Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Ogólnie o kolekcjach gier

Polecane posty

Dzisiaj nadszedł czas na aktualizację mojej kolekcji numer cztery. Zdjęcia pojawią się dzisiaj w profilu oraz odpowiednim temacie. A w niej. Edycja Specjalna Tron Evolution z Wirtusa, Edycja Specjalna RF:Armageddon z Weltbild, Codex Edition AC:Brotherhood. Oraz gry w zwykłych wydaniach: FIFA 12, MW2, Operation Flashpoint: Dragon Rising, Juiced 2 oraz reedycje Blacksite (z Carrefoura za 1złtrollface.gif i jeszcze w folii), Posta X oraz Sid Meier's Railroads (z Reala za 2zł). Znajdziecie również kilka gadżetów. Naszyjnik z kieł Chimery, komiks i litografia z ME oraz naklejka z Gears of War 3 (wszystko z zaprzyjaźnionego sklepu).

EDIT: Zdjęcia już są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej powiedzieć o tym Tron: Evolution? To jakaś kolekcjonerka, czy coś w tym stylu? Nie spotkałem się jeszcze z takim wydaniem.

[...] oraz reedycje Blacksite (z Carrefoura za 1złtrollface.gif i jeszcze w folii) [...]

Serio? Puste pudełko od płyty DVD jest droższe :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iście wyczepiście tongue_prosty.gif

Codex to wypaśna edycja, a zarazem nieco trudno dostępna, więc gratuluję. Armagedon taki sobie, choć zależy ile zań dałeś.

Ładne kwoty wybuliłeś za niektóre gierki :D

O ile 3 papierowe gadżety to nic specjalnego, o tyle naszyjnik wygląda świetnie. Będziesz go nosić? :trollface:

Mógłbyś nieco więcej opowiedzieć o owym naszyjniku i kolekcjonerce Trona? Najlepiej wraz ze zdjęciami.

P.S. Co dokładnie rozumiesz przez ,,zaprzyjaźniony''? :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Co dokładnie rozumiesz przez ,,zaprzyjaźniony''? trollface.gif

Powiedzmy, że kontakty.

ES Trona to gra+ Soundtrack w jewel-case+ Figurka (trochę zabawkowa, ale za to dużo gadżetów można do rąk wsadzićjezyk1.gif ). Sama figurkę widziałem w jakimś internetowym sklepie za 45zł, więc 60zł za całą edycję to IMHO dobra cena.

Armageddon kupiony za 23 zł, więc tanioch i żal było nie brać.

Naszyjnik w owym sklepie kupiłem za trzy złote, jest to rzemyk i plastikowe kły (dobre wykonanie). Zdjęć chcecie? Będą, ale zapewne nie dzisiaj lub jutro. Powiem, że w tym tygodniu (chociaż obiecać nie mogę).

Jak chodzi o ceny niektórych gier, to gdy widzę 1zł, to nawet mimo niezbyt dużego zainteresowania gra biorę. Toż to jak darmo.

Ale te 1zł, to jeszcze nic. Pół roku temu kupiłem w Carrefourze Hearts of Iron II: Platynowa Edycja z KK po 0,5zł trollface.gif .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połaziłem po sklepach w Kristiansand w Norwegii i poza GameStop znalazłem taki wynalazek jak GameZone. Były w nim prawie wszystkie najdroższe i trudno dostępne figurki, między innymi: Archanioł z M&M:Heroes VI, Snake (z MGS) rozmiarów 1:1, spora statua Marcusa Fenixa (ale nie life-size), Jensen z DE:HR, piramidogłowy z serii Silent Hill (nieco ponad metr), Big Daddy z BioShocka. Byłem zainteresowany tym ostatnim, ale niestety jak usłyszałem "six hundred" to sobie dałem spokój.

Poza tym masa koszulek, mangi, anime, pierdół (np. cukierki od korporacji Umbrella w blaszanym pojemniku będącym logiem tejże), małych figurek (np. Sasuke za 60 koron, którego wziął sobie mój brat), gier, parę kolekcjonerek na PS3 (widziałem kilka WoWów, DE:HR i reszty nie pamiętam) oraz gadżetów związanych z Diablo 3 o olbrzymich cenach (zegarek, czaszka Diablo z kolekcjonerki, podkładka, myszka, słuchawki, brelok, Official Strategy Guide, Book of Cain (za 300 koron), książki, koszulki). Niestety mam aktualnie ważniejsze wydatki (wziąłem tablet na raty) i nic z tego sklepu nie kupiłem.

Wziąłem za to razem z bratem dwie skromne kolekcjonerki z GameStopu: Terraria Collector's Edition i Binding of Isaac Unholy Edition po 150 koron. Jeśli byłby ktoś zainteresowany unboxingiem to niech da znać, postaram się na jutro zrobić.

MAŁY UP

Jak chodzi o ceny niektórych gier, to gdy widzę 1zł, to nawet mimo niezbyt dużego zainteresowania gra biorę. Toż to jak darmo.

Ale te 1zł, to jeszcze nic. Pół roku temu kupiłem w Carrefourze Hearts of Iron II: Platynowa Edycja z KK po 0,5zł trollface.gif .

Niby tak, ale to w sumie takie zbieractwo. Sam też tak kiedyś robiłem, ale postanowiłem jednak stworzyć kolekcję pełną wyselekcjonowanych tytułów, w które chętnie zagrałem/gram/zagram. Pozostałe zajmują mi tylko miejsce na półce i oddaję je kuzynom (np. Street Fighter IV, w którego zwyczajnie nie potrafię grać ani na padzie ani na klawiaturze czy Dragonshard, który jest dla mnie zwyczajnie nudny).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shortyy

Po części zbieractwo, owszem, ale raz, że nie kupuje gier, które mnie w ogóle nie interesują, tylko takie które robią to bardziej lub mniej, a dwa, że selekcję totalną przeprowadzam w kwestii kolekcjonerek, a zwykłych dvd boxów nie traktuję z wielkim namaszczeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matrix312

Pudełka po Warcraftach zostały w ten sposób otwarte przez poprzedniego właściciela, wiedział on jaką wartość mają te tytuły więc dbał o nie bardzo - stąd świetny ich stan ale też niemała cena. Mimo wszystko warto było bo znalezienie nówki graniczy z cudem a praktycznie każda spotykana przeze mnie używka była w kiepskiej kondycji. Czasem warto dać więcej za coś czego można już nie mieć nigdy okazji dostać, należy więc od czasu do czasu korzystać z okazji nawet gdy nie wydają się one okazjami ;) Kolejna paczka z długo poszukiwanymi przeze mnie tytułami powinna przyjść już jutro. Takie zakupy naprawdę poprawiają humor ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie udało mi się zaktualizować mój profil - aktualne zdjęcia mojej kolekcji znajdziecie właśnie tam. Sam system ich udostępniania będę musiał jeszcze zmodyfikować, bo ostatnie zostały poucinane i widnieją tylko w formie linku.

Ogólnie rzecz ujmując - z grą Hexic HD, którą zapomniałem do listy dopisać - równe 340 tytułów na 6 platform. Zapraszam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Maliniorz: W żadnej z EK Hitmanów (prócz najnowszej ofc) nie było figurek. Ta jest kupiona osobno.

@ Hellspawn: kopara opada. Masz naprawdę niesamowitą kolekcję, pełną unikatów. No i jeszcze te figurki! Aż mi ślinka cieknie.

Czy muszę mówić coś jeszcze? Twój zbiór jest po wyczepisty i tyle.

Można prosić o zdjęcie całej ściany, bądź całego pokoju? (zależnie ile miejsca zajmują gry). Tak by było widać całą kolekcję.

P.S. W profilu jest limit na zamieszczanie grafik. Po przekroczeniu maksymalnej liczby - grafika zmienia się automatycznie w link.

P.S.2. Wygodniej będzie nawigować po Twojej kolekcji, jeśli prócz podziału na platformy będzie podział na wydania, np. premierówki, big boxy czy kolekcjonerki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie! Na pewno z czasem zastosuję się do waszych rad, uzupełniając opisy na moim profilu o stosowne informacje (premiera, extra klasyka, big box, EK itd.). Najprawdopodbniej wycofam również system z numeracją, podając ogólną liczbę posiadanych tytułów gdzie indziej. Figurka Hitmana zakupiona dawno, dawno temu na Aliens Group - szczerze mówiąc - nie polecam. Ze względu na bardzo nietypową pozycję, w jakiej Mr 47 stoi, często się wywraca i zalicza glebę.

W związku z pytaniem, ile miejsca zajmuje to wszystko w moim pokoju :

1)Tak to wygląda, gdy siedzę sobie teraz tutaj z wami.

http://i179.photobucket.com/albums/w299/Matuch17/DSC08509.jpg

2)Tak to wygląda, gdy obejrzę się za siebie.

http://i179.photobucket.com/albums/w299/Matuch17/DSC08510.jpg

3)Tak to wygląda, gdy wstanę i dam mały kroczek w lewo.

http://i179.photobucket.com/albums/w299/Matuch17/DSC08512.jpg

4)Tak, gdy obejrzę się w lewo.

http://i179.photobucket.com/albums/w299/Matuch17/DSC08513.jpg

5)A tak, gdy stanę sobie w drzwiach :)

http://i179.photobucket.com/albums/w299/Matuch17/DSC08511.jpg

Tym oto sposobem, grami zawalone mam wszystkie możliwe półki. Niemniej, zawsze kiedy myślę, że to już absolutny koniec miejsca, uda mi się jakoś to poprzestawiać i jeszcze trochę przestrzeni na tych kawałkach drewna wyskrobać. Chociaż przyznam - troszkę boli, że nie mam gdzie wystawić hełmu z Helghast Edition.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna paczka z długo poszukiwanymi przeze mnie tytułami powinna przyjść już jutro. Takie zakupy naprawdę poprawiają humor wink_prosty.gif

Więc paczka przyszła? Zawsze z niecierpliwością czekam na Twoje ,,starociowe" aktualizacje, bo często zaskakujesz teoretycznie niewyrywalnymi tytułami, za które nie dajesz nawet tak dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc paczka przyszła? Zawsze z niecierpliwością czekam na Twoje ,,starociowe" aktualizacje, bo często zaskakujesz teoretycznie niewyrywalnymi tytułami, za które nie dajesz nawet tak dużo.

Przyszła, przyszła smile_prosty.gif. Tym razem udało mi się zapolować na grę która jest nawet nie teoretycznie, ale i praktycznie nie do nabycia, mój zakup więc należałoby zaliczać jako wyjątek potwierdzający tę regułę. Mowa o premierowym, zafoliowanym dodatku do pierwszego Age of Empires noszącym podtytuł "The Rise of Rome". Oczywiście w idealnym stanie, bez wgnieceń, otarć ani innych defektów, z podniszczoną ale ewidentnie oryginalną folią.

Z okazji jej zakupu przypomniała mi się rozmowa w tym temacie z końca marca przy okazji apdejtu w postaci amerykańskiego wydania AoE - gadanina zeszła na wydanie zbiorcze Gold podstawki i dodatku, potem zainteresowany zacząłem grzebać w temacie premierowego Rise of Rome. Konkluzja była następująca: "(...) okazuje się, że oczywiście, wydano oddzielnie dodatek do AoE 1, jednakże w tak małym, ba, malutkim nakładzie, że dziś to prawdziwy unikat, coś jak premierowy Tron Braala czy Opowieści z Wybrzeża Mieczy. Nawet większy, bo o ile te jeszcze czaaasem widywało się dwie poprzednie na aukcjach, tak Rise of Rome w kartonie me oczy nie widziały nigdy."

I tak było do niedawna - nigdy nie wypatrzyłem tego wydania na allegro, archiwum w ciągu ostatnich 6 lat też nie zarejestrowało choćby jednej aukcji z premierą Rise of Rome, nie znalazłem go nawet na europejskim ebay. Jedyna oferta to egzemplarz z chamerykańskiego ibaja - już otwarty, ponoć w idealnym stanie, w cenie 46 dolarów z wysyłką (trzeba przyznać, zadziwiająco tanio). No ale ma inne obrandowanie na pudełku, różni się też zapewne paroma niuansami podobnie jak amerykańska premiera AoE z europejską.

Pytałem swego czasu na ten właśnie temat gościa handlującego na allegro masą wszelakich big boxów, siedzącego więc w temacie głęboko, jego odpowiedź brzmiała podobnie - "jest to tytuł bardzo ciężki do odnalezienia w odpowiednim wydaniu i stanie technicznym" po czym zaproponował mi ściągnięcie edycji niemieckiej po horrendalnie wysokiej cenie wink_prosty.gif.

Podsumowując - kolejna gra z mojej nieistniejącej faktycznie listy big boxowych must-have zostaje skreślona, celuję od tej chwili w zbiorcze wydanie Gold (jeśli o tą serię chodzi), jednakże już bez tak dużego zaangażowania bo będzie ona stanowiła jedynie dopełnienie kolekcji. Wygląda również na to że w porównaniu do Rise of Rome zakupiony przeze mnie w komplecie premierowy, europejski egzemplarz podstawki Age of Empires, oczywiście zafoliowany i nieotwierany, gra w tej aktualizacji drugie albo i trzecie skrzypce trollface.gif. O drugim do kolekcji egzemplarzu nowego Age of Empires II: Conquerors Expansion nie wspominając trollface.gif

Co by nie być gołosłownym - zdjęcia znajdziecie w tym albumie oraz w moim profilu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, no, aż tak grubej ryby się nie spodziewałem. Co prawda niezbyt mnie ta seria interesuje, ale fakt faktem, że już dawno tych gierek nigdzie nie widziałem. No i jeszcze zafoliowane! Aktualizacja pełną gębą. Zostawisz je sobie w folii? chytry_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Skoro macie taką fajną fazę to ja lepiej nie będę wyskakiwał ze swoim update... Co tam - kilka EK, kilka gier, trochę unikatów i całkiem sporo gadżetów...

@DOWN

Miałem dać ale Shorty dał mi minusa. Tak więc dzięki niemu musicie czekać aż dojdzie mi kilka unikatów. Podziękujcie koledze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Jezu, Ty jesteś jak wyjęty z dramatu CriX trollface.gif

Nie gadaj od rzeczy tylko dawaj linka wink_prosty.gif.

EDIT: Zły Szorti, dał minusa Wielkiemu CriXowi! Hańba mu! Przez niego nie zobaczymy najnowszych nabytków CriXa! trollface.gif (to joke oczywiście, niech nikt nie bierze niczego do siebie wink_prosty.gif)

Parafrazując popularne powiedzenie: prosił matrix, musiał sam tongue_prosty.gif

http://s1063.photobu...!cpZZ1QQtppZZ16 trollface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie ani podstawki ani dodatku nie otwieram, tego pierwszego mam drugi egzemplarz w wydaniu amerykańskim więc gra muzyka, instrukcję i CD od dodatku planuję natomiast nabyć w zbiorczym wydaniu Gold. Po za tym - Rise of Rome to zbyt unikatowa perełka by pozbawiać ją folii ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] tutaj nie ma nic czego bym wam wcześniej nie pokazywał biggrin_prosty.gif

Widzisz staruszku, wychodzi na to że mam lepszą pamięć od Ciebie ;)

Nie pokazywałeś choćby gadżetów z KG czy tych czterech pierwszych zdjęć.

Btw, skąd wytrzasnąłeś rzeczy z pierwszego szeregu w albumie do którego zarzuciłem linkiem? Fajne te naklejki z Clicka a i dosyć spore.

Przy okazji jak by Ci się nudziło to bym poprosił o zdjęcia tego bonus packa z SC IV (o ile zamierzasz wywalić z folii oczywiście).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...