Jump to content

Recommended Posts

1. Uprawiasz czynnie jakiś sport?

2. Masz nadwagę?

3. Masz jakieś ulubione utwory niemetalowe i nie rockowe?

4. Miałeś kiedyś problem z jakimiś używkami?

5. Czy jesteś szczęśliwym człowiekiem? Masz często rozkminy nt. twojego życia?

Dnia 17.01.2016 o 15:26, dzienis666 napisał:

1. Uprawiasz czynnie jakiś sport?

2. Masz nadwagę?

3. Masz jakieś ulubione utwory niemetalowe i nie rockowe?

4. Miałeś kiedyś problem z jakimiś używkami?

5. Czy jesteś szczęśliwym człowiekiem? Masz często rozkminy nt. twojego życia?

1. Nie

2. Nie

3. Czasem coś mi wpadnie w ucho, ale nie żebym włączał to sobie potem w domu.

4. Tak. Skaleczyłem się potłuczoną butelką po piwie.

5. Każdy ma jakieś rozkminy na temat swojego życia. Ja w zasadzie nie mam powodów do poważnych narzekań.

Dnia 22.04.2016 o 20:25, witold1993 napisał:

Podoba Ci się nowa płyta Megadeth? Wybierasz się na nich do Łodzi?

Płyta podoba mi się dużo bardziej, niż się spodziewałem. Przede wszystkim słychać, że to Megadeth. A na koncert do Łodzi nie jadę. Widziałem ich już na żywo, a mam do obskoczenia kilka innych koncertów, które są wyżej na mojej liście priorytetów i nadszarpną moje finanse - Testament, Iron Maiden, Parkway Drive.

Czy w CD-Action pojawi się kolejny sezon kursu Unity, i jeżeli tak to w jakim numerze możemy się go najszybciej spodziewać ?

1. Co myślisz o singlu wypuszczonym przez Testament? Moim zdaniem jest świetny, kopie odpowiednio w dupsko i bardzo już czekam na premierę całego albumu.

2. Jak widzisz dwa nowe utwory Metalliki w porównaniu z tym jednym Testamentu?

Mogę już wypowiedzieć się o całej nowej płycie Testamentu - to jest bardzo, bardzo wysoki poziom, choć potrzebowałem trochę czasu, żeby się do niej przekonać. Z nowej Metalliki obadałem 3 czy 4 numery i nie usłyszałem w nich nic, co przekonałoby mnie do przesłuchania całego albumu. Dla mnie wieje z nich nudą, ale też nigdy nie byłem wielkim fanem tego zespołu i nie wracam do niego wcale.

Drobna kwestia odnośnie tego newsa: http://www.cdaction.pl/news-47511/final-fantasy-xv-pobilo-rekord-serii.html

Wydawca podkreśla, że czyni to "piętnastkę" najgorętsza odsłoną serii – żadne inne "Fajnaru Fantadżi" nie schodziło tak ochoczo(*).

Tu jest mowa o światowych wynikach sprzedaży? Bo jeśli o samą Japonię, to coś tu się nie zgadza. Według danych ze sprzedaży XV jest tam najgorzej sprzedającą się w pierwszym tygodniu częścią serii od czasu przejścia FF na PSX: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1322896

[FC] Final Fantasy - ? / 520.000

[FC] Final Fantasy II - 9.566pts (two week period) / 760.000

[FC] Final Fantasy III - 12.631pts / 1.400.000

[SFC] Final Fantasy IV - ? / 1.440.000

[SFC] Final Fantasy V - ? / 2.450.000

[SFC] Final Fantasy VI - 278.159pts / 2.550.000

----

[PS1] Final Fantasy VII - 2.034.879 / 3.277.776

[PS1] Final Fantasy VIII - 2.504.044 / 3.501.588

[PS1] Final Fantasy IX - 1.954.421 / 2.707.301

[PS2] Final Fantasy X - 1.749.737 / 2.325.215

[PS2] Final Fantasy XII - 1.840.397 / 2.322.541

[PS3] Final Fantasy XIII - 1.516.532 / 1.905.979

XV

01./00. [PS4] Final Fantasy XV # <RPG> (Square Enix) {2016.11.29} (¥8.800) - 690.471 / NEW 
19./00. [XB1] Final Fantasy XV # <RPG> (Square Enix) {2016.11.29} (¥8.800) - 3.791 / NEW 

Chociaż nie wiemy, ile sprzedało się wersji cyfrowych.

Edited by Typr

Opierałem się na tłumaczeniu japońskiej informacji prasowej. Obstawiam, że chodziło o wyniki globalne.

Uszanowanko redaktorze CormaC. Jak ja dawno nie pisałem do kogoś ze strafy redakcyjnej :D. 

Od razu przejdę do meritum. Ostatnio przesłuchałem sobie kilka utworów z nowego longplay'u In Flames: "Battles" i muszę przyznać, że melodyjnie krążek prezentuje się naprawdę wybornie. Może nie jest to metal z prawdziwego zdarzenia, bo z tego, co wyczytałem, to zespół rozpoczynał jako melodic death metal, zaś z każdym kolejnym, wydanym albumem powoli przesuwał się w stronie, sam nie wiem, nu-metalu, metal-core, hard rock'a?

Chciałbym jednak poznać Twoje zdanie o tym albumie na podstawie kilku utworów, do których wklejam poniżej linki, i które osobiście uważam za jedne z lepszych z tego krążka.

The Truth

Save Me

Greatest Greed

Us Against the World

Edited by BroVaR87

Cześć. Nie mam gdzie tego wstawić, więc postanowiłem, że napiszę do kilku z Was (redaktorów). Jestem prenumeratorem CDAction od 10 numerów, z tego co wiem prenumerata CDA trwa 12 miesięcy. Nie dostałem jednak CDA 12/2017. Nie dostałem żadnej informacji o jakimś problemie, tu (na cdaction.pl) - też żadnego info o jakichś trudnościach w przesyłce lub o samym numerze. Proszę, pomóżcie!

Ja ma takie pytanie w sprawie figurek, które posiadasz na biurku w redakcji CD Action. Gdzie je kupowałeś? Bo ja mam ochotę kupić gdzieś figurkę Kratosa albo Scorpiona.

11 godzin temu, goliat napisał:

Ja ma takie pytanie w sprawie figurek, które posiadasz na biurku w redakcji CD Action. Gdzie je kupowałeś?

Wszystkie figurki oprócz Eddiego (maskotki zespołu Iron Maiden) dostałem, nie kupiłem.

Mam taką rozterkę, że planuję zagrać w trzeciego Wiedźmina (jak tylko kupię konsolę!), ale z drugiej strony absolutnie mierzi mnie główny wątek fabularny (jako kotlet odgrzewany chyba w najgorszy z możliwych sposobów :P Z tym że znam go tylko w ogólnych, trailerowych zarysach). No i zastanawiam się, czy granie dla wątków pobocznych, świata gry, gameplayu ma w tym przypadku rację bytu. (Nie wiem, czy mogę powiedzieć, że jestem fanem franczyzy, ale pierwszej części na pewno ;)).

Witam, czy mógłbyś zdradzić na jakim sprzęcie odpalasz FM`a 2018? Pytam ponieważ u mnie z roku na rok coraz większy jest problem z grą w FM`a. Przymierzam się do zakupu nowego laptopa, który będzie przede wszystkim pod tą grę. Dodam, że chodzi mi o średnio płynną grę w rozgrywkę z bogatą strukturą ligową - jak np. start w na 22 poziomie ligowym w Anglii. Przy rozgrywkach gdzie jest 3-4 ligi jakoś to jeszcze daje radę (z wyjątkiem kiepskiego widoku meczowego), ale im więcej lig tym naturalnie gorzej.

I jeszcze pytanie czy w ogóle grałeś w tak rozbudowanych strukturach czy jednak tylko Śląsk?

(mój obecny sprzęt to leciwy Intel Core i3-3120 M 2,5GH, 4GB RAM, karta graficzna Intel HD Graphics 4000)

Dodam, że w FM`a/CM`a gram od czasów Cantony w Man U ;]

Dnia 16.08.2018 o 19:01, Retrac napisał:

Witam, czy mógłbyś zdradzić na jakim sprzęcie odpalasz FM`a 2018?

Gram na laptopie z Core i7-4700MQ, 8 GB RAM-u i kartą GeForce GT 755M (a w zasadzie dwiema takimi kartami, ale nie chce mi się grzebać w ustawieniach, żeby spróbować włączyć w FM-ie SLI).

Dnia 28.08.2018 o 10:51, Potworr napisał:

Jaki jest Twój ulubiony zespół post-rockowy i dlaczego God is an astronaut :)

Cały ten gatunek interesuje mnie mniej niż wyniki z tajskiej ligi piłki nożnej. :)

Dnia 21.09.2018 o 08:58, CormaC napisał:

Cały ten gatunek interesuje mnie mniej niż wyniki z tajskiej ligi piłki nożnej. :)

Teraz jest mi smutno :D

Zmieniło się przede wszystkim to, że ze względu na pracę i rodzinę mam o wiele mniej czasu na granie. W związku z tym w ciągu ostatniego roku zerwałem z dwoma potwornymi pożeraczami czasu: Fifą i Football Managerem. Kiedy mam trochę wolnego czasu, wybieram przede wszystkim gry, które mają coś do opowiedzenia, skreślam rzeczy może i przyjemne, ale puste, jak np. twin-stick shootery czy klepanie kolejnych sezonów w Ultimate Teamie w Fifie. Jeśli chodzi o kwestie związane z gustem, to największym przełomem w ostatnich latach było dla mnie danie szansy Yakuzie, którą wcześniej odrzucałem, bo japońskie gry to nie moja bajka. I to była znakomita decyzja, bo po tym, jak spędziłem ponad 80 godzin z Yakuzą 0, od razu zacząłem Yakuzę Kiwami, a teraz mam już ponad 30 godzin w Yakuzie Kiwami 2. I jestem zachwycony. Cóż, warto otwierać się na nowe rzeczy. Teraz wiem, że straciłbym bardzo dużo, gdybym dalej ignorował Yakuzę tylko dlatego, że zrobili ją Japończycy.

Jeśli chodzi o Hellblade'a, to nie był on dla mnie przełomowy, bo zawsze ceniłem gry kładące nacisk na fabułę, podobnie jak slashery i action adventure. Ale to z pewnością jedna z najlepszych gier, w jakie grałem - i nie jedna ze stu, lecz ścisły top. Poza tym trafiła się w idealnym momencie, gdy byłem poważnie wypalony jako autor tekstów, zastanawiałem się nad swoją przyszłością i naprawdę potrzebowałem kontaktu z wybitnym dziełem, by przekonać się, że wciąż stać mnie na napisanie czegoś, z czego będę dumny. Czy to moja gra życia? Jednak nie, bo tą z pewnością jest seria Championship/Football Manager. Przy żadnej grze nie spędziłem tyle czasu, co przy FM 2017 (444 godziny). Tego, ile godzin poświęciłem całej serii, odkąd odkryłem Championship Managera 93/94, nawet nie próbuję szacować, bo wyszłoby, że mógłbym w czasie tych tysięcy godzin nauczyć się chińskiego, japońskiego, łaciny i sanskrytu, a przy okazji odkryć lekarstwo na raka i polecieć w kosmos jako przeszkolony astronauta. Albo zamiast tego wszystkiego ogarnąć deklinację w języku niemieckim.