Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

Jestem już po walce z demonem capra. Trochę się zawiodłem, bo był to boss nudny i łatwy. Jedyną niedogodnością w tym starciu były te psy, które mogły cię zablokawać, a wtedy capra miał łatwe zadanie.

Gdzię mogę znaleźć demoniczny tytanit(nie pamiętam czy demoniczny, ale tytanit na 100%)? Jeden mam [wypadł mi z tego mini bossa na wprost kowala (co do kowala to on był pod ogniskiem- FACEPALM)], a potrzebuję 2 na ulepszenie prostego miecza astory na +3. Świetnie mi się z niego korzysta, chyba że polecacie coś innego.

Obiecałem sobie, już o nic nie pytać, ale to tylko takie drobnostki :P

Edytowano przez Inseminator
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz demonicznego tytanitu -ten jest do ulepszania unikatów robionych z dusz boss'ów- tylko błyskającego tytanitu, czy jakoś tak. Ten wypada z takich niebieskich jaszczurek (ze 2 biegają po okolicy). Ogólnie to błyskające coś potrzebne jest do ulepszania wielu specjalnych itemków jak zbroja ninja czy miecz czarnego rycerza, ale do czasu wizyty w "stolicy" nie masz co liczyć na możliwość farmienia tego (chyba, że ci zależy i chcesz postradać nerwy w jednym takim wydrążonym pniu, na bagnach).

Ale jeśli jednak trzeba ci demonicznego tytanitu, to wypada on wyłącznie z tych ruchomych posągów, a ich w grze nie spotkasz zbyt wiele, deal with it.

PS Ja polecam wybrać sobie, choćby tymczasowo, jakieś łatwiejsze w ulepszaniu żelastwo. Mam dwa tytpy: jeśli lubisz dźgać zza tarczy wybierz Estok, jeśli siekać (tak jak mieczem Astory) wybierz miecz balderski (ma większy zasięg). Estok znajdziesz na nabrzeżu ruin Nowego Londo, miecz balderski trzeba wyfarmić z rycerzy dzierżących takie -znajdziesz ich w rejonie kościoła.

Oba te żelastwa ulepszysz do boskich wersji (a więc takich samych jak miecz Astory) używając zwykłego zielonego tytanitu, jakiego pełno wypada z glutów w Głębiach (kanały).

EDIT Oczywiście najpierw musisz ubić pewnego motyla w Darkroot, by zdobyć boski żar dla kowala.

Edytowano przez zadymek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inseminator Co do craftingu to polecam po prostu zajrzeć na wiki, oszczędzisz sobie mnóstwo nerwów i czasu link .

Co do stosowanej broni, to określ jaką postać chcesz stworzyć. Dla postaci pod STR nie ma sensu iść w Estoc czy Balder Side Sword (o ile w ogóle go wydropisz). Zwłaszcza, że są to bronie na backstab i kontry, czego możesz jeszcze nie mieć opanowane. Zamierzasz robić postać pod PvE czy pod PvP?

Ze swojej strony powiem, że jestem fanem buildu pod large swordy jako postać na PvE. Astora's Straight Sword z czasem zaczyna słabnąć przez średnie skalowanie zwłaszcza, że skaluje się z FAITH czyli jest "dobry" przy postaci pod STR, DEX i FTH (co nie ma wielkiego sensu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po walce z demonem capra. Trochę się zawiodłem, bo był to boss nudny i łatwy.

Tja, tak to w Dark Souls jest, że dla jednych trudny jest ten boss, a dla innych ten. Ja osobiście miałem olbrzymie problemy na takim Caprze (czy raczej na jego psiakach), a choćby Artorias padł za trzecim podejściem.

W kwestii uzbrojenia - ostatecznie każdą bronią można dobrze walczyć, choć niektóre są szybsze/potężniejsze/łatwiejsze w obsłudze od innych. W DS korzystałem początkowo z Miecza półtoraręcznego, a następnie z Miecza Czarnego Rycerza, który ma podobny moveset przy większym DMG - co prawda zabiłem dotychczas tylko jednego Lorda (od czasu przeniesienia zapisów na Steam nie włączałem gry), ale już przyzwyczaiłem się do tego typu broni.

Ostatnio zacząłem grać w DS2 i piałem z zachwytu znalazłszy Miecz półtoraręczny. smile_prosty.gif

Wyzwania w Dark Souls pokonuje się dzięki cierpliwości i panowaniu nad sobą, a nie dzięki "legendarnemu" ekwipunkowi. wink_prosty.gif

PS - Te wszystkie "buildy" to dla mnie czarna magia - staram się raczej tworzyć postać, która mi się podoba. (Choć oczywiście bez głupstw typu pakowanie Inteligencji w czystego wojownika.) Może kiedyś się nimi zainteresuje.

Edytowano przez Kirrin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirrin Fakt, ja też nie ogarniałem tych wszystkich buildów, ale robiąc inną postać po ogarnięciu mechaniki ma się lepsze wrażenie progresu w rozwijaniu postaci. Przy używaniu broni pod DEX i rozwijaniu STR takiego uczucia nie ma :)

w PvE spokojnie da się grać w zasadzie wszystkim, natomiast PvE to inna bajka. Większość graczy lata w lekkich pancerzach, skaczą po całym polu bitwy lub nawet zdobywają ekstra ekwipunek będąc na niskich SL, by ciekawiej/łatwiej im się walczyło. W PvE mimo kilkunastu/kilkudziesięciu inwazji na mój świat nie trafił się nawet jeden w zbroi średniej czy ciężkiej. Same ninja flipy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na razie nie masz szans na znalezienie Balder Side Sword, bo musiałbyś go farmić na tych słabszych rycerzykach w Undead Burg używających rapiero-podobnej broni. Później spotkasz ich też w Sen's Fortress.

Jeśli planujesz używać w tym samym czasie łuku, to takie rozkładanie statystyk ma sens, ale nie zapomnij o Vitality i Endurance. Jak powiedziałem, Astora's Straight Sword ma skalowanie z wiarą, więc na nim nie polegaj zbyt długo. No i przy takim rozkładaniu statystyk o zdrowym noszeniu najcięższych pancerzy możesz zapomnieć, warunkowo z pierścieniem Havela zdobywanym na Havelu w wieży, ale bez Master Key zbyt szybko się tam nie dostaniesz. Wejście do niej jest w Undead Burg(od góry) lub Darkroot Basin. O ile pamiętam to sporo ryzykując możesz zdobyć w Blighttown jedną z pierwszych katan, przedtem jednak musisz przejść Depths.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wcześniej tego nie wiedziałem, bo jakąś rapier wyrzuciłem :/

Chodzę w zbroi z czarnej skóry i taki lekki pancerz mi odpowiada. Lepiej się turla :D

Widziałem filmik, który pokazywał jak dojść/dobiec do tych itemów w blighttown bez użycia broni, najwyżej potem spróbuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozdaję staty wg tego co używam(znaczy jeśli w ogóle leveluję): premie od statów są przez dłuższy czas mizerne(chyba, że do łuku) to i nie ma sensu rozpływać się nad Str, Int, Fth i Dex ponad to co trzeba by nieść broń jednorącz. Czy to unikasz czy blokujesz czy dps'ujesz, najwazniejsza jest stamina, a że dobra zbroja swoje waży to i udźwig trzeba podbudować -więc narturalnie Endurance nigdy za wiele. Chyba, że ktoś robi magika(wuss wink_prosty.gif) i potrzebuje dużo slotów dostrojenia, to wtedy jeszcze Attunement. Resistance to wszyscy wiedzą, że crap, a Vit...powyżej 5 segmentu zwyczajnie znudziło mi się inwestowanie wink_prosty.gif Pewnie w PvP i staminy i HP nigdy za wiele, to wtedy trzeba Vit też rozbudować - na cheaterów i tak nie pomoże wink_prosty.gif

PS Jakby ktoś nie rozumiał jaki stat co robi -nie wiem, może ktoś nie wie- to w oknie statystyk może wywołać opis danej statystyki, akcją Menu gestów.

@Inseminator baldersi używają cienkoostrzowego miecza (Balder Side Sword), ale to nie to samo co rapier- ci z rapierami (dwaj) też się tam wałęsają: mają ulepszone zbroje, małe tarcze i potrafią parować; ale rapier to nie to samo co ww miecz.

Jakbyś się zdecydował farmić BSS, to pamietaj by mieć przynajmniej te 10 Humanity, bo to większa szansa na znalezienie itemu.

Edytowano przez zadymek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to Resitance największe "soft cap" mają przy 15 i 30, po tym jest to już ogromna strata dusz. Podobnie do STR i DEX mają one "soft cap" odpowiednio przy 40,50 oraz przy 40,45 i 45. Nie lekceważyłbym też tak bardzo skalowania się, jest jednak bardzo duża różnica między bronią o skalowaniu B a bronią ze skalowaniem D. Przy założeniu, że są jeszcze inne ścieżki ulepszania broni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w okolicach +10 - +15 skalowanie na poziomie C-A, oględnie mówiąc, ssie przy broni jednoręcznej.jVIjAIA.jpg

Premia 49%, żarty jakieś?Może dwuręczna ma lepszy bonus, nie próbowałem, ale cudów nie oczekuję.

Tylko przy łuku, który szybko osiąga pułap S, premia do DMG jest na prawdę znacząca

r57izo0.jpg

Jak się komuś nie chce wyprawiać po embeber +15 (albo na NG+ i wyże).to może od biedy podbudować sobie DMG statami, żadnych cudów jednak, a powyżej capa tym bardziej.

Co innego magia -tam skalowanie do Int to mus i nie wyobrażam sobie przechodzenia gry bez levelowania maga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 40 Zwinności miałbyś premię aż 85%. Zauważ, że dla wielu graczy(zwłaszcza nowych) łatwiej jest uzyskać wyższy poziom statystyki niż ulepszać broń aż do +15 albo preferują ulepszenia ogniste, które się nie skalują z niczym. Znacznie zauważalną różnicę na Balder Side Sword zauważyłbyś około 30 zwinności, bo to już byłaby premia ~62%. Od 20 poziomu STR i DEX co poziom zyskują po 2,25%, za to od 40% zyskują ledwie 0,25%.

Nie neguję sensu ulepszania broni u kowala, ale zaprzeczanie użyteczności dodatkowego 85% dmg na np. backstabie jest przesadą. Dodatkowy dmg ze statystyk daje wymierne korzyści przy trzymaniu broni w obu rękach, ponieważ wtedy masz dodatkowy mnożnik 1,5*STR. Może dlatego ja wolę pakować w staty, bo częściej grałem postacią pod STR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Jak dasz mi kilka sekund to podeślę link co i jak zainstalować, więc bierz gre i nie marudź! tongue_prosty.gif

Edit: Problemy ze znalezieniem były, ale oto poradnik: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=357056859

Jeśli kupisz grę to zainstaluj grę w wersji 2.0 (Biblioteka Steam; Właściwości [gry]; Udział w beta czy jakoś tak) i zastosuj się do niego (choć nie musisz w 100%, bo np 60 fpsów może crashować, a niektóre rzeczy mogą spowalniać grę). Czas trwania instalacji zależy od szczęścia - albo 5 minut, albo godzinę, ale stawiałbym raczej do 10 minut, tak więc warto dla wieeelu godzin gry :D

Edytowano przez ST4LKER
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi działa i tobie powinno, kiedyś miał być ban za 60fps'ów więc to na własną odpowiedzialność, a tak to spoko.

Co do porad....

- poziom trudności zależy od tego jak grasz - mag ma lite, a łotrzyk jest trudną postacią

- osobiście polecam ci tylko jedną rzecz - tarczę

- Nie martw się stratą dusz (waluta i exp) - po prostu to się musi stać więc bez stresu ;)

- Rozglądaj się, zbaczaj ze szlaku, nawet jakbyś miał umrzeć bo *patrz wyżej* ^

To chyba na tyle... i jedna nieogólnikowa porada - nie idź na cmentarz! Powodzenia :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dark Souls multi jest w dwóch postaciach - coop albo PvP. Żeby uczestniczyć w multi musisz być człowiekiem. Do coopa przywołuje się ludzi ze znaku na ziemi, zaś na PvP zasadniczo nie masz dużego wpływu, bo w każdej chwili ktoś cię może zaatakować w twoim świecie.

Z tym 60fps i cheatowaniem chodzi o to, że kiedy się odblokuje 60fps w DkS to gra zaczyna w pewien sposób świrować i możesz zrobić parę rzeczy, których normalnie nie byłbyś w stanie zrobić - dlatego też były za to bany, bo to trochę jest cheatowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xardas80 O, o ile o problemach (świrowaniu kolizji przy drabinach i problemach z temepem gry) czytałem, o tyle o korzyściach (exploitach) to nic nie wiedziałem. Dasz jakieś namiary na "świństwa" jakie można wyczyniać dzięki odblowanemu framerate? ;)

@Earendil

A czy ja coś innego napisałem? I nie, nie "zaprzeczam" użyteczności bonusów w sytuacji gdy i tak nie da się bardziej ulepszyć broni: "mieszanie z błotem" premii od statów to tylko ustalenie hierarchii uzyteczności, nie zaprzczanie jej - a backstab to już w ogóle specjalistyczna kwestia, o małym związku z tematem buildów.

Zasadniczy sens moich wywodów to: ostatnie co unaję za efektywny sposób wzmacniania postaci, zwłaszcza wcześnie w grze, to levelowanie statystyk ponad potrzebę. Gloryfikuję jednocześnie ulepszanie sprzętu jako bardziej efektywne. I na to i na to idą dusze, przesłanie jest chyba jasne: Ascend more shit ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny łatwy boss za mną- Ziewający Smok. Najtrudniej było do niego dojść, z powodu mojego braku oriętacji w terenia, a tam był straszny labirynt. Nawet we własnym mieście potrafię się zgubić, a co dopiero zapamiętać drogę w tych ściekach xD

Teraz mam wskoczyć w tą dziurę na arenie walki z bossem, czy mogę wrócić na około? Bo mam znowu problem z dojsciem na tą aręnę od ogniska.

Przy okazji dostałem klątwe. Jeden odczarowujący środek już zużyłem, a handlarza zabiłem. Hmm może handlarz pod mostem w ciemnym tunelu, będzie to miał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Earendil Nein, nein, nein, nein!

@Inseminator By dojść do Gaping dragona musiałeś skręcić w prawo przed zniszczoną kratą. Idź tam i przejdź przez kratę, spotkaj handlarza, który prawie nic nie ma ciekawego (chyba że chcesz główny klucz) i idź do Blighttown i umieraj tam, bo jak nie brak FPS'ów to trucizna... :/

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inseminator Ach, kolejna ofiara filozofii Dark Souls. No, jakbym był złośliwy napisał bym po prostu, żeby, jak zwykle, sprawdzić co jest w dziurze ;)

Ale zasadniczo jeśli nie widać dna to spokojnie możesz założyć, że ...no nie ma dna, co tu jeszcze wyjaśniać? Nie wiem którego handlarza kamieniami oczyszczenia zabiłeś, ale pani w punkcie "Za kratą" ma/miała w asortymencie takie kamyczki do testowania wszelkich przepaści -było kupić. Ostatecznie można też farmić kamyki oczyszczenia w lokacji znajdujacej się nieco w głąb wydrążonego pnia -o którym kiedyś wspominałem. Ale to dopiero jak dojdziesz do gigantycznego drzewa na skraju bagien.

PS Skoro zostałeś przeklęty to możesz wykorzystać ten stan by natłuc trochę duchów w Ruinach Nowego Londo -literalnie są to przeklęte zjawy, i jako także przeklęty możesz się z nimi tłuc jak równy z równym- są tam niezłe itemy... i koleś zdejmujący klątwy :)

Zaoszczędzisz też sporo dusz (później) jeśli po drodze wyfarmisz parę "rączek"(tymczasowa klątwa), bądź przeklętą broń (nie wymaga klątwy by ranić duchy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe z tą dziurą to właśnie nie do końca dałem się złapać, dlatego wolałem zapytać, by nie nadrabiać drogi tongue_prosty.gif To bardziej przyzwyczajenie z innych gier, gdzie przeważnie po bossie ukazuje się wyjście.

Właśnie chodzi mi o tą panią za kratą. Fakt kamyczki, kupiłem i zapomniałem użyć.

Skoro mogę bić duchy a potem zostanę odczarowany to idę tak zrobić. Ten przeklęty stan ma jakiś wpływ na większy drop itemów?

Edytowano przez Inseminator
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2real4game

To ja chyba jakiś dziwny jestem, bo na cmentarz chodziłem tylko na farmę. Nie żeby na starcie [noob], miał jakieś szanse z kościejami: one po prostu tak ochoczo pakują się w przepaść, ze żal było tego nie wykorzytać - no i zdobyłem lornetkę ;)

BTW To co prawda oznacza, że dzięki exploitowie już na starcie wyczyściłem cały cmentarz, ale na Katakumby już zabrakło mi cojones.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...