Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Pytania do redakcji cz. 6 [archiwum]

Polecane posty

pytanie do calej redakcji:

czy zgodzicie się ze mną mówiąc,że płytka z lutego 1992,a w sumie 2 płytki to najlepsze płyty jakie dotąd wypuściliście?

Ludzie,tam był Motor Mash!!Tam było demo AvP!!

a pamietacie taką płytkę,całą czarną,na płytce było napisane co się na niej znajduje...nie pamiętam który to był nr...w każdym bądź razie tam było demo Hyperblade,czy ktoś z was,ma jeszcze taką pamięć lub taką chętkę na stare gry? :P

:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>jest podana ocena, jest srednia z netu - wnioski mozna sobie wyciagnac na ich podstawie.

Sęk w tym, że choć gra X ma ocenę 6 czy 7, to mimo że w dziesięciostopniowej skali wygląda to nawet nieźle, w praktyce wcale takie nie jest. Nie jest jasno zdefiniowane, jaką wagę ma każda nota. Tym samym jeden recenzent grze, która mu się specjalnie nie spodobała, ale jednak posiedział nad nią chwilę da ocenę 4, a drugi - mimo, że ma dokładnie te same odczucia - wystawi 7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy EGM ma samochód, a jeśli tak czy jest to Toyota? (pytam na poważnie, bo spotkałem jakiegoś faceta w złotawej Toyocie, który wyglądał praktycznie tak samo jak EGM).

PS Gdzie mogę znaleźć jakieś sprawozdanie z imprezy na Helu? Wszędzie szukam, ale nigdzie nie ma :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz mi co się stanie jeśli przypadkiem zainstalujesz takiego gniota? Stracisz pieniądze? Rodzinę, przyjaciół? Nie, stracisz tylko troszkę czasu co raczej wielką tragedią nie jest. Pełne recenzje myślę, że mają doradzić w sprawie kupić czy nie kupić a w tym przypadku gdy i tak kupujesz czasopismo dla samego czytania nie tylko dla gier to nic nie tracisz nawet jak zainstalujesz tą grę, jeżeli będzie całkiem fajna to ok, jak będzie beznadziejna to zaraz ją skasujesz i nie będzie problemu.

Są tacy dla których czas jest cenniejszy niż pieniądze. Natomiast jeśli masz takie zdanie o przeznaczeniu recenzji, jak napisałeś, masz rację, nie ma o co się spierać. Tylko, że ja np. nie czytam CDA, by zaplanować wydatki, tylko by być zorientowany w branży gierkowej. Jak napisałem czytam recenzje, bo jestem ciekaw, co o poszczególnych produktach myślą profesjonaliści. Poza tym argument, że sam mogę sprawdzić, a jak się nie spodoba, wyłączyć, nie przekonuje, bo żeby ocenić całą grę, nie wystarczy początek, trzeba ją przejść do końca. Przecież pierwsza połowa gry może być denna, a druga cudna np.

Poza tym zauważ, że jak CDA zrecenzowało by grę w tym samym numerze w którym ją wydaje (w przypadku polskich premier) to czego by nie napisali, zawsze by się znalazły jakieś krzyki protestu bo: jak dadzą wysoką notę a komuś się coś nie spodoba zaraz będą krzyki "piszecie dobrą recenzję bo grę teraz daliście na CD i jesteście nierzetelni". Jeśli grę zjadą i dadzą niskie noty to będzie krzyk "po co daliście grę na płycie skoro to takie dziadostwo jest". Zawsze będzie źle, więc najlepiej nie recenzować i pozwolić graczom zadecydować co myślą o grze.

Jak pisałem - nie dość widać zrozumiale - nie chodzi o to, by pisali dobrze, żeby robić sobie reklamę, bądź żeby pisali źle, żeby się ich nie czepiali. Chodzi o to, żeby pisali prawdę i nic nie przemilczali, pisali obiektywnie nawet o tym, co ich zahacza. Naprawdę jestem taki naiwny, że oczekuję czegoś takiego od dziennikarzy?

Proszę Smuggler nie krzycz na mnie tym razem :)
Tym razem nie bede bo powiedziales dokladnie to, co ja bym powiedzial,

Chlip, chlip... Chyba spełniło się Twoje marzenie :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy dla których czas jest cenniejszy niż pieniądze. Natomiast jeśli masz takie zdanie o przeznaczeniu recenzji, jak napisałeś, masz rację, nie ma o co się spierać. Tylko, że ja np. nie czytam CDA, by zaplanować wydatki, tylko by być zorientowany w branży gierkowej. Jak napisałem czytam recenzje, bo jestem ciekaw, co o poszczególnych produktach myślą profesjonaliści. Poza tym argument, że sam mogę sprawdzić, a jak się nie spodoba, wyłączyć, nie przekonuje, bo żeby ocenić całą grę, nie wystarczy początek, trzeba ją przejść do końca. Przecież pierwsza połowa gry może być denna, a druga cudna np.

Gra powinna być taka, aby albo całość była dobra albo początek żeby przyciągnąć do dalszej rozgrywki, ja nie widzę sensu grania na siłe "bo może dalej jest lepiej". Jak gra na początku jest słaba to się z nią dalej nie męcze. Ja nie traktuję recenzji tylko jako pomocy do planu wydadtków, ale jednak w takim przypadku recenzja przydaje się bardziej, niż gdy tak czy siak grę będziesz miał.

Jak pisałem - nie dość widać zrozumiale - nie chodzi o to, by pisali dobrze, żeby robić sobie reklamę, bądź żeby pisali źle, żeby się ich nie czepiali. Chodzi o to, żeby pisali prawdę i nic nie przemilczali, pisali obiektywnie nawet o tym, co ich zahacza. Naprawdę jestem taki naiwny, że oczekuję czegoś takiego od dziennikarzy?

Chlip, chlip... Chyba spełniło się Twoje marzenie :wink: .

Źle mnie zrozumiałeś. Nie chodzi o to, że stucznie recenzowali by grę, ale właśnie pisząc to co o grze myślą tak czy owak narazili by się czytelnikom bo zawsze było by źle.

A teraz może skończmy offtopa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że choć gra X ma ocenę 6 czy 7, ... Nie jest jasno zdefiniowane, jaką wagę ma każda nota. Tym samym jeden recenzent grze, która mu się specjalnie nie spodobała, ale jednak posiedział nad nią chwilę da ocenę 4, a drugi - mimo, że ma dokładnie te same odczucia - wystawi 7.

Z takim podejściem to nie ma znaczenia czy ocen jest 1 czy 10. Zawsze to bowiem subiektywne odczucie recenzenta. Tylko własnoręczne przetestowanie da Ci pewność, ale recenzje są przecież po to by własnoręcznie nie testować. Tak więc jeśli tego nie chcesz nie masz wyboru i musisz się zdać na subiektywizm oceniających, pewne uproszczenia w porównywaniu i statystykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś "nowe" wieści nt. Klubu Gracza/ Kompanii Graczy Cenegi?

Bo sam Klub od ponad roku nie może wystartować, a z tego co Pisał Q'nik w kwietniu chyba to Klub miał ruszyć lada dzień. jest sierpień, a Klub jak stał tak stoi.

Może przydała by się kolejna interwencja i ponowne opisanie tego casusu na łamach CDA?

Jak tysiące innych czuję się oszukany - zbierałem punkty którymi teraz nie mogę nic zrobić.

NO i wykrakałem :) kilka godzin po moim poście z narzekaniami jest info: http://www.cenega.pl/?ID=5662

Teraz mam pytanie czego dotyczyć będzie wrześniowa Interwencja CDA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ma znaczenia czy ocen jest 1 czy 10. Zawsze to bowiem subiektywne odczucie recenzenta. Tylko własnoręczne przetestowanie da Ci pewność, ale recenzje są przecież po to by własnoręcznie nie testować. Tak więc jeśli tego nie chcesz nie masz wyboru i musisz się zdać na subiektywizm oceniających, pewne uproszczenia w porównywaniu i statystykę.

OK, ja to rozumiem. Zmierzam po prostu do tego, że afiszowanie się grami ze średnią w internecie 6-7 jest trochę nie na miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Huta: (i ewentualnie reszty ekipy)

1. Słuchasz polskiego HH?

2. Co myślisz o Kaliber 44?

3. Która ich płyta najbardziej przypadła Ci do gustu?

Reszta:

1. Udzielacie się na innych forach poza tym?

2. Gracie jeszcze w Enemy Territory?

3. Jeśli tak, to na jakich serwerach i o jakiej porze? :twisted:

I dodatkowo pytanie do sekretarki:

Czy pamięta pani początek roku 2000, kiedy odebrała pani telefon i usłyszała prośbę o Tomb Raider 3 na coverze? :D (Miało się pomysły... Sekretarka powiedziała, że się takimi sprawami nie zajmuje, ale chyba się postarała, bo 5 lat później już sobie pykałem :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ja to rozumiem. Zmierzam po prostu do tego, że afiszowanie się grami ze średnią w internecie 6-7 jest trochę nie na miejscu.

No to co jest na miejscu. Podanie oceny z CDA? Wydaje mi się jednak, że średnia z ocen (czym więcej tym lepiej oczywiście, nawet jak są obarczone opisanymi przez Ciebie przypadłościami) będzie jednak bardziej obrazowa niż ocena z CDA czy brak jakowej. Ostatecznie przecież każdy sam może sobie sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ja to rozumiem. Zmierzam po prostu do tego, że afiszowanie się grami ze średnią w internecie 6-7 jest trochę nie na miejscu.

No to co jest na miejscu. Podanie oceny z CDA? Wydaje mi się jednak, że średnia z ocen (czym więcej tym lepiej oczywiście, nawet jak są obarczone opisanymi przez Ciebie przypadłościami) będzie jednak bardziej obrazowa niż ocena z CDA czy brak jakowej. Ostatecznie przecież każdy sam może sobie sprawdzić.

A po co te oceny? Smuggler twierdzi, że mają nas one zachęcić do grania. Można z tego wywnioskować, że bez zachęty wielu graczy by ich nie ruszyło. Po co w takim razie CDA zamieszcza gry, które nawet zdaniem redakcji są nieszczególne? Tylko nie piszcie, że za tę cenę nic lepszego nie można dostać. Wystarczy zajrzeć do dowolnego numeru pisma, żeby znaleźć tam 2-3 ciekawe, ale niezbyt rozreklamowane gry. Po kilkunastu miesiącach z pewnością dałoby się je załatwić. I nie zapominajmy o wiecznie młodych klasykach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_ssj-->Najczęściej w 1 numerze CDA jest 1 w miare dobra gra a pozostałe to jakieś kaszanki(tzn.4-6+ :P ) czy cusik takiego.Ale zawsze to lepiej dla pisma jak są 3 gierki (słaba,słaba,dobra) niz jedna dobra.

Bo zawsze moze ktos w ta słabsza tez zagra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_ssj-->Najczęściej w 1 numerze CDA jest 1 w miare dobra gra a pozostałe to jakieś kaszanki(tzn.4-6+ :P ) czy cusik takiego.Ale zawsze to lepiej dla pisma jak są 3 gierki (słaba,słaba,dobra) niz jedna dobra.

Bo zawsze moze ktos w ta słabsza tez zagra.

Ale przecież te słabe tez trochę kosztują. Nie lepiej przeznaczyć kasę z nich na coś lepszego, lub po prostu obniżyć cenę pisma?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie wiadomo* ile pismo daje za "słabsze gry" może te gry które mamy na cover dvd są najlepsze jakie pismo mogło mieć do zaoferowania nam-kupującym.

Cóż w tym wypadku trzeba zapytać sie kogos z redakcji.

A wszelkie niewiadome są na kożyść oskarżonego :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co te oceny? Smuggler twierdzi, że mają nas one zachęcić do grania. Można z tego wywnioskować, że bez zachęty wielu graczy by ich nie ruszyło.

>>>Bo tak jest w rzeczy samej. Nie wszyscy orientują się w grach na tyle dobrze by bez pomocy ocenić czy gra warta jest grzechu czy nie. Dla mnie dla odmiany takie oceny dla zaspokojenia ciekawości są przydatne. Przecież nie musisz ich czytać a nawet jak przeczytasz to nie wywierają żadnego przymusu.

Po co w takim razie CDA zamieszcza gry, które nawet zdaniem redakcji są nieszczególne?

>>>A twierdzą że ponadczasowe hity zamieszczają? Są po prostu grywalne o ile trafią w gust gracza. Stąd też właśnie 3-4 bo prawdopodobieństwo trafienia w szerszą grupę się zwiększa.

Tylko nie piszcie, że za tę cenę nic lepszego nie można dostać. Wystarczy zajrzeć do dowolnego numeru pisma, żeby znaleźć tam 2-3 ciekawe, ale niezbyt rozreklamowane gry. Po kilkunastu miesiącach z pewnością dałoby się je załatwić.

>>>No to podrzuć parę propozycji. Takie gdybanie jest łatwe, a i patrzysz przez własną perspektywę tylko. Przykład pierwszy z brzegu. Defendr z ostatniego numeru - remake klasyki... (no ale skoro Ci nie pasi to nie pasi wszystkim pewnie), Ubersoldier... ciekawa gra ale niezbyt rozreklamowana, ot taki średniak gatunkowy.

Ale przecież te słabe tez trochę kosztują. Nie lepiej przeznaczyć kasę z nich na coś lepszego, lub po prostu obniżyć cenę pisma?

>>>No a jakby drukować na papierze gazetowym to byłoby jeszcze taniej , do tego zmniejszyć liczbę stron tak do 16... nooo to dopiero kasy na super pełniaki by było!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoZy

No chyba nie chcesz, żebym zaczął wymieniać konkretne tytuły, jakie chciałbym znaleźć w cda? "Siema. Zamieścicie kiedyś XXX?. Pzdr." Sam byś mi za to dał warna. ;P

Mój wniosek jest taki: redakcja powinna zwyczajnie pogadać z czytelnikami na temat pełniaków. Jakaś ankieta by się przydała typu: "wolisz jedną lepszą grę na coverze czy kilka średnich przedstawicieli różnych gatunków?" Należy poznac gusta graczy, bo to przecież pod nich robione jest pismo. A na razie odnoszę wrażenie, że redakcja wie lepiej i nie ma zamiaru o nic się nas pytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałem dzisiaj w kiosku Ubersoldiera w jakimś PC HIT :shock:.

Jak to się stało? Czy dystrybutor może udzielić licencji na grę do dwóch czasopism... ekhm... przyjmijmy, że konkurencyjnych ;), które wychodzą w tym samym czasie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałem dzisiaj w kiosku Ubersoldiera w jakimś PC HIT :shock:.

Jak to się stało? Czy dystrybutor może udzielić licencji na grę do dwóch czasopism... ekhm... przyjmijmy, że konkurencyjnych ;), które wychodzą w tym samym czasie?

Traktowalbym raczej PC HITa jak tania serie gier, a nie jak czasopismo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...