Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Co bym zmienił w CDA? cz. II

Polecane posty

- na święta powinna być jedna płyta z ekstra pełniaczkiem smile_prosty2.gif

Nie da się, oni i tak robią, co w ich mocy.

- usuńcie tą cholerną reklamę z tyłu z tą Razer Mamba i dajcie jakąś inną tongue_prosty.gif

Podpisali umowę, zastanów się ;O

- do każdej (niekoniecznie) mega recenzji dajcie wersje demo, lub darmowy odpowiednik.

Dema dużo ważą, nie zawsze da się to zmieścić na płycie.

- okładki do tipsomaniaków, bo się gniotą xD

Jak będziesz dbał, to się nie pogniotą.

- specjalna strefa hardware gdzie opisujecie różne rzeczy o komputerze, konsolach itp.

A dział Sprzęt to pies?

- Tipsy jako nowy dział

Masz tego od groma w internecie + i tak gry są teraz za łatwe.

- więcej AR

SMG decyduje i sam wiele razy tłumaczył, że AR zależy od tego jak MY piszemy do niego listy.

- raz na wieki dać jakąś książkę i wydać normalny cda w normalnej cenie i ten book edyszyn za np. 25pln

Wątpię, że jest taka możliwość. Nie wiadomo czy by się sprzedało + książkę możesz kupić sam. Wystarczy, że wrzucają e-booki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Dajcie znowu podpisy konfiguracji, na których gracie i najlepiej żeby były w każdej grze. Kiedy takowe były to miały miejsce tylko w kilku tytułach czego nie rozumiałem

2) Pewnie nie będę oryginalny jak poproszę o powrót gamewalkera w stylu klasycznym

3) Konfigurator co miesiąc mile widziany. Mam na myśli powrót comiesięcznych trzech zestawów: Eco, Gamer i Power. To miało klimat i do dziś takowe czytam

4) Wróćcie do muzyczek na płytach w formie midów biggrin_prosty.gif

5) Niechaj powróci trzynasty numer tongue_prosty.gif

6) Powrót Ladies Corner w listach tongue_prosty.gif Panie powinny być wyróźniane gdyż tych ostatnio wyjątkowo mało ostatnimi czasy, szczególnie w listach, a dołączone do ogólnego AR łatwo przegapić tongue_prosty.gif

7) Trochę więcej miejsca na testy procesorów i kart graficznych. Przydałaby się wydajność po OC, jakie OC wyciągają Wasze egzemplarze danego sprzętu. Do tego przydałoby się wyjaśnienie co to znaczy średnie detale, a co max. Poza tym brakuje mi najważniejszego - minimalnego FPS'u. Co mi po 59 klatkach w Metro jak wiem, że na takim GTXie 680 po ustawieniu absolutnie wszystkiego wliczając w to MSAAx4 przy scenie z Hunterem mamy spadek nawet do 21 fpsów (dla porównania u siebie na GTXie 590 mam w tym miejscu spadek do 25 i to dopiero po OC [tak to jest 23, ale to przez wyjątkowo słabe OC tej karty])

8 ) (spacja celowa z powodu kodu forum zmieniającego 8 i nawias w emotkę [przydałoby się to zmienić :P]) Powrót Action Plusa z solucjami a przynajmniej dodane solucje chociaż jednej gry w numerze

9) Przydałby się dział - "Gry kiedyś a teraz", czyli opisywanie postrzegania starego systemu gier w dawniejszych czasach. Mam tu na myśli np sterowanie strzałkami zamiast WSAD'a, strafowanie, dodawanie split screena, czy powinien powrócić protokół TCP/IP i Split Screen w grach na PC, jakich gier dzisiaj brakuje a jakie są teraz w zbyt dużej ilości itd

10) Mógłby powstać artykuł nt fanbojowania danej firmy, co dzisiaj ludzie wolą (AMD, NVIDIA, Intel itd), napisanie, czy Wam się też zdaża fanbojować, a jeśli tak, to za jaką marką zawsze staliście.

To pierwsze 10, które mi przyszły do garnka na szybciora

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie punkty powyzej sprowadzaj sie do "robcie CDA tak, jak w 2005". A sie nie da, bo czas i okolicznosci sie zmieniaja, i trzeba na to reagowac. Dlaetgo np. teraz sie NIE DA robic co miesiac konfiguratora. jak kiedys, bo kiedys co miesiac niemal wychodzily nowe modele kart itd. a teraz nie. Wiec po diabla przez pare miesiecy testowac te same praktycznie zestawy? Dlaczego sie nie da - tlumaczylem to juz wiele razy i naprawde mi sie nie chce powtarzac, wiec sprowadzmy to do jednego - wiekszosci postulatow NIE DA SIE obecnie zrealizowac.

PS. Action Plus z solucjami. To moze jeszcze reaktywowac PC Shareware z dyskietka, a do CDA dolaczac 1 plyte CD w foliowej kopercie? No litosci! Siedzisz sobie w necie, w kazdej chwili mozesz wyguglac "[tytul gry] + solucja, ale nie - lepiej czekac na Action Plus, moze za pol roku dadza do niej solucje? Naprawde to ma sens? :wallbash:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6) Powrót Ladies Corner w listach tongue_prosty.gif Panie powinny być wyróźniane gdyż tych ostatnio wyjątkowo mało ostatnimi czasy, szczególnie w listach, a dołączone do ogólnego AR łatwo przegapić tongue_prosty.gif

Panie nie zajmują się i nie interesują takimi pierdołami, jakimi są gry komputerowe. One wolą wykorzystać czas na granie w sposób bardziej pożyteczny, na przykład... malując paznokcie :trollface: .

A, co do zmian w CD-Action, to po co zmieniać coś, co jest dobre :) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawiałem się jak dobra była pierwsza cześć Diablo [przy okazji premiery trzeciego diabła] pomijając sentymenty i zostawiając suche fakty. Wpadłem na pomysł działu w CDA, który mógłby się testowo pojawić. Tytuł działu to coś w stylu ? W poprzednim wcieleniu?, ? W poprzednim odcinku? itp. Jego zawartością mogłyby być fragmenty recenzji poprzednich części danej serii gier np.: GTA,wspomnienia redakcji,oczekiwania od nowej części, mini recenzje, różnice pomiędzy częściami itp.

Komentarze redakcji nie musiałyby być tak wymuszone jak w przypadku gamewalkera do tego nutka nostalgii na temat wcześniejszych części np.: AC, czym miała być seria a czym się stała.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zniesmaczony odpowiedzią na konkurs SMS-owy z nr 10/2012(208) dotyczący SAMSUNGA. Wysyłam zgłoszenie, odpowiadam na pytanie a otrzymuję informację że termin konkursu minął i mam przejść do bierzącego wydania. Sprawdzam czy abym na pewno nie dał przysłowiowego ciała. Nie! Jednak w ogłoszeniu termin jest zakreślony do 24 września. Co więc mam zrobić ? Na kogo ewentualnie nakrzyczeć!!!

Może tak szanowne CDA udzieli mi stosownej odpowiedzi co do dalszego postępowania z tym że konkursem i tak zadziwiającą odpowiedzią na konkurs!

Pozdrawiam Cheelyman!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłbym Gamewalkera. Najlepsza część CDA, szkoda, że rozmieniła sie na drobne...

Ale jak redaktorzy mieli już dość, to nie było sensu tego ciągnąć, zwłaszcza, że są ludzie, których wkurzało allorowe "przygodówki są do d..." pod każdym tytułem z tego gatunku :P. Liczba felietonów także stale się zmniejszała, bo redaktorom odechciało się cokolwiek pisać.

Też ubolewałem kiedyś nad zniknięciem tego działu, no ale trudno, trzeba się z tym pogodzić, bo żeby go przywrócić, to trzeba mieć chęci i pomysły, żeby znowu po góra kilku numerach nie zniknął z łamów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi, więc pewnie GW już nie ujrzymy w takiej formie, w jakiej był kiedyś. Cóz. Zostają mi moje numery archiwalne, które ciągle sobie odświeżam smile_prosty.gif

Tak, też lubię sobie czasem wrócić do tych felietonów, bo całkiem ciekawe tematy podejmowały, można było np. poczytać o jakichś fajnych książkach itp. Ale i tak najbardziej ponadczasowe są rysunki Lenca :trollface:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłbym, hm, powiedzmy dwumiesięczny cykl przywracania recenzji gier sprzed kilku lat. Dzięki temu moglibyśmy porównać, jakie wymagania co do gier były np. 7 lat temu, a jakie mamy teraz. A Ci, którzy nie czytali w tamtym czasie CDA mieliby okazje ocenić styl recenzji z epoki kamienia łupanego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym 1-2 strony więcej na luzie, bo jest ciekawe. :)

Nie jest to o grach, ale można dodać, chyba, że trzeba będzie podwyższyć cenę, to nie.

A było w CDA kiedyś takie coś jak Konsolowcy vs. Pecetowcy?

Albo coś w stylu "Mamo, jeszcze godzinkę." - czyli opinia rodziców/dorosłych (którzy nie grają) o grach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłbym Gamewalkera. Najlepsza część CDA, szkoda, że rozmieniła sie na drobne...

Ale jak redaktorzy mieli już dość, to nie było sensu tego ciągnąć, zwłaszcza, że są ludzie, których wkurzało allorowe "przygodówki są do d..." pod każdym tytułem z tego gatunku tongue_prosty.gif. Liczba felietonów także stale się zmniejszała, bo redaktorom odechciało się cokolwiek pisać.

Też ubolewałem kiedyś nad zniknięciem tego działu, no ale trudno, trzeba się z tym pogodzić, bo żeby go przywrócić, to trzeba mieć chęci i pomysły, żeby znowu po góra kilku numerach nie zniknął z łamów.

Ale co z toi na przeszodzie by pisać na jakiej konfiguracji testowali daną grę. 3 różne konfigi pod grą mogłyby wrócić. Jeśli chcecie olać wszystkie punkty, które wymieniłem, to ok, ale ten jeden chyba byłby dobry dla wielu graczy zgadza się ? Zaraz pewnie napiszesz Smugglerze, że od tego jest internet i google by sprawdzić sobie wymagania każdej gry, ale

1) Nie każdy ma dostęp do neta

2) Wymagania podane przez producenta a rzeczywiste często się różnią.

3) W końcu to ma być czasopismo, więc nie powinno się sugerować internetem, prawda ?

4) Nie każdy ma taką maszynę jak ja (czytaj sig). Poza tym miło się czytało na jakiej konfiguracji jak dana gra chodziła. Zawsze też dopisywaliście np, że na ATI gra się krzaczyła, a wymagania tego czy owego nie za bardzo zgadzała się z tymi na pudełku/pliku readme. Nie mam pojęcie dlaczego z tego zrezygnowano. Tak samo jak faktu, że taka notka była tylko w co którejś tam grze, ale wtedy przynajmniej była. Dlaczego z tego zrezygnowano jak się Ciebie zapytowywuję ? :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co z toi na przeszodzie by pisać na jakiej konfiguracji testowali daną grę. 3 różne konfigi pod grą mogłyby wrócić.

Na przeszkodzie stoi brak czasu i mocy przerobowych, by testować grę na różnych konfiguracjach. Poza tym wiele gier multiplatformowych dostajemy i testujemy w wersjach konsolowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...