Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

Ogólnie potrzebujesz tylko 2 modów : DSfix na optymalizację i DSMFix na myszkę.

Dsfix- ten najnowszy- nie działa na aktualnej wersji Steam, znaczy wywala error gdy odblokować FPS'y: nie działała na pewno u mnie i nie działał u wielu innych osób, które żaliły się na forum Steam.

http://steamcommunity.com/app/211420/discussions/0/666827315847226383/?l=polish

Jeśli Zimobranie oferuje wersję Steam to masz problem, choć ktoś tu pisał, że nie miał problemów ze swoją wersją gry na Steam, więc może ci się poszczęści.

By mody na pewno działały na Steam trzeba było zastąpić m.in. nowe wersje plików "Data" ich wersjami sprzed aktualizacji http://www.reddit.com/r/darksouls/comments/1mke6z/i_managed_to_isolate_and_restore_the_4_files_that/

-chyba nawet ktoś je umieścił w sieci, jakby co to możesz poprosić kogoś o przesłanie na maila (ważą ok 17 MB).

Do komfortowej gry K+M potrzebujesz najnowszej wersji DSMfix

http://steamcommunity.com/app/211420/discussions/0/864979455250106865/?l=polish

(chyba, że gry nie aktualizujesz przez GfWL!, wtedy użyj starszej), który to DSMfix musisz zainicjować w pliku konfiguracyjnym DSfix'a -prosta sprawa, wystarczy wyszukać wpis o nazwie dsmfix i wykonać zawarte w nim polecenie. Potem już odpalasz zwyczajne graficzne menu konfiguracji moda DSMfix i ustalasz czułość, obłożenie przycisków, ogólnie co ci pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem bez problemu -pomijając problemy, które sam wywołałem mieszając w pliku konfiguracyjnym.

Co do "wrzucenia", no tak, chyba będziesz musiał załatwić sobie ten downgrade wspomnianych wyżej plików. Link masz w zalinkowanym wyżej wpisie na reddit'cie. A w ogóle skonfigurowałeś DSfix'a?

PS Oczywiście zakładam, że masz wersję Steam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - Około 200-400 dusz (nie pamiętam dokładnej ilości) Wiki podaje, że 100 dusz - widać zawiodła mnie pamięć. Odkryłam to przez przypadek, gdy po rozmowie z nim pomyliłam przycisk ataku i użycia estusa - w efekcie dziabnęłam go ułamkiem miecza.

Takie nielekkie ups.

Oczywiście później można wrócić do Undead Asylum i znaleźć "opustoszałego" Oscara jako normalnego przeciwnika.

Za Dark Souls Wiki:

If the player answers "No" to his question (refusing to hear his tale and request), the only way to obtain the Estus Flask and the keys is to kill Oscar.

Regardless of whether the player killed him in the first meeting or left him to die, Oscar is encountered again in the same area upon revisiting the Asylum, as a Hollow enemy.

Po powtórnej wizycie i walce wydropi 2000 dusz i Crest Shield.

Edytowano przez Ylthin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to czemuś służy? Bo ja też go zarżnąłem -dla jaj, można też pozwolić mu zejść albo zaciukać po powrocie- i nie odczułem różnicy w grze(tak czy inaczej trzeba podnieść klucz i Estusy).

EDIT

Taa, jak zwykle wiki chrzani głupoty. Jeśli mu odmówić Oscar sam robi seppuku, nie trzeba go rezać.

Edytowano przez zadymek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicy w grze nie ma żadnej, poza dodatkowymi duszami i lootem. U mnie był to raczej efekt psychologiczny - jakkolwiek to nie zabrzmi, jeszcze nigdy nie ścisnęła mnie w dołku zwykła, przypadkowa śmierć NPCa. Może to przez rolę, jaką pełni Oscar? Może to przez jego ostatnie słowa ("But... why...?")?

Nie wiem. Ale czułam się nieswojo jeszcze długo po wyłączeniu gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z grą w obecnej, steamworksowej wersji Dark Souls 1? Chodzi mi konkretnie o żywych graczy, czy podczas mojej gry mogą do mnie wpaść nieproszeni i narobić bałaganu, czy jednak ma się nad tym jakąś kontrolę i można odmówić takiemu tzw. najazdu?

Planuję kupić grę, ale nie specjalnie lubię, jak są takie ficzery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Exclusive

Możesz grać bez Internetu oraz możesz nie zmieniać się w człowieka. Dwie opcje. Po drugie w obecnej chwili DkS 1 po przeniesieniu z Gfwl ma region locked pvp, co oznacza, że trzeba zmienić region pobierania, by grać z graczami ze Szwecji dla przykładu lub USA. Dlatego też przy takim ograniczeniu prawdopodobieństwo, że ktoś cię zaatakuje jest dosyć nikłe(nie licząc Npc).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update nie będzie zawierał ulepszonej grafiki i nie zwiększa limitu graczy w multi.

OK, why?

można odmówić takiemu tzw. najazdu?

Invade może nastąpić zawsze, z wyjątkiem walk z bossami i podczas bycia nieumarłym. Nie możesz "odmówić" i są też invaderzy sterowani przez komputer w określonych miejscach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy pierwszy raz dostałem w łapy DS to...cóż wrażenie raczej miłe. I później... klnięcia,wrzaski,płacz,depresja! Ale gra jest cudowna!

Grafika i widoki na starej generacji są piękne (grałem na X360 i mam trick jak ustawić 1080p!) , grywalność bardzo dobrze zrobiona,a i bossowie są tak mocni,że po każdej śmierci chce się krzyczeć(ktoś to zna?):

. Gra jest,będzie i pozostanie piękna,trudna,ekscytująca,oraz wciągająca! 10/10 jak znalazł! Edytowano przez MaciekFPS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie trawię działania DSMfix na nowej wersji Dark Souls -nie dość, że muszę jakieś cuda wyczyniać by cokolwiek zrobić w menusach, to jeszcze raz na jakiś czas interfejs przestaje reagować i trzeba robić reset. Oby nowa wersja DSMfix była w drodze, bo normalnie pociąć się można.

@MaciekFPS Widzę, że kolega już zaliczył fazę "A ja piiik!", ale faza "Wow!" jeszcze nie przeszła? Poczekamy, zobaczymy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up:

Człowieku, widzę już w którymś pod rząd temacie, że nabijasz sobie posty bezsensownymi wpisamina pół linijki. Naprawdę nie rozumiesz prostej idei forum dyskusyjnego? Może jakiś czat byłby dla Ciebie bardziej odpowiednim miejscem wink_prosty.gif

Edytowano przez Ex95
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrą i złą wiadomość.

Dobra jest taka, że powstała aktualizacja DSMfix, która sprawia, że mod znowu w pełni działa.

Zła jest taka, że niektórzy użytkownicy zgłaszają zgłaszają problemy z działaniem. Mi osobiście to lotto, bo starsza wersja i tak stwarza problemy, ale warto mieć to na uwadze.

Szczegóły tutaj

http://steamcommunity.com/app/211420/discussions/0/626329820744071263/#p2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się niestety zalogować do Games for Windows Live. Jeśli Ci to nie stanowi, to możesz poczekać z rozpoczęciem gry do czasu, gdy go usuną (luty?) i wtedy będzie można grać normalnie. Do tej pory jesteśmy skazani na tę usłu... torturę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...