Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Ktoś wyżej pytał o szybką snajperkę - nazywa się Raptor.

Taaak, tyle że do takiej szybkiej snajperki najlepiej miec zastój a więc trzeba grać szturmowcem.

Jest jeszcze inna, która strzela 3naboje naraz, ale nazwy nie kojarze, bo tylko w singlu ją miałem.

Czarna wdowa, tylko raz ową widziałem w multi. Typ z czarną wdową, przy moich 44k z normalną wdową, na srebrze miał +100k.

3 naboje naraz wystrzeliwuje Incisor (Uch, Siekacz?). Czarna Wdowa ma 3 strzały na magazynek. Sam nie spotkałem się jeszcze z cheaterami. Jesteś pewnien, że np. nie mają 200% do regeneracji mocy przez lekki ekwipunek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z tą flotą biega o to, czy tak jak przy cutscence zakończenia Bioware poszło na skróty i dali takie same ujęcia (te same statki, niezależnie ile mamy war assets)? Bo to byłby kolejny przykład lenistwa z ich strony

(no sory, ale walnąć zdjęcie modelki z neta zamiast zrobić pełną facjatę Tali w grze to dla mnie akcja "aby było")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z tą flotą biega o to, czy tak jak przy cutscence zakończenia Bioware poszło na skróty i dali takie same ujęcia (te same statki, niezależnie ile mamy war assets)? Bo to byłby kolejny przykład lenistwa z ich strony

(no sory, ale walnąć zdjęcie modelki z neta zamiast zrobić pełną facjatę Tali w grze to dla mnie akcja "aby było")

Osobiście nie sprawdzałem różnych kombinacji w grze, ale na dysku, w katalogu gry można znaleźć kilka różnych cutscenek:

- na samym początku, kiedy flota wlatuje do układu słonecznego, jest krótki filmik przedstawiający flotę quarian / gethów. Ja ich pogodziłem i miałem tylko quarian.

- podczas walki są dwie różne cutscenki: jedna, w której flota w miarę dobrze sobie radzi z reaperami (ja ją miałem w grze) i druga, w której radzi sobie słabo - jest pokazane, jak reaper niszczy jakiś statek turian. Podejrzewam, że druga scena jest w grze jeśli masz niskie war assety.

EDIT:

@ Alaknar

No to miałeś lepiej, u mnie za oknem cytadeli Gethowie strzelali sami do reaperów, ocierając pył po quarianch ze swoich krążowników. BTW kojarzysz że "Wonder Kid" wyglądał jak chłopiec najprawdopodobniej z tego samego powodu dla którego quarianie w filmikach z serwera gethów nosili maski? Catalyst znał historię galaktyki tak dobrze jak można ją znać - przeżył ją wiele razy.

Może i catalyst znał histrorię lepiej. Tylko weź pod uwagę, że jeśli ktoś grał paragonem, to w grze widział mnóstwo dowodów na to, że z syntetykami można się dogadać i żyć w pokoju. Zarówno w ME2, jak i w ME3. Na samym końcu wychodzi Bóg i mówi: "To wszystko nieprawda. Zapomnij o tym, co widziałeś przez ostatnie 50 godzin gry. Syntetycy są źli. Bo ja tak twierdzę!".

Taki zabieg jest dość... tani. Lekko mówiąc.

Edytowano przez Tangrent
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizowałem sobie wyciek zarysu scenariusza do przyszłych części ME (ME4 Zwane już Mass Shift oraz DLC

Terminator

.)

Nie ma dobrych wieści - wynika z nich jasno, że takie a nie inne zakończenie ME3 jest częściowo wymuszone tymi planami i jeśli mają je zrealizować to obecnego ni chu-chu nie zmienią / dodadzą / poprawią, bo będą chcieli mieć kanonicznie to co najbardziej nas boli -

zniszczone Mass Relaye i burdel między rasami w układzie Słonecznym

. Przykre to.

Swoją drogą nie bardzo mi się te plany podobały - mam nadzieję, ze po tym wycieku tez zostaną zmodyfikowane :P

@DOWN: Prosze:

Tu jest wyjaśnienie od teoretycznie byłego pracownika BioWare

http://i39.tinypic.com/1gnlw2.jpg

Edytowano przez LiOx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Można jakiś namiar na ten wyciek? Może być PW :)

Też zacząłem się obawiać, że to zakończenie ma związek z ME4 lub czymś związanym ze światem ME. Że nie zmienią tego nijak.

Bo przecież nie ma co wierzyć w bzdury i kłamstwa Bio, że ME będzie trylogią... kury znoszącej złotej jajka się nie zabija (choć nie wiem czy po tej aferze z endingiem i całym shitstormem zyski będą/są tak duże jak zakładano).

Ponawiam jednak prośbę, mógłbyś LiOx dać więcej info?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff. Ale przynajmniej wreszcie jakiś odzew jest.

Bo mi się to przedłużające milczenie ze strony Bio bardzo nie podoba - niezależnie czy mają coś z tym fantem zamiar zrobić, wypadałoby się przynajmniej wytłumaczyć z tego co dali do gry :-P

Bo zamysł artystyczny, zamysłem artystycznym - ale crap crapem pozostaje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bylo zlego w zakończeniu Mass Effecta? Przeciez zakończeniem była cała ta gra.

A idąc już do samej końcówki, to

1) Kończy się historia Żniwiarzy? Kończy się. Dla mnie zakończenie o przejęciu kontroli jest świetne

2) Jak można narzekać na to że ten dzieciak nie stał się 45 metrowym potworem? Po prostu rozmawialiście z projekcją lidera żniwiarzy i tyle... no i to odniesienie do Babylon 5 było fantastyczne.

Mi się podobało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o bardzo prostą rzecz -

Na jakiej zasadzie mamy te 3 "wybory"? Skąd są te urządzenia? Żniwiarze je tam wstawili czy Catalyst i po kiego? Czemu w ogóle mamy ginąć? jak dla mnie to wszystkie oznaczają zwyczajnie pułapkę w stylu "zabij się wreszcie Shepard i przestań nam bruździć" - i ten potulnie się zabija. Te rzeczy są zwyczajnie płytkie i niskich lotów.

Rozumiem takie poświęcenie, ze walczymy z wrogiem i w ostatecznym desperackim wysiłkiem łapiemy za jakiś kabel / wajchę / cokolwiek, co niszczy SAMYCH Żniwiarzy - motyw też ograny, ale przynajmniej wiemy czemu nasz bohater ginie - a nie dlatego, ze mu jakaś wizja kazała, kuźwa... Zwłaszcza bohater renegat - nie wyobrażam sobie by ot tak skoczył w te lasery.

A to, że Mass Relaye zostają zniszczone, że taki z trudem przez nas zawiązany galaktyczny sojusz bierze od razu w łeb jest przykre i wkurzające, choćby z tego tytułu, że NIE MA drogi by tego uniknąć, bo jest tylko jedna, z góry narzucona przez twórców.

A zresztą - na youtubie jest masa filmów a w sieci tekstów, które obnażają i pokazują szczegółowo to co się ludziom nie podoba a my przez ostatnie 10? stron szczegółowo objaśnialiśmy...

Naprawdę - ja też uważam, że zakończenie jest fajne ale tylko do czasu połączenia Tygla z Katalizatorem...

@DOWN To może być scena z tego DLC

Terminator

- ale to ponoć miałby być fake... Looks legit... Ale diabli wiedzą. Z drugiej strony światła na twarzy Ashley nie wygląda na pasujące do sceny...

Edytowano przez LiOx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Fan art. Na Socialu w dziale postaci i romansów koleś wyjaśniał, że robił te sceny na życzenie fanów danej postaci. Co do wycieków to uważam to tylko za ciekawostkę nic więcej. Ponoć wyciekło to z 4chan-u (znanego ze swojej wiarygodnej dostawy informacji). Chociaż ktoś twierdził, że oni również umieścili wyciek z Arrivala i LOTSB. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaimada

Chyba najsłabsze i najśmieszniejsze contr-argumenty jakie widziałem.

1).Taaa kończy się... Ci którzy wpadali od milionów lat czyścić, mordować i gwałcić nagle stają sie potulni jak baranek przed pół-martwym Shepem który może wybrać sobie guziczek od ich zagłady w kolorze niebieskim,zielonym i czerwonym.

2).Ten wygląd "przywódcy" Żniwiarek odpowiadałby chyba tylko gdyby teoria o indoktrynacji była prawdziwa.

Bo przecież nie ma co wierzyć w bzdury i kłamstwa Bio, że ME będzie trylogią... kury znoszącej złotej jajka się nie zabija (choć nie wiem czy po tej aferze z endingiem i całym shitstormem zyski będą/są tak duże jak zakładano).

Zrobią RTS w którym musimy kolonizować nowe planety(joker będzie prowadził samouczek) a na końcu tej strategi uda nam się zbudować pare

przekaźników massy

i tak powstawnie ME5 bo batarianie nie mają dość i beda chcieli zniszczyć ludzkość a ich królem będzie Marunder Shield!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przecież nie ma co wierzyć w bzdury i kłamstwa Bio, że ME będzie trylogią...

Było mówione, że Mass Effect zakończy się na trylogii, a potem pojawią się produkcje związane z uniwersum, ale nie będzie to Mass Effect (przynajmniej nie z nazwy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy to takie nierealne z mocarnym rozgałęziem skilla znacznie zwiększającym obrażenia tarcz... może i niemożliwe, ale ja swoim szturmowcem też do takiej ilości punktów już się zbliżałem. czasem mam tak, że w pierwszej fali mam 8 razy więcej punktów, niż drugi gość w ekipie. Zwłaszcza, gdy przeciwnicy wyłażą gdzieś zza rogu i szybko podleci się szarżą, wykańczając ich, zanim większość stanie się w ogóle widoczna dla kompanów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na brązie to sobie można w multi pykać prawie że bezkarnie jeśli choć trochę ogarniesz mechanikę gry. Ja moim żołnierzem kroganem, który był na 8 lvl w trakcie jednego meczy natrzaskałem jakies 70k expa a nie powiem abym mial jakis mega sprzet. Po prostu dostajesz duzo punktow za zabójstwa i sporo bonusów za ilosc zabójstw, asyst itp. A najlepsze było jak kiedyś widziałem taki komunikat: ktośtam zabił wyrojony za pomocą wyrzutnia rakiet :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma bonusów za multikille :P

Dzisiaj (a tylko pokazywałem chłopakom w robocie na laptopie jak ten multi właściwie wygląda :P - chciałem pokazać młóckę na złotym / srebrnym ale nikt nie grał, więc ostatecznie poszedł lajcik na brązie) moją Wdówką udało mi się ustrzelić jednym strzałem 3ech Kanibali, reload i kolejnym strzałem jeszcze 2óch :P

Normalnie dałem popis, hehe. Kocham tą pukawkę. Szpiegiem praktycznie nie biorę już nawet broni dodatkowej, bo Wdówka swoje waży niestety - mam nadzieję, że wreszcie mi wypadną upgrady do niej...

Wystarczy pamiętać gdzie , na której mapie są zapasy amunicji i się tam kręcić. A zawsze pozostaje jeszcze 8 :P Tudzież - kamuflaż i bieg po ammo między wrogami :P

@UP

Czekaj, czekaj - sugerujesz, ze gdzieś w grze jest opcja podglądu aktualnej punktacji w grze mutli?

Edytowano przez LiOx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Czekaj, czekaj - sugerujesz, ze gdzieś w grze jest opcja podglądu aktualnej punktacji w grze mutli?

oczywiscie

wystarczy nacisnac esc i masz info o aktualnej punktacji, fali, wrogu, mapce

@Postrach22

tak to jest jak się pisze posty bądąc w pracy :), nawet nie zauwazylem, że mnie ubiegłeśw odpowiedzi :)

Edytowano przez Spaceman1977
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...