Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Co bym zmienił w CDA? cz. II

Polecane posty

Moj kumpel (himalaista) twierdzi, ze szpinak jest niesmaczny.

A na czym polega "brak pokory redaktorow"? Ze Smuggler nie klania sie w pas kazdemu, kto powie "dajcie Batmana, to MORZE was kupie" albo na tekst "CDA ssie bo dajom nieobiektywne recenzje" nie mowi "postaramy sie poprawic jakosc naszych recenzji, dziekujemy za cenna uwage". Bitch, please... Ja po prostu uwazam, ze jesli ktos mowi cos, co mam za brednie, to mu to powiem prosto w oczy, a nie jak kelner zegne sie w pol w uklonie, a potem napluje do kawy, ktora mu podam. Jestem nieprzyjemny dla tych, ktorzy na to zasluguja i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem kiedyś propozycje ,żeby poświęcić jedną stronę (albo nawet i pół) na wydarzenia z e-sportu. CDA to inaczej gazeta z grami ,to więc czemu nie ma żadnych wzmianek o tym jak polskie ekipy wygrywają mistrzostwa świata w cs 1.6? I tak wiem ,że Smuggler mnie oleje i doda wpis jak zwykle. Nic do niego nie mam ,ale prosze powiedzcie jakie propozycje z tego tematu weszły w życie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Smuggler to oleje" - nie ja jeden decyduje..., a e-sport sie czasem na lamach CDA pojawia i pewnie bedzie pojawial sie czesciej.

Ale rozumiem, ze tu taka "urazona milosc" - ja im cenna rade od serca, a oni ja olali wiec ich nienawidze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olali? Tutaj każdy wstawia propozycje i jedna osoba ją ocenia czy "przejdzie". Z tego co pamiętam to 2 osoby dały plusa i jeden koleś napisał ,że to dobry pomysł. Nie chcę na siłę udowadniać ,po prostu dałem propozycje - tyle odemnie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, powinna być kategoria wybierania gry przez kupujących (chociaż 1 na rok)... a tak że więcej gier na steam... ja już od kilka miesięcy czekam na left 4 dead i mam nadzieje że kiedy będzie dostępna do kupienia w cd-action =D

Jakies 7 miliardow razy tlumaczylem ze to niemozliwie z 29821 roznych powodow...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę propozycji, które na pewno zostały już podane i są w dużej mierze nie do zaakceptowania [i nie, nie chodzi o pełniaki]. I jedną, którą muszę przedstawić. Nie myśleliście o tym, żeby przenieść trochę "ciężar" z recenzji i zapowiedzi na publicystykę? Bo właściwie jeśli ktoś szuka opinii na temat jakiejś produkcji to [według mnie] najczęściej poszuka takiej na Metacritic, na stronach typu GOL, albo na forach. A dobrej publicystyki nie da się znaleźć na Metacritic, a na forach takiej ze świecą szukać. To jest naprawdę duże pole do popisu dla Was. Osobiście lubię czytać takie teksty okołogrowe, jakieś zestawienia, wspominki, felietony, takie rzeczy. I w takich tekstach autor może się o wiele bardziej uzewnętrznić niż przy jakiejś recenzji, która właściwie ocenia "tylko" grę. Przy publicystyce można się naprawdę wykazać i być rozpoznawalnym przez czytelników przez swoje opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dzieci, dzieci..

Ale mi się dorosły znalazł.

Misiaczku, jak na razie to Ty prezentujesz tutaj poziom gimbazy i bredzisz jak mały Kazio po dużym piwie. Rozumiem, że chciałbyś w CDA nowe gry, bo te 16 złotych zawsze wyprosisz od mamusi albo odżałujesz sobie kupno paru batoników i odłożysz z kieszonkowego. Mnie tam stać na nowe gry, a CDA kupuję głównie po to, żeby je przeczytać. Jak mi się jakaś gra z pisma podoba, to w nią gram. I nie patrzę się na jej rok wydania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak powyżej kolega, kupuje CDA tylko żeby je poczytać. Mam jednak parę zastrzeżeń co do jakości czasopisma, a szczególnie treści merytorycznej związanej z zagadneniami naukowymi. I tak w jednym z tekstów publicystycznych autor napisał że wskażnik BMI to (wzrost)/(masy ciała), kiedy to jest ogromnym błędem i naprawdę oznacza to (wzrost)^2/(masę ciała). Nikt tego nie poprawił a wystarczy na wikipedię wejść, co gorsza nikt nie przeprosił za błąd czytelników - myślicie że sami się nie zorientują?

I nie piszcie, że to małe błędy, bo to tak jakby pomylić Ziemię z Marsem.

Zdaję sobie sprawę, że w wiekszości w CDA to humaniści, ale skoro nikt nie zna się na przedmotach ścisłych (wiedza licealna to za mało do tej rangi czasopisma) to zatrudnijcie kogos kto będzie robił rewizję waszych tekstów. A i przy recenzjach przyda się na pewno znawca z tej dziedziny, gdyż czasami grając w grę wiedza z science-fiction nie wystarcza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza sie nam zrobic jakis blad merytoryczny, przepraszamy z gory i z dolu za to. O ile jednak np. pomyka bitu z bajtem a FPSa z RPGiem to w pismie komputerowo-growym znaczacy blad, to mysle, ze niedoprecyzowanie definicji tego wskaznika, ito w momencie gdy nie byl to tekst o nim, a o grach pozwalajacych spalic troszke kalorii, jest do wybaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

humaniści

Heh, humaniści. Dzisiaj to obelga :D.

(...) dobrej publicystyki nie da się znaleźć na Metacritic, a na forach takiej ze świecą szukać. To jest naprawdę duże pole do popisu dla Was.

CD-A to dzisiaj jedyne liczące się czasopismo z recenzjami. Nie wiem, czy chciałbym kupować czasopismo w stylu takiego, hm, na przykład "w Sieci". O tyle pomysłów, by zapełnić przynajmniej dużą część pisma może być trudno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję moderacji za usunięcie moich wypowiedzi, w których chwaliłem pracę Smugglera. Rozumiem, że nie zgadzacie się ze mną? Co do zmian, to uważam, że CDA powinno bardziej otworzyć się na osoby o innej orientacji seksualnej i skierowane do nich produkcje. W XXI wieku to ważny temat i nie można tego nie zauważać.

Twoje posty usunąłem ja. Nie uważam, żeby wypowiedzi w stylu:

Tak tak, Smuggler ma zawsze rację, nawet jeżeli nie ma to i tak ma !!!

wnosiły cokolwiek do tematu. To nie jest czat, więc powstrzymaj się od pisania bezsensownych jednolinijkowców. - t3t

Tym bardziej, ze zdaje się w CDA już coś było na ten temat i chciałym żeby było tego więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smuggler

Rozumiem, nie musisz porównywać błędów, żeby pokazać, że ten z BMI jest nie taki duży. To niczego nie udowadnia. Każdy błąd jest wybaczalny, jeśli się go naprawi i przeprosi - co już zrobiłeś. Co do rewizji treści naukowych jednak przydałby się Wam ktoś w temacie i zwróćcie na to uwagę przy przyszłym tworzeniu pisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Revanchist Nie mówię, żeby publicystyka była przeważającą częścią CDA, ale mogłaby dorównać objętościowo recenzjom. Serwisy internetowe jakoś trzymają równe proporcje pomiędzy jednym, a drugim, czasem prawie zupełnie porzucając newsy na rzecz felietonewsów. Także na brak tematów raczej nie można liczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofanie się do tektury to przejaw skrajnego zacofania. To ma taki sens jak dołączanie do pisma gier na dyskietkach albo kasetach. Jeżeli ktoś wydaje ciężkie pieniądze na CDA to zasługuje na porządne, plastikowe pudełko z działającą płytą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ponownie zacząłem kupować CDA (po ponad trzyletniej przerwie) nie można mieć wiele do zarzucenia. Pismo prezentuje db./bdb. poziom. Aczkolwiek strasznie mi brakuje rubryki -znajdującej się na początku pisma- z opiniami, przemyśleniami i dyskusjami redakcji CDA odnośnie zapowiedziach/nadchodzących gier tudzież nowinek z branży. Była to jedna z 'najfajniejszych'

rubryk(?)/działów. Jest to chyba największy minus zmian jakie miały miejsce przez te lata (rotacje w składzie redaktorskim też SMUTŁĘ).

Brakuje mi również Kaszanki Zone, tam redakcyja zawsze mogła trochę poluzować i smacznie zjechać od dołu go góry niewypały smile_prosty.gif Czytanie tego działu sprawiało mi niemało przyjemności.

Dodam że nie rozumiem tych głosów na temat słabych pełniaków ja jestem zawsze zadowolony i nie ukrywam zdumienia że ktoś może narzekać.

No to tyle byłoby od 'dinozaura' sad_prosty.gif

P.S

Cena jest jak najbardziej w porządku, CDA=paczka ciastek+sok. CDA starczy na dłuugo dużej.

Można robić też porównania mniej haczące o punkt regulaminu dotyczący używek. - t3t

Pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] ale nawet obecnie papierowa wersja ląduje, czasami nawet przed dniem wprowadzenia do sprzedaży, na warezach i innych chomikach...

Pytanie tylko, czy wydawanie CD-Action w wersji elektronicznej zmieniłoby ten stan rzeczy? Nie sądzę...

A już jutro nowy numer, nowe narzekania, nowe dyskusje :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Była ankieta dotycząca pudełek, były dwie możliwości - albo obie razem w kartoniku, albo jedna w twardym, druga w kopercie. Lud wybrał.

Dawno to ta ankieta była ? kartonowe pudełka moim zdanie nieco obniżają poziom gazety pismo świetne gry czasami także dają radę ale te pudełeczka to niski poziom , marzę o tym aby były plastikowe twarde pudełka nawet gdybym miał dostać tylko jedną gierkę a porządną, pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofanie się do tektury to przejaw skrajnego zacofania. To ma taki sens jak dołączanie do pisma gier na dyskietkach albo kasetach. Jeżeli ktoś wydaje ciężkie pieniądze na CDA to zasługuje na porządne, plastikowe pudełko z działającą płytą.

Jaki problem kupic sobie za 50 gr porzadne plastikowe pudelko, skoro ci ich tak brakuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciach! Nie cytujemy całego powyższego posta. - t3t

OK pudełko można kupić ale nie każdy zrobi już sobie jakąś fajną grafikę na nią, pudełko musi też jakoś wyglądać, po prostu z papierowych pudełek grafike przenieś na plastikowe smile_prosty.gif

Poligrafie zrzucimy na DVD i jakby ktos chcial, moze sobie ja druknac samemu albo w specjalizowanym zakladzie drukarskim, zaden problem. {smg]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...