Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

A czy w takim razie na chwilę obecną można hurtowo minusować posty? Regulamin tego nie zabrania.

To zależy. Jeśli minusowanie jest częścią flamewara pomiędzy dwoma forumowiczami, to będzie potraktowane ostro. Jednak to zależy od moderatora, a trudno tą kwestię ująć tak wyczerpująco by mogą znaleźć się w regulaminie. Poza tym - wciąż nie wiadomo, czy system reputacji pozostanie a trudno regulamin zmieniać co dwa miesiące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, piszę to, ponieważ ten system jest idiotyczny. Zresztą nie tylko ja jestem przeciw, parę stron temu ktoś (z reputacją oscylującą w granicach 30, jeśli dobrze pamiętam) również był przeciw.

A ja nie jestem przeciw, a wręcz jestem za reputacją. Powiedz mi teraz, gdzie leży prawda?

Poza tym spójrz na naszego forumowego kolegę Dariuszka. On wręcz namawia do minusowania jego postów i niszczenia reputacji :trollface: . Chcesz mu to wszystko odebrać? W imię czego, pytam się?

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że w pierwszych dniach istnienia nowego Forum Actionum można było tylko plusować posty - nie było czegoś takiego jak minusy, jedynie przycisk "Like" (lub coś w tym stylu). Po zastanowieniu uważam, że nowy system jest lepszy. Dlaczego? Minusy potrafią skutecznie utemperować zapędy trolli, spamerów czy też użytkowników piszących posty na odwal, co jest naprawdę dużą zaletą. Dodatkowo plusy zyskują w ten sposób na wartości. W poprzednim systemie zaś reputacja była trochę zakłamana, ukrywając przewinienia forumowiczów. Przyznam jednak rację co do tego, że niektórzy nie wiedzą do czego służy strzałka w dół i obniżają komuś reputację jedynie za posiadanie innego zdania. Na szczęście takie sytuacje zdarzają się stosunkowo rzadko i można je ewentualnie zgłosić moderatorowi.

Edytowano przez KB1
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Pomysł wywalenia minusów i zostawienia jedynie plusów, uważam za niedobry. Właściwie nie tyle niedobry, co mało zasadny. Taki system niczego nie oddaje, a raczej oddaje, ale jedynie to co już i tak jest, czyli pokazuje poziom aktywności i staż danego forumowicza. To oczywiste, iż przy takim systemie, każdy kto jest aktywny, prędzej czy później będzie miał bardzo wysoką reputację i to bez względu na to, czy pisze głupoty, spamuje itd. czy też pisze mądrze, pomaga itp. Zawsze ktoś się znajdzie, kto da plusa. Po co, więc takowy dubel?

IMO albo zostawić tak, jak jest, albo zrezygnować całkowicie z systemu reputacji (ewentualnie, zostawić same minusy, przynajmniej byłoby zabawnie i oryginalnie ;]).

Przyznam jednak rację co do tego, że niektórzy nie wiedzą do

czego służy strzałka w dół i

obniżają komuś reputację za

posiadanie innego zdania.

Ja zauważyłem, że niektórzy również nie wiedzą, do czego służy strzałka w górę. Obserwuję, jak userzy dają sobie wzajemnie plusy tylko dlatego, że się lubią (np. od góry do dołu plusują się w tematach i postach, w których nie ma do tego żadnego powodu; to samo, oczywiście, jest z minusami), ewentualnie dlatego, że tak się umówili, a to już patologia. ;)

P.S. IMHO najlepszym rozwiązaniem, byłaby "pula" plusów i minusów do rozdania, przyznawana każdemu użytkownikowi na miesiąc/rok (do ustalenia). Mogłaby być ona ogólna (tyle dostajesz i w danym okresie tylko tyle możesz rozdać) albo też każdy forumowicz mógłby, przyznać innemu (konkretnemu), w jakimś czasie, jedynie określoną liczbę pozytywów/negatywów.

Ale coś takiego chyba jest niezbyt realne ze względu na wykonanie.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- O jaki limit chodzi (o czymś nie wiem)?

Odnośnie dalszej części Twojej wypowiedzi: właśnie o coś takiego mi chodziło. Czy to ma być limit dzienny (lub nocny ;)), tygodniowy, miesięczny itd. to już tak wielkiego znaczenia nie ma (Aczkolwiek takowy limit też ma wady. Może np. na kimś wywoływać presję przyznawania wszystkich możliwych minusów/plusów w danym okresie, ale tym raczej nie warto się przejmować.)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- No to tego nie wiedziałem, dzięki. BTW, cóż za bezsensowne plusowanie ("patolog") ;). A to oznacza, że taki system ("dniowy") się nie bardzo sprawdza. IMO lepszy byłby długookresowy. Ewentualnie - drastyczne ograniczenie tegoż limitu (bo o to w sumie chodzi), ale takie rozwiązanie wydaje mi się mało sensowne.

Edytowano przez antros22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie obowiązkowych uzasadnień dla strzałek w dół. Wtedy nie byłoby minusowania ot tak, dla zabawy. Każdy musiałby wpisać powód, dla którego wstawił komuś minusa. Mógłby się on wyświetlać w tabelce "Dane reputacje" koło nicków.

Edytowano przez KB1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych kar i połowicznych rozwiązań. Zlikwidować wszystko albo nic, po co wam te plusy? (Jak będzie trzeba, to mogę nawet spróbować udowodnić, że wysoka, niczym nie zasłużona, reputacja może być przyczyną nieszczęścia. ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że usunięcie wyłącznie takich minusów to trochę jak cenzura. Udawanie, iż na forum jest tylko kolorowo i przyjemnie. Z tych wszystkich propozycji ja wybrałbym dzienny limit plusów/minusów dla danego użytkownika. Na przykład mogę dać 3 plusy antrosowi22 na dzień. I jeszcze 7 plusików dla innych użytkowników mi zostanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie obowiązkowych uzasadnień dla strzałek w dół. Wtedy nie byłoby minusowania ot tak, dla zabawy. Każdy musiałby wpisać powód, dla którego wstawił komuś minusa. Mógłby się on wyświetlać w tabelce "Dane reputacje" koło nicków.

Mijałoby się to z celem owych plusów i minusów jakim jest szybkie wyrażenie poparcia dla danej wypowiedzi. Po to one są, by ludzie nie pisali postów w stylu "Masz rację", "zgadzam się", "nie masz racji" bez dalszych uzasadnień i rozpisywania się. Wymóg uzasadniania plusów i minusów spowodowałby jednynie przeniesienie takiego statsiarstwa do systemu reputacji... O ile komuś chciałoby się takowe uzasadnienie wpisać.

Z tych wszystkich propozycji ja wybrałbym dzienny limit plusów/minusów dla danego użytkownika.

Miej litość dla adminów i webmasterów. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest niemóżliwe do wykonania... I bezcelowe.

Argument o cenzurze jest trafiony kulą w płot, moim zdaniem. Po prostu pojawia się pytanie, czy chcemy wyróżniać dobre wypowiedzi piętnując przy tym te głupie/bezsensowne, czy też skupić się tylko na tym pierwszym. Sam przycisk "+1" ograniczyłby pewnie nieco występujące od czasu do czasu niesnaski, bo wytrąciłby broń z rąk różnym frustratom. A jak się ktoś nie zgadza z danym użytkownikiem, to po prostu napisze post.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Turambar- No nie wiem... Minusowanie też ma swoje plusy. :) Np. co poniektórzy, będą woleli kliknąć strzałkę w dół, zamiast sobie bluznąć. Poza tym, ci co zazwyczaj nie są - dajmy na to - do końca kulturalni, mogą się trochę ucywilizować, obawiając się minusów.

A jak się ktoś nie zgadza z danym użytkownikiem, to po prostu napisze post.

I flame gotowy (już wiem, dlaczego chcecie usunąć tylko minusy - przez nie "ostowalność" Wam spadnie i nie wyrobicie normy). ;D

Edytowano przez antros22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Turambar- No nie wiem... Minusowanie też ma swoje plusy. smile_prosty.gif

To było tylko luźnie przemyślenie. Ja wolę na razie obecny system, ale trzeba wziąć poprawkę na to że zdarzają się osoby traktujące reputację śmiertelnie poważnie. Włącznie z pytaniami o to, czy moderatorzy będą się nią kierować... Na razie odsetek osób, którym na niej zależy/przejmują się nią jest niewielki bo i zgłoszeń np. "minusowaczy" nie jest dużo, ale nie wiadomo jak to się rozwinie. IMO najlepiej wrzucić na luz i zostawić to w spokoju, ale kto wie co będzie dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzicie, że fajnie by było nieco zmodyfikować listę blogów użytkowników? Chodzi mi to, aby zamiast jednej strony, na której jest 20 ostatnich wpisów + 2 promowane, umieścić możliwość przeglądania starszych blogów.

Nie wiem, na ile możliwa jest w tym temacie wasza ingerencja...

@down - faktycznie. Dzięki.

Edytowano przez Dawid2207
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...