Skocz do zawartości
Bethezer

GTA V

Polecane posty

No i dzisiejsze ogłoszenie R* trochę rozjaśniło.

  • Gra jest już ukończona
  • Teren działań to Los Santos + okolice (nie całe San Andreas)
  • Mimo że tylko jedno miasto, chwalą się, że to ich największe środowisko, jakie dotychczas stworzyli
  • Główna problematyka to pogoń za wszechmocnym pieniądzem (a to niespodzianka)

I wszystko fajnie, ale ja mam tylko jedno pragnienie - żeby na PC wyszła równo z konsolami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam musieliby mieć w firmie psycholi, żeby zrobić w spokoju jedną z najbardziej oczekiwanych gier w historii bez żadnego wycieku! Skąd wziąłeś informacje, że gra jest ukończona? Na pewno nie jest, bo wtedy wypuściliby ją już w okresie świątecznym. Na stronie Rockstaru jest przecież napisane "We are very proud to officially announce that Grand Theft Auto V is in full development."

#edycja

Aaa, już rozumiem, pewnie zrozumiałeś "full development" jako skończoną grę, ale to niestety znaczy tylko tyle, że pracują przy grze pełną parą ;)

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie to brzmi jeżeli tak, bo wydawało mi się że kilka miejscówek z tego trailera w starym SA widziałem. A przecież GTA IV zdecydowanie odcięło się od starszych części zaczynając nową erę...
W jakim stopniu się odcięło, na czym miało by to polegać i czy sam R* tak mówił? :) Nie wiem jak ty, ale w odświeżonym LC widziałem kilka miejscówek znanych z trójki... generalnie w mojej ocenie gra nie odcinała się od duchowych spadkobierców tylko ewoluowała - w fabule, postaciach a przede wszystkim oprawie wizualnej, która jednak potrafiła zmienić PC w czarnobylski reaktor ;p
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ty, ale w odświeżonym LC widziałem kilka miejscówek znanych z trójki...

To ciekawe. Ja nie dostrzegłem żadnego podobieństwa poza zbliżoną kolorystyką. Mógłbyś wskazać jakieś podobne miejsca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh. Z tego co na obecną chwilę pamiętam to most na środkową wyspę oraz sama centralna dzielnica - wiadomo, lifting przeszła całość, ale odpowiednik Times Square w LC kojarzy mi się, że istniał także w trójce ;) BTW. czy dobrze zrozumiałem newsa, że jedynym miastem do jakiego zawitamy z całego stanu San Andreas to Los Santos z terenami podmiejskimi? W sumie czemu nie... LC z czwórki wyszło to na dobre :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw czy pojawią się postacie z San Andreas - nie spikerzy radiowi czy coś, lecz postacie typu Cesara czy The Truth. Patrząc na Kena Rosenberga w SA oraz easter eggi z Tommym Vercettim i OG Lokiem w GTA IV, jest to możliwe :) Chciałbym zobaczyć jak wygląda obecnie CJ ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim stopniu się odcięło, na czym miało by to polegać i czy sam R* tak mówił? smile_prosty.gif Nie wiem jak ty, ale w odświeżonym LC widziałem kilka miejscówek znanych z trójki... generalnie w mojej ocenie gra nie odcinała się od duchowych spadkobierców tylko ewoluowała - w fabule, postaciach a przede wszystkim oprawie wizualnej, która jednak potrafiła zmienić PC w czarnobylski reaktor

Żadnej miejscówki z GTA III w GTA IV nie widziałeś, bo ich zwyczajnie nie ma. Widziałeś co najwyżej rzeczy charakterystyczne dla NYC, a nie Liberty z III.

zresztą...

http://pl.gta.wikia.com/wiki/Liberty_City_%28era_GTA_III%29

http://pl.gta.wikia.com/wiki/Liberty_City_%28era_GTA_IV%29

Jezeli nie odcina się GTA IV od poprzednich to wskaz mi chociaż jedną postać, wspomnienie o wydarzeniach, budynek, miejsce(poza koniecznymi do stylizacji na jakieś miasto) które pokazuje że GTA IV nie odcina się od poprzedniczek...po prostu zmieniła się era w GTA i możliwe( a IMO niemal pewne) że wydarzenia z poprzednich części czyli uniwersium GTA III w uniwersium GTA IV w ogóle nie miały miejsca

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Heh, jak miło skupiać się tylko na wygodnych fragmentach :D Zatem dopowiem, może ty jak i jakaś część graczy stwierdziła, że na przeszłości serii stawiamy grubą krechę odcinając sobie drogę do nawiązań, ale to R* ma prawa autorskie i licentia poetica a nie wy ;] Dopóki nie zobaczę newsa, w którym ktoś z R* twierdzi inaczej zdania nie zmienię. Co z tego, że w IV nie było nawiązań do poprzedniej "ery"? To implikuje niemożność ich obecności w piątce? Śmiem twierdzić, że nie :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czapel007

Co do twojego poprzedniego posta: Może nie z logiką w R* słabo, ale z wyobraźnią. Dotąd wszelkie pełnoprawne części nazywali po miejscu akcji, ale teraz wyprztykali się z miast i chyba każda następna część będzie miała rzymski numerek. Myślę też, że nie nazwali tej części np. "GTA Los Santos" bo a)ludzie reagowali by w stylu "E? Najpierw dajecie cały stan, a teraz wycinacie z niego jedno miasto? Co to ma być?" b)Numerek kojarzy się z nowym otwarciem, nową jakością i innymi nowymi, błyszczącymi rzeczami które się dobrze sprzedadzą :wink:

Jeśli chodzi o "lore" serii, to się zgadzam: Choć na upartego można znaleźć coś co te dwie ery łączy(np. przewijający się tu i ówdzie Lazlow i widoki z San Andreas w TV w "czwórce"), to LC z III i IV(o cz. pierwszej nie wspominając) są dwoma różnymi miastami. Tutaj zastosowanie znajduje teoria wszechświatów równoległych. :geek:

Edytowano przez Ganjalf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Heh, jak miło skupiać się tylko na wygodnych fragmentach :D Zatem dopowiem, może ty jak i jakaś część graczy stwierdziła, że na przeszłości serii stawiamy grubą krechę odcinając sobie drogę do nawiązań, ale to R* ma prawa autorskie i licentia poetica a nie wy ;] Dopóki nie zobaczę newsa, w którym ktoś z R* twierdzi inaczej zdania nie zmienię. Co z tego, że w IV nie było nawiązań do poprzedniej "ery"? To implikuje niemożność ich obecności w piątce? Śmiem twierdzić, że nie :tongue:

+1

Tak samo czytałem milion razy, że "nie będzie żadnego GTA V bo nowy numerek jest na nową generację" - tak było w przeskoku III/IV i... tyle, a ludzie się zachowują jakby to była tradycja sięgająca pięćset lat wstecz.

Nowego uniwersum można oczekiwać od nowonumerkowego FF, bo Japońce tak robią od kilkunastu części, ale to, że Rockstar zrobił tak raz (1 i 2 ledwo co miały fabułę, więc trudno je rozpatrywać w tym kontekście) nie znaczy, że musi robić tak znowu.

Równie dobrze mogą ogłosić że IV-VI to trylogia i wszystko powiązać fabularnie ściślej niż trylogię III-VC-SA. Bo czemu nie? Szczególnie jakby zrobili to fajnie, bo mieliby taki pomysł.

A w IV nawiązania do poprzedniej ery były (choćby graffiti o Claude), ale raczej w formie easter eggów.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam cieszę się z powrotu do SA. Chciałbym tylko, żeby powróciła możliwość kupowania domów i inwestowania w nieruchomości oraz większa ilość sklepów, modyfikacji swojego avatara, zdobywania reputacji i jakiś ulepszony system rpg podobny do tego z San Andreas. Dobrze by było picować low rider'y i inne wozy, a potem bujać się po mieście i skakać na światłach :tongue: Chciałbym też, żeby to od gracza zależało czy chce aby jego bohater ćpał, pił, palił, to by było takie urealnienie serii, każdy by decydował o losie swojego podopiecznego, oczywiście używki skutkowałyby czymś tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, odrazu niech zrobią simsy w wersji gangsterskiej. Przez to że w SA było tak dużo niepotrzebych pierdół (fryzjer, siłownia itp) dlatego w swojej kolekcji GTA nie mam SA. Bo kaszanka straszna. Ja chce wciągającej fabuły jak w IV i rozbudowanego multi, zeby można było sobie pograć w kręgle w sieci. A nie simsy dla dzieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, odrazu niech zrobią simsy w wersji gangsterskiej. Przez to że w SA było tak dużo niepotrzebych pierdół (fryzjer, siłownia itp) dlatego w swojej kolekcji GTA nie mam SA. Bo kaszanka straszna. Ja chce wciągającej fabuły jak w IV i rozbudowanego multi, zeby można było sobie pograć w kręgle w sieci. A nie simsy dla dzieci.

Bwuhahaha. No proszę cię... A w Simsy to tylko dzieci grają? Że Tobie nie podoba się chodzenie do fryzjera i na siłownie to trudno. Wcale nie musiałeś tam chodzić, chyba, że misja tego od ciebie wymagała. A SA to nie kaszanka, tylko dobry tytuł w OG stylu z west coast'u. A co do rozbudowanego multi, to zgodzę się z tobą, bo też tego chcę.

Edytowano przez spontan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Dla mnie elementy cRPG w San Andreas były zupełnie niepotrzebne i były największą wadę tej części, która na początku zniechęcała mnie skutecznie do grania... Potem jakoś poszło, ale San Andreas nigdy nie przeszedłem. Już sam nie pamiętam, dlaczego... Jednak podobało mi się to, że mieliśmy duży wybór ciuszków i fryzurek dla naszego Sidżejka. :D Chociaż i tak wolałem tą "nieróżnorodność" z "czwórki".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, jak ktoś nie lubił tych elementów "simopodobnych" w SA, to mógł zwyczajnie grać bez nich i też było świetnie ;) Sam tak zrobiłem, bo szybko mi się znudziły. Mam jednak nadzieję, że w piątce tego nie będzie, a jak już, to lepiej coś bardziej praktycznego (jak np. kafejka internetowa z czwórki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...