Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

A ja jestem tu od niedawna i nie wiem czy takie pytanie już do Ciebie było kierowane,ale mimo to je zadam.A mianowicie brzmi ono tak :Czym się kierowałeś żeby zostać dziennikarzem i pracować w ten sposób ?.To przyszło tak z siebie czy po prostu miałeś wolny etat i się zgłosiłeś bo potrzebowałeś na nową gitarkę albo piec ;). Dla wielu byłaby to praca marzeń,ale czy ty nie masz już czasami dość, i nie chce Ci się patrzeć w ten monitor ? Czy jesteś zapalonym miłosnikiem gier i możesz tak cały czas przed nimi siedzieć i siedzieć i chce Ci się coś napisać ale nie możesz bo to co byś chciał było już napisane numer temu?.Jak to jest gdy dostajesz nową grę,ale nagle okazuje się ona średniakiem w którego nie chcesz grać?

Pozdrawiam Monoceros.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem tu od niedawna i nie wiem czy takie pytanie już do Ciebie było kierowane,ale mimo to je zadam.A mianowicie brzmi ono tak :Czym się kierowałeś żeby zostać dziennikarzem i pracować w ten sposób ?.To przyszło tak z siebie czy po prostu miałeś wolny etat i się zgłosiłeś bo potrzebowałeś na nową gitarkę albo piec wink_prosty.gif.

O pracy w piśmie o grach marzyłem, odkąd zacząłem w pierwszej połowie lat 90. czytać takie czasopisma (Top Secret, Secret Service). Zanim zacząłem pisać dla CDA, przez ok. 3 lata współtworzyłem czasopismo I/O, a kiedy ono padło, nawiązałem współpracę z CDA (od numeru 13/2001). Na etat w redakcji czekałem kilka lat, a dostałem go w lipcu 2007 roku. Jak widać, praca w CDA ani nie przyszła do mnie "tak z siebie", ani przypadkiem, bo "był wolny etat". Pracuję tu, bo chciałem i włożyłem w to dużo wysiłku i cierpliwości.

Dla wielu byłaby to praca marzeń,ale czy ty nie masz już czasami dość, i nie chce Ci się patrzeć w ten monitor ?

Pewnie, że czasami tak mam.

Czy jesteś zapalonym miłosnikiem gier i możesz tak cały czas przed nimi siedzieć i siedzieć i chce Ci się coś napisać ale nie możesz bo to co byś chciał było już napisane numer temu?

Nie mam takich problemów.

Jak to jest gdy dostajesz nową grę,ale nagle okazuje się ona średniakiem w którego nie chcesz grać?

To jest praca, więc nie ma wybrzydzania. Jeśli nie podoba mi się gra, którą dostałem do recenzji, to tak czy tak muszę w nią grać i o niej napisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki za odpowiedzi.Pomogłeś mi rozwiać wątpliwości na niektóre tematy i chwała Ci za to.Pozdrowienia dla redakcji.Zapewne mówie to jako jeden z wielu tysięcy fanów,ale ważne że mówie to od siebie.Trzymajcie się i oby tak dalej.

Edytowano przez Monoceros
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO MP3 na początku wygląda ciekawie - różnorodne lokacje, sporo cut-scenek, fabuły, ale później chyba mniej więcej od momentu zgolenia czachy robi się nudniej ...

Jak wg. ciebie wypada porównanie MP3 vs Alan Wake ?

Edytowano przez gregor64
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w Alana Wake'a. Natomiast Max Payne 3 to najgorsza gra, w jaką grałem prywatnie od dawna. Kompletnie nie rozumiem bardzo wysokiej średniej ocen w sieci. To jest stara, nudna strzelanka z głupawą fabułą i powtarzalną rozgrywką, która się nie rozwija.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ani trochę nie urzekła Cię postać Maxa i jego genialne (to oczywiscie tylko moim zdaniem) monologi? Fakt, rozgrywka jest przestarszała, ale mnie do ekranu przyciągał właśnie sam Max. Byłem ciekaw do jakich wniosków dojdzie, jak się rozwinie jego postać itd. Nie często w grach się słyszy od głównego bohatera, że jest głupim alkoholikiem, któremu nic nie wychodzi itp. Max ciągle jakby wyśmiewał się z konwencji gier akcji i bezsensowności niektórych działań. Nie raz się uśmiechnąłem do ekranu słysząc jego cięte komentarze. To mnie właśnie ujeło... ale zgadzam się, że sama rozgrywka i fabuła była powiedzym taka sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mi napisałeś, że nieznosisz Serja Tankiana, ale jeśli możesz, poświęć pare minut, i powiedz mi co sadzisz o tej piosence. Odsłuchałem ją dzis już 13 raz, i tak sobie o Tobie pomyślełem... smile_prosty.gif

[media=]

I tak przy okazji - można wiedzieć co sadzisz o stronie www.pclive.pl ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawałek mi się nie podoba - jest w nim wszystko to, co mnie drażni w Tankianie (czyli specyficzna melodyka, maniera wokalna, która działa mi na nerwy i schizowe okołofolkowe zaśpiewy). Po prostu nie leży mi stylistyka, w której się porusza (zarówno na płytach solowych, jak i System of a Down).

Natomiast jeśli chodzi o stronę, którą podałeś, to nigdy wcześniej na nie byłem, więc nie mam zdania na jej temat (zwłaszcza że nie interesują mnie serwisy/blogi sprzętowe).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam Twoje odpowiedzi na pytania forumowiczów i zauważam, że albo wyjątkowy z Ciebie Smerf Maruda, albo po prostu gust masz nad wyraz wysublimowany. W co drugim poście: "Nie lubię, nie obchodzi mnie, nie podoba mi się, nie znam, dla mnie nie istnieje, nie interesuje mnie, nie słyszałem, nie oglądałem, nie grałem i nie mam zamiaru usłyszeć/obejrzeć/zagrać". Ot, taka dygresja, go on :F

I tak serio - jaki jest twój stosunek do skądinąd popularnej i wpływowej (kiedyś) kapeli Queen? Jeżeli słowa z powyższego akapitu trafnie ową opinię opisują, to pomiń pytanie pokerface.png

Edytowano przez Ritzville
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam Twoje odpowiedzi na pytania forumowiczów i zauważam, że albo wyjątkowy z Ciebie Smerf Maruda, albo po prostu gust masz nad wyraz wysublimowany. W co drugim poście: "Nie lubię, nie obchodzi mnie, nie podoba mi się, nie znam, dla mnie nie istnieje, nie interesuje mnie, nie słyszałem, nie oglądałem, nie grałem i nie mam zamiaru usłyszeć/obejrzeć/zagrać". Ot, taka dygresja, go on :F

Po pierwsze - trudno żebym oglądał/słuchał/grał/czytał wszystko i o wszystkim miał jakąś opinię. Ty interesujesz się wszystkim? Po drugie - mam 30 lat, więc i gust określony.

I tak serio - jaki jest twój stosunek do skądinąd popularnej i wpływowej (kiedyś) kapeli Queen?

Mój stosunek do Queenu jest taki, że Mercury był fenomenalnym, niepowtarzalnym wokalistą i jeśli słucham ich muzyki, to tylko ze względu na niego. Dlatego też nie poszedłem na koncert Queen we Wrocławiu.

Motorhead znasz? Lubisz? Jakieś przemyślenia na temat Lemmy'ego?

Znam, ale zupełnie nie przemawia do mnie ani muzyka, jaką grają, ani wokal Lemmy'ego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się Wam mieć z Serem różnice zdań na tle Waszych kompozycji? Jak bowiem można wywnioskować z informacji w wywiadach, na stronie czy tym forum wink_prosty.gif , lubuje się on w graniu zwykle bardziej melodyjnym, niż Ty. Dlatego też zastanawiam się, czy nie musicie iść czasem na kompromisy itd., gdy macie odmienne pomysły na Waszą muzykę.

I pytanie czysto techniczne - Wojta zawsze kostkuje, czy zdarza mu się grać palcami?

Edytowano przez Pinkel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktorze, co myslisz o zespole Red Hot Chili Peppers?

Zajrzyj sobie do pierwszego postu w tym temacie.

Czy uwazasz Kiedisa za osobe atrakcyjna, mimo tego ze wolisz kobiety?

Nie. Przede wszystkim powinno się go złapać i zgolić mu ten wąsik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się Wam mieć z Serem różnice zdań na tle Waszych kompozycji? Jak bowiem można wywnioskować z informacji w wywiadach, na stronie czy tym forum wink_prosty.gif , lubuje się on w graniu zwykle bardziej melodyjnym, niż Ty. Dlatego też zastanawiam się, czy nie musicie iść czasem na kompromisy itd., gdy macie odmienne pomysły na Waszą muzykę.

Na pewno jakieś różnice zdań były, ale generalnie jesteśmy kompatybilni. Poza tym materiał na płytę raczej nie powstawał jako praca zbiorowa, tylko tak, że ktoś przynosił gotowy albo zaawansowany numer, który albo dopracowywaliśmy, albo gramy w takiej postaci, w jakiej został przyniesiony. Np. cztery kawałki z płyty są w całości moje.

I pytanie czysto techniczne - Wojta zawsze kostkuje, czy zdarza mu się grać palcami?

Nie gra palcami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym materiał na płytę raczej nie powstawał jako praca zbiorowa, tylko tak, że ktoś przynosił gotowy albo zaawansowany numer, który albo dopracowywaliśmy, albo gramy w takiej postaci, w jakiej został przyniesiony. Np. cztery kawałki z płyty są w całości moje.

Ten gotowy numer wyglądał tak, że były riffy i ogólny pomysł na piosenkę, czy też może przychodziłeś już z wymyślonymi przez siebie partiami gitary, bębnów, basu itp. itd. ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujesz sie najnowsza Larą Croft czy raczej srednio Cie ta gra obchodzi?

Nigdy nie miałem świra na punkcie Lary Croft i nie czekam na nowego Tomb Raidera z zapartym tchem, ale jeśli wpadnie mi w ręce, to na pewno w niego zagram.

Ten gotowy numer wyglądał tak, że były riffy i ogólny pomysł na piosenkę, czy też może przychodziłeś już z wymyślonymi przez siebie partiami gitary, bębnów, basu itp. itd. ?

Przychodziłem z kompletnymi partiami gitar (pomijając solówki, jeśli miał je grać Serek) i ewentualnie pomysłami na wokal, bas i bębny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...