Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Co bym zmienił w CDA? cz. II

Polecane posty

Ale co z toi na przeszodzie by pisać na jakiej konfiguracji testowali daną grę. 3 różne konfigi pod grą mogłyby wrócić.

Na przeszkodzie stoi brak czasu i mocy przerobowych, by testować grę na różnych konfiguracjach. Poza tym wiele gier multiplatformowych dostajemy i testujemy w wersjach konsolowych.

Czyli chcecie całkowicie zrezygonować z jakiejkolwiek informacji o wymaganiach danej gry ? Mam na myśli szczególnie przyszłe wymagające tytuły takie jak za pewne Metro Last Light czy Crysis 3 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś odpowie na mój pomysł o 1-2 więcej stron działu "Na luzie"?.geek.gif

Pewnie się nikt nie zgodzi. I ludzie do tego napiszą: "Po co? Przecież to pismo o grach, a nie jakaś księga żartów!"

I jeszcze bym zmienił to, żebyście chociaż raz na rok dawali grę na PS3 i XBOX360, albo na przemian.

Jeśli takie pytanie było już w FAQ, czy w tym temacie, to przepraszam, ale nie widziałem w FAQ tego pytania.

Założę się, że nie dodacie jakiejś gry na konsolę do numeru, bo pewnie się wam nie opłaca, ale poczekam na odpowiedź, może będzie cud. cheesy.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w CDA największym czasopiśmie o grach, komputerach itp. brakuje jakiegoś działu na temat e-sportu. Przydało by się coś o tym pisać tym bardziej, że w wielu grach mamy bardzo silnych zawodników i drużyny (mieliśmy dobrych w CS 1.6, teraz mamy w SC2 i LoLu). Do tego w Polsce zaczęły się odbywać bardzo duże zawody gamingowe. Nie jestem pewien ale chyba w newsach na stronie CDA nie udało mi się przeczytać nic o takich zawodach (nie liczę turnieju CDA w LoLa :) ). Czy jest w ogóle szansa, że jakiś taki dział się pojawi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym napisać o moim idealnym CDA, które zadowoliłoby maksymalnie 1% obecnych czytelników, ale marzyć nikt nie zabroni ;).

  • brak płyty - bonusy idą na stronę www, powstaje tam też dział ciekawych dem oparty na linkach do stron producenta, pełne wersje idą w niepamięć, spada cena pisma (do ok. 11 zł)*

  • koniec działu na luzie - to miks kilkunastu zabawnych stron www, do których wszyscy mają dostęp, więc szkoda na nie stron w piśmie

  • większy dział publicystyki - wielu tego nie docenia, ale redaktorzy CDA są świetni warsztatowo i po prostu miło się czyta ich wywody, a publicystyka daje większe pole do popisu niż recenzje i zapowiedzi**

  • powrót poradników - kursy z programowania, grafiki i inne, które pozwalają się rozwinąć i być może dać się wciągnąć w jaką gałąź informatyki lub dziennikarstwa

  • ignorowanie gier konsolowych - przy obecnej sytuacji na rynku chyba bardziej nierealne życzenie niż brak płyty, ale miało być subiektywnie więc jest - nie gram na konsolach, więc nie interesują mnie gry na nie wydawane

  • więcej mega testów - jest ich dosyć mało, a chętnie przeczytałbym czasem jaki monitor do 1000 zł jest teraz najlepszym zakupem dla gracza itp.

* - Ten punkt może wymagać szerszego wyjaśnienia. Kupuję jedynie świetne gry, które zapewniają mi wiele godzin dobrej zabawy na wysokim poziomie ze względu na tryb wieloosobowy (CoD, BF, ...) lub rozbudowaną rozgrywkę (GTA 4, STALKER, ...). Jako, że nie mam dużo czasu na granie nie potrzebuję stosu średniaków. Jedna-dwie pozycje potrafią mi wystarczyć na bardzo długo, a w obliczu Steam-owych i innych promocji w sieci, często kupuję gry za bezcen (1-4 euro).

** - W ostatnim numerze dział publicystyki był konkretny, to cieszy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym napisać o moim idealnym CDA, które zadowoliłoby maksymalnie 1% obecnych czytelników, ale marzyć nikt nie zabroni wink_prosty.gif.

Te zmiany to by co najwyżej ciebie zadowoliły tongue_prosty.gif.

brak płyty - bonusy idą na stronę www, powstaje tam też dział ciekawych dem oparty na linkach do stron producenta, pełne wersje idą w niepamięć, spada cena pisma (do ok. 11 zł)*

Ta, może niech jeszcze nazwę zmienią. Od samego począku płyta to jedna z głównych części składowych pisma i jedna z głównych przyczyn jego sukcesu. Poza tym pełniaki - nawet i teraz od czasu do czasu wrzucają bardzo fajne produkcje, których np. w sklepach normalnie nie ma i inne takie, więc proszę mi tego nie ruszać. To tak, jakbyś kazał wyrzucić, bo ja wiem, Freddy'ego z Queena.

Co ci w tych pełniakach nie pasuje? Człowieku, kiedyś to bym za taką herezję spalił na stosie bez mrugnięcia okiem w trybie natychmiastowym wink_prosty.gif. Co prawda dzisiaj trochę się dziwię na narzekania ludzi i ich oczekiwania co do pełniaków, ale nie każdy musi mieć tyle kasy na każdą grę oddzielnie. Albo ktoś lubi zbierać.

A skoro tak na grach oszczędzasz, to z ceną CD-A i kasą na nie nie powinieneś mieć żadnych problemów :trollface:.

koniec działu na luzie - to miks kilkunastu zabawnych stron www, do których wszyscy mają dostęp, więc szkoda na nie stron w piśmie

Ale nie każdemu chce się szukać, za to dział ten od lipca 1998 cieszy się ogromną popularnością. To tak jak PKP likwidujące połączenia kolejowe do Lublina z bodajże Rzeszowa, bo "za dużo ludzi nimi jeździło" trollface.gif.

]większy dział publicystyki - wielu tego nie docenia, ale redaktorzy CDA są świetni warsztatowo i po prostu miło się czyta ich wywody, a publicystyka daje większe pole do popisu niż recenzje i zapowiedzi

Owszem, publicystyki mogłoby być dużo. W odnowionym Playu poszli w tę stronę, ale ich teksty były marne i prowadziły donikąd, w CD-A ten element stoi na dużo wyższym poziomie.

]powrót poradników - kursy z programowania, grafiki i inne, które pozwalają się rozwinąć i być może dać się wciągnąć w jaką gałąź informatyki lub dziennikarstwa

Masz to wszystko w Internecie trollface.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak płyty

Od samego począku płyta to jedna z głównych części składowych pisma i jedna z głównych przyczyn jego sukcesu. (...) Co ci w tych pełniakach nie pasuje? Człowieku, kiedyś to bym za taką herezję spalił na stosie bez mrugnięcia okiem w trybie natychmiastowym wink_prosty.gif. (...)

Pomysł nie jest całkiem odrealniony, jakiś czas temu była nawet oficjalna ankieta, w której można było zagłosować na wymarzoną wersję CDA - jedną z opcji to było pismo bez płyty. Oczywiście opcja ta nie miała najlepszych wyników, ale skoro nie gram w pełne wersje z pisma, to wolałbym płacić za nie mniej i ich nie mieć. Według mnie to dość logiczne. smile_prosty.gif

Co prawda dzisiaj trochę się dziwię na narzekania ludzi i ich oczekiwania co do pełniaków, ale nie każdy musi mieć tyle kasy na każdą grę oddzielnie. Albo ktoś lubi zbierać. (...)

Cóż winne ponosi piractwo, ale nie tylko. Gdy półki w sklepach uginają się od tanich serii gier, a w internecie gry kosztują mniej niż pizza na mieście, to średniaki z 2008 nie robią już wrażenia, nawet jeśli są w cenie pisma.

Ta, może niech jeszcze nazwę zmienią.

Idąc tym tropem dziś powinniśmy kupować DVD-Action, a kiedyś może nawet Blu-ray-Action. No i co na to CD-Projekt? biggrin_prosty.gif

koniec działu na luzie

Ale nie każdemu chce się szukać, za to dział ten od lipca 1998 cieszy się ogromną popularnością. (...)

Skąd wiesz, że jest popularny? smile_prosty.gif W 1998 posiadałem jedynie C64, o PC czy internecie nie wspomnę. Dziś każdy ma dostęp do sieci, a strony oferujące duże ilości śmiesznych treści po prostu wysypują się z przeglądarki. Nie zasłaniajmy się lenistwem, bo to ściema.

]powrót poradników

Masz to wszystko w Internecie trollface.gif.

trollface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nie jest całkiem odrealniony, jakiś czas temu była nawet oficjalna ankieta, w której można było zagłosować na wymarzoną wersję CDA - jedną z opcji to było pismo bez płyty.

Jest odrealniony, bo nikt nie będzie inwestował w jakieś wersje bez płyty. Sam napisałeś, że nie była zbyt popularna, więc takie działania zupełnie się nie opłacają. To, że jednemu czytelnikowi płyta przeszkadza nikogo nie obchodzi.

Cóż winne ponosi piractwo, ale nie tylko.

W czym niby?

Gdy półki w sklepach uginają się od tanich serii gier, a w internecie gry kosztują mniej niż pizza na mieście, to średniaki z 2008 nie robią już wrażenia, nawet jeśli są w cenie pisma.

Zawsze można kupić ten numer, w którym jest interesujący zestaw pełniaków.

Skąd wiesz, że jest popularny? smile_prosty.gif W 1998 posiadałem jedynie C64, o PC czy internecie nie wspomnę. Dziś każdy ma dostęp do sieci, a strony oferujące duże ilości śmiesznych treści po prostu wysypują się z przeglądarki. Nie zasłaniajmy się lenistwem, bo to ściema.

Bo wiem, że jest popularny. Chcesz to sprawdzić na własną rękę - niech redakcja wywali Na Luzie z jednego numeru, to zobaczysz, jaka będzie panika i ryk przerażenia :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł CD-Action bez płyty nie jest odrealniony koncepcyjnie, finansowo zapewne tak. Niemniej pozwoliłem sobie na niszowe pomysły, ze względu na subiektywny wydźwięk całego wpisu. Nie oczekuję, że taka zmiana nastąpi, ale sama idea wydała mi się warta przedstawienia właśnie dlatego, że odbiega od popularnych obecnie poglądów.

Piractwo oraz legalne źródła tanich gier wysokiej jakości wpływa na wysokie oczekiwania czytelników względem pełnych wersji dołączanych do pisma. Wspomniałem o tym, bo napisałeś, że dziwi Ciebie to zjawisko. smile_prosty.gif

"Na luzie" natomiast jest mocno osadzone w historii pisma, ale czasy się zmieniają, pismo się zmienia, a działy odchodzą i przychodzą. Wiele rzeczy, które kiedyś było nie do pomyślenia teraz są stałymi elementem CDA (oceny punktowe gier, pisanie o grach na konsole itp.).

Zawsze można kupić ten numer, w którym jest interesujący zestaw pełniaków.

Trudno się z tym nie zgodzić. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele rzeczy, które kiedyś było nie do pomyślenia teraz są stałymi elementem CDA (oceny punktowe gier, pisanie o grach na konsole itp.).

Ale sam widzisz, że te rzeczy zostały dodane, a nie zabrane. Zniknęły takie działy jak Pomocna dłoń, bo to załatwia Internet i Forum Actionum. FPP Zone długo się trzymało, ale pewnie w końcu nie miał kto tego prowadzić, ale nie po to taka chlubna tradycja jak pełniaki została wprowadzona, żeby zaoszczędzić ledwie 3-4 zł. Płyta od zawsze była częścią CD-Action i być może na samym początku główną przyczyną sukcesu pisma, wywalenie tego to jak palikotowe nawoływania do Polaków, by wyrzekli się polskości tongue_prosty.gif.

Poza tym nie oszukujmy, jest pewnie ogromna rzesza ludzi, którzy pismo kupują dla tanich gier, usunięcie płyty być może zaowocowałoby obniżką ceny, choć ta zbyt wygórowana nie jest, ale pewnie magazyn szybko by padł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem przejrzyste tło pod tekstem w magazynie. Jest super! Rozmazanym obrazkom mówię nie.

Chciałbym dłuższych recenzji gier. Obrazki mogę w sieci pooglądać a jak kupuję CDA to spodziewam się dobrej, kwiecistej recki.

Ogólnie dobra robota, tak trzymać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniec działu na luzie - to miks kilkunastu zabawnych stron www, do których wszyscy mają dostęp, więc szkoda na nie stron w piśmie

Ale nie zawsze znajdzie się coś śmiesznego, a jak ktoś czasami nie ma dostępu do internetu, a akurat kupił CDA, to nic się nie stanie, jak poczyta. 2 strony więcej nie zaszkodzą.

powrót poradników - kursy z programowania, grafiki i inne, które pozwalają się rozwinąć i być może dać się wciągnąć w jaką gałąź informatyki lub dziennikarstwa

A do czego jest internet? Tam masz tego więcej i szukasz to, co cię zainteresuje. A jak w CDA nie każdemu będzie pasowało? To na forum będzie bunt jakiś...

ignorowanie gier konsolowych - przy obecnej sytuacji na rynku chyba bardziej nierealne życzenie niż brak płyty, ale miało być subiektywnie więc jest - nie gram na konsolach, więc nie interesują mnie gry na nie wydawane

A kogo obchodzi to, że nie masz konsoli i cię nie interesuje? Tysiące albo troszkę mniej innych czytelników CDA ma konsole i chce poczytać o nich i o grach na nie wydawane.

brak płyty - bonusy idą na stronę www, powstaje tam też dział ciekawych dem oparty na linkach do stron producenta, pełne wersje idą w niepamięć, spada cena pisma (do ok. 11 zł)*

Nie każdy pecetowiec ma dużo kasy, a jeśli kupuje CDA, to przy okazji może pograć w gry na płycie dołączonej do magazynu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał pełniaki typu nwm gta 4 mafia II,Saints row 3,duken nuken brawa.gif

Jaja sobie robi, co?

Nie... jest po prostu nowy na forum i napisał co by chciał. A że to pobożne życzenia i to tak tu nie działa to się nauczy z czasem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak się uwzięliście na post @rebeliagamer. Przecież podkreślił wyraźnie, że opisuje jak mogłoby wyglądać CDA dostosowane KONKRETNIE do jego potrzeb, po prostu formułując własną opinię na ten temat, bez roszczeniowej postawy względem redakcji. Tak więc teksty w stylu "A kogo obchodzi to, że nie masz konsoli i cię nie interesuje?" uważam za poniżej krytyki.

A żeby nie było nie na temat: zrezygnowałbym z systemu oceniania. Całkowicie. Kiedyś już o tym pisałem, w skrócie: ludzie przywiązują zbyt dużą wagę do oceny końcowej, niekiedy ignorując przez to bardzo dobre gry, tylko dlatego, że dostały np. 7. Wielu zapomina przy tym, że opinia recenzenta jest całkowicie subiektywna, więc gra oceniona na marne 5+ wielu graczom może przypaść do gustu (i odwrotnie). Ale kto by chciał grać w produkcję ocenioną tak nisko?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby nie było nie na temat: zrezygnowałbym z systemu oceniania. Całkowicie.

To sobie poczytaj stare CD-Actiony :P. Oceny, wraz z tabelką plusów i minusów są po to, żeby szybko czytelnik mógł sprawdzić, co autor o danym tytule sądzi. Jak gracze ignorują dany tytuł, to ich sprawa, ja kiedyś grałem w praktycznie wszystko, nawet gry kiepsko przez CD-A ocenione (np. Hatfields & McCoys - dali mi 1, a ja się całkiem miło przy tym bawiłem :D).

I jak mam już czemuś nie wierzyć, to raczej zbyt wysokim ocenom ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było dodać pare stron (bądź zmniejszyć liczbe recenzji lub zapowiedzi) i dodać taki temat odnośnie E-Sportu.

Np. Nie wiem czy wiecie ,ale jedną z najlepszych drużyn CS 1.6 (teraz CS GO) tworzą polacy (w niemieckim klanie ESC gaming).

Żeby to była udana zmiana to najlepiej dodawać takie ogólne info z kim grają ,jakie wyniki były, kto był MvP, jaka była pula nagród , jakie były drużyny na danym LANie itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było dodać pare stron (bądź zmniejszyć liczbe recenzji lub zapowiedzi) i dodać taki temat odnośnie E-Sportu.

Np. Nie wiem czy wiecie ,ale jedną z najlepszych drużyn CS 1.6 (teraz CS GO) tworzą polacy (w niemieckim klanie ESC gaming).

Żeby to była udana zmiana to najlepiej dodawać takie ogólne info z kim grają ,jakie wyniki były, kto był MvP, jaka była pula nagród , jakie były drużyny na danym LANie itp.

o_0 niezły pomysł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym napisać o moim idealnym CDA, które zadowoliłoby maksymalnie 1% obecnych czytelników, ale marzyć nikt nie zabroni wink_prosty.gif.

  • brak płyty - bonusy idą na stronę www, powstaje tam też dział ciekawych dem oparty na linkach do stron producenta, pełne wersje idą w niepamięć, spada cena pisma (do ok. 11 zł)*

  • koniec działu na luzie - to miks kilkunastu zabawnych stron www, do których wszyscy mają dostęp, więc szkoda na nie stron w piśmie

  • większy dział publicystyki - wielu tego nie docenia, ale redaktorzy CDA są świetni warsztatowo i po prostu miło się czyta ich wywody, a publicystyka daje większe pole do popisu niż recenzje i zapowiedzi**

  • powrót poradników - kursy z programowania, grafiki i inne, które pozwalają się rozwinąć i być może dać się wciągnąć w jaką gałąź informatyki lub dziennikarstwa

  • ignorowanie gier konsolowych - przy obecnej sytuacji na rynku chyba bardziej nierealne życzenie niż brak płyty, ale miało być subiektywnie więc jest - nie gram na konsolach, więc nie interesują mnie gry na nie wydawane

  • więcej mega testów - jest ich dosyć mało, a chętnie przeczytałbym czasem jaki monitor do 1000 zł jest teraz najlepszym zakupem dla gracza itp.

* - Ten punkt może wymagać szerszego wyjaśnienia. Kupuję jedynie świetne gry, które zapewniają mi wiele godzin dobrej zabawy na wysokim poziomie ze względu na tryb wieloosobowy (CoD, BF, ...) lub rozbudowaną rozgrywkę (GTA 4, STALKER, ...). Jako, że nie mam dużo czasu na granie nie potrzebuję stosu średniaków. Jedna-dwie pozycje potrafią mi wystarczyć na bardzo długo, a w obliczu Steam-owych i innych promocji w sieci, często kupuję gry za bezcen (1-4 euro).

** - W ostatnim numerze dział publicystyki był konkretny, to cieszy. smile_prosty.gif

Zgadzam sie z kolega! Z tym, ze od siebie dodam jeszcze wywalenie pozal-sie-boze-dzialu-listow i zabronienie jednemu z autorow "tworzenia" pod pseudonimem smuggler (bo zal to czytac).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolega! Z tym, ze od siebie dodam jeszcze wywalenie pozal-sie-boze-dzialu-listow i zabronienie jednemu z autorow "tworzenia" pod pseudonimem smuggler (bo zal to czytac).

A mi żal czytać twoje refleksje. Jak można chcieć wywalić AR? A Smuggler jest esensją AR. Widocznie jesteś jednym z 1%, którzy narzekają na działy w CD-Action.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...