Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Ogólnie o kolekcjach gier

Polecane posty

U mnie z pożyczaniem nie ma większego problemu, ale spowodowane jest to tym, że dosyć niewiele znajomych wie dokładnie, jakie tytuły posiadam, więc nie mam dużego problemu z ewentualnymi prośbami o udostępnienie tego czy tamtego ;)

Nawiązując do tematu - jakoś mnie coś ostatnio naszło i zrobiłem zbiorcze zdjęcie wszystkich moich Big Boxów. Ciężko było objąć wszystkie tytuły (przydałby się szerokokątny obiektyw :trollface:) - naliczyłem przeszło 50 gier, zabrakło jednakże na "zbiorówce" Jazz & Faust i Trainz 2004, które schowały się w którejś z szuflad a ja zwyczajnie o nich zapomniałem ;) Fotka do obejrzenia w "meine profile".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bleub? Przyznasz chyba, że to hobby wciąga i to mocno :trollface: ?

Ja sam się często zastanawiam, czy są jakieś granice, ale jak patrzę na cykliczny program The Angry Video Game Nerd na GameTrailers.com, to dochodzę do wniosku, że jeszcze daleko mi do tego stopnia zaawansowania. I mówię tu tylko i wyłącznie o jego kolekcji gier na konsole. Ona jest po prostu GIGANTYCZNA. Powiem inaczej: nie wiem, czy jest jakakolwiek pozycja na konsole, która nie byłaby w jego posiadaniu :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kupowanie dla kupowania, tylko żeby stało na półce to kompletny bezsens. Jestem w stanie co prawda kupić ARCYDZIEŁO z 1992 roku i postawić na półce (tylko żeby stało), ale musi to być naprawdę coś wybitnego i to najlepiej z jednego z moich ulubionych gatunków.Kocham cRPG ale nie kupię Fable tylko po to by było. Ta gra do mnie nie przemawia. Podobnie jak nie kupię nowych strzelanek, wyścigów czy innych Simsów. Wszystkie tytuły jakie kupuję (bez względu na edycję, nawet z czasopisma) dobieram bardzo starannie (np. teraz kupię CDA bo dali pełne wersje Return to Mysterious Island 1 i 2, bo kocham przygodówki a wyjdzie mi taniej niż w Almanachu). Co z tego że koleś ma największą kolekcję gier na jakąś konsole skoro pewnie większości nie odfoliował i pewnie nigdy nie zagra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że koleś ma największą kolekcję gier na jakąś konsole skoro pewnie większości nie odfoliował i pewnie nigdy nie zagra?

Choćby nie wiem, jakbyś się starał, to nie jesteś w stanie przejść wszystkich gier, które - przykładowo - wyszły na platformę PC. Choćby Twoja doba trwała 72 godziny, to i tak nie jesteś w stanie tego uczynić.

Ludzie, którzy najpierw przechodzą gry, a potem je odkładają na półkę, mogą mówić, że to, co jest na tej półce, to jest zbiór gier, a nie kolekcja.

Ludzie, którzy szukają konkretnych tytułów, tych rzadkich i tych mniej, po czym kupują je i odkładają na półkę z myślą, że "kiedyś w nie zagram", choć prawda jest taka, że na 90% nigdy tego nie zrobią - są w moich oczach kolekcjonerami.

Oczywiście jest to mój prywatny pogląd na to zjawisko i nie każdy musi się z tym zgadzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku jestem kolekcjonerem. Ale nie kupuję WSZYSTKIEGO. Musiałbym być chory, nawet gdybym wygrał w loterii w USA 30 milionów dolców. Chodzi mi po prostu o sam sens posiadania wszystkiego, bez jakiegoś ładu i składu, nawet największych szitów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretny (w moim odczuciu) update z mej strony. Do kolekcji doszły 3 nowe tytuły. Pierwszym z nich jest dodatek do Baldur's Gate II - Tron Bhaala. Egzemplarz co prawda niekompletny (brakuje breloka, na którego mam zamiar zajadle polować), ale i tak to gigantyczna perełka. Dość powiedzieć, że jedyna z tym dodatkiem aukcja na allegro wisi za 199zł :trollface: Jestem z tego tytułu mega zadowolony bo czekałem na okazję do jego zakupu ponad pół roku. Prócz braku breloka całość jest kompletna włącznie z kartą rejestracyjną i ulotką Black Isle. Płytka wygląda na nieużywaną :)

Druga gra to Baldur's Gate w Złotej Edycji, a więc bonusowo z dodatkiem Opowieści z Wybrzeża Mieczy na osobnym CD. 6 krążków w jednym pudełko robi dzisiaj (w dobie DVD i cyfrowej dystrybucji) duże wrażenie. Do tego grubaśna instrukcja i epicka mapa (polecam się przyjrzeć). Do szczęścia brakuje niestety oryginalnie dodawanej podkładki pod mysz, ale spróbuję kiedyś (jeśli nadarzy się okazja) takową zakupić i skompletować zestaw. W ogóle w planach mam zebrać wszystkie wydania tej jakże zacnej sagi, być może za parę lat się uda ;)

Na deser dodatek do Diablo II - Lord of Destruction. Brakowało mi jej w kolekcji od dawna, ale ceny na allegro były i są mocno zaporowe, w końcu jednak udało mi się zakupić też i ją (wszystkie ww. gry nabyłem razem w pakiecie). Tradycyjnie w środku znajduje się CD z grą, instrukcja i karta rejestracyjna. Miły dodatek stanowi bonus CD ze ścieżką dźwiękową, epicką, jak na Blizzard przystało.

Cieszę się jak dziecko z dodatku do BGII, teraz do pełni szczęścia brakuje mi tylko premierowego BGI.

Zdjęcia wszystkich gier znajdziecie oczywiście w profilu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Wuwu - rzecz dyskusyjna. Dla Ciebie tak, dla innych inaczej. :) Prawda pewnie gdzieś po środku leży. Dla mnie kolekcjonowanie współczesnych gier dla samego kolekcjonowania nie ma sensu (dla mnie, co podkreślam). Ja patrzę zawsze na grę, dopiero potem na dodatki. No i nigdy na pewno nie kupię gry ot tak dla postawienia. I zawsze będę odfoliowywał (a tak! :biggrin:) wszyściutkie gry, nawet te najrzadsze. ^^ Wkurzyłem kolegę? :trollface: No chyba, że w będę miał w liczbie sztuk: 2 i/lub na późniejszą odsprzedać. :wink:

A teraz poradnik dla tych, co nie śpią na kasie i cenią sobie oszczędność, nie jednak kosztem przyjemności. Jak kupić Edycję Specjalną (poniekąd kolekcjonerską), nówkę rzecz jasna, Alan Wake na PC (PL) za jakieś góra 55 zł z wliczoną wysyłką (jak ktoś ma możliwość odebrać sobie w siedzibie Cenegi to niech odliczy dychacza)? :) To proste. Wada jest taka, że troszkę więcej zachodu (opcja dla leniwych - przepłacić 45 zł - wliczając kuriera - i kupić na muve :P) i nie ma książki. Dla mnie ta książka nie jest warta takiej kasy, no ale jak już uważacie, sami się zastanówcie. Let's rock:

1). Kupujemy zwykła edycję Alana na muve.pl z 40% rabatem z Kompanii Graczy (wystarczy kod z jednej nowszej gry Cenegi)

2). Kupujemy zawartość edycji specjalnej (brakuje na pewno książki) za 8,90 zł + wyłka (jak ja kupiłem 3 pudełka róznych gier to wysyłka za sztukę obniżyła się do ok. 5 zł) - jest na allegro, linka na wszelki wypadek nie podaję, ale łatwo znaleźć (sortuj wg. ceny - najniższa, wpisujemy w szukajce Alan Wake)

3). Przekładamy płytkę z edycji zwykłej do specjalnej.

...i już. :tongue: Fakt, więcej zachodu, fakt, to nie polskie wydanie tylko angielskie (mi to absolutnie nie przeszkadza, nawet lepiej, a gra i tak po Polsku!) brakuje conajmniej jednego elementu, ale licząc wysyłkę w obu przypadkach oszczędzone 45 zł. Wiem, że ktoś tu pisał iż dla niego ta ksiązka spokojnie jest warta nawet te 90 zl. To ja skromnie przypomnę, że niezła 200 stronicowa ksiązka (ta z Alana ma 140 stron...) to wydatek rzędu 20-25 zl, więc nie przesadzajmy. A ten tu tytuł przeczytacie najwyżej raz, bo na dzieło jakieś nie m co liczyć. :) Walorów kolekcjonerskich jak figurka czy nietypowy pendrive również nie ma, ot zbitek papieru i niezłej lektury. :wink: Aha, tej ksiązki w tym wydaniu w ogóle nie ma, więc to nie tak, że w pudełku będzie puste miejsce, spokojnie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie lokalny market Caerrfour okazał się najlepszym przyjacielem gracza. U nich w koszu są gierki po 4 (nic wartego uwagi) i po 8 zł. A tam już całkiem nieźle - obie części The Suffering, Stormrise, Złota Edycja Penumbry, Universe at War z Platynowej Kolekcji, SupCom 1 i jego dodatek. Ja nabyłem sobie Tropico 3 (podstawkę) za te 8 zł. I modlę się by nie trafiło na cover CDA. Trochę droższe ale dalej w obniżce - 29 zł są też niektóre pozycje Topsellera. Więc mam już też Warhammer 40k 2:Retribiuton i Patrician 4 Złotą Edycję. No i na koniec Ekstra Klasykę za 18 zł - Dawn of War 1 Universum - podstawkę i wszystkie 3 dodatki. Skoro CDA dało już DoW:2 (które też kupiłem wcześniej w Biedronce za 10 zł) to zakładam, że jedynki już nie dadzą. Dlatego też pewnie kupię Company of Heroes z pierwszym dodatkiem. A takim Kulturomaniaku Earth 2160 dorwałem tylko za 5 zeta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu również skorzystałem z dobrodziejstwa Carrefoura i za 7 lub 8 zł nabyłem Incredible Hulk, The Guild 2 Antalogia i Frontlines. Poszukiwałem też Saints Row: The Third, niestety nie znalazłem, więc zadowoliłem się dwójeczką za bodajże 19,99. Kolejny raz zatem okazuje się, że warto spoglądać na koszyczki w supermarketach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim okresie milczenia, po wielu deklaracjach i obietnicach, nadszedł wreszcie czas na upragnioną "Aktualizację 5" :trollface:. A w zasadzie, to powinna się raczej nazywać: "A imię jego będzie czterdzieści i cztery". Dlaczego? Ponieważ znalazły się w niej łącznie 44 pozycje na dwie platformy: PC i Xbox. Po 20 wersji pudełkowych na każdą z nich oraz po 2 edycje kolekcjonerskie na jedną i drugą. Zawsze powtarzam, że jak robić update-y, to z przytupem :trollface: .

Co wchodzi w skład "Aktualizacji 5"? Jeżeli chodzi o konsole Xbox i Xbox 360, to ostrzegam - są tam same "samochodówki" w tym wiele z aspiracjami do symulatorów.

Czyli Forza Motorsport (seria), Project Gotham Racing (seria), Dirt (seria), Need For Speed: Shift (seria), Test Drive Unlimited (seria) :trollface: i inne. Ciekawą, a zarazem unikatową pozycją jest gra na pierwszego Xboxa, pod tytułem: Ford Mustang: The Legend Lives od Global Star Software (nie mylić z serią Ford Racing, bo to dwie różne bajki). Pozycja ekstremalnie unikatowa i prawdopodobnie jedyna w kraju :trollface: .

Lecimy dalej - czas na "kolekcjonerki". Co my tu mamy? Mafia II - Collector's Edition (folia) oraz... Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Mroczna Edycja. Oczywiście zafoliowana, a jeżeli już ktoś ją zerwie z pudełka, to napewno nie będę to ja :trollface: .

Teraz coś dla PC-towców. Standardzik, czyli 20 wersji pudełkowych z różnistych gatunków, a także (a jakże) 2 edycje kolekcjonerskie. Są nimi: Duke Nukem Forever - Balls Of Steel Edition oraz Polskie Imperium: Od Krzyżaków Do Potopu. Nie muszę dodawać, że zafoliowane?

Wszystkich chętnych do obejrzenia, zapraszam do profilu lub do odpowiedniego tematu na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuwu,

Masakryczny update. Pieję zwłaszcza do kolekcji samochodówek na x360! Tyle to nawet ja nie mam, a przecież posiadam tą konsolę, normalnie koparka opadła mi do fundamentów :D Pytanie - kiedy kupujesz xboxa żeby móc w to zagrać? :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tam same "samochodówki"

Właśnie dlatego nie lubię X360 (i parę dni temu się swojego pozbyłem). Takie gry, a sensownej kierownicy nie ma. Chore.

Tak swoją drogą widział ktoś ostatnio (lub ma w kolekcji i chce się pozbyć) Metal Gear Solid: Twin Snakes na GameCube? Pytam, bo zauważyłem, że macie niesamowite metody w znajdywaniu niektórych rzadkich okazów. Jestem na ostatniej prostej w zbieraniu wszystkich wersji wszystkich odsłon sagi Kojimy i tego tytułu znaleźć nie mogę. Oprócz tego brakuje mi MGS na Game Boya i edycji Special Missions z PSone. Ostatnio zdobyłem Metal Gear z MSX2 (urządzenia nawet nie kojarzę lulz) za niecałe $150, więc wróciła mi motywacja do uzupełnienia zbioru. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuwu1978

Świetny update, sporo tych gier na Xboxa zebrałeś :) Radziłbym Ci jednak odfoliować Jaja ze Stali i nacieszyć się zawartością, tej EK dalej leży kupa w magazynach (idealne określenie na to wydanie :trollface:) i nawet w UK za 20 funciaków nikt tego nie kupuje ;)

@lubro

Jak w przypadku gier na PC można by pomóc, tak starsze konsole to zupełnie nie mój "target" i nie jestem obeznany w tym temacie. Metal Gear z MSX2 za 150$? Nie szczędzisz na hobby ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - kiedy kupujesz xboxa żeby móc w to zagrać? :trollface:

Planuję na maj - czerwiec, ale nie chcę zapeszać. Zrobię to tylko i wyłącznie dla serii Forza Motorsport (ile ja już się naoglądałem różnych gameplay-ów i buildów samochodów z Forza Motorsport 4 na YouTube... :trollface:), a także dla nadchodzącej - i mam cichą nadzieję - genialnej Forza Horizon.

Dzięki za słowa uznania, przyjaciele :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w Łodzi jest przynajmniej kilka punktów z używanymi grami na konsole gdzie mozna się zaopatrzyć w tytuły od PSXa do najnowszych konsol....I tam się zamierzam zaopatrywać bo sam odkryłem je niedawno:P Radzę poszukac takich miejsc u siebie jeśli mieszkasz w dużym mieście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vantage Dzięki za pomysł. Znalazłem tą aukcję i nie ma książki i makin off-ów. Trudno brak książeczek trochę boli ale nie jest warto na pewno tych 40 zł różnicy. Nie mówiąć już że mam przeczucie żę ta książka będzie jako nagroda na KG. Mam aktywny kod zniżkowy na muve więc chyba tak zrobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...