Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

Ten temat wydał mi się odpowiedni. Co prawda dotyczy "forum cd-action", ale strona z newsami jest z nim bezpośrednio zintegrowana, więc dotyczy on również strony głównej (poprawcie mnie, jeśli się mylę). Moje pytanie jest następujące. Czy nie dało by się zwiększyć jakoś tego limitu znaków do chociaż 1024? Obecny limit 512 znaków niemożliwa zrobienie normalnego wpisu z poprawną interpunkcją. Naprawdę, nie chce pisać pod tematem newsa drugą wersją Wojny i Pokoju, ale mam wrażenie, że obecny limit możliwa tylko napisanie "fajny news", albo "lubię to". Po prostu limit jest za mały. Nie wiem, czy takie coś w ogóle jest możliwe, ale pewnie nie tylko mi bardzo ułatwiło to życie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Dedexus o stronie pisz w tematach z posta #1658 w tym wątku (jakieś cztery posty wcześniejszy od Twojego). IMO zmiana limitu znaków w komentarzach jest trochę bez sensu, bo mają one z zasady być krótkie. Poza tym jest możliwość pisania ich w dwóch częściach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może temat był poruszany, jeśli tak to bardzo przepraszam, ale nie dałbym rady przeszukiwać 84 stron, bez pewności czy to w ogóle tam jest. Otóż chodzi mi o sprawę spoilerów i cytowania na stronie głównej. Na cdaction.pl po prawej stronie są jest "tabelka" z trzema wpisami w tematach na forum, z tego co wiem to najnowszymi. Kiedy napisze się coś na forum, to tam się to pojawia. I oczywiście to jest ok. Problem w tym, że jak się na forum coś da w spoiler, to na stronie jest bez spoilera. Oczywiście, jest tam napisany tylko początek posta, ale jeśli przykładowo napisze się odpowiedź: " co do śmierci XYZ" (jakiś ważny bohater gry) to już wiadomo, że ów bohater XYZ nie przeżyje w najnowszej części. Zainteresowałem się tym, kiedy ostatnio pisałem coś o spoilerach z Deus Ex: HR. Wprawdzie na stronie nie było nic ważnego, ale to co dałem w spoiler było. Mam pytanie: czy dałoby się żeby to co na forum jest w spoilerze, na stronie też takie było? Albo żeby się nie pojawiało? Wiem, że to może brzmić głupio, ale gdyby się zdarzyło, że na stronie głównej jest jakiś spoiler, to naprawdę niemiło by było. Jeśli taki temat, lub ta sprawa już była, to jeszcze raz przepraszam.

p.s.

może to był po prostu błąd, ale chyba nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, to jest tylko jeden temat na forum, w którym byłoby to przydatne, czyli trochę się nie opłaca dodatkowo obciążać skryptu. Jak LaTeXa lubię, tak nie za bardzo widzę potrzebę, by on był na tym forum.

A i formułki LaTeXowe można bez problemu wygenerować sobie online. Choćby tu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard

Wiesz, jak się wpisze wyrażenie do wolframalpha, to też ładnie obrobi ^^

@wies.niak

Mogłoby się jeszcze czasem przydać w tematach o programowaniu, ale to prawda, nie byłoby to funkcja, z której się zbyt często korzysta.

Jeśli to jest dużo* roboty, żeby coś takiego dodać to oczywiście nie ma potrzeby.

@Sevard i wies.niak

Temat niby jeden, ale jak widzę równania napisane w taki sposób, jak ten do którego wrzuciłem linka, to czuję przerażenie i nawet nie mam siły silić się na pomaganie.

*dużo - nie da się tego zrobić w pięć minut

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby moja propozycja nie dotyczy forum, ale dotyczy organizacji konkursów na tej stronie, więc chyba ten temat się nada.

Pewnie już mieliście X takich postów, ale może jak będzie ich więcej, to coś się zmieni. Uważam, że powinno się skasować głosowanie userów i dać głosowanie jurorów. Chyba nawet nie muszę tego usprawiedliwiać, sami widzicie co sie dzieje. Oceny poniżej 4, cosekundowa zmiana układu miejsc i w ogóle wszechobecne hejterstwo i trolling. Każdy kto uważa, że taki układ jest sprawiedliwy i że ludzie będą grać uczciwie, jest po prostu naiwny. Tylko obiektywne jury jest gwarancją względnie sprawiedliwego wyboru zwycięzców. Jak macie braki kadrowe, to zorganizujcie nabór i po sprawie. No ale chyba jeden gościu znajdzie czasem chwilę na ocenę prac w konkursach, które są raz na miesiąc albo rzadziej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamierzacie wprowadzić możliwość wyboru skórek forum? Pytam się, bo nowy desing zupełnie mi nie pasuje, wolałem stary, był wielokrotnie czytelniejszy i milszy dla oka, do tego wyglądał profesjonalnie. Obecnie forum wygląda jak wygenerowane losowo za pomocą jakiegoś programu przez gimnazjalistę na zaliczenie z informatyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na dole do wyboru jasną i ciemną skórkę. Poza tym przy blogach w prawym górnym rogu możesz dobrać kolor paska tytułów.

Choć rozumiem, że chodzi Ci o stary skrypt - nie robiłbym sobie nadziei, ale nie jestem władny, by wiążąco odpowiadać na to pytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Proszę poza opisem dawać screeny aby była jasność, gdzie jest problem.

2. U spodu forum jest przycisk "Zmień skin" - można tam wybrać domyślną skórkę forum.

3. Szukamy szablonów dla blogów (jeśli ktoś jest chętny, to zapraszam - szukamy darmowych szablonów pod najnowszą wersję IP.Blog, czyli 2.5.2), natomiast o dodawaniu skórek dla forum nic mi nie wiadomo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dives - primo, możliwość zmian skórek jest, do wyboru ciemna lub jasna, poszukaj na dole strony. Secundo, pisałem już o tym w innym temacie - forum jest dużo czytelniejsze, opcje i ustawienia są dużo lepiej rozmieszczone i bardziej dostępne. Stary skrypt był pod wieloma względami fatalny (pamiętacie jak się zmieniało avatar?) Nie wiem dokładnie co dla was wszystkich znaczy, że stare forum było bardziej "profesjonalne", bo dla mnie, magistra informatyki, to właśnie nowy skrypt wreszcie jest w miarę profesjonalny (choć ofkoz nie widziałem go od bebehów, więc nie wiem jak został napisany). Dla mnie, jako dla usera i moderatora jest lepiej, choć oczywiście troche czasu zajmie przystosowanie się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że każda skórka inna niż domyślna powoduje błędne wyświetlanie bloków bloga, przez co całość wygląda naprawdę paskudnie.

Ponadto pozwolę sobie przepowiedzieć, że reputacja to będzie strzał w stopę, bo prościej będzie wcisnąć jeden guzik, niż coś napisać, a poziom reputacji będzie zależał od tego, jak bardzo postujący będzie pisał rzeczy pasujące osobom przyznającym mu reputację. Byłem już na forum, gdzie był taki system i niezbyt to się sprawdziło.

Edytowano przez Holy.Death
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy - Wiesz, my moderatorzy nie jesteśmy idiotami, mimo że na takich wyglądamy. No, przynajmniej niektórzy z nas. No dobra, tylko ja. To do czego zmierzam - przed wprowadzeniem nowego skryptu długo dyskutowaliśmy system reputacji. W propozycjach zmian wielokrotnie pojawiał się ten wątek i wcześniej musieliśmy odpowiadać, że z powodów technicznych nie da się takiego systemu wprowadzić. Teraz wreszcie możemy i postanowiliśmy zobaczyć co z tego wyniknie. Wyłączenie całego systemu to kwestia trzech kliknięć któregoś z niebieskich. Póki co niech sobie będzie bo, powiedzmy sobie szczerze, nikomu nie szkodzi, a może wyjdzie z tego coś dobrego. Zauważ też, że głosy w tym systemie NIE SĄ anonimowe. Jeśli ktoś będzie nadużywał to mamy zamiar traktować to jak nadużywanie każdej innej funkcji tego forum i częstować nowiutkimi punktami ostrzeżeń. Fama głosi, że punkty można wymienić na pralkę... Tak czy siak, jeśli ilość pracy jaką system nam doda, albo ilość wywoływanej przez niego frustracji przeważy płynące z niego korzyści to się wyłączy. Na razie jest i na próbę zostanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...