Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Słuchałeś już Anti Tank Nun, tego nowego zespołu Titusa i tego 14 letniego gitarzysty... jak mu tam.. Iggy'ego. Podoba Ci się to co oni nagrywają ?. I co sądzisz jako gitarzysta o umiejętnościach młodego ?

Słyszałem kawałek, który wrzuciłeś, już dawno temu. Nie podoba mi się - jest kompletnie nijaki, słyszałem go kilka razy (w tym przed chwilą) i wciąż nie pamiętam, jak idzie tam refren. A przecież to jest heavy metal, to powinno być chwytliwe. No i wokal mi się nie podoba. Natomiast jeśli chodzi o umiejętności chłopaka, to po tym numerze trudno mi je oceniać, bo raz, że to raczej proste granie (wliczając w to solówkę), a dwa, że wiem, co można zrobić w studiu.

Przesłuchuję właśnie Waszą płytę na YT i coraz bardziej mi się podoba smile_prosty.gif

Na soundcloud.com/indespair jest streaming w lepszej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie? W pracy? W domu? Zresztą tak czy inaczej nie wiem, bo to dla mnie zupełnie nieważne. Zresztą chyba nikt z ekipy redakcyjnej nie ma ciśnienia, żeby mieć w domu potężny komputer. Mój prywatny pecet po raz ostatni unowocześniany był jakieś 5 lat temu częściami ze średniej półki, więc do gier już się niezbyt nadaje. Nie czuję zupełnie potrzeby unowocześniania go, bo do pracy/internetu/obróbki grafiki/nagrywania muzyki wystarczy aż nadto, a do gier mam konsolę. I tak samo chyba wygląda sprawa w przypadku reszty naszej ekipy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne zaskoczenie, bo dla ludzi długotrwały hałas jest męczący. Dlatego np. puszczanie więźniom do cel szumu białego jest uznawane za torturę. I tak samo było z płytą Meshuggah - przez pierwsze 10 minut (a może i dłużej) leciał w kółko ten sam połamany rytmicznie riff, a tzw. wokalista darł się bez ładu i składu. A przynajmniej tak to zapamiętałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było "Combustion" pominąć i iść dalej, bo takie thrashowe utwory to pojawiły się u Meshuggah ze dwa w przeciągu ostatnich paru lat. Wokal - charakterystyczną jego cechą jest to, że również jest odpowiednio rytmiczny i "dopasowuje" się do muzyki. Ale ten zespół wymaga innego podejścia do muzyki, a jak już się człowiek wkręci, to "normalnej" muzy już słuchać nie można biggrin_prosty.gif.

Wiem, trauma, itp., ale najnowszego "Koloss" mógłbyś spróbować, bo jest przystępniejszy i łatwiejszy w odbiorze, ale jak już pisałem wcześniej, Meshuggah wymaga pewnego obeznania i pewnie ludziom takim jak ja, których metal w gruncie rzeczy nie obchodzi i mają dziwne poglądy na muzykę wkręcenie się w taką grupę zajmuje dużo krócej biggrin_prosty.gif.

W sumie to ongiś mój współlokator, który pierwej usłyszał, że metalu też sobie słucham, już się cieszył, a gdy usłyszał, jakiego metalu słucham, to się chłop przestraszył...

Edytowano przez Revanchist
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był w ogóle inny album - "Catch Thirtythree". I naprawdę nie jestem zainteresowany zgłębianiem twórczości tego zespołu, tak samo jak nie jestem zainteresowany zgłębianiem muzyki hiphopowej czy country, bo mi po prostu takie granie kompletnie nie podchodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie problem z Reckoningiem jest taki, że gra jest za łatwa i postać dosyć szybko robi się tak silna, że niemal nietykalna. Po części wpływ na to ma fakt, że staram się (bo wciąż gram w Reckoninga od czasu do czasu, wróciwszy do gry po długiej przerwie) robić wszystkie questy, jakie nawiną mi się pod rękę, ale tak czy inaczej balans nie jest tu niestety najlepszy. Teraz, kiedy gram dla przyjemności, widzę to wyraźniej, niż kiedy grałem na potrzeby recenzji, bo wtedy ze względu na ograniczony czas pomijałem wiele questów pobocznych, koncentrując się na głównym, więc postać rozwijała mi się zauważalnie wolniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, którzy prosili CormaCa o taby do kawałków InDespair:

Zabrałem się za rozpracowywanie ich ze słuchu, ale mile widziana jest każda pomoc i wszystkich chętnych proszę o kontakt na skype (MelodicThrash) - na pierwszy ogień poszedł Blessed Are The Fallen i w pierwsze 5 minut padł pierwszy riff.

A Tobie, CormaC, chciałbym podziękować za zachęcanie do rozpisania tabów samemu - bardzo rozwijające ćwiczenie : )

Mam nadzieję, że kiedyś będzie dane mi zobaczyć wasz występ na żywo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej CormaC mam parę pytań do ciebie i mam nadzieję, że odpowiesz na nie wink_prosty.gif

1. Jak tam miewa się twój zespół? smile_prosty.gif

2. Masz jakieś konkretne tytuły na które w tym roku bardzo czekasz? Które za wszelką cenę musisz mieć, bez względu na koszty?

3. Jaką grę ostatnio przeszedłeś od początku do końca, z satysfakcją i wypiekami na twarzy smile_prosty.gif

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak tak miewa się twój zespół? smile_prosty.gif

Akurat teraz mamy przerwę wakacyjną, bo nasz bębniarz wyjechał z Wrocławia. Tym niemniej staramy się umawiać powakacyjne koncerty i załatwiać recenzje płyty w jak największej liczbie serwisów. No i mam już w szufladzie jakieś zalążki nowych utworów.

2. Masz jakieś konkretne tytuły na które w tym roku bardzo czekasz? Które za wszelką cenę musisz mieć, bez względu na koszty smile_prosty.gif

Nie mam takiego fioła na punkcie jakiejkolwiek gry, która ma wyjść w tym roku, ale z pewnością będę grał w Darksiders II i Assassin's Creed III.

3. Jaką grę ostatnio przeszedłeś od początku do końca, z satysfakcją i wypiekami na twarzy smile_prosty.gif

Ostatnie dwie gry, które prywatnie przeszedłem, to Max Payne 3 (zero wypieków) i Spec Ops: The Line (trochę wypieków było). Wcześniej była Lollipop Chainsaw (zero wypieków), a przed nią Assassin's Creed: Revelations (znakomita gra) i Mass Effect 3 (również fantastyczna). A jeszcze wcześniej Rayman Origins, którego zaliczyłem łącznie z bonusowym etapem, który potrafi doprowadzić do łez. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...