Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Ogólnie o kolekcjach gier

Polecane posty

Na tym forum też ci napisze :laugh:

Gothic universe:

-Gothic

-Gothic 2 NK i soundtrack

-Gothic 3 mapa Myrtany z drugiej strony logo gothic 3 z Xardasem i jeszcze jakaś płyta dodatkowa

-Poradnik do wszystkich części gothica

W Warhamer universum:

-Dawn of war

-Winter assault

-Dark crusade

-Soulstorm

-poradnik

-album oblicza wojny

-i w dwóch pudełkach oprócz gry jest jeszcze: płyta chyba z jakimś filmem i drzewka technologiczne i jednostki w grze do każdej nacji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o TYM artykule? Jak dla mnie bzdura totalna dlaczego nie mamy wymagać od wydawców czegoś co powinno być normą? I jeszcze te wycieranie sobie... eee wiecie czego ekologią to już totalne przegięcie. Jakoś Redzi potrafili wydać oba wieśki w taki wydaniu jak część kolekcjonerek (tak EA to do ciebie) i i tak zarobili i to nie mało jak na swoje warunki. A wy o czym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieśki były rodzimymi produkcjami, więc dystrybutorzy targetowali głównie rynek polski, stąd bogate wydania premierowe i atrakcyjne ceny, związane też z mniejszymi kosztami samej dystrybucji.

Artykuł mi osobiście się nie podoba. Odbieram myśl autora, jakoby rola gracza coraz bardziej sprowadzała się do automatycznego przechodzenia kolejnych gier, bez wgłębiania się w universum, smakowania klimatu i okołogrowej "zajawki", w czym "fizyczne" dodatki niewątpliwie nam pomagały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że ktoś tutaj podłapał dużą popularność wątków o kolekcjach gier i edycjach kolekcjonerskich.

Nie muszę chyba dodawać, że zupełnie się z Adziorem nie zgadzam. Wychowałem się na kartonowych boxach i jeśli nie nadal byłyby one w dystrybucji to kupowałbym je z niekłamaną radością. Rozumiem odejście od dużych opakowań kosztem tańszych i bardziej kompaktowych dvd-boxów, ale ostatnie lata to naginanie zasady minimalizmu wydań do granic absurdu. Wystarczyło opakować dvd-boxy gustownym kartonikiem, tak jak w 'Oblivionie', czy 'Skyrimie', o Wiedźminie 2 nie wspominając i do środka dołączać grube poradniko-instrukcje, mapki, przytoczone naklejki itp. Tak powinny wyglądać porządne wydania premierowe warte tych 99-129 złotych (tu psztyczek dla EA i ich drogich gier premierowych w obliczu biedy opakowania). Kolekcjonerki to inna para kaloszy. Te kupujemy w hołdzie dla danej gry, czy serii, a ich zawartość jest przepakowana do granic i respektowana przez prawdziwych pasjonatów kolekcjonowania. Dobrze, że chociaż one mają się dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się z nim nie zgadzam, co nie jest żadną niespodzianką, ale dla odmiany jestem zdania, że wprowadzenie DVD Boxów było świetnym pomysłem. Gdyby teraz te wszystkie gry, które posiadam miały być w kartonowych pudłach, co najmniej połowę musiałbym wyrzucić. Zwyczajnie nie miałbym gdzie w pokoju trzymać ponad 100 boxów takich rozmiarów. Szkoda tylko, że EA i parę innych korporacji przechodzi ze skrajności w skrajność i wrzuca płytę z CD-Keyem do pudełka, tłumacząc się ekologią. Swoją drogą ekologia, a swoją drogą produkt, za który grubo zapłaciłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylu bzdur w jednym artykule już dawno nie czytałem. Jak człowiek kupuje grę a w pudełku null, zero, nic, tylko sama płyta z adnotacją na pudełko "instrukcja w formacie PDF na płycie" to człowiek się zastanawia na co wydał pieniądze? Kiedy mam w środku masę dodatków (nawet jeśli część jest zbędna) to widze że ktoś się zatroszczył o to bym był jeszcze bardziej zadowolony z produktu. A nie rzuci samą płytę/płyty bez niczego, z wielką łaska że wogóle mogłem kupić, za wielkim przeproszeniem, "na <ciach> się" (proszę mnie nie banować).

Na razie 14 dni wolnego, ale następnym razem będzie ban - Pzkw

A TU mały up żebyście szukać nie musieli w wiadomym wątku:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nową półkę na gry (pod koniec stycznia), ale nie miałem zbyt wiele nowości. Teraz po kilku wyprzedażach zebrało się tego więcej. Całość w TYM poście w wiadomym temacie. Nie jest może tego zbyt wiele, ale brak funduszy skutecznie utrudnia poszerzanie kolekcji (chociaż na szczęście zostało niewiele tytułów, które jeszcze chcę mieć).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. Arena i Daggerfall? Premierowe? Szacun :happy:

Tak w ogóle to bardzo chętnie zobaczyłbym unboxing tego Airlines 69 :diabelek:

No i pokłony przed kompletną (chyba?) sagą Baldur's Gate w tak dobrym stanie. Co wchodziło w jej skład, tylko klaserek z 12CD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Elder Scrolls: Arena i The Elder Scrolls II: Daggerfall, to niestety nie są premierówki, tylko własne wersje. Pierwsze dwie części są dostępne na stronie www.elderscrolls.com do ściągnięcia. Mają status "freeware" i jest to oczywiście legalne. Tak więc gry nagrałem na płytki, same krążki wypaliłem technologią LightScribe (żeby miały jako - taki wygląd), a okładki wydrukowałem na papierze fotograficznym.

Jeżeli chodzi o Sagę Baldur's Gate, to oprócz klaserka na 12 CD ("jedynka" z dodatkiem, "dwójka" z dodatkiem + płyta z materiałami z edycji kolekcjonerskiej), to jeszcze znajdziemy 2 mapy, kartę pomocy podręcznej, instrukcję i kartę rejestracyjną.

A co do Airline 69, to niech narazie pozostanie zafoliowana. Później się zobaczy... :jezyk2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma możliwość zakupu na brytyjskim Amazonie?

Oferuję pokaźną sumkę za fatygę, a potrzebuję jedną grę - konkretniej całkiem ciekawą kolekcję Age of Empires (sam mam tylko podstawkę "jedynki" z dodatkiem). :) Warunek: osoba musi być zaufana (odpowiednia ilość postów itp.). Jak coś to pisać na PW. Będę bardzo wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że tanio ogarnę AoE Collectors Edition (dla mnie RTS życia tuż za SCII) w Big Boxie (7 funtów), ale nic z tego - wszystko to DVD Boxy od Ubisoftu. A taka edycja, w dodatku używana aktualnie na alledrogo jest w ilości sztuk: 1 (chyba 2, ale jedna niepełna), cenowo ok. 250 zł, czyli dla mnie zdecydowanie za drogo. 100 zł + wysyłka mógłbym jeszcze dać, jeśli stan idealny, wyżej już nie. Ale nie popadam w panikę, mam komplet AoE I Gold Edition poza nieszczęsnym pudełkiem (CD + gruba książka + drzewko technologiczne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była nawet ostatnio okazyjnie za 9 dyszek taka edycja, ale nie wiem, czy ją ktoś kupił, czy po prostu allegrowicz nie wystawił jej ponownie. Ja swego czasu wylicytowałem swoją za jakieś 60 czy 70zł, także "stay tuned" i obserwuj allegro :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej opcji jeszcze moje oczy nie widziały. :) Chciałem zobaczyć po ile teraz chodzą premierówki ME, a przy okazji natknąłem się na to właśnie. Oczywiście sprawa już zgłoszona, choć nie wiem, czy zareagują - czasem takie nielegalne aukcje sobie długo leżą.

Przy okazji moja kolekcja wzbogaciła się o Crysis 2 i Shift 2: Unleashed - za obie dałem 60 zł (nówki) - IMO było warto, bo tytuły zacne. Niebawem porobię fotki i wrzucę do profilu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP@ OMG! Takiego czegoś to w życiu nie widziałem. i to "PENDRIVE O POJEMNOSCI MIN 8 GB KTORY WYSLECIE MI LISTEM A JA WRZUCE GRE NA NIEGO I ODESLE WAM GO PROSTO DO DOMKU". Czemu nie może jej nagrać na płyty? Za taką cenę to wstyd. I aż dziw bierze że ma tylko 20 sztuk :laugh:.

P.S I BTW jednocześnie. Właśnie odebrałem z poczty moje koszulki z level77 (z tej oferty z CD-A). I powiem tak nadruki świetne z materiałem nieco gorzej ale też dobrze. I są to koszulki licencjonowane mają loga firm i gier. Więc jęśli ktoś jeszcze nie skorzystał a znajdzie coś ciekawego (głównie w dziel "promocję" nie ma już dużej ilości rozmiarów) to polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...