carry(supporta nie liczyłem wtedy, zresztą staty miał wtedy dużo słabsze) to składam 2 rody, kiedy własnie go złożyłem to jedyną osobą z defami na mnie był lee, bo spirita mi się nie opłacało, a po co mi przebicie jak nie mieli magic resów? Dlatego chciałem własnie jakiś item który uczyniłby mnie bardziej tankowatym i dałby mi dmg, rod wydał mi się najlepszym rozwiązaniem. A co obronnego jeszcze w tamtym przypadku byś polecił?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raany, naprawdę, komu się chce dyskutować z osobą piszącą 'team kretynów co oni robio przegrałem przez nich :/'? XD

Niech sobie kolega pojęczy, a potem zrozumie np. jak się zachowywać w przypadku team callów, czemu nie opłaca się wydawać prawie 3k golda na drugi stackujący się item albo dlaczego puste hp daje duuużo mniej efektywnego hp niż armor/mr w wypadku posiadania już sporej ilości hp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sleeskee, pingowałem, nikt nie chciał iść, napisałem "w8", zacząłem pingować żeby się cofneli, wybacz ale chyba powinno się chodzić za właśnie najedzonym graczem. I nie szedłem z mida, podczas szykowania się do teamfightu, szedłem z jungli, itp. kiedy byliśmy rozproszeni po mapie. A wtedy oni szli nagle we 4 na mida.

Są ludzie i ludziska, ale jakoś lepszy efekt zamiast pingowania daje rzucenie "Panth bro, defend top tower, get some gold and ult back if needed" - z pewnością by się skusił, bo każdy lubi podfarmić, a podejrzewam iż nie chciał się wychylać bo grało mu się kiepsko lookając na historię zgonów w tym meczu. Nie patrzyłbym także na to na zasadzie "jestem najbardziej najedzony, powinni za mną chodzić, ja będę wydawał rozkazy bo jak widać po KDA jestem najlepszy w teamie" (odrobina nadinterpretacji z mojej strony :P) - to drużyna, trzeba się jakoś dogadać, czasami łopatologicznie wytłumaczyć dlaczego dane rozwiązanie jest najlepsze. Miewałem mecze, w których doprowadzałem do sytuacji że drużyna szła prosto w moje pingi (rzucane w zasięgu ich wzroku dosłownie co 2-3 sekundy), bo po prostu powiedziałem im z góry jak sobie z danym zagrożeniem możemy poradzić. A i każdy może mieć kiepski mecz/dzień i po prostu dać się złapać - jak by nie patrzeć to jest tylko gra, mająca dawać odrobinę rozrywki, nie ma co się tak spinać. Luzik, wygrasz następne. :)

Co do buildu pantheona, pisałem posta nie patrząc na niego, po prostu przypomniał mi się ten meczyk, link wkleiłem po napisaniu wszystkiego. I frozen heart chyba się z drugim frozenem nie stakuje, hm? Wg frozen jakoś mi na panthona nie pasuje, nie gram nim, ale z tego co widziałem to żaden z ogarniętych pantheonów frozena też nie miał.

Ogarnięte teamy dbają o to, aby nie było dysproporcji w typie obrażeń - a itemizować nie trzeba się z nawyku ("zbuduję to, bo to polecany item i prosi go budują"), a tak jak wymaga sytuacja. Gdyby nie mana to by pewnie Ryze w ogóle Frozen Heart nie budował, natomiast w przypadku takiego teamu (4 AD, w tym Yasuo i Cait) aż prosiło się aby główny inicjator Serducho posiadał z racji na aurę. Zresztą to Panth będzie w centrum walki w pobliżu wrażego ADC, Ryze może nie być w zasięgu przeciwnika aby aura dała efekt. Moim zdaniem Pantheon od strony budowania przedmiotów czuł przytoczony w linku mecz.

Drugi RoD - czyż ofensywnie penetracja z Void nie dałaby większych korzyści? Jeśli zaś chodzi o element obronny to wystarczy spojrzeć co mają przeciwnicy: tornado Yasuo, slow Malpha, pułapka Cait, Sonic Wave Lee - mimo, iż team składa się z 4 AD to nie warto złożyć Banshee aby nie zostać złapanym jakimś przypadkowym CC? Zwłaszcza jeśli mówimy tu o kluczowej, najbardziej feedniętej postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...