Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Ogólnie o kolekcjach gier

Polecane posty

No, nie tylko Tesu da jeszcze update ale i ja wrzucę kolejny. Na razie nic więcej nie powiem bo jeszcze nie wiem sam dokładnie co to będzie. Na razie mam spory win streak na Allegro i jak dobrze pójdzie to moją (i mojego brata) kolekcje zasili przynajmniej 10 nowych (stare gry) tytułów :D i to za grosze :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zbieraczki i zbieracze gier (i nie tylko) wszelakich. Moj post w temacie Pochwal się swoją kolekcją zostal uaktualniony o najnowsze zdjecia w liczbie 12. Mozecie je zobaczyc pod tym linkiem do update'u.

Dania glownego, o ktorym ostatnio wspominalem jeszcze tam jednak nie ma, bo obejmuje kilka zdjec i wymaga odrobiny objasnienia, co zrobie w osobnym wpisie w najblizszym czasie. Milego ogladania! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu, co za up! Boże, jak ja Ci zazdroszczę większości z tych big boxów, nawet nie chcę wymieniać, bo litania nie będzie miała końca /no, chociaż Battlechesty wspomnę/. Do tego Diablo 3 w EK - sztuk 2, w tym jedna z autografami, a druga jeszcze zafoliowana /plus goła premierówka z tego co widzę na innym foto/ - szczęściarz z Ciebie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu

Update na bogato :D Chylę czoła przed battlechestami D2 i Starcrafta, reszta boxów (premierowe Settlersy, pierwszy Warcraft, Morrowind z dodatkami czy FFVII) również imponująca. Zabierasz wszystko do UK czy zostaje w kraju :>?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu

To teraz konkrety. Ile chcesz za Crusadera? O inne się nie pytam bo choć fajnie było by mieć np. Dungeon Siege czy FF8 (dla brata) to na Crusaderze chyba najbardziej mi zależy. Wyślij mi PW ile chcesz...

PS.

Dlaczego co chwile pojawia się ktoś nowy w temacie (czyt. nowa osoba na forum) i od razu pisze posta z którego nic nie wynika?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pozytywne komentarze chlopaki. smile_prosty.gif

@Yaper

Jesli podoba Ci sie to co wrzucilem, to poczekaj na grand finale. Wisienke zostawilem na sam koniec. smile_prosty.gif Jesli bede miec troche czasu, to zdjecia wrzuce jutro. W piatek zaczyna sie EURO i na dodatek wieczorem mam firmowa impreze (na statku! smile_prosty.gif), wiec wtedy na pewno update'u nie zrobie. W najgorszym razie zdjecia tajemniczego nabytku pojawia sie na forum w sobote, takze stay tuned.

@bleub

Wiekszosc gier z dzisiejszego update'a znajduje sie u mnie w domu w Polsce i na Wyspy tachac ich nie zamierzam. Jeszcze by sie po drodze obily i dotarly na miejsce w kiepskim stanie. A tak sa bezpieczne, nikt ich nie niepokoi i moga poswiecic caly swoj czas na hobby, jakiekolwiek by ono nie bylo (podejrzewam jednak, ze chodzi o kolekcjonowanie kurzu. wink_prosty.gif)

@CriX

Kiedy sprawdzalem ostatnim razem ten Crusader nie byl na sprzedaz. wink_prosty.gif Nie wydaje mi sie, zeby cokolwiek w tej kwestii mialo sie w najblizszym czasie zmienic. Teoretycznie moglbym sie jednak za niego zamienic na... i tu pojawia sie problem, bo niewiele jest takich tytulow, ktore by mnie dostatecznie interesowaly aby umotywowac mnie do pozbycia sie Crusadera. Jesli mialbym juz jakies wymieniac, to wsrod nich bylyby Kyrandia 2: Hand of Fate PL, platformowka Blizzarda z czasow przed pierwszym Warcraftem pt. Blackthorne, Jazz Jackrabbit lub Another World, oczywiscie wszystkie tylko w big boxach...

EDIT: Do powyzszej listy dopisac mozna jeszcze polskie produkcje - Polanie oraz Ksiaze i Tchorz. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedl czas na zapowiadany wczesniej post, ktory ujawni jaka to tajemnicza gra trafila ostatnio do moich rak.

Jak juz zdazyliscie zauwazyc (tak Yaper, o Tobie pisze w liczbie mnogiej wink_prosty.gif), w ostatniej aktualizacji moich gier pojawily sie dwie edycje kolekcjonerskie Diablo 3. Jedna z nich jest wciaz zafoliowana, natomiast druga jest jednym z 400 egzemplarzy podpisanych przez dwoch dyrektorow Blizzarda, Russella Browera i Chrisa Thuniga podczas nocnej premiery Diablo 3 w Warszawie. Z dostepnoscia zwyklej wersji Diablo 3 jest obecnie bardzo kiepsko, jeszcze gorzej jest z kolekcjonerkami, przez co oba egzemplarze sa cennym nabytkiem.

Ich wartosc kolekcjonerska blednie jednak przy prawdziwej wisience na torcie, ktora znalazla sie w moim posiadaniu. Jest nia bowiem? [tutaj miejsce na werble]? trzecia czesc Diablo. Zanim jednak ogarnie Was rozczarowanie i zaczniecie sie zastanawiac po kiego grzyba mi trzeci egzemplarz tej samej gry, pozwolcie ze Wam to wyjasnie.

Zacznijmy od tego, ze nie jest to zwykle wydanie, a edycja kolekcjonerska. Na dodatek ten konkretny egzemplarz pochodzi z nocnej premiery Diablo 3, ktora odbyla sie w Irvine w Kalifornii, i ktora byla glowna impreza zorganizowana przez Zamiec z okazji premiery ich najnowszej gry. O jej unikatowosci decyduje dodatkowo fakt, iz jest to jedna z 2 tysiecy kolekcjonerek podpisanych podczas premiery w Irvine. Na pudelku znajduje sie ponad 120 autografow obecnych na imprezie tworcow gry, wsrod ktorych znalezli sie m.in. szef Blizzarda Michael Morhaime, glowny projektant Diablo 3 Jay Wilson, dyrektor artystyczny Diablo 3 Christian Lichtner, odpowiedzialny za kontakty ze spolecznoscia graczy i znany pod pseudonimem Bashiok Micah Whiple, a takze kultowy wsrod fanow Blizzarda Chris Metzen - jeden z glownych tworcow fabuly oraz stylistyki universow Warcrafta, Diablo i Starcrafta oraz jednoczesnie osoba, ktorej glosem mowia niektore postaci w grach Zamieci (m.in. Terran Marine i Ghost w Starcraft, Thrall w Warcraft 3 i World of Warcraft, krol Varian Wrynn i Deathbringer Saurfang w Wrath of the Lich King). Takze wchodzaca w sklad kolekcjonerki ksiazka Book of Cain zostala podpisana przez pracownikow Blizza. A poniewaz impreza byla szczegolna, to w moje rece oprocz samej kolekcjonerki trafily dodatkowo takze diabelskie gadzety. Sa to widoczne na zdjeciach trzy podkladki Steelseries, piec koszulek od J!NX, komiks Sword of Justice wydany przez DC Comics, przypinka (co prawda made in China, ale w ozdobnym pudeleczku tongue_prosty.gif) oraz dwa plakaty.

Calosc juz zajmuje poczytne miejsce w mojej kolekcji i nie sadze, zebym w blizszej lub troche dalszej przyszlosci wszedl w posiadanie czegos, co bedzie w stanie ten egzemplarz trzeciego Diabla przebic. Z duzym prawdopodobienstwem mozna tez chyba zalozyc, ze drugiego takiego egzemplarza kolekcjonerki Diablo 3 w Polsce poki co nie ma. Zdjecia calosci znajdziecie w tym temacie oraz oczywiscie w moim profilu.

Jak zwykle zycze wszystkim milego ogladania. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w tej chwili szczena opadła aż do samej piwnicy i po napisaniu tego posta polecę ją stamtąd zbierać :trollface: Unikatowe wydanie to mało powiedziane, za parę lat ten egzemplarz wart będzie 5 razy więcej niż obecnie, nie ważne, ile za niego dałeś ;) Do tego epickie koszulki (cukierkowe Diablo III i Butcher miażdżą :D). To jest właśnie esencja kolekcjonowania, wyłapywanie jak najbardziej unikatowy egzemplarzy unikatowych wydań najlepszych gier. Well done!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dzieki bleub. Mam nadzieje, ze szczeke znalazles bez problemu i znow z niej mozesz korzystac. Te kolekcjonerke udalo mi sie nabyc stosunkowo tanio, bo po przeliczeniu wyszlo okolo 1400 zl. Jednak wydaje mi sie, ze nie doceniasz tego ile zyska ona na wartosci w ciagu najblizszych 3 czy 5 lat. Biorac pod uwage hype towarzyszacy premierze D3, wykupienie kolekcjonerek na pniu oraz to ile obecnie sa warte podpisane wydania kolekcjonerskie poprzednich gier Blizzarda, wydaje mi sie, ze ten egzemplarz trzeciego Diabelka moze zyskac na wartosci sporo wiecej niz "tylko" 500%. W dodatku w jego sklad wchodzi tez podpisana Book of Cain, za ktora na serwisach aukcyjnych juz teraz ludzie placa po 150-200 euro. Na razie jednak nie mam w planach sprzedawac czegokolwiek z tego zestawu.

Zastanawiam sie tylko gdzie sie podzial glowny (zaraz po mnie) fan Blizzarda wsrod kolekcjonerow, Yaper. Mam nadzieje, ze nam nie zemdlal... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu

Nie, nie zemdlałem, mam się dobrze i ładuję akumulatory przed inauguracją Euro 2012 :)

Wczoraj wszystko przeczytałem i obejrzałem, ale nie miałem już siły, aby sensownie odpisać. Nie będę tutaj oryginalny, bo również jestem pod wrażeniem. Tego typu zestawy to unikat na skalę światową, który po latach możesz odsprzedać za solidne pieniądze, oczywiście, o ile będziesz miał na tyle mocne nerwy, aby oddać takie coś :) Zestaw konkretny, bo oprócz samej kolekcjonerki i Book of Caina z multum autografów masz parę podkładek i koszulek, które nie są przecież takie tanie, bo kosztują odpowiednio 60 i 80 zł od sztuki. Tym bardziej zazdroszczę Ci nabycia tego wszystkiego za tak relatywnie niską cenę.

Tak, jestem wielkim fanem gier Blizzarda i się z tym nie ukrywam. Połykam wszystko co wypuszczą, bo ich gry wybitnie mi leżą. Nie wiem jak Wy, ale ja nadal liczę, że w okolicach grudnia zostanie wydany dodatek do WoW'a lub Starcrafta 2. Oczywiście liczę na towarzyszącą mu edycję kolekcjonerską, która w moim przypadku będzie pozycją obowiązkową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe - w MM pojawiły się wznowienia takich gier jak Jedi Outcast i Jedi Academy po 40 zł. Nie wiem jak wy, ale ja jak będę miał kasę to kupuję na 100%.

Ciekawa oferta, ale odpuszczę, bo trochę za drogo i mam całą serię na Steamie. Jak ktoś jeszcze nie grał, a jest fanem Star Wars to polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zajrzałem do tego tematu. No, no - ta kolekcjonerka Diablo III z nocnej premiery w Kaliforni, to naprawdę niezły okaz. Myślę, że za około 5 lat, cena tego egzemplarza skoczy wielokrotnie i będzie warta sporo kasiorki. Oj, sporo...

[DOPISEK]

Do Bleub:

To PISEMKA DLA DOROSŁYCH trollface.gif .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto najnowsze nabytki, następne już niedługo :D

th_P6120002.jpg

Aukcja: Alone in the Dark 4 (premierowe) Cena 11,50 zł

Aukcja: Armed and Dangerous (premierowe) Cena 11,50 zł

Aukcja: Call of Cthulhu:Mroczne Zakątki Świata(premierowe) Cena 8,00 zł

Aukcja: Condemned Cena 10,00 zł

Aukcja: The Suffering: Ties That Bind (premierowe) Cena 8,00 zł

Aukcja: Dungeon Siege 2 (premierowe) Cena 10,01 zł

Aukcja: Temple of Elemental Evil Cena 8,00 zł

Aukcja: Obscure II PL (premierowe) Cena 8,50 zł

Aukcja: Overlord PL (premierowe) Cena 10,50 zł

Aukcja: Overlord II PL (premierowe) Cena 11,50 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje najnowsze nabytki:

http://imageshack.us/photo/my-images/521/kolekcjagier045.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/151/kolekcjagier044.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/38/kolekcjagier046.jpg/ (ostatnia gra na zdjęciu to Strife - pisze, bo tytuł ciężko zauważalny; w zestawie mam instrukcje i mape ale na zdjęciu ich nie umieściłem)

Wiem że może bez szału ale z finansami u mnie bez rewelacji a i tak większość gier co chciałem mieć - mam. Ale może znajdziecie sie na tych trzech zdjęciach coś co was zaciekawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CriX

Wydaje mi sie, ze Twoja kolekcja RE bedzie niekompletna bez takiego kartonowego standu z Milla Jovovich jakie czasem w kinach stawiaja przy okazji wyswietlania kolejnego filmu opartego o RE. :P No ale dobrze widziec, ze Twoj plan skompletowania wszystkiego zwiazanego z Residentami udaje Ci sie powoli realizowac. Tylko co Ty bidoku zrobisz jak juz bedziesz miec wszystkie Residenty? Jakas kolejna seria w planach? Crusader to raczej nie bedzie, bo serie porzucono zanim na dobre sie rozwinela...

@adzan

Gratuluje kolekcjonerki Falloua NV. Sam mialem ostatnio mozliwosc jej nabycia w wersji PC, ale stwierdzilem, ze starcza mi juz dwa posiadane egzemplarze (podstawka oraz wydane niedawno ultimate edition). Zreszta po zakupie kolekcjonerek D3 i Skyrima oraz zlozeniu pre-orderow na AC3 moj portfel troche sie uszczuplil i chwilowo musze przyhamowac z zakupami interesujacych mnie wydan kolekcjonerskich. Nie chce doprowadzic do sytuacji, w ktorej moja bardzo wyrozumiala jak do tej pory druga polowa w koncu straci cierpliwosc i kaze mi spac na werandzie. ;) Na szczescie patrzac na premiery zaplanowane na reszte 2012 roku sadze, ze przed Gwiazdka skusze sie na zakup jeszcze tylko jednej kolekcjonerki, wiec tragedii nie ma. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update z mojej strony - dawno nie było nowych big boxów w kolekcji. Udało mi się ostatnio dostać dosyć trudno dostępny dodatek do Heroes IV: Winds of War. Najprawdopodobniej premierówka, kompletna (choć bez karty rejestracyjnej), w całkiem "reprezentatywnym" stanie. Jestem zadowolony, bo dotychczas spotykałem się z tym dodatkiem jedynie w postaci samego cd-case z płytą CD a tu trafił się egzemplarz z kartonowym boxem i w relatywnie niskiej cenie. Zdjęcia zostały już dodane do mojego profilu, zapowiedzieć również mogę, że już niedługo więcej aktualizacji z większą ilością gier (w tym konkretne unikaty i cukiereczki :trollface:) so stay tuned :>

Ostatnia sprawa - zdaję sobie sprawę że część fotek w moim profilu jest nieaktualna - jeden z serwisów hostingowych na które wrzucałem przez ostatnie parę miesięcy zdjęcia wziął i usunął całą swoją bazę danych. Jestem w trakcie rearchiwizacji brakujących fotek czego efektem są ponownie dostępne do wglądu galerie WoW Cataclysm EK i zbiorówka z kwietnia. Tym razem tworzę galerie w picasa - zdjęcia wrzuca się łatwiej, szybciej. przyjemniej i chyba podobnie jest z ich oglądaniem. Me zamiary sięgają przeniesienia wszystkich albumów właśnie tam lecz to dosłownie kupa roboty i nawet, jeśli się tego podejmę, to starsze zdjęcia znajdą się tam nieprędko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...