Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Skąd wiedzieliście o tym? Stąd, że albo skończyliście grę trzy razy sprawdzając wszystkie opcje, albo sprawdziliście na forach wszystkie możliwe rozwiązania.

Nie. Dlatego, że kiedy Wonder Kid mi mówił o tym, jak to straszne jest życie syntetyczne, bo nie może nigdy koegzystować z organicznym, za oknem Cytadeli

Quarianie ramię w ramię z Gethami strzelali do Reaperów

, a mój Shepard nie miał możliwości wskazania tego palcem i krzyknięcia "bzdura!". Dlatego, że gdy Wonder Kid stwierdzał, że

Reaperzy są jego rozwiązaniem, metodą na ratowanie życia organicznego przed eksterminacją z rąk syntetycznego, ja już byłem po odwiedzinach w serwerze Gethów, z których dowiedziałem się, że to nie oni rozpoczęli wojnę z Quarianami, po pokonaniu swoich stwórców pozwolili im uciec i ostatecznie, że JEDYNY przypadek ataku tworów syntetycznych na organiczne miał miejsce wtedy, kiedy te pierwsze dostały się po kontrolę Reaperów

.

I do tego jeszcze kilka innych powodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iHS:

Odnośnie zakończenia:

a po co przechodzić grę trzy razy skoro niezależnie od wyboru podjętego na końcu efekt jest ten sam i każde z zakończeń jest w 95% takie samo (różnica: kolor promienia i minimalne szczegóły)? Co z tego, że powiedzmy przeszedłeś wszystkie trzy części na różne sposoby, skoro tak czy tak nie ma to ŻADNEGO wpływu na to co się dzieje po podjęciu decyzji?

Poza tym sprawdź sobie co w przedpremierowych wywiadach BioWare obiecało/nakłamało odnośnie ME3 i porównaj z efektem końcowym. Gdyby nie szaleli z obietnicami/kłamstwami przed premierą to i być może nie byłoby takiej sytuacji jaka jest.

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz na "tak" jest 90% krytyków i 37% userów - i teraz albo przyjmujemy teorię spiskową o krytykach kupowanych przez bioware, albo serio coś tu jest nie tak.

Tylko, że prawdopodobnie krytycy oceniają grę jako całość, a ci userzy, którzy nie są na tak, są na nie tylko ze względu na zakończenie. Może to i nie do końca mądre, ale przyznaj - inaczej do tego podejdzie recenzent, dla którego to jest po prostu kolejna recka do napisania, a inaczej gracz, dla którego to jest ulubiona seria. Pierwszy na zakończenie wzruszy ramionami, drugiemu końcówka gry przyćmi wszystkie zalety produkcji, nad którymi się rozpływał, zanim przeszedł ostatnie 15 minut gry.

EDIT: A , jeszcze jedno. Odnośnie tego

że na zakończenie nie wpływają wybory i różni się praktycznie tylko kolorem promienia. Skąd wiedzieliście o tym? Stąd, że albo skończyliście grę trzy razy sprawdzając wszystkie opcje, albo sprawdziliście na forach wszystkie możliwe rozwiązania.

Tylko że zwykle to jest tak, że jak jest mnogość możliwości i wyborów, to gracza wręcz zachęca się, żeby grał jeszcze raz. Nie jestem pewna, czy było tak w przypadku ME3, ale przy podobnych produkcjach naokoło wręcz trąbi się, że "grę można przejść x razy i dostać coś nowego". Więc na logikę: gracz, który przejdzie grę raz pomyśli, że jak dokona innych wyborów, to i zakończenie będzie inne. To nie jest zaglądanie do cylindra, to jest sprawdzanie co się stanie, jak magik będzie miał inny kapelusz.

Edytowano przez nevya
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Alaknar

No to miałeś lepiej, u mnie za oknem cytadeli Gethowie strzelali sami do reaperów, ocierając pył po quarianch ze swoich krążowników. BTW kojarzysz że "Wonder Kid" wyglądał jak chłopiec najprawdopodobniej z tego samego powodu dla którego quarianie w filmikach z serwera gethów nosili maski? Catalyst znał historię galaktyki tak dobrze jak można ją znać - przeżył ją wiele razy. Natomiast tak czy inaczej zupełnie nie jest to odpowiedź na moją uwagę - jeżeli znałeś różnicę między zakończeniami, to znaczy że sprawdziłeś je wszystkie. Czyż nie?

@ Ardeth

Nie zrozumiałeś tego co napisałem . Jeżeli wiesz że efekt jest ten sam to znaczy że go sprawdziłeś - ergo zrujnowałeś sobie fun.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iHS

Chodzi mi o to, że

na przykład ktoś może przejść wszystko dwiema kompletnie różnymi postaciami licząc na to, że coś będzie wyglądało inaczej na końcu, nawet gdyby wybrał tą samą opcję (BioWare trąbiło tyle razy, że wcześniej podjęte decyzje będą miały wpływ na zakończenie). A co tu mamy? Możesz sobie iść drogą paragona albo renegata przez wszystkie gry a końcówka i tak pozostanie bez zmian. A poza tym, co mi z tego, że wybrałem którąś z opcji skoro w zakończeniu jest masa nielogiczności (a powód dla którego Reaprzy robią to co robią jest kompletnie pozbawiony logiki). Z resztą poczytaj poprzednie posty. Wiele osób wspominało już co jest nie tak z zakończeniami... a właściwie jednym zakończeniem. W chwili obecnej nie ma sensu ponownie przechodzić całej trylogii, ponieważ nie ma absolutnie żadnego znaczenia czy byłeś paragonem albo renegatem. Efekt będzie ten sam.

Poza tym, co to za fun kiedy tak naprawdę jedyną rzeczą na którą masz wpływ to kolor?

Edytowano przez Ardeth711
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że prawdopodobnie krytycy oceniają grę jako całość, a ci userzy, którzy nie są na tak, są na nie tylko ze względu na zakończenie. Może to i nie do końca mądre, ale przyznaj - inaczej do tego podejdzie recenzent, dla którego to jest po prostu kolejna recka do napisania, a inaczej gracz, dla którego to jest ulubiona seria. Pierwszy na zakończenie wzruszy ramionami, drugiemu końcówka gry przyćmi wszystkie zalety produkcji, nad którymi się rozpływał, zanim przeszedł ostatnie 15 minut gry.

Nie. Tych ocen na mc nie obniżyli gracze, tylko trolle na spółkę z konkurencją, która zrewanżowała się EA za takie samo działanie przy okazji zbliżonych w czasie premier BF3 z tej stajni i konkurencyjnego MW3, które zostało totalnie strollowane negatywnymi opiniami. I nie mam wątpliwości, że tak było, bo nikt nie przeszedł gry kilka minut/ godzin po jej premierze, a to właśnie na ten okres przypada największy wysyp minimalnych not. A nawet jeśli byłoby tak, jak mówisz Ty (a nie jest), to nie wyobrażam sobie, że na świecie jest tylu ludzi, którzy gdyby oceniali grę jako całość, daliby jej nawet wysoką notę, ale na zakończenie zanieśli się dziecięcym płaczem i zaczęli rzucać pałami na lewo i prawo.

A ja uważam swoje i niezmiennie myślę, że cała ta batalia o inne zakończenia jest zła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, którzy bronią Bioware twierdząc, że dzieła sztuki nie można zmieniać, chyba są niepoważni. Co to za sztuka, z której wycina się fragmenty, żeby opchnąć je za większą kasę?

Co to za sztuka, która jest wyraźnie niedokończona? Poza tym gracz miał decydować o zakończeniu (tak trąbiono we wszystkich reklamach, było tak w poprzednich częściach), a nie być zmuszonym do obejrzenia jednego z trzech filmików pełnych nielogiczności.

Co sądzicie o rozmowach wyciętych z gry, które gracze odnaleźli w plikach gry? Załączam link do tematu na reddicie.

http://www.reddit.com/r/masseffect/comment...nding_spoilers/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, którzy bronią Bioware twierdząc, że dzieła sztuki nie można zmieniać, chyba są niepoważni. Co to za sztuka, z której wycina się fragmenty, żeby opchnąć je za większą kasę?

Co to za sztuka, która jest wyraźnie niedokończona? Poza tym gracz miał decydować o zakończeniu (tak trąbiono we wszystkich reklamach, było tak w poprzednich częściach), a nie być zmuszonym do obejrzenia jednego z trzech filmików pełnych nielogiczności.

Co sądzicie o rozmowach wyciętych z gry, które gracze odnaleźli w plikach gry? Załączam link do tematu na reddicie.

http://www.reddit.com/r/masseffect/comment...nding_spoilers/

Teraz to jestem sfrustrowany. Te dialogi jasno pokazują wyraźniejszą obecność

woja, jakie żeśmy dostarczyli na ziemię. No i Joker, który ratuje drużynę? CZEMU tego nie ma w grze?

Żal serce ściska

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograłem dzisiaj sporo multi i kompletnie zmieniłem zdanie o trybie wieloosobowym. Jak się już ogarnie te klasy, bronie i i inne szczegóły (w sumie nic trudnego, ale że w kampanii przez wszystkie trzy części zawsze grałem żołnierzem, to praktycznie niewiele wiedziałem o pozostałych klasach), to wciąga i to nawet bardzo. :smile:

Wnioski? Wolne bronie są do kitu. Jak dotąd używałem ciężkich pistoletów, PM, shotgunów i szturmowych. Snajperki nie, bo jedyna, jaką posiadam jest piekielnie wooolna. O ile szturmowe jako broń podstawowa i shotgun jako wsparcie na bliską odległość sprawują się świetnie, tak PM czy ten szturmowy-granatnik (Sokół / Walkiria) to istna tragedia. Zero radochy z gry. Obecnie gram turiańskim Strażnikiem. Jedyna broń, jakiej używam to karabin szturmowy Mściciel II. Do tego wymaksowany pancerz technologiczny + odkształcenie, które bardzo szybko się odnawia i dzięki temu bardzo dobrze radzę sobie na brązie. Na srebro przyjdzie pora, jak ogarnę jeszcze to i owo.

Aha - bardzo wiele osób używa (chyba?) snajperki o bardzo dużej szybkostrzelności - co to za broń może być? Naprawdę bardzo popularna.

No i zauważyłem, że sporo osób korzysta też z klasy, która korzysta głównie z mocy - przybliżenie do przeciwnika i dobicie go w miejscu - łatwe i szybkie nabijanie xp. To adept czy szturmowiec?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vantage - pierwsze co przychodzi mi namyśl to broń N7 którą otrzymywało się pierwszej operacji. Wiesz żeby zabić 1 milion Brutali a także przeżyć srebro. To jest bardzo dobra broń bo sam ją mam.

Są także inne szybkostrzelne ale to są [beeep] za przeproszeniem.

@Ardeth dzięki za info czekamy i się dowiemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up - MILION brutali, żeby dostać tą broń? MILION? Jesteś pewien?! To ile trzeba grać, skoro na mecz pojawia się ich góra 5-6. Coś Ci się chyba pomyliło.

@ DOWN - nie wiedziałem, nie ogarniam wszystkich newsów, bo dopiero od 2-3 dni gra w multi. Wiedziałem tylko, że jest więcej Xp w weekend.

Edytowano przez Vantage
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milion mieli ubić wszyscy podczas zeszłego weekendu - a było 3 milony :)

Ja akurat wolę te wolniejsze snajperki - Modliszka (u mnie lvl VIII ) lub Wdowa - jednym dobrze wymierzonym strzałem mozna zdjąć dwóch Szturmowców Cerberusa lub 2 Kanibali (zdarza mi sie 2-3 razy na mecz :P)

Fakt - Wdowa ma tylko 13 naboi + jeden w broni - więc trzeba często biegać po zaopatrzenie - więc warto miećjągdy gra się Szpiegiem.

A jako broń dodatkowa - pistolet Kat - zabójczy nawet na 1 poziomie. Jak gram Adeptem to jest to moja jedyna broń. Miewałem już 75 zabójstw w jedym meczu :P

Moim zdaniem to szybkostrzelne bronie ssą :P

A to co opisałeś - doskok i atak mocą to raczej szturmowiec - Szarża biotyczna + Nova - prawdopodobnie...

Obesrwuj prawy dolny róg - tam się pojawia co zostało użyte do uśmiercenia wroga.

Ja mam już sumarycznie 246 LVL - jest jakis wiekszy no-life na forum? :D

Jakby co to mój originID - SEEBA_PL - zapraszam. Planuję moze nawet jakieś wizyty na srebrnym :P

Edytowano przez LiOx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RIP1988

Przeszedłeś już ME3? Chciałbym poczytać o Twoich odczuciach po obejrzeniu tych zakończeń i czy dalej tak broniłbyś BWiEA.

@UP

Ja prawie 200 ; D Mam wdowe na IV to mam chyba ok. 20 pocisków, nawet jeśli komuś zabraknie amunicji a daleko do składu z amunicją to zawsze można zapas amunicji uzupełnić wciskając 8. Ja mam tego szajstwa chyba z 200 sztuk i rzadko korzystam, ale jak się użyje to już ratuje tyłek.

Humm Modliszka na +8,+9,+10 jest miodna, chociaż wole moją wdowe.

@Vantage - pierwsze co przychodzi mi namyśl to broń N7 którą otrzymywało się pierwszej operacji. Wiesz żeby zabić 1 milion Brutali a także przeżyć srebro. To jest bardzo dobra broń bo sam ją mam.

Są także inne szybkostrzelne ale to są [beeep] za przeproszeniem.

Jest jeszcze odmiana wdowy, CZARNA WDOWA ! Ma w magazynku 3 pociski o mocy równej strzału z normalnej wdowy czy mocno boostowanej modliszki.

Jest jeszcze Oszczep, ale ma te opóźnienie przy strzale i trudno trafić.

Edytowano przez Suub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, tylko zeby się chciał wylosowac... Ja tez wolę wdowę - i póki co w multi mam tylko zwykłą... Mocna rzecz.

Pytanie - ktoś się chwalił, że ukończył grę na poziomie szaleniec... Normlanie nie uwierzę jak nie zobaczę... Odpaliłem sobie grę od nowa by sprawdzić, ale importując postac z końca ME3 (lvl 56) i próbuję na max. trudności... Toż to szaleństwo jest - przypadkowy granat i zgon...

Edytowano przez LiOx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RIP1988

Przeszedłeś już ME3? Chciałbym poczytać o Twoich odczuciach po obejrzeniu tych zakończeń i czy dalej tak broniłbyś BWiEA.

niczego ani nikogo nie bronię. Po prostu wiem, że żadne, słownie ŻADNE zakończenie, jakiekolwiek by nie było, nie skłoniłoby mnie do działań mających na celu wywarcie presji na autorach w celu jego zmiany. Nie pierwszy to raz, gdy obietnice nie są spełnione, a nigdy fani takich akcji nie prowadzili - i słusznie. zawsze, niezmiennie będę uważał, że działania takie, jakie mają miejsce w przypadku zakończenia ME3, są złe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie Floty, czy ktoś zwrócił uwagę, czy jak zaczyna się

bitwa o Ziemię, to ilość pkt gotowości floty ma wpływ na rzeczywistą ilość jednostek biorących udział w bitwie? Czy jeśli np. Kroganie czy Gethy nie dali nam poparcia, to ma to jakieś faktyczne przełożenie na wygląd walki, czy może zawsze sekwencja bitewna przebiega tak samo?

Pytam, bo może jest dodatkowy filmowy smaczek, jeśli ktoś postara się o naprawdę dużą flotę (albo odwrotnie, jak zbierze "aby było" to czy ruszymy na Żniwiarzy z garstką statków?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2UP

Ten cały dym i smród jest po ty by coś z tym BW zrobiło, większa część tych hejterów chce po prostu zapełnienia i wytłumaczenia tych bzdur z końcówki. Mniejsza grupa jakiś nowych zakończeń a ta najmniejsza zwykłego sweet-uber-happy-endu.

Wątpie by BW zmieniło jakoś znacznie te zakończenia, prędzej załatają dziury jakimś renderowanym filmikiem.

Jeśli 90% ich, jakże sławnego i ważnego communicty ma ich daleko w tyłku a w samym BW jakiś kryzys pewnie jest. To coś jest na rzeczy i nie będzie lepszego momentu by ten pierwszy raz, kiedy fani wyrażają sprzeciw sprzedawaniu produktu z wyciętymi fragmentami czy wydawaniu gry z nie dopracowanym conentem/zakończeniem, wreszcie nastąpił i developerzy będą jeszcze bardziej starać by stworzyć grę pełną, spójną i wartą kupienia a nie co najwyżej spiracenia.

Edytowano przez Suub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy to raz, gdy obietnice nie są spełnione, a nigdy fani takich akcji nie prowadzili - i słusznie. zawsze, niezmiennie będę uważał, że działania takie, jakie mają miejsce w przypadku zakończenia ME3, są złe.

Bo pierwszy raz udało się tak spieprzyć zakończenie genialnej serii. I nie chodzi o ZMIANĘ zakończenia ale raczej o oddanie nam dalszego ciągu, który już pewnie jest w postaci DLC.

Btw. My, którym zakończenie się nie podoba wytykamy błędy logiczne, brak swobody, brak wpływu podjętych decyzji itp. Może ktoś, komu zakończenie się podoba i uważa, że "fani" robią aferę rozpisze się na temat zakończenia i obali w sensowny sposób zawarte w nim głupoty i oderwanie od serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@faren89

Jedynym filmowym smaczkiem jest mała różnica w zakończeniu. Jeśli będziesz miał małą ilość Zasobów Wojennych (poniżej 4000 bodajże), to promień wystrzelony przez Tygiel spali wszystko na Ziemi, nie tylko Żniwiarzy ale i oddziały obrońców

Edytowano przez alteregox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Jemu chodziło o scene gdy połączone siły sprzymierzone uderzająna Reaperów... Ja nie wiem - bo miałem tam wszystkich... Jakoś nie godzi się nie zrobić wszystkiego co można w tej grze...

Tylko w sumie to na grzyba było, ech...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do multi, pograłem paredziesiąt godzin już (demo i oryginał), więc napiszę co o tym sądzę.

Grywalność? Świetnia. Dobrze zgrana drużyna, z dobrze dobranymi klasami w zależności od mapy i wrogów, jest w stanie wygrać nawet złoto na cerberusie/gethach.\

Co mnie bardzo zaniepokoilo? Obecność cheatów...

No do cholery jasnej, SKĄD SIĘ WZIĘŁY CHEATY? Ludzie strzelają ze snajperki szybciej niż PM, nie mają ograniczeń w oczekiwaniu na moce... Odechciewa się grać, choć nie powiem, że fajnie było zagrać na złotku z takim cheaterem - drużyna miała średnio po 60k pkt na koniec, a on 170k :)

Bronie? Zupełnie niepotrzebne są shotguny i PM. Nieporęczne, za małe obrażenia i ogólnie syfiaste.

Zauwazyłem też, że bez względu na wybór klasy, i tak moce są ważniejsze od broni. Jeśli np. odkształcenie zadaje 900dmg, a strzał ze zwykłego karabinu około 50, to jest to trochę dziwne.

Ktoś wyżej pytał o szybką snajperkę - nazywa się Raptor. Jest jeszcze inna, która strzela 3naboje naraz, ale nazwy nie kojarze, bo tylko w singlu ją miałem.

Liczę na rozwój multi, poprzez dodanie nowych zadań, map z falami do 20, a także wprowadzenia trochę wyrównania pomiędzy klasami (szturmowiec asari - spróbujcie grać z wymaksowaną szarżą i atakiem wręcz, jest to istna maszyna do zabijania :P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wyżej pytał o szybką snajperkę - nazywa się Raptor.

Taaak, tyle że do takiej szybkiej snajperki najlepiej miec zastój a więc trzeba grać szturmowcem.

Jest jeszcze inna, która strzela 3naboje naraz, ale nazwy nie kojarze, bo tylko w singlu ją miałem.

Czarna wdowa, tylko raz ową widziałem w multi. Typ z czarną wdową, przy moich 44k z normalną wdową, na srebrze miał +100k.

Edytowano przez Suub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...