Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 06/2011 zawartość

Polecane posty

Recenzja Wieśka faktycznie krótka jakaś taka się wydaje, może nie mieli na tyle czasu żeby więcej o niej napisać, nie mówię, że na kolanie pisana, ale... :tongue:

Natomiast interesująco wygląda publicystyka, jak zwykle warto będzie poczytać.

Kurde, napisac WIECEJ zawsze MOZNA, tylko czy jest SENS? W wypadku takich recenzji to nie jest tak, ze sie scina tekst "bo sie nie miesci na wyznaczonych stronach". Po prostu autor pisze tyle, ile uwaza za konieczne a potem sie patrzy ile stron na to trzeba.

Wiec pewnie mozna by i strone o samych cyckach Triss napisac, tylko... po co.

Juz nie wspomne. ze zdrowiej wstac od stolu z "zjadlbym jeszcze troszke" niz "kurde, zaraz bede rzygal, za duzo tego bylo...".

Dodam tylko, że sam byłem na początku lekko zaskoczony "długością" recenzji. Ale pomyślałem sobie, że chyba ciężko jest napisać coś więcej, nie naruszając nutki tajemniczości związanej z fabułą gry. Dlatego, moim zdaniem recenzja jest naprawdę ok. A, jak pisałem wcześniej, pobudziła ona tylko mój apetyt na zagranie samemu, własnoręcznie, "własnousznie i własnowzrocznie" :) I chyba do tego recenzje służą?? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wypadku takich recenzji to nie jest tak, ze sie scina tekst "bo sie nie miesci na wyznaczonych stronach". Po prostu autor pisze tyle, ile uwaza za konieczne a potem sie patrzy ile stron na to trzeba.

No wiem, no wiem; chodziło mi nie o ograniczoną ilośc miejsca na recenzję, ile o to, że może nie grali na tyle długo, aby móc więcej swoich wrażeń zamieścić.

To ile razy trzeba cala gre przejsc zeby grac "wystarczajaco dlugo"? 16, zeby znac kazde zakonczenie?

Dodam tylko, że sam byłem na początku lekko zaskoczony "długością" recenzji. Ale pomyślałem sobie, że chyba ciężko jest napisać coś więcej, nie naruszając nutki tajemniczości związanej z fabułą gry. Dlatego, moim zdaniem recenzja jest naprawdę ok. A, jak pisałem wcześniej, pobudziła ona tylko mój apetyt na zagranie samemu, własnoręcznie, "własnousznie i własnowzrocznie" :) I chyba do tego recenzje służą?? :)

No wlasnie. Mozna by duzo spoilowac o fabule, opisywac rozmaite questy metoda "najpierw walczysz z wiwoerna, potem musisz wskoczyc do lochu i uciec przez lecaca z sufitu wrzaca woda, nastepnie docierasz do legowiska Bestii, gdzie wczesniej musisz pokonac bazyliszka, a potem..." I po co psuc przyjemnosc z samodzielnego odkrywania tych rzeczy.

Bo tak naprawde o czym nie napisano? O optymalizacji - ale juz tlumaczylem czemu tak sie stalo. Kazdy inny ISTOTNY element gry zostal opisany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ohmy::huh:

Wyslij do Ghosta, podmienimy od reki.

A mnie trochę zawiódł plakat. Spodziewałem się jakiegoś ładnego, tudzież efektownego artu , a tutaj wredna, okładkowa gęba Geralta. A numer pewnie świetny - dopiero się za niego zabieram.

W recenzji masz praktycznie wszystkie dostepne arty. Testowalismy pare z nich ale jednak geba wyszla najlepiej. To nie mial byc "slitasny" plakat. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. Nie mówię, że ma być słitaśny, ale po prostu gęba to trochę przejedzony temat jeszcze przed premierą (a co będzie po premierze, olaboga :P). Ale co tam - jak tylko znajdę miejsce na ścianie to pewnie i tak zawiśnie, w nocy może być fajny efekt :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wisi.... i jest baaardzo duży. Aż boję się, patrząc na ten wzrok... A sam plakat na stronie wyglądał średnio, w praktyce - super :D . Czemu jeszcze ma czekać te 10 dni?! (tja, moje zamówienie dopiero 20 będzie...)

Aha, co do reszty tekstów:

- zapowiedź Deus Ex'a mnie zniechęciła do gry, bo jeśli genialna stylistyka gry ma być zakłócona błędami i średnim poziomem grafiki, to dla mnie nawet rozgrywka tego nie wyratuje, bo główny atut - klimat, legnie, przez takie właśnie niedoróbki - oby więc to poprawili

- Mortal Kombat - ja chcę to na PC!

- Alice: Madness Returns - z bólem gram w przestarzałą już "jedynkę", ale widzę, że mój wysiłek nie pójdzie nam marne ;)

- DNF - cóż, poczekam, zobaczę...

- publicystyka - nie czytałem, ale na pierwszy rzut oka zapowiada się ciekawie

Aha, choć CormaC wyjaśnił w numerze, czemu nie recenzował Zabójców Królów, to jednak lekka szkoda - bo założę się, że werwa, z jaką napisałby recenzję o tym (można to teraz orzec) wielkim RPG'u, byłaby zaiste spora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smuggler

Dowodem jest Wiesiek, Portal i Mortal Kombat

Na 8 stron recenzji Wieśka 5 zajmują obrazki. Faktycznie to może robić wrażenie:] Z portalem i Mortal Kombat też nie jest kolorowo:]

Proporcje tekstow i screenow ustalono dosc dawno temu i sie tego trzymamy

Super. Trzymajcie się tego dalej. Za 2-3 lata będą pewnie tylko podpisane obrazki.

WoT pierwsza gra o czołgach MMO i zaledwie dwie strony recenzji. Też mam niby uwierzyć, że nie dało się więcej o tym napisać?!

Kupowałem CD-Action głównie ze względu na recenzje gier i dobre pełniaki. Teraz 'pełniejsze' recenzje można sobie obejrzeć na IGN czy GameTrailers.com

@Batman001

Smuggler jesteś super to wszystko dzięki tobie że trafiają takie superowskie gry i recenzje są też super i nie tylko gratulacje.Co do numeru jak zawsze jest super jeszcze ten plakat masakra na prawdę świetny.
Nie bój się jak nieco podrośniesz to, nie będziesz się cieszył z byle czego;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Smuggler sporo ludzi kupuje CDA by poczytać o grze jak najwięcej. Ja lubię wasze długie teksty o grach i trochę mi smutno, że dział recenzje jest krótszy niż newsy i zapowiedzi. I nie trzeba przecież połknąć całego CDA w 2 godziny, można czytać partiami. Dlatego wolałbym tych jednostronnych recek gier PC było mniej - dajcie dwie strony. A jak gierka jest średnia lub słaba to wrzućcie to do "Kaszanka Zone".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten numer i żałuję, że przeczytałem recenzję W2. 8 stron recenzji - wierutna bzdura, zamiast napisać coś ciekawego, wrzucono masę durnych screenów, które każdy oryginalny gameplay przebija, samego tekstu jest może na 3 strony, to ci dwugłos!

Sama recenzja również napisana jest bez polotu i po prostu na odwal się. Jeśli Wiedźmin 2 jako dzieło sztuki ma jakąś myśl przewodnią, coś oryginalnego do przekazania, to o tym z recenzji CDA się nie dowiemy (a sądzę, że można było o tym napisać, nawet lekko spoilując, czego zresztą enki nie poskąpił, pisząc o zakończeniu...). Zwykłe wyliczenie wad i zalet - to ma być recenzja gry, na którą wielu czekało od pierwszego wycieku gameplaya? Gdyby nie plakat, DLC i RE5, bardzo bym żałował wydanych pieniędzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny numer, ,,czego nas <uczą> gry wymiata :D

Ten odwrócony do góry nogami wierszyk(wiem,wierszyk nie ma nóg xD ) na górze okładki wymiata.

Co do recki Wieśka,zgadzam się że jakaś taka... po prostu spodziewałem się ,MEGAepickości( XD )" a to jest... zwykła recenzja. Chociaż mnie i tak ona średnio obchodzi,bo na razie nie mam zamiaru tejże gry nabywać(jedynki także).

Fajna jeszcze recka ,,Finish hima!",JA CHCĘ GO PECETA!!!!

PS. Myślałem,że plakat będzie wielkości wcześniejszych plakatów,a tu dostajemy taką GODZILLĘ!!! Nie mam miejsca na ścianie żeby go powiesić :wacko:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer zakupiony z samego rana ;] Niestety jak na razie nie wiele zdążyłem przeczytać....

A co do wstępniaka fajnie że wkleiliście twarz redaktora naczelnego do postaci Wieśka :D Tyle, że ja już to gdzieś widziałem.... Oj nieładnie podkradać pomysły xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenn obrazek w Na Luzie z kolorami już raz był w CDA, tak samo jak screen - schocki z płytki wydają się znajome. Nikt nie jest nieomylny.

Te 8 stron recki Wiedźmina jest naciągane prawie 1/2 każdej strony to screeny, po ich odjęciu wychodzi normalna 4stronna recenzja. A numer wyszedł naprawdę świetny. :brawa:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naucz się cytować zgodnie z zasadami - Pzkw

Odpowiadam:

Można powiedzieć że ci wybaczam :tongue: W końcu każdemu nawet najlepszym zdarzają się błędy. Co do ręki dzięki, niestety przede mną jeszcze tak ok.5 tygodni w gipsie. A i co do testu, wszak z wygranym się zgadzam, radę też uważać na Nexusy S, gdyż (Polak ma zawsze gorzej) czyli w polsce zamiast wersji z Super Amoledem jest z Super Clear LCD (ale przynajmniej tańsza jest).

PS. Skoro już była dwa tematy o mobilnym graniu z rzędu to można liczyć w bliskiej przyszłości na test tabletów z Andoidem czy test gier na komórki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smuggler
Dowodem jest Wiesiek, Portal i Mortal Kombat

Na 8 stron recenzji Wieśka 5 zajmują obrazki. Faktycznie to może robić wrażenie:] Z portalem i Mortal Kombat też nie jest kolorowo:]

>>>Wiesz, strasznie mnie wk... takie pitolenie. Zmierz dokladnie powierzchnie (w cm2) jaki na stronie zajmuja screeny i oblicz sobie jaka czesc recenzji stanowia. Dlaczego nie powiesz po oprostu, ze tekstu to na strone, a 7 zajmuja screeny? CO sobie masz zalowac...

Proporcje tekstow i screenow ustalono dosc dawno temu i sie tego trzymamy

Super. Trzymajcie się tego dalej. Za 2-3 lata będą pewnie tylko podpisane obrazki.

<<<Daruj sobie cienka ironie. A dobre rady trzymaj dla tych, ktorzy cie o nie prosza.

WoT pierwsza gra o czołgach MMO i zaledwie dwie strony recenzji. Też mam niby uwierzyć, że nie dało się więcej o tym napisać?!

>>>Moze po prostu wysylaj nam wskazowki ile kazda gra POWINNA zajmowac miejsce, skoro wiesz lepiej. No i co z tego ze o czolgach, to mamy piec stron opisywac ich historie albo podawac parametry? Czego WAZNEGO nie ma w tej recenzji?

Kupowałem CD-Action głównie ze względu na recenzje gier i dobre pełniaki. Teraz 'pełniejsze' recenzje można sobie obejrzeć na IGN czy GameTrailers.com

No to sobie OGLADAJ. A CDA zostaw dla tych, ktorzy chca mimo wszystko je czytac. A jak lubisz dlugie teksty to zawsze moznesz poczytac ksiazke telefoniczna dla przykladu, od A do M.

@Batman001

Smuggler jesteś super to wszystko dzięki tobie że trafiają takie superowskie gry i recenzje są też super i nie tylko gratulacje.Co do numeru jak zawsze jest super jeszcze ten plakat masakra na prawdę świetny.
Nie bój się jak nieco podrośniesz to, nie będziesz się cieszył z byle czego;]

Tak i zostaniesz takim zgorzknialym ekspertem od tworzenia pism jak osoba powyzej. :dry: Jest tak dobry, ze po prostu pisma boja sie go przyjac do pracy.

Ale Smuggler sporo ludzi kupuje CDA by poczytać o grze jak najwięcej. Ja lubię wasze długie teksty o grach i trochę mi smutno, że dział recenzje jest krótszy niż newsy

i zapowiedzi.

Bo taki sezon. Ale naprawde nie widze powodu zeby np. recki gier szutcznie wydluzac "bo musi byc wiecej stron niz newsow i zapowiedzi". Na litosc...

I nie trzeba przecież połknąć całego CDA w 2 godziny, można czytać partiami. Dlatego wolałbym tych jednostronnych recek gier PC było mniej - dajcie dwie strony. A jak gierka jest średnia lub słaba to wrzućcie to do "Kaszanka Zone".

Obok recenzji sa tez inne teksty, a jak zaczniemy rozwadniac teksty to bedzie "kiedys to sie fajnie czytalo, a teraz widac takie pisanie na sile "zeby na 3 strony bylo".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaspoilowanie mi zakończenia WIEDŹMIŃSKIEJ KSIĄŻKOWEJ SAGI, której jeszcze nie czytałem w samym WSTĘPIE RECENZJI oraz zakończenia pierwszej cżeści gry, którą dopiero co kupiłem, w dalszej treści recenzji

STOKROTNE DZIĘKI YOU MADE MY DAY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten numer i żałuję, że przeczytałem recenzję W2. 8 stron recenzji - wierutna bzdura, zamiast napisać coś ciekawego, wrzucono masę durnych screenów, które każdy oryginalny gameplay przebija, samego tekstu jest może na 3 strony, to ci dwugłos!

Poczytaj zatem inne recenzje Wieska. Recenzja zajmuje 8 stron i prosze mi udowodnic, ze to "wierutna bzdura". Jesli ktos oczekiwal, ze 8 stron = 8 stron tekstu bez jednego screena to moze czuc sie rozczarowany.

Sama recenzja również napisana jest bez polotu i po prostu na odwal się.

Daj mi dowolny tekst na swiecie a napisze pod nim to co ty i potem udowadniaj, ze wcale nie.

Jeśli Wiedźmin 2 jako dzieło sztuki ma jakąś myśl przewodnią, coś oryginalnego do przekazania, to o tym z recenzji CDA się nie dowiemy (a sądzę, że można było o tym napisać, nawet lekko spoilując, czego zresztą enki nie poskąpił, pisząc o zakończeniu...).

My dear, jak sie pojawi Wiedzmin i pograsz to napisz pisana z polotem dobra recenzje i nam przyslij - bedziemy sie z niej uczyc jak nalezy pisac teksty o grach.

Zwykłe wyliczenie wad i zalet - to ma być recenzja gry, na którą wielu czekało od pierwszego wycieku gameplaya? Gdyby nie plakat, DLC i RE5, bardzo bym żałował wydanych pieniędzy.

Gdyby nie nogi, cycki, dupa i figura, to ta dziewczyna w ogole by nie wygladala sexy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy wolno kupować starsze numery np.ten z hitmanem na okładce chyba z 2003 roku bo mam ochote poczytać starsze numery ale ich nie mam bo nie znałem tego pisma sad_prosty.gif prosze odpowiedzi przesyłać na email adam16.2@neostrada.pl zapłace za numery jeśli macie je w magazynach jak ktoś ma ten sam problem że chcę kupić niektóre numery i go rozwiązał to prosze napisać.Prosze jak najszybszą opdowiedz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaspoilowanie mi zakończenia WIEDŹMIŃSKIEJ KSIĄŻKOWEJ SAGI, której jeszcze nie czytałem w samym WSTĘPIE RECENZJI oraz zakończenia pierwszej cżeści gry, którą dopiero co kupiłem, w dalszej treści recenzji

STOKROTNE DZIĘKI YOU MADE MY DAY

Kur... A VADER JEST OJCEM LUKE'A!!!!

Po kiego diabla zatem czytasz recenzje DRUGIEJ czesci gry, skoro nie grales w jedynke i nie doczytales sagi? Naprawde zalamujecie mnie. Najlepiej napisac "gra jest fajna, fabula jest fajna" i wtedy bedzie konkretnie i zadowalajaco. Skoro ci tak zalezalo zeby NIE wiedziec to mogles sie np. zapytac czy bedzie jakis spoiler albo po prostu nie czytac tej recenzji do czasu az juz bedziesz wiedzial wszystko, a nie pitolic ze ci popsulismy przyjemnosc. Zaraz ktos sie zasmarka, ze napisalismy iz zakonczenie bylo srednie bo to mu tez zepsuje przyjemnosc, i ze Wiesiek odwiedzi Temerie, bo to mu popsuje przyjemnosc grania...

To niby kuzwa o czym mamy pisac?

Poza tym przypominam panom czytajacym Wieska, ze smierc Geraltowi wrozyla Ciri juz w pierwszym tomie. I co, tez pretensje do niej, ze spoileruje? :dry:

Mam pytanie czy wolno kupować starsze numery np.ten z hitmanem na okładce chyba z 2003 roku bo mam ochote poczytać starsze numery ale ich nie mam bo nie znałem tego pisma sad_prosty.gif prosze odpowiedzi przesyłać na email adam16.2@neostrada.pl zapłace za numery jeśli macie je w magazynach jak ktoś ma ten sam problem że chcę kupić niektóre numery i go rozwiązał to prosze napisać.Prosze jak najszybszą opdowiedz.

A czemu mialoby byc NIE wolno kupowac starych CDA? :ohmy:

Czyli wychodzi na to że tylko ja znalazłem dziś w CDA dwa plakaty?

Pogratulowac combosa. Pomysl jak sie wk... ten, ktorego plakat dostales. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij się stosować do zasad cytowania panujących na tym forum - Pzkw

Kur... A VADER JEST OJCEM LUKE'A!!!!

Teraz to mnie rozwaliłeś. Dopiero Wiedźmin 2 mnie zainteresował całą sagą. Nic nie usprawiedliwia napisania wielkimi literami zakończenia powieści w pierwszych słowach recenzji, choćbyś nie wiem jak to tłumaczył.

Podaj mi listę kasowych filmów których jeeszcze nie obejrzałeś, zdradzę Ci ich zakończenia i będziemy kwita. Zdradzanie zakończenia poprzedniej cześci w taki sposób jak dla mnie jest niedopuszczalne, nie wiem jak dla innych osób...

A według Twoich opinii nie mogę się dowiedzieć czy Wiedźmin 2 jest dobrą grą z waszego pisma, jeżeli nie znam od deski do deski poprzednika. To kpina.

To tyle ode mnie. Spoiler już mnie zdruzgotał i nic tego nie zmieni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer zakupiony z samego rana ;] Niestety jak na razie nie wiele zdążyłem przeczytać....

A co do wstępniaka fajnie że wkleiliście twarz redaktora naczelnego do postaci Wieśka :D Tyle, że ja już to gdzieś widziałem.... Oj nieładnie podkradać pomysły xD

Akurat ten pomysl jest stary jak swiat a w CDA tez byl z 10 lat temu stosowany...

Tenn obrazek w Na Luzie z kolorami już raz był w CDA, tak samo jak screen - schocki z płytki wydają się znajome. Nikt nie jest nieomylny.

Te 8 stron recki Wiedźmina jest naciągane prawie 1/2 każdej strony to screeny, po ich odjęciu wychodzi normalna 4stronna recenzja. A numer wyszedł naprawdę świetny. :brawa:

Byc moze, niestety choc staram sie sprawdzac ze starymi NL, to czasem cos sie zdubluje, bo screeny sciagam z roznych stron i tam tez moga byc te same.

Recka wieska to 24 Kb tekstu, wiec tak czy siak o polowe wiecej niz taka 2-3 stronicowa.

Teraz to mnie rozwaliłeś. Dopiero Wiedźmin 2 mnie zainteresował całą sagą. Nic nie usprawiedliwia napisania wielkimi literami zakończenia powieści w pierwszych słowach recenzji, choćbyś nie wiem jak to tłumaczył.

No nic nie poradze, ale skoro bales sie spoilerow, mogles sie zapytac, tobym ostrzegl. Bez urazy ale jak sie wbiega na ulice to nie mozna miec pretensji do kierowcy, ze tego nie przewidzial.

Podaj mi listę kasowych filmów których jeeszcze nie obejrzałeś, zdradzę Ci ich zakończenia i będziemy kwita.

>>>Usmiejesz sie ale zwykle i tak przed pojsciem do kina czytam streszczenia filmow. Dla mnie dobry film to nie jest tylko zaskakujace zaskoczenie (choc naturalnie sa filmy, gdzie pelni to spora role). Dobry film to nie tylko zakonczenie, wiec tu akurat bys mnie nie wk...il. Pudlo.

Zdradzanie zakończenia poprzedniej cześci

Poprzednia czesc wcale sie tak nie konczyla. Konczyla sie tak ksiazka, a do tego nie do konca tak, bo jak doczytasz do konca sage to zrozumiesz.

A według Twoich opinii nie mogę się dowiedzieć czy Wiedźmin 2 jest dobrą grą z waszego pisma, jeżeli nie znam od deski do deski poprzednika. To kpina.

Mozesz i sie dowiedziales. :tongue:

To tyle ode mnie. Spoiler już mnie zdruzgotał i nic tego nie zmieni...

Wez sobie "Cos sie konczy, cos zaczyna" i przeczytasz alternatywne zakonczenie sagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, w porządku, nie rozumiem po prostu tego zabiegu. Zawsze w CDA takie rzeczy były albo w ramce ze spoilerami albo było ostrzeżenie napisane wcześniej, dlatego się strasznie wpieniłem :P

Sagę i tak będę czytał do końca a i grę z pewnością ukończę z przyjemnością, tak jak się wielokrotnie już zdarzało trafiając zupełnie przez przypadek na spoilery filmów i seriali pisanych przez internetowych trolli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...