Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Pytania do redakcji cz. 6 [archiwum]

Polecane posty

Dlaczego ponownie daliście Dungeon Keeper'a do Gier Wiecznie Żywych? Zamiast robić jakieś powtórki mogliście dać coś innego, przecież jest tyle gier, które mogły tam trafić.

Bo nowym graczom trzeba klasyke przypominac - wiem, ze starsi gracze to wiedza, znaja itd. no ale powinni sie poswiecic dla dobra nowej generacji, dla ktorych Quake 2 to juz prehistoria :)

i bedziemy przypominac co roku DK. a co nie mozemy? wprawdzie inne teksty do gier wiecznie zywych leza od pol roku gotowe, ale szmagler czuje sie mocno zwiazany emocjonalnie z dungeonem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ponownie daliście Dungeon Keeper'a do Gier Wiecznie Żywych? Zamiast robić jakieś powtórki mogliście dać coś innego, przecież jest tyle gier, które mogły tam trafić.

Bo nowym graczom trzeba klasyke przypominac - wiem, ze starsi gracze to wiedza, znaja itd. no ale powinni sie poswiecic dla dobra nowej generacji, dla ktorych Quake 2 to juz prehistoria :)

i bedziemy przypominac co roku DK. a co nie mozemy? wprawdzie inne teksty do gier wiecznie zywych leza od pol roku gotowe, ale szmagler czuje sie mocno zwiazany emocjonalnie z dungeonem...

jak jak zawsze pier...niczy glupoty. Ja nawet w DK nie gralem. Ale ktos tu wie lepiej ode mnie jakie sa moje gusta, jak widze. I ze maja w tym momencie JAKIKOLWIEK wplyw na to, co w GWZ jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jak zawsze pier...niczy glupoty. Ja nawet w DK nie gralem. Ale ktos tu wie lepiej ode mnie jakie sa moje gusta, jak widze.

Może mu chodziło o "granie" w takiego Dungeon Keepera w realu :wink: . Gdzie lochem, ma być redakcja. A to kolejny trop w sprawie tożsamości Smugglera <w tle leci melodia z Różowej Pantery> :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówiąc serio: dlaczego wychodzisz z założenia, że wszyscy wasi czytelnicy to idioci, którzy nie rozumieją słowa pisanego?

>>>Pokaz mi gdzie wysnuwam taka teze. I kontrpytanie: dlaczego wymyslasz bezsensowne zarzuty?

Bo z góry zakładasz, że jakakolwiek forma dialogu z czytelnikami na temat pełniaków musi okazać się klapą. Wiadomo, że nie ma sensu pytać ich o konkretne tytuły, które chcieliby znaleźć w piśmie, bo - jak już stwierdziłeś - nierealne jest spełnienie tych próśb. Ale gdybyście napisali parę zdań o tym jak wygląda pozyskiwanie licencji i na jakie trudności przy tym natrafiacie, a następnie poprosili czytelników, żeby podzielili się z wami swoim uwagami na ten temat, to - wydaje mi się - łatwiej by wam było podejmować decyzje w sprawie wykupu licencji. Zastanawiając się jaką grę z kilku będących w waszym zasięgu dołączyć do pisma, zajrzelibyście do statystyk odnosnie ulubionych gatunkow gier i tyle. Nie znaczy to oczywiście, że jeśliby się np. okazało, że 60% najchętniej gra w FPSy, to dołączalibyście po 2-3 strzelanki do każdego numeru, gwiżdżąc na preferencje pozostałych 40%. Co wam szkodzi zwyczajnie porozmawiać z czytelnikami?

>>>No i co ty mi powiesz: Avp dajcie (mam w d... ze EA nie sprzedaje licencje), albo Diablo (co z tego, ze licencja kosztuje ponad 200.000 euro, to wasz problem!), albo KOTORA (a jak przekonancie LucasArts, zeby dal coverka, choc NIGDY swych gier nie sprzedaja - nie moja broszka). Albo ze staroci cos, np. Neverhood (to nic, ze NIKT tak naprawde nie wie kto ma jego prawa autorskie) albo gra XXX (co ztego, ze chodzi na Win'95 tylko, zrobcie tak, zeby na XP tez szla) itd.

Akurat to tłumaczenie do mnie trafia.

<<<No pewnie, bo kazdy gosc, co tydzien temu kupil kompa bez problemu odpali sobie gre spod DOS pod XP, wystarczy tylko 3-stronicowy poradnik drobna czcionka. Ktos taki NA PEWNO nie odesle plytki z komentarzem "nie dziala!" albo wyzwiskami "wy zlodzieje, sprzedajacie niedzialajace gierki" i bedzie ciagla kupowal CDA, bo uwielbia wydawac kase na gry, ktore za Chiny my sie nie uruchamiaja. Masz racje.

Nie rozumiem, czemu na mnie naskakujesz. Przecież napisałem, że rozumiem twoje argumenty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówiąc serio: dlaczego wychodzisz z założenia' date=' że wszyscy wasi czytelnicy to idioci, którzy nie rozumieją słowa pisanego?[/quote']

>>>Pokaz mi gdzie wysnuwam taka teze. I kontrpytanie: dlaczego wymyslasz bezsensowne zarzuty?

Bo z góry zakładasz, że jakakolwiek forma dialogu z czytelnikami na temat pełniaków musi okazać się klapą.

>>>I to jest dowód, że uznaje kogoś za idiotę? Czy tez moze efekt znajomosci realiow rynku i sytuacji na nim?

Wiadomo, że nie ma sensu pytać ich o konkretne tytuły, które chcieliby znaleźć w piśmie, bo - jak już stwierdziłeś - nierealne jest spełnienie tych próśb. Ale gdybyście napisali parę zdań o tym jak wygląda pozyskiwanie licencji i na jakie trudności przy tym natrafiacie, a następnie poprosili czytelników, żeby podzielili się z wami swoim uwagami na ten temat, to - wydaje mi się - łatwiej by wam było podejmować decyzje w sprawie wykupu licencji.

>>>Raz, ze to sa sprawy objete tajemnica sluzbowa. Dwa, ze np. informacja, ze od pol roku firma X mowi, ze za tydzien juz na pewno podpisza uzgodniony kontrakt na kilka naprawde swietnych gier, ale ciagle im cos przeszkadza - jak ni bol glowy prezesa, to odszczurzanie firmy czy plamy na sloncu, i ciagle obiecuja "ale za tydzien to juz na pewno" - co ta wiedza da Krzychowi z Tych, czy Mariuszowi ze Swiebodzina i w jaki sposob sprawi to, ze kupimy lepsze pelniaki? Mozesz mi tak po ludzku i konkretnie wyjasnic?

Zastanawiając się jaką grę z kilku będących w waszym zasięgu dołączyć do pisma, zajrzelibyście do statystyk odnosnie ulubionych gatunkow gier i tyle.

>>>Jasne. Powiemy, ze mamy na oku gre X, a konrencja zaraz sie dowie "o, to te gre mozna kupic?!" i podbije cene albo co... Genialne. To moze jeszcze podajmy kod dostepu do redakcyjnego konta :)

Nie znaczy to oczywiście, że jeśliby się np. okazało, że 60% najchętniej gra w FPSy, to dołączalibyście po 2-3 strzelanki do każdego numeru,

>>>No dbora, 99% powie, ze chce FPSy. A firmy beda mialy w ofercie same RPG. I co wtedy?

gwiżdżąc na preferencje pozostałych 40%. Co wam szkodzi zwyczajnie porozmawiać z czytelnikami?

>>>A niby co ja teraz robie?

Prawda jest taka, ze na niektore rzeczy i do niektorych spraw dostepu nie macie, tak jak ja tez nie wiem o wielu rzeczach, ktore CDA dotycza i sa zalatwiane na duzo wyzszym szczeblu niz ja siegam. W wojsku tez general nie rozmawia z szeregowacami o swej taktyce, life is brutal.

<<<No pewnie, bo kazdy gosc, co tydzien temu kupil kompa bez problemu odpali sobie gre spod DOS pod XP, wystarczy tylko 3-stronicowy poradnik drobna czcionka. Ktos taki NA PEWNO nie odesle plytki z komentarzem "nie dziala!" albo wyzwiskami "wy zlodzieje, sprzedajacie niedzialajace gierki" i bedzie ciagla kupowal CDA, bo uwielbia wydawac kase na gry, ktore za Chiny my sie nie uruchamiaja.

.

Nie rozumiem, czemu na mnie naskakujesz. Przecież napisałem, że rozumiem twoje argumenty.

Bo po prostu jestes 20002 osoba, ktorej sie wydaje, ze wczesniej nikt o to nie pytal i odkryla rewelacje na miare "to podajcie kilka gier na stronie WWW i my sobie wybierzemy te, ktora chcemy". Sorki, ale jak sie ktorys raz odpowiada na DOKLADNIE te same pytania (w FAQ tez cos o tym jest) to sie po prostu czlowiek jednak troszke irytuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to niegrzecznie pytać jak ma na imię i na nazwisko Smuggler czy inny redaktor.

Ale ja nie pytam się o imię i nazwisko , tylko o pseudonim.

Pod jakim pseudonimem ukrywa się Pan Jan Jankowski?

Podejrzewam, że odpowiedź znajduje się w którymś z numerów rocznicowych, ale włśnie zaniosłem na śmietnik

20 kg. starych numerów CD Action i straciłem źródło wiedzy.

Proszę o odpowiedź. Czy Jan Jankowski to

a) Allor?

B) być może to Smuggler?

c) Cormac?

d) dawno temu był taki redaktor Lord Yabol.

e) Eld?

f) faktycznie nie wiem kto to być może, ale pewnie nie

g) gem.ini ( na pewno to nie Gem) więc raczej Ghost?

h) hut sędzimir?

i) i może mi ktoś odpowie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to niegrzecznie pytać jak ma na imię i na nazwisko Smuggler czy inny redaktor.

Ale ja nie pytam się o imię i nazwisko , tylko o pseudonim.

Pod jakim pseudonimem ukrywa się Pan Jan Jankowski?

Jan Jankowski to po prostu Janek. :) Nie pisze artykulow - zajmuje sie przygotowaniem plyty do tloczenia, sprawami technicznymi zwiazanymi z WWW i tego typu rzeczami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to niegrzecznie pytać jak ma na imię i na nazwisko Smuggler czy inny redaktor.

To zależy od punktu widzenia. Ja nie mam żadnych oporów do pisania na ty do osób o wysokim stopniu doświadczenia. (czyt. wiek)

Podejrzewam, że odpowiedź znajduje się w którymś z numerów rocznicowych, ale włśnie zaniosłem na śmietnik

20 kg. starych numerów CD Action i straciłem źródło wiedzy.

Straciłeś źródło wiedzy!!! To zrób rozbieg i zanurkój w śmietniku w poszukiwaniu swojej wiedzy.

<<Smu... eeeep... niewazne!

Uzupełnię kropeczki: "zje" i "any".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smuggler

Trochę rozczarowała mnie rozmowa z tobą. Przynajmniej wiem teraz trochę więcej o kulisach waszej pracy, rozwiałeś też kilka moich wątpliwości i złudzeń - i za to wielkie dzięki - ale po osobie twojego pokroju spodziewalem sie jednak bardziej przyjacielskiego (albo przynajmniej wyrozumiałego) tonu. Rozumiem, że może dla ciebie dyskusja ze mną to żadna przyjemność, bo gości takich jak ja, którzy pytają o pierdoły i chcą mieszać w nie swoje sprawy są tysiące, ale niesmak pozostaje.

Aha, w dalszym ciagu sądzę, że nie do końca się zrozumielismy, bo ja wcale nie proponowałem stworzenia listy gier, których życzą sobie czytelnicy i którą mielibyście się kierować. Ja was po prostu chciałem zachęcic do otwartej dyskusji... Dobra, nie wracajmy już do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę rozczarowała mnie rozmowa z tobą. Przynajmniej wiem teraz trochę więcej o kulisach waszej pracy, rozwiałeś też kilka moich wątpliwości i złudzeń - i za to wielkie dzięki - ale po osobie twojego pokroju spodziewalem sie jednak bardziej przyjacielskiego (albo przynajmniej wyrozumiałego) tonu.

Widocznie przeliczyłeś się ze swoimi spodziewaniami. Co do tonu twojego rozmówcy, to się nie dziwię, bo wszędzie napotykamy się na chamów.

Ja was po prostu chciałem zachęcic do otwartej dyskusji... Dobra, nie wracajmy już do tego.

Równie dobrze mogłeś zachęcać krzesło do tanczenia. Tyle, że krzesło przynajmniej nie będzie się panoszyć. Panowie z redakcji wiedzą najlepiej i niepozwolą ci zniszczyć swojego małego wyimaginowanego świata, w którym są nieomylni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem' date=' że to niegrzecznie pytać jak ma na imię i na nazwisko Smuggler czy inny redaktor.

Ale ja nie pytam się o imię i nazwisko , tylko o pseudonim.

Pod jakim pseudonimem ukrywa się Pan Jan Jankowski?

<<Smu... eeeep... niewazne! :)[/quote']

Skoro jesteśmy przy Janie Jankowskim... Czy to ten o którym w jednym z GameWalkerów bodajże CormaC wspomniał w zdaniu: "Ciesz się, że nie siedzisz juz na miejscu gdzie Jaś przychodzi przez piętnaście minut podniecać się nowym skillem...Niektórzy siedzą."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<<Smu... eeeep... niewazne! :)

Skoro jesteśmy przy Janie Jankowskim... Czy to ten o którym w jednym z GameWalkerów bodajże CormaC wspomniał w zdaniu: "Ciesz się, że nie siedzisz juz na miejscu gdzie Jaś przychodzi przez piętnaście minut podniecać się nowym skillem...Niektórzy siedzą."

Nie, to bylo o Jasiu z DTP, maniaku WoW-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<<Smu... eeeep... niewazne! :)

Skoro jesteśmy przy Janie Jankowskim... Czy to ten o którym w jednym z GameWalkerów bodajże CormaC wspomniał w zdaniu: "Ciesz się, że nie siedzisz juz na miejscu gdzie Jaś przychodzi przez piętnaście minut podniecać się nowym skillem...Niektórzy siedzą."

Nie, to bylo o Jasiu z DTP, maniaku WoW-a.

Maniaku WoW-a? To jest stadium "wkręcenia się w gierkę" wyższe od Elda czy równe? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniaku WoW-a? To jest stadium "wkręcenia się w gierkę" wyższe od Elda czy równe? :D

chlopcze ja WoW-a nie tknalem sie w domu od pol roku. natomiast jasko po przyjsciu z pracy nie zdejmuje prawdopodobnie butow, tylko siada do kompa i do 2 w nocy trzepie itemy

Pytanie do Elda:

Czy słuchasz tylko i wyłącznie metalu i innej muzyki nie trawisz, czy jednak jesteś w stanie splugawić się czasami słuchaniem muzyki z innego gatunku?

lubie filmowa na ten przyklad, ale bez przesady... 99.9999999% to metal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniaku WoW-a? To jest stadium "wkręcenia się w gierkę" wyższe od Elda czy równe? :D

chlopcze ja WoW-a nie tknalem sie w domu od pol roku. natomiast jasko po przyjsciu z pracy nie zdejmuje prawdopodobnie butow, tylko siada do kompa i do 2 w nocy trzepie itemy

>>> wiesz, że zepsułeś mi humor na całe wakacje?? Nazywając mnie chłopcem przypomniałes mi znienawidzoną (chyba przez wszystkich) chemicę z mojego liceum... Tylko ona mnie tak nazywa udzielając mi reprymendy...:D A co do Jasia. Ja bym się obraził o to "trzepanie" na jego miejscu:D

Pytanie do Elda:

Czy słuchasz tylko i wyłącznie metalu i innej muzyki nie trawisz, czy jednak jesteś w stanie splugawić się czasami słuchaniem muzyki z innego gatunku?

lubie filmowa na ten przyklad, ale bez przesady... 99.9999999% to metal

A co z muzyką z drugowojennych erteesów?? tych marszowych kawałków?? Bo przecież dużo grasz w takie gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. W Tipsomaniaku 2006 kiedy to był plebiscyt na grę dziesięciolecia, daliście spis pełnych gier oraz numer (numer gazetki w którym była owa gra wydana) do niej przypisany. Nieznalazłem jednakże pierwszych bodajże 12 numerów. czy to oznacza że prawie przez cały pierwszy rok istnienia Cd-Action nie było dodawanych gier? Czy też nie pamiętacie jakie one były (choć w to wątpie :wink: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do wydania CDA.

Numer październikowy wyjdzie (tak mi sie zdaje) 2 października wieć czy to oznacza że numer listopadowy wyjdzie (tez jak mi sie zdaje) 30 października? A jeżeli tak czy to oznacza powrót do miesięcznego wyprzedzenia wydawania numeru czy znowu będziecie robić numery specjalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące modyfikowania gier (podam to na przykładzie PES 6) kupiłem oryginalną gre ale troche mi się znudził brak licencji piłek itp. więc zmieniłem prawie wrzystko ligi (angielska niemiecka) wrzystkie koszulki dla klubów i reprezentacji piłki muzyka wygląd menu stadiony (wrzystko z pewnych serwisów internetowych) Uważacie to za cos normalnego ,kradzież tych licencji ,jakiś rodzaj piractwa ,czy coś innego :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...