Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Ogólnie o kolekcjach gier

Polecane posty

Co sądzicie o kolekcjonowaniu również zagranicznych wydań gier? Sam przebywałem trochę w Holandii i udało mi się znaleźć ichniejsze "bigboxy" (takie 3/4 naszych). Zdobyłem zafoliowane "Echelon: Explore, discover and eliminate", odfoliowane "Europa Universalis", "Fort Boyard: De Legende" oraz "Dark Colony". Przyznam, że całkiem nieźle się na półce prezentują, a obcy język na pudełku niezbyt mi przeszkadza (zwykle te gry i tak są po angielsku). Co sądzicie o takich wydaniach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda wszytkie tytuły oprócz EU (2 właśnie leży obok mnie trollface.gif) nic mi nie mówią, ale skoro je kupiłeś to znaczy, że są Ci potrzene do szczęścia toteż gratulacje smile_prosty.gif.

Hmmm, nie widzę nic złego / niezwykłego w kupowaniu tytułów w innych krajach, ponieważ wielu ciekawych tytułów nie wydano w Polsce / po polsku lub są trudno dostępne w naszym kraju, więc IMHO to po prostu jedno ze śródeł pozyskiwania gier.

Btw, późniejszym popołudniem zamieszczę sporą aktualizację, na którą nie wydałem wcale tak dużo. Skład:

- 11 big - boxów

- 11 pudełkowych gier

- 1 kolekcjonerka

- 1 mała figurka

- 1 film

- 4 papercrafty

Ogółem już wszystkim się już słownie chwaliłem, ale zdjęcia obowiązkowo być muszą wink_prosty.gif.

EDIT: Tak właściwie to i tak parę tytułów pójdzie na sprzedaż / wymianę, więc jeszcze się wstrzymam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP

Tam tez możesz dostać gry po atrakcyjnej cenie,ale minusem kupowania na Ebay-u,są ceny wysyłki,trzeba uważać aby nie przepłacić za grę z wysyłką,bo może się okazać,że w przeliczeniu na złotówki,za grę dałeś więcej,niż kosztuje w sklepie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio natknąłem się na ciekawą aukcję. Cena jak sądzę bardzo atrakcyjna, nic tylko brać. :trollface:

http://allegro.pl/morrowind-stalker-dreamfall-quake-sims-gothic-i2576934769.html

Może to nie to samo co aukcja za milion Euro, ale i tak będę w szoku, jak znajdzie właściciela. :trollface: Niemniej pięknie ta kolekcja wygląda, nie ma co. Czyżby ktoś chciał się pozbyć nałogu, jak myślicie? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mieliście kiedyś dosyć kolekcjonowania? Nachodziły was myśli "a może przestać już? jak to sprzedam będę miał sporo kasy...". Przyznam szczerze że kiedyś miałem doła, "cieżkie dni" i taka myśl mnie naszła:D Ale jak moi dwaj przyjaciele, którym o tym powiedziałem, zrobili wielkie oczy i spytali czy coś brałem uświadomili mi szybko że to nie był dobry pomysł. Zbyt wiele lat poświęceń i wyrzeczeń:D Już nie mam takich myśli.

Ostatnio wyłapuje świetne tytuły, ale czekam ze zdjęciami aż się troche nazbiera:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie miałem nigdy żadnych takich pomysłów. Co najwyżej z nudów liczyłem ile jest warta moja kolekcja.

Sam również jestem w trakcie zbierania gier na aktualizację, zamieszczę ją mniej - więcej w ostatnim dniu wakacji.

I zarzucę jeszcze tematem do rozmowy: jaki jest Wasz najcenniejszy okaz w kolekcji? Może być to zarówno big box, EK, czy też nawet figurka, bądź coś innego.

U mnie jest to kolekcjonerka X - Blades, którą dostałem za darmo. Gdy ostatnio szukałem ofert sprzedaży, znalazłem tylko jedną za ponad 2000 zł. Wiadomo, że nikt tego nie kupi, lecz żadnych tańszych ofert nie widziałem.

EDIT: @ Tesu: od kiedy bleub to Iselor? :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednego. Zastanawiam się pomiędzy Anvil of Dawn (big box), Killing Time (nowy nabytek, zobaczycie wkrótce, big box w folii na Macintosha, absolutny rarytas), Archimedean Dynasty (big box), 7th Guest (big box), lub amerykańskim wydaniem gry Blood z ddoatkami czyli One Unit Whole Blood. Co prawda to jest bez big boxa w jewel case z instrukcjo-okładką i bonusową płytą ale i tak jest droższe niż 3/4 big boxów jakie posiadam.

Te są chyba najcenniejsze. A, no i The World of Myst:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bleub

Nie mialem jeszcze mysli o sprzedaniu calej mojej kolekcji. Zreszta ciezko by ja bylo nawet wycenic, bo troche tego sie uzbieralo (a moze wsrod Was znajdzie sie jakis chetny/a, kto podjalby sie tego zadania i "podliczyl" wartosc wszystkich tytulow? ;))... Podejrzewam jednak, ze kiedys przyjdzie taki moment, iz wyzbede sie sporej czesci gier i zostawie sobie tylko te, ktore sa dla mnie "naj".

@Gabriele

Jesli chodzi o najcenniejszy okaz z calej kolekcji, to do niedawna ciezko byloby mi wskazac jeden tylko tytul. Sporo gier darze wielkim sentymentem - premierowki Wolfenstein 3D, DOOM, perwszej Civki, System Shock, Dune 2, UFO: Enemy Unknown, Warcraft Orcs & Humans, Planescape Torment, Morrowind, Final Fantasy VII i jeszcze przynajmniej z 10 innych. Te gry sa dla mnie w rownym stopniu i najwiecej warte, glownie ze wzgledu na zwiazane z nimi wspomnienia. Natomiast pod wzgledem finansowym najcenniejsza bez watpienia jest kolekcjonerka Diablo 3 podpisana przed ponad stu pracownikow Blizza podczas nocnej premiery tej gry w Stanach. Na serwisach aukcyjnych niewiele ich juz teraz jest i jestem bardzo ciekaw jak ceny takiego wlasnie pobazgranego autografami nieuzywanego egzemplarza beda sie ksztaltowac za kilka lat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest Wasz najcenniejszy okaz w kolekcji?

Najprawdopodobniej kompletna seria The World of... Ciężko było skompletować całość, szczególnie na The World of Myst musiałem długo polować. Jeszcze nie widziałem wszystkich czterech wydań u kogoś innego, choć może słabo szukałemsmile_prosty2.gif .

Pozbywać się kolekcji nie zamierzam, owszem liczyłem kiedyś, ile pieniędzy na nią poszło, ale na tym się skończyło. Chyba siedzie we mnie jakiś kolekcjonerski chomik, który nie pozwala sprzedawać mi moich zbiorów, a za pieniądze z kart telefonicznych i znaczków pewnie kilka gier bym kupił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najcenniejszy okaz? Chyba Rise of Rome czyli Expansion Pack do pierwszego Age of Empires choć przychodzi mi do głowy również Świątynia Pierwotnego Zła w edycji Biały Kruk i Opowieści z Wybrzeża Mieczy Baldurów.

Sprzedawać kolekcję? Może kiedyś, póki co radość z jej posiadania tylko rośnie toteż takie myśli nigdy mi do głowy nie przychodziły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w kolekcji jakichś super rzadkich rarytasów, jedyne co przychodzi mi na myśl to kompletna premierówka Mass Effecta, trzy edycje premierowe STALKERów, kolekcjonerka Terrari, pierwsze trzy części Fallouta w big boxach i kolekcjonerka Diablo III. Mimo wszystko jestem z tego wszystkiego zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się dosyć mocno korzystam z dystrybucji elektronicznej, jeśli chodzi o gry, i pudełkowe edycje sprzedaję, ale z tych, które zostawiłem, najbardziej lubię właśnie premierowe wydanie S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla. Pomimo, że jest to wydanie zwykłe, to swoją rozkładaną okładką i zawartością sprawia, że mam do niego sentyment i nie pozbywam się go, pomimo, że mam dubla z CDA, jak i mogę go wziąć na Steamie, i teoretycznie pozbyć się płyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę się rozpisywał o super rarytasach bo mam tego aż za dużo :D

Znowu strzępek informacji: dostałem kilka gadżetów za free :D

-gra

-koszulka

-komiks

Ma się to szczęście i kontakty - że tak powiem :D

W dalszym ciągu czekam na resztę rzeczy, które muszą jeszcze do mnie spłynąć :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę się rozpisywał o super rarytasach bo mam tego aż za dużo biggrin_prosty.gif

Jak masz za dużo, to możesz się ze mną podzielić trollface.gif.

Ma się to szczęście i kontakty - że tak powiem biggrin_prosty.gif

Ja tam mam w swoim pokoju 4 kontakty, ale często zdarzają mi się sytuacje, gdy przydaje się przedłużacz.

W dalszym ciągu czekam na resztę rzeczy, które muszą jeszcze do mnie spłynąć biggrin_prosty.gif

Kiedy mniej więcej dasz ten UP? Pod względem zdjęć ostatnio posucha w temacie, konwersacyjnie nieco lepiej, choć do ożywionej dyskusji daaawno już tu nie doszło.

Ja miałem dać w ten weekand, lecz znowu coś tam wyhaczyłem i czekam. Może nawet do końca września, ale co tam,

jak już robić update-y, to z grubej rury.
trollface.gif

EDIT:

@ Iselor:

[media=]

trollface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzeliłem mały re-make'o'update na moim profilu - zdjęcia zmieniły rozstawienie i rozmiar, przybył Darksiders na Boxa (chciałem odświeżyć sobie jedynkę przed częścią drugą i jak się okazało, nie potrafię już grać na PC :P ). W sumie to no biggie, ale zapraszam :)

P.S

Tak po prawdzie, to zdjęcia są nieco nieaktualne - często zmieniam rozstawienie pudełek, bo coś tam dojdzie i nigdzie się nie mieści, więc trzeba coś przenieść, wstawić gdzie indziej etc. Ale to już czysta estetyka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Hellspawn: jak już wcześniej wspominałem, Twoja kolekcja jest naprawdę ogromna i świetna, to przysłowiowy plaster miodu na duszę kolekcjonera smile_prosty.gif.

Widzę, że zaprowadziłeś podział na platformy, dzięki temu Twój zbiór znacznie zyskał na przejrzystości. Proponowałbym jeszcze wyszczególnić EK / ES lub nawet pokusić się o alfabetyczne ułożenie tytułów.

Moja aktualizacja idzie powoli do przodu, wczoraj zrobiłem szkielet, czyli utworzyłem album, pod albumy, pod - pod albumy i chyba nawet pod - pod - pod albumy są tongue_prosty.gif.

Pierwsze zdjęcia właśnie wypełniają moje konto. Przez cały miesiąc postaram się sukcesywnie robić zdjęcia i zapełniać nimi albumy, czego efektem powinien być* zamieszczony w ostatnim dniu września, wypchany pod albumami zbiór zdjęć o nazwie:?

Jak już robić update-y, to z grubej rury. trollface.gif

* O ile pod koniec miesiąca nie zrobię żadnych zakupów, bo jeśli tak, to będzie kilka dni obsuwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wrzucić gierczyny już parę dni temu ale brak czasu lub pamięci do zrobienia tegoż skutecznie mi to uniemożliwiły. Zestawik jest imho niezły - w końcu udało mi się znaleźć premierowe Baldur's Gate we względnie dobrym stanie i egzemplarzu kompletnym. W środku prócz standardowych 5CD i opasłej instrukcji mapa w postaci zwiniętego i zalakowanego zwoju oraz pełnoprawna książka - Morze Piasków Troy'a Denninga. Do jedynki nie mogło zabraknąć dodatku :trollface: - mój drugi egzemplarz Opowieści z Wybrzeża Mieczy, tym razem niestety otwarty i co gorsza bez mousepada dodawanego w tym wydaniu. Jest natomiast opowiadanie fantasy Elaine Cunningham. Żeby zachować równowagę w otwartych i zafoliowanych pudełkach - opozycję do używanych BG 1 i dodatku stanowią zafoliowana jedyneczka w wydaniu Extra Gra oraz dwójka w premierze (tam między innymi mapka i podkładka pod mysz).

Podsumowując więc - Baldur's Gate w wydaniu premierowym (używana) i Extra Gra (folia), używany i niestety niekompletny dodatek do jedynki oraz zafoliowana, premierowa dwójka.

Zdjęcia wszystkich gier znajdują się w moim profilu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...